Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 127
  1. #16
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    μάλλον λένε γι' αυτό

    https://www.efsyn.gr/node/295121


    το δοκίμασα και δούλεψε, μπήκα από άλλο browser με μηδέν ιστορικό στο https://dilosi.services.gov.gr/show/q/validate και με τον κωδικό επαλήθευσης της αίτησης που είχα κάνει μου εμφάνισε την αίτηση. δεν ζήτησε ούτε είσοδο να κάνω.
    Μήπως είχες περασμένους τους κωδικούς taxiwnet στον browser. Σε εμένα χωρίς ταυτοποίηση ή με ταυτοποίηση άλλου ατόμου από αυτού που έκδωσε το έγγραφο, το δοκίμασα και δεν γινότανε.

  2. #17
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.613
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είχες περασμένους τους κωδικούς taxiwnet στον browser. Σε εμένα χωρίς ταυτοποίηση ή με ταυτοποίηση άλλου ατόμου από αυτού που έκδωσε το έγγραφο, το δοκίμασα και δεν γινότανε.
    Σε εμένα έτυχε να ζητήσει κανά 2 φορές login, ωστόσο αν ξαναπατούσα το link μου έβγαζε το έγγραφο κανονικά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  star.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  52,9 KB 
ID: 227780
    Η λεζάντα από κάτω γράφει: Τρομάζει το γεγονός ότι μια τυχαία φωτογραφία βεβαίωσης εμβολιασμού, με σβησμένα τα ονόματα και άλλα στοιχεία, που προβλήθηκε προ ημερών σε ρεπορτάζ τηλεοπτικού σταθμού, μας οδήγησε μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα στα πλήρη στοιχεία του... ρεπόρτερ (π.χ. ονοματεπώνυμο, ΑΜΚΑ, ημερομηνία γέννησης, τα δύο διαφορετικά εμβολιαστικά κέντρα κ.ά.)

    Το παραπάνω από το https://www.efsyn.gr/politiki/295248_trypio-govgr
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  3. #18
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα έτυχε να ζητήσει κανά 2 φορές login, ωστόσο αν ξαναπατούσα το link μου έβγαζε το έγγραφο κανονικά.
    Αυτό συμβαίνει επειδή το taxisnet κρατάει τους κωδικούς μέχρι να κλείσεις το browser. Δοκίμασε να κλείσεις και να ξανανοίξεις το browser. Δε θα σου βγάζει το έγγραφο χωρίς login.

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό συμβαίνει επειδή το taxisnet κρατάει τους κωδικούς μέχρι να κλείσεις το browser. Δοκίμασε να κλείσεις και να ξανανοίξεις το browser. Δε θα σου βγάζει το έγγραφο χωρίς login.
    Τώρα που δοκίμασα με Private browsing όντως ζητάει Login, καλά δεν έκανε την δοκιμή η ΕΠΕ;

  5. #20
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.613
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό συμβαίνει επειδή το taxisnet κρατάει τους κωδικούς μέχρι να κλείσεις το browser. Δοκίμασε να κλείσεις και να ξανανοίξεις το browser. Δε θα σου βγάζει το έγγραφο χωρίς login.
    Παιδιά, σε δικά μου έγγραφα συνεχίζει και το κάνει, τι να σας πω τώρα. Και σε private browser.

    - - - Updated - - -

    Δοκιμάστε το εξής: https://dilosi.services.gov.gr/show/<κωδικός επαλήθευσης> όπου θα βάλετε τον κωδικό επαλήθευσης του εγγράφου στο τέλος. Θα δείτε ότι παίζει κανονικά χωρίς login και τα σχετικά.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  6. #21
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    O σκοπός της επαλήθευσης μέσω του 22ψήφιου κωδικού είναι να ελέγξει το ακριβές της δήλωσης ο αποδέκτης. Τίνος το login ζητάει;

  7. #22
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.613
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    O σκοπός της επαλήθευσης μέσω του 22ψήφιου κωδικού είναι να ελέγξει το ακριβές της δήλωσης ο αποδέκτης. Τίνος το login ζητάει;
    Μα το θέμα είναι ότι ορισμένα έγγραφα έχουν γίνει indexed από τις μηχανές αναζήτησης. Σου φαίνεται σωστό κάποιος άσχετος να βλέπει το περιεχόμενο ενός δικού σου εγγράφου, χωρίς έστω καν login;
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  8. #23
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, σε δικά μου έγγραφα συνεχίζει και το κάνει, τι να σας πω τώρα. Και σε private browser.

    - - - Updated - - -

    Δοκιμάστε το εξής: https://dilosi.services.gov.gr/show/<κωδικός επαλήθευσης> όπου θα βάλετε τον κωδικό επαλήθευσης του εγγράφου στο τέλος. Θα δείτε ότι παίζει κανονικά χωρίς login και τα σχετικά.
    Συμφωνώ...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  9. #24
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το θέμα είναι ότι ορισμένα έγγραφα έχουν γίνει indexed από τις μηχανές αναζήτησης. Σου φαίνεται σωστό κάποιος άσχετος να βλέπει το περιεχόμενο ενός δικού σου εγγράφου, χωρίς έστω καν login;
    Όχι βέβαια.
    Αλλά ακόμη και login να ζητούσε, θα μπορούσε κάποιος τρίτος να βάζει το δικό του.
    Είναι σοβαρό κενό ασφάλειας.

  10. #25
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, σε δικά μου έγγραφα συνεχίζει και το κάνει, τι να σας πω τώρα. Και σε private browser.

    - - - Updated - - -

    Δοκιμάστε το εξής: https://dilosi.services.gov.gr/show/<κωδικός επαλήθευσης> όπου θα βάλετε τον κωδικό επαλήθευσης του εγγράφου στο τέλος. Θα δείτε ότι παίζει κανονικά χωρίς login και τα σχετικά.
    Δοκίμασα πριν λίγο την βεβαίωση εμβολιασμού σε private (που δεν έχει μπει ποτέ σε taxis) και μου ζητάει Login

    - - - Updated - - -

    Έκανα δοκιμή και σε private window απο browser Που έχω κάνει παλιότερα Login Με taxis και μου το έβγαλε.

    Με λίγα λόγια, ζητάει το βασικό που αναφέρει η ΕΠΕ (να έχει γίνει πρώτα Login πριν δώσει στοιχεία)

  11. #26
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα πριν λίγο την βεβαίωση εμβολιασμού σε private (που δεν έχει μπει ποτέ σε taxis) και μου ζητάει Login

    - - - Updated - - -

    Έκανα δοκιμή και σε private window απο browser Που έχω κάνει παλιότερα Login Με taxis και μου το έβγαλε.

    Με λίγα λόγια, ζητάει το βασικό που αναφέρει η ΕΠΕ (να έχει γίνει πρώτα Login πριν δώσει στοιχεία)
    Εμένα το δείχνει παντού χωρίς κανένα login, και σε private σε browser που σίγουρα δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ποτέ στο gov.gr
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  12. #27
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, σε δικά μου έγγραφα συνεχίζει και το κάνει, τι να σας πω τώρα. Και σε private browser.

    - - - Updated - - -

    Δοκιμάστε το εξής: https://dilosi.services.gov.gr/show/<κωδικός επαλήθευσης> όπου θα βάλετε τον κωδικό επαλήθευσης του εγγράφου στο τέλος. Θα δείτε ότι παίζει κανονικά χωρίς login και τα σχετικά.
    Δεν μου το βγάζει ούτε έτσι χωρίς ταυτοποίηση. Το δοκίμασα ξανά. Προφανώς ο browser σου, κρατάει τους κωδικούς του taxisnet. Δοκίμασε το από κινητό ή άλλο υπολογιστή, που δεν τους έχεις βάλει ποτέ.
    Ζητάει ταυτοποίηση και μάλιστα αυτού που έκδωσε το έγγραφο. Αν βάλω της γυναίκας μου, μου γράφει λάθος και δεν το εμφανίζει.

  13. #28
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου το βγάζει ούτε έτσι χωρίς ταυτοποίηση. Το δοκίμασα ξανά. Προφανώς ο browser σου, κρατάει τους κωδικούς του taxisnet. Δοκίμασε από κινητό ή άλλο υπολογιστή που δεν τους έχεις βάλει ποτέ.
    Ζητάει ταυτοποίηση και μάλιστα αυτού που έκδωσε το έγγραφο. Αν βάλω της γυναίκας μου, μου γράφει λάθος και δεν το εμφανίζει.
    Κι όταν δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ ένας browser για πρόσβαση στο gov.gr / taxisnet, πώς γίνεται και το δείχνει σε μένα; Πρόκειται για ένα πιστοποιητικό εμβολιασμού...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  14. #29
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Με λίγα λόγια, ζητάει το βασικό που αναφέρει η ΕΠΕ (να έχει γίνει πρώτα Login πριν δώσει στοιχεία)
    Έτσι ακριβώς.

  15. #30
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.613
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου το βγάζει ούτε έτσι χωρίς ταυτοποίηση. Το δοκίμασα ξανά. Προφανώς ο browser σου, κρατάει τους κωδικούς του taxisnet. Δοκίμασε το από κινητό ή άλλο υπολογιστή, που δεν τους έχεις βάλει ποτέ.
    Ζητάει ταυτοποίηση και μάλιστα αυτού που έκδωσε το έγγραφο. Αν βάλω της γυναίκας μου, μου γράφει λάθος και δεν το εμφανίζει.
    Το δοκίμασα σε Chrome, που δεν τον χρησιμοποιώ και σίγουρα δεν έχω κάνει ποτέ login στο taxisnet.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας