Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    26-05-2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    (dB) / 2.9(dB)
    Καλησπερα Αδελφικος φιλος εβαλε VDSL 50 πο WIND.
    Tου δώσανε το ZYXEL και ολα πανε καλά εκτος απο το οτι δεν μπορεί να δει τις καμερες απο το κινητο του όπως εκανε πριν γινει η αναβαθμιση.
    Το DVR ειναι ενα κλασσικο κινεζικο Η264 Κανω port forward κανονικα αλλα τιποτε
    Μιλησα με WIND μηπως ηταν η πορτα (34567) κλειστη μου απαντησαν οτι θα ρυθμισουν κατι αυτοι αλλα ενω το ρυθμισαν παλι δεν παιζει Υποψιν οτι υπαρχει στατικη IP
    Δοκιμασαμε και αλλες πορτες αλλα τιποτα
    Μηπως ασχολειται καποιος επαγγελματικα με αυτα να μπορεσει να το ρυθμισει να δουλεψει γιατι επειγει και θα πληρωθει εννοειται? Περιοχη Λιοσια

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Στατική IP εννοεις την υπηρεσία από το δίκτυο ή ότι έχετε καρφώσει το καταγραφικό σε συγκεκριμένη IP μέσα στο δίκτυο;
    Γιατί αν είναι το 2ο, τότε πιθανότατα ο φίλος είναι πίσω από ΝΑΤ. Αυτό μπορεί να το καταλάβει πολύ εύκολα, γιατί η IP που έχει πάρει το ρουτερ από την Wind δεν είναι η ίδια με αυτή που θα εμφανίσει αν κάνει google “what is my ip address”.
    Αν έχει διαφορετικές IP σε αυτά τα δυο σημεία, ας καλεσει την Wind ώστε να τον βγάλουν από το ΝΑΤ (αν δεχτούν) και ας δοκιμάσει ξανά να ρυθμίσει το καταγραφικό.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-05-2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    (dB) / 2.9(dB)
    Πληρωνει εξτρα και του εχουν δωσει στατικη IPστην VDSL γραμμη. Το καταγραφικο εχει σταθερη IP Και του κανω port forward μεσω της θυρας στη διευθυνση του καταγραφικού.
    Εστω για παραδειγμα οτι η γραμμη εχει στατικη 131,25,144,75 Η IP του ρουτερ εχει ρυθμισθει σε 192,168,1,30 και θυρα 8000
    Αντιστοιχα στο προγραμμα του κινητου δινω διαευθυνση server την 131,25,144,75 και πορτα 8000 Και εννοειτε τα στοιχεια του login.
    Κανω λοιπον port forward τη κινηση που ερχεται στη θυρα 8000 στη διeυθυνση του ρουτερ

    Βρηκε ενα παληκαρι τελικα και το ελυσε
    Πληροφοριακα, δουλεψε με τη θυρα 8000, και εβαλε αλλο προγραμμα στο κινητο του, και οχι αυτο που ειχε πριν και εδειχνε
    κανονικα πριν την αναβαθμιση, άλλα δεν επαιζε με το καινουργιο router

    Απογοητευτηκα ομως απο την εξυπηρετηση της WIND
    Οταν ζηταγαμε πληροφοριες εαν ειναι ανοικτες καποιες θυρες και δεν ηξεραν να μας πουν
    Το μονο που μας λεγανε ηταν οτι εμεις εχουμε ανοικτες αυτες τις θυρες (μου εδωσαν 6-7 θυρες) και δοκιμαστε με αυτες. Αλλοι μου ελεγαν οτι ειναι όλες οι θυρες ανοικτες και παει λεγοντας.
    Γενικα με οσους μιλησα μου αφησaν την εντυπωση οτι δεν ηξεραν το συγκεκριμενο μοντεμ και ολο με παρεπεμπαν στις ρυθμισεις που εχουν στο site
    Σε ερωτηση πως μπορουμε να ανοιξουμε εμεις καποια θυρα δηλωναν αγνοια
    Αυτα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bmagi : 27-05-21 στις 15:45.

  4. #4
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bmagi Εμφάνιση μηνυμάτων

    Απογοητευτηκα ομως απο την εξυπηρετηση της WIND
    Οταν ζηταγαμε πληροφοριες εαν ειναι ανοικτες καποιες θυρες και δεν ηξεραν να μας πουν
    Το μονο που μας λεγανε ηταν οτι εμεις εχουμε ανοικτες αυτες τις θυρες (μου εδωσαν 6-7 θυρες) και δοκιμαστε με αυτες. Αλλοι μου ελεγαν οτι ειναι όλες οι θυρες ανοικτες και παει λεγοντας.
    Γενικα με οσους μιλησα μου αφησaν την εντυπωση οτι δεν ηξεραν το συγκεκριμενο μοντεμ και ολο με παρεπεμπαν στις ρυθμισεις που εχουν στο site
    Σε ερωτηση πως μπορουμε να ανοιξουμε εμεις καποια θυρα δηλωναν αγνοια
    Αυτα
    Εντάξει με έκανες και γέλασα (απαντώ με θετική ενέργεια), στην Vodafone στο τμήμα διαχειριστή δικτύου που αφορά πόρτες κλπ ... δεν έχουν βάλει τηλέφωνο.

    Η CYTA παλιά, είχε κλείσει τις πόρτες που είχαν όλα τα λογισμικά Microsoft για να αποφεύγετε λέει το SPAM.
    Είδα και έπαθα να σετάρω το Outlook με δικό μου μαιλ σερβερ.
    Ο ιδιοκτήτης του σερβερ τραβούσε τα μαλλιά του, ώσπου να βρούμε τι δουλεύει και τι όχι.
    Άρπαξε η Vodafone την CYTA, κανένας δεν ακούμπησε τα παλιά συστήματα και τις ρυθμίσεις τους.

    Να λες και ευχαριστώ που έβγαλες άκρη.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-05-2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    (dB) / 2.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos_ITTSB_EU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει με έκανες και γέλασα (απαντώ με θετική ενέργεια), στην Vodafone στο τμήμα διαχειριστή δικτύου που αφορά πόρτες κλπ ... δεν έχουν βάλει τηλέφωνο.


    Να λες και ευχαριστώ που έβγαλες άκρη.
    Ναι οντως στη κυριολεξια ισχυει αυτο

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας