Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    χαριτολογοντας και συνδυαζοντας τον τιτλο με το τραγουδι των μπλε , νιωθω ενοχες, βρηκα επιτελους μετα απο κανα δυο χρονια , πιο εγκυρες απαντησεις για την υποψια μου οτι το σφραγισμα που εκανα πριν 2 χρονια , μου προκαλεσε εμβοες , εναν μονιμο υψηλοσυχνο ηχο στα αυτια .

    Dental Amalgam fillings – These fillings normally contain about 50% mercury and 25-35% silver. However, Mercury has the potential to cause tinnitus. Some patients who had tinnitus felt relief once they had their silver fillings removed and replaced with composite resin fillings.
    για να δικαιολογησει το διπλασιο κοστος απο την αρχικη τιμη που μου ειχε παρουσιασει , ο οδοντιατρος χωρις γαντια που μου χαρισε και 3 μερες ασθενειας κατα την πρωτη επισκεψη ,ειχε αιτιολογησει την αυξηση της τιμης στο ασημι που ειχε χρησιμοποιησει για να γεμισει το σφραγισμα .
    (αν και το αποσπασμα λεει για τον υδραργυρο , η θεωρηση μου ειναι η αγωγιμοτητα των σφραγισματων σε συδυασμο με το πως λειτουργουν τα νευρα μας προκαλει αυτον τον παρασιτικο ηχο )

    μεχρι και καφε χωρις καφεινη επινα για κανα μηνα να δω μηπως ειναι καποιο νευρικο προβλημα .

    εχοντας αποκτησει το προβλημα επισκεπτηκα καποιον ωρυλα (ωτολαρυγκολογος ) , που αγνοια ετρεφε για το θεμα , ακομη και αν τον ρωτησα αν υπαρχει περιπτωση το σφραγισμα που προσφατα ειχα κανει , να εχει τετοιες επιπτωσεις μιας και η συμπτωση της σχεδον ταυτοχρονης εμφανισης των εμβοων με το σφραγισμα , δεν μου φανηκε καθολου τυχαια .

    αλλα και σε κεντρο υγειας που πηγα να κανω ερωτησεις σε καποιον γιατρο γενικης ιατρικης , σε αυχενικο και σε κεφαλικες εξετασεις με παρεπεμψε .


    γιατροι να σε τρεχουν να κανεις εξετασεις και επεμβασεις με διαγνωσεις επιπεδου λαχειου .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 31-05-21 στις 20:03.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    3 μέρες ασθένεια τι παίχτηκε;

    Πάντως προκαλεί μεν ο υδράργυρος τέτοιο θέμα αλλά είναι δύσκολο να το αποδείξεις εργαστηριακά. Το αφαιρείς και βλέπεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 μέρες ασθένεια τι παίχτηκε;

    Πάντως προκαλεί μεν ο υδράργυρος τέτοιο θέμα αλλά είναι δύσκολο να το αποδείξεις εργαστηριακά. Το αφαιρείς και βλέπεις.
    καποια παιδικη ασθενεια πρεπει να ειχα κολησει απο το ιατρειο του , γιατι ειχα να νιωσω ετσι για δεκαετιες (κοντα στις 4 ) . δεν ηταν τιποτα σοβαρο , αλλα 3 μερες ενιωθα χαλια .


    μου εκανε και παραπονα για τον υδραργυρο που αποσυρεται με την αιτιολογια οτι καταληγει στην θαλασσα και προκαλει μολυνση , ενω ακριβως απεναντι στον κορινθιακο , εχει εργοστασιο βωξιτη με ασυμετρη συμβολη στην μολυνση του κορινθιακου κολπου .


    το ευχαριστο ειναι οτι βρηκα μια απαντηση που ταιριαζει στην περιπτωση μου , και οτι το google και η προσωπικη αναζητηση μπορει πολλες φορες να παραγει αποτελεσματα που τα πτυχια και η αμοιβη , δεν προκειται να εξασφαλισουν .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ιγμορίτιδα, λαβύρινθος, αυχενικό, ακουστικό νευρίνωμα, μέχρι πολύ σοβαρότερες παθήσεις. Κάτσε εσύ και ψάχνε τα σφραγίσματα σου.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ιγμορίτιδα, λαβύρινθος, αυχενικό, ακουστικό νευρίνωμα, μέχρι πολύ σοβαρότερες παθήσεις. Κάτσε εσύ και ψάχνε τα σφραγίσματα σου.
    ευχαριστω για τις προτασεις ερευνας ,

    αφου εμφανιστηκε ταυτοχρονα σχεδον με το σφραγισμα , 5 - 10 - 15 μερες μετα , που θα παει το μυαλο ;
    μου σε κατι που φαινομενικα δεν εχω , ή καπου που υπηρξε επεμβαση ;

    - - - Updated - - -

    δεν λεω οτι οι εμβοες ειναι αποκλειστικα αποτελεσμα των σφραγισματων , αλλα στην περιπτωση μου ηταν το πιο προφανες .

    - - - Updated - - -

    την τελευταια εβδομαδα με εχει απασχολησει ο προβληματισμος, στο κατα ποσο τα δοντια επιδρουν στην ακοη , μαλιστα βρηκα και κατι μασελακια που εχουν καποια τετοια τεχνολογια ,ειχα σκοπο να το αναρτησω στο νημα με τα βιντεο και τα urls , αλλα δεν ειχα καταλαβει απολυτα την λειτουργια τους και το απεφυγα .

    παντως δεν το θεωρω απιθανο , μερος του συστηματος ακοης να ειναι και τα δοντια μας , με οτι προεκτασεις μπορει να εχει η απονευρωση που συνηθιζεται να γινεται για προβληματα των δοντιων .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #6
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    καποια παιδικη ασθενεια πρεπει να ειχα κολησει απο το ιατρειο του , γιατι ειχα να νιωσω ετσι για δεκαετιες (κοντα στις 4 ) . δεν ηταν τιποτα σοβαρο , αλλα 3 μερες ενιωθα χαλια .


    μου εκανε και παραπονα για τον υδραργυρο που αποσυρεται με την αιτιολογια οτι καταληγει στην θαλασσα και προκαλει μολυνση , ενω ακριβως απεναντι στον κορινθιακο , εχει εργοστασιο βωξιτη με ασυμετρη συμβολη στην μολυνση του κορινθιακου κολπου .


    το ευχαριστο ειναι οτι βρηκα μια απαντηση που ταιριαζει στην περιπτωση μου , και οτι το google και η προσωπικη αναζητηση μπορει πολλες φορες να παραγει αποτελεσματα που τα πτυχια και η αμοιβη , δεν προκειται να εξασφαλισουν .
    Χαχα ωραίος ο τύπος. Αμερική έπρεπε να είναι αυτός...

    Εν τω μεταξύ κατά την αφαίρεση ακόμα απαιτούνται συγκεκριμένες προδιαγραφές για να μην υπάρξει παραπάνω έκθεση.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3270415/

    Τρέχα γυρευε.

  7. #7
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ειναι και προεδρος του τοπικου οδοντιατρικου συλλογου
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #8
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    καλό θέμα που ταλαιπωρεί πολύ κόσμο.

    Εγώ έχω χρόνια την συγκεκριμένη κατάσταση με εμβοες στο αυτί μου. Δεν θυμάμαι καν πότε ξεκίνησαν.

    Χρόνια αλλεργική ιγμορίτιδα(από μικρό παιδί) αλλά τελικά μάλλον μετά από μαγνητική οφείλεται στις 3 κήλες που έχω στον αυχένα.

    Δυστυχώς η συγκεκριμένη πάθηση μπορεί να οφείλεται σε πάρα πολλά ανεξάρτητα προβλήματα.

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση σου είναι εύκολο να το δεις γιατί είναι ένα σφράγισμα. Οπότε άποψη μου προχώρα.

    Εγώ δεν βρίσκω τον λόγο να μπω σε χειρουργεία εφόσον δεν είναι κάτι σοβαρό για το αυχενικό μου.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας