Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    13-03-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Καλημερα σε ολους

    εχω αγορασει ενα κινητο απο καταστημα γερμανος στην περιοχη μου που στις 27/4 την ιδια μερα που το πηρα και το εκανα χρηση κατευθειαν εμφανισε προβληματα,το επεστρεψα κατευθειαν το κρατησαν και μου ειπαν να το στειλουν για σερβις.Το κινητο την επομενη μερα χαθηκε απο το καταστημα το εψαχναν και μετα τις γιορτες το βρηκαν,μου ειπαν οτι το εστειλαν για σερβις στην αθηνα(πραγμα ψευδες)και οταν μου το εδωσαν παλι ειχα ακριβως το ιδιο θεμα
    Το ξαναπαω μου λενε παλι το ιδιο παραμυθι οτι το εστειλαν αθηνα και οτι τελικα φταιει η μπαταρια που την αλλαξαν και τωρα ειναι μια χαρα,το παιρνω του κανω χρηση και ξανα τα ιδια θεματα(δουλευει 6-7 ωρες και ξαφνικα σβηνει,για να ανοιξει πρεπει να βγει η μπαταρια να την βαλω ξανα στην θεση της και μετα παιρνει μπρος)
    Το παω πισω και τους λεω δεν το θελω δωστε μου τα χρηματα καθως το τηλ εχει προβλημα,μου αρνουνται επιστροφη χρηματων ενω στο site γραφουν οτι εντος 14 ημερων με την αποδειξη και την συσκευασια το προιον επιστρεφετε.
    Μου ερχεται sms στο κινητο οτι το εχουν προωθησει στο service αλλα στο συστημα του γερμανου το μονο που φαινεται ειναι οτι το προιον εχει μπει στο καταστημα αλλα δεν εχει φυγει ποτε απο εκει,μεχρι στιγμης μου λενε παλι το ιδιο παραμυθι οτι το εχουν στειλει στο service της νοκια και οτι πρεπει να περιμενουμε
    Εγω εχω μεινει χωρις τηλ και επειδη δεν βλεπω να βγαζω συντομα ακρη θελω να τους κανω καταγγελια καθως τα δικαιωματα σαν καταναλωτης εχουν παραβιαστει επανειλημμένως
    Εχετε υποψην σας ποια ειναι η διαδικασια και πως μπορω να προχωρήσω για το συγκεκριμένο ζήτημα
    Ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας