Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14762/979
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    SNR / Attn
    9(dB) / 20,5(dB)
    Καλησπέρα σε όλους,

    Γνωρίζει κανείς γιατί το πακέτο Play Now Unlimited σε καρτοκινητό WHATSUP Cosmote δεν υποστηρίζει την εφαρμογή ERTflix ή το site ertflix.gr όσον αφορά το απεριόριστο video streaming; Σύμφωνα με τις σημειώσεις υποστηρίζει απεριόριστα δεδομένα για streaming σε ERT WEB TV δηλ. στο webtv.ert.gr, μόνο που όταν γράφουμε στον browser webtv.ert.gr γίνεται ανακατεύθυνση στο ertflix.gr. Με άλλα λόγια, δεν μπορείς να δεις κάποιο βίντεο στο webtv.ert.gr αλλά πρέπει αναγκαστικά να το δεις μέσω ertflix.gr. Δεν θα έπρεπε λοιπόν να υποστηρίζει το ERTflix.gr, αφού λέει ότι υποστηρίζει το webtv της ERT; Έχει κάποιος ενεργοποιήσει το πακέτο να τσεκάρει αν μπορεί να δει βίντεο χωρίς κατανάλωση δεδομένων στο ertflix.gr ή μέσω της εφαρμογής ERTflix για κινητά;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  whatsup app screenshot.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  186,5 KB 
ID: 227781
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος armodios : 24-05-21 στις 21:18. Αιτία: προσθήκη screenshot

  2. #2
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    σωστή επισήμανση, καλό θα ήταν να γνωρίζουμε. Επίσης να προσθεσω ότι οι υποστηριζόμενες εφαρμογές έχουν μείνει σχεδόν οι ίδιες όπως πριν χρόνια, χωρίς νέες προσθήκες νέων πλατφορμων πχ cinobo κτλ

  3. #3
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14762/979
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    SNR / Attn
    9(dB) / 20,5(dB)
    Να ενημερώσω ότι έχοντας αναφέρει το πρόβλημα μέσω της ιστοσελίδας της Cosmote στην εξυπηρέτηση πελατών, με πήραν τηλέφωνο από το 13888 παραδεχόμενοι ότι θα έπρεπε να καλύπτει το "webtv της ΕΡΤ". Μου είπαν ότι θα το προωθήσουν στο τεχνικό τμήμα και θα επικοινωνήσουν μαζί μου να με ενημερώσουν όταν θα έχουν απάντηση. Άραγε αντιμετωπίζω μόνο εγώ αυτό το θέμα; Έχει κάποιος άλλος ενεργοποιήσει το πακέτο Play Now Unlimited στο κινητό του τους τελευταίους μήνες που υπάρχει το ERTflix και δουλεύει κανονικά όσον αφορά το απεριόριστο streaming από το ERTflix app ή/και το ertflix.gr;

  4. #4
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14762/979
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    SNR / Attn
    9(dB) / 20,5(dB)
    Τελικά να ενημερώσω ότι με πήραν τηλέφωνο και μου ανακοίνωσαν ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα με το ERTflix & το Play Now Unlimited και βρίσκονται σε συνεννόηση με την ΕΡΤ για να αποκατασταθεί το πρόβλημα. Δεν ήξεραν να μου πουν πότε θα γίνει αυτό. Το μόνο θετικό είναι ότι μου επέστρεψαν τα 15 ευρώ της αξίας του πακέτου. Ευτυχώς που έχουν βγάλει το πακέτο με τα απεριόριστα μέχρι το τέλος Σεπτεμβρίου. Ελπίζω μέχρι τότε να έχουν κάνει κάτι.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας