Σελ. 1 από 13 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 185
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  skroutz_plus_image_digital.png 
Εμφανίσεις:  845 
Μέγεθος:  72,6 KB 
ID: 228067Μία νέα συνδρομητική υπηρεσία που αλλάζει τα δεδομένα στο ηλεκτρονικό εμπόριο στην Ελλάδα και φέρνει τα δωρεάν μεταφορικά!

    Το Skroutz, η μεγαλύτερη πλατφόρμα ηλεκτρονικών αγορών στην Ελλάδα, παρουσιάζει το Skroutz Plus, τη νέα υπηρεσία στην ελληνική αγορά που αλλάζει και αναβαθμίζει σημαντικά την εμπειρία των ηλεκτρονικών αγορών. Το Skroutz Plus είναι η νέα συνδρομητική υπηρεσία που φέρνει τα δωρεάν μεταφορικά στις online αγορές μέσω του Skroutz.

    Η νέα υπηρεσία δίνει λύση στο ζήτημα του κόστους των μεταφορικών στις online αγορές και κάνει την εμπειρία αγορών ακόμα πιο εύκολη.

    Συγκεκριμένα, το Skroutz Plus, με ετήσια συνδρομή 17€, προσφέρει δωρεάν μεταφορικά για αγορές μέσω Skroutz, αξίας άνω των 20€ και βάρους έως και 14 κιλών.

    Ταυτόχρονα, οι συνδρομητές στο Skroutz Plus θα συνεχίσουν να απολαμβάνουν τα πλεονεκτήματα και οφέλη που προσφέρει κάθε αγορά μέσω του Skroutz, όπως είναι η ασφάλεια αγορών Skroutz με αξιόπιστες συναλλαγές, οι δωρεάν επιστροφές, η εγγύηση επιστροφής χρημάτων, η άμεση εξυπηρέτηση πριν και μετά την παραλαβή της παραγγελίας, αλλά και η απεριόριστη ποικιλία επιλογών από περισσότερα από 10 εκατ. προϊόντα σε 9.500 καταστήματα.

    Ο κ. Γιάννης Αλιβιζάτος, Chief Operations Officer (COO) του Skroutz, επεσήμανε:

    «Το Skroutz Plus είναι μία καινοτόμος υπηρεσία που μεταμορφώνει τον κλάδο και εξελίσσει το Skroutz σε μία ακόμα πιο ολοκληρωμένη πλατφόρμα. Πλέον, ο καταναλωτής θα μπορεί να πραγματοποιεί απρόσκοπτα τις αγορές του, επιλέγοντας ανάμεσα σε εκατομμύρια προϊόντα από χιλιάδες συνεργαζόμενα καταστήματα και απολαμβάνοντας καλύτερη εξυπηρέτηση και τη νέα υπηρεσία Skroutz Plus και προπάντων χωρίς να ανησυχεί συνέχεια για το κόστος των μεταφορικών. Η σημαντική άνοδος των ηλεκτρονικών αγορών απαιτεί από εμάς τις εταιρίες που δραστηριοποιούμαστε στον κλάδο νέες προτάσεις και λύσεις για τον καταναλωτή. Για αυτό και τα δωρεάν μεταφορικά είναι μόνο η αρχή».

    Περισσότερες πληροφορίες για το Skroutz Plus μπορείτε να βρείτε εδώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Πολύ νωρίς το λανσάρανε χωρίς η υπηρεσία τους να έχει ωριμάσει. Έχει ακόμη πολύ δρόμο όσον αφορά το customer service, και πόσο μάλλον το να χρεώνει για την υπηρεσία.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-03-2010
    Μηνύματα
    510
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport
    Path Level
    Fastpath
    Αν δεν είχε το περιορισμο για αγορές άνω των 20 ευρώ καλό ακούγεται

  4. #4
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    236
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Εγώ το βρίσκω μια καλή αρχή. Φυσικά το θέμα είναι να συνεργαστούν μεγάλα καταστήματα που δύσκολο το βλέπω. 17 ευρώ το χρόνο δεν είναι πολλά. Θα πρέπει όμως να βελτιώσουν τους χρόνους παράδοσης.

  5. #5
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590

    Για μ@λάκες ψάχνουνε.
    Τα περισσότερα καταστήματα για πάνω από 20 ή 50 € έχουν δωρεάν αποστολή.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #6
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ νωρίς το λανσάρανε χωρίς η υπηρεσία τους να έχει ωριμάσει. Έχει ακόμη πολύ δρόμο όσον αφορά το customer service, και πόσο μάλλον το να χρεώνει για την υπηρεσία.
    Μπορεί να μην έχει ωριμάσει όπως λες, αλλά σε 3-4 αγορές που έκανα πρόσφατα μέσω καλαθιού skroutz, έχω να αναφέρω τα εξής:

    - Πρώτη απόπειρα να αγοράσω ένα smartwatch. Το ρολόι δεν ήταν διαθέσιμο, ενώ το έδειχνε σε απόθεμα. Μου ακυρώνουν την παραγγελία, μου επιστρέφουν το ποσό και μου δίνουν κι ένα κουπόνι 20€.

    - Δεύτερη απόπειρα, αγόρασα ένα usb καλώδιο, το οποίο δεν λειτουργούσε.
    Συμπληρώνω τη φόρμα επιστροφής λόγω προβληματικού προϊόντος, ορίζω ημέρα παράδοσης στο κούριερ (για να επιστραφεί στο κατάστημα) και το σύστημα μου λέει πως δεν χρειάζεται να επιστραφεί, μου γίνεται πίστωση του ποσού και κρατάω και το προϊόν (a la amazon).

    Από τα παραπάνω, μπορώ να πω πως έμεινα αρκετά ικανοποιημένος, σε σχέση αν έκανα αγορά απευθείας από σκρουτζομάγαζο, με αμφίβολη αντιμετώπηση σε ανάλογα περιστατικά.

    Και συνήθως η αγορά μέσω καλαθιού skroutz, έχει πολύ μικρή διαφορά τιμής σε σχέση αν το αγοράσεις απευθείας από σκρουτζομάγαζο.

    Α και τα μεταφορικά στα παραπάνω προϊόντα ήταν δωρεάν.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να μην έχει ωριμάσει όπως λες, αλλά σε 3-4 αγορές που έκανα πρόσφατα μέσω καλαθιού skroutz, έχω να αναφέρω τα εξής:

    - Πρώτη απόπειρα να αγοράσω ένα smartwatch. Το ρολόι δεν ήταν διαθέσιμο, ενώ το έδειχνε σε απόθεμα. Μου ακυρώνουν την παραγγελία, μου επιστρέφουν το ποσό και μου δίνουν κι ένα κουπόνι 20€.

    - Δεύτερη απόπειρα, αγόρασα ένα usb καλώδιο, το οποίο δεν λειτουργούσε.
    Συμπληρώνω τη φόρμα επιστροφής λόγω προβληματικού προϊόντος, ορίζω ημέρα παράδοσης στο κούριερ (για να επιστραφεί στο κατάστημα) και το σύστημα μου λέει πως δεν χρειάζεται να επιστραφεί, μου γίνεται πίστωση του ποσού και κρατάω και το προϊόν (a la amazon).

    Από τα παραπάνω, μπορώ να πω πως έμεινα αρκετά ικανοποιημένος, σε σχέση αν έκανα αγορά απευθείας από σκρουτζομάγαζο, με αμφίβολη αντιμετώπηση σε ανάλογα περιστατικά.

    Και συνήθως η αγορά μέσω καλαθιού skroutz, έχει πολύ μικρή διαφορά τιμής σε σχέση αν το αγοράσεις απευθείας από σκρουτζομάγαζο.

    Α και τα μεταφορικά στα παραπάνω προϊόντα ήταν δωρεάν.
    Προτιμάω να αγοράζω απ' ευθείας από τα μαγαζιά.
    Δεν επιθυμώ να δημιουργήσω έναν επιπλέον αεριτζή/νταβατζή στυλ amazon (που θέλει να μεγιστοποιήσει τα κέρδη του) πατώντας τους άλλους.

    Στο τέλος θα γυρίσει εις βάρος μου
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #8
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Καλημέρα σε όλους !

    Ο Skroutz έχε τεράστιο θέμα στο customer support .... Όσες φορές έχω αγοράσει μέσω αυτών είχα σχεδόν πάντα πρόβλημα...
    1. Ποτέ δεν παραδέχτηκαν ότι φταίνε σε κάτι και πάντα φταίει το κατάστημα. Μάλιστα ο τρόπος που σου απαντάνε είναι εριστικός επίτηδες για να μην συνεχίσεις την κουβέντα.
    2. Όταν ζητάς στοιχεία καταστήματος δεν στα δίνουν ποτέ και λένε ότι θα στείλουν αυτοί το παράπονο..Βέβαια αργούν να το στείλουν μπας και το ξεχάσεις ..και αν κάνεις το λάθος και τους στείλεις ζητώντας να μάθεις αν το στείλανε στην λένε κιόλας
    3. Τα περισσότερα προϊόντα ήρθαν μεταχειρισμένα...

    Απευθείας από τα καταστήματα για να σιγουριά...



    Μεγαλώσανε πολύ και το παίζουν μάγκες

  9. #9
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτιμάω να αγοράζω απ' ευθείας από τα μαγαζιά.
    Δεν επιθυμώ να δημιουργήσω έναν επιπλέον αεριτζή/νταβατζή στυλ amazon (που θέλει να μεγιστοποιήσει τα κέρδη του) πατώντας τους άλλους.

    Στο τέλος θα γυρίσει εις βάρος μου
    Αν σου προσφέρει κάποια προστασία αγορών, αξίζει για μένα.

    Από σκρουτζομάγαζα που παίρνεις κάτι και δεν ξέρεις αν θα το στείλουν ή θα πρέπει να περιμένεις βδομάδες και να τραβιέσαι με επικοινωνίες κλπ, προτιμώ να δώσω έναν μικρό αέρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους !

    Ο Skroutz έχε τεράστιο θέμα στο customer support .... Όσες φορές έχω αγοράσει μέσω αυτών είχα σχεδόν πάντα πρόβλημα...
    1. Ποτέ δεν παραδέχτηκαν ότι φταίνε σε κάτι και πάντα φταίει το κατάστημα. Μάλιστα ο τρόπος που σου απαντάνε είναι εριστικός επίτηδες για να μην συνεχίσεις την κουβέντα.
    2. Όταν ζητάς στοιχεία καταστήματος δεν στα δίνουν ποτέ και λένε ότι θα στείλουν αυτοί το παράπονο..Βέβαια αργούν να το στείλουν μπας και το ξεχάσεις ..και αν κάνεις το λάθος και τους στείλεις ζητώντας να μάθεις αν το στείλανε στην λένε κιόλας
    3. Τα περισσότερα προϊόντα ήρθαν μεταχειρισμένα...

    Απευθείας από τα καταστήματα για να σιγουριά...



    Μεγαλώσανε πολύ και το παίζουν μάγκες
    1. 2. Προφανώς και δεν πρέπει να σε απασχολεί το κατάστημα με το οποίο συνεργάζονται, γιατί ψωνίζεις μέσω του καλαθιού skroutz.
    Οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει, το λύνεις με την ίδια τη skroutz.

    3. Δεν μου έτυχε στις λίγες αγορές που έκανα. Μεταχειρισμένα προσπαθούν να σου πασάρουν παντού πάντως.
    Έχουν τύχει τέτοια περιστατικά και σε άλλες μεγάλες αλυσίδες.

    Απευθείας μόνο από skroutzομάγαζα που έχουν ένα πρόσωπο. Αλλιώς δίνεις μπροστά τα λεφτά και παρακαλάς πότε να στο στείλουν.
    Αυτό είναι ακόμη χειρότερο. Εκτός αν παίξεις με αντικαταβολή οπότε λύνεται το πρόβλημα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  10. #10
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Είναι σαν Amazon Prime... από τα lidl....

    Mακάρι να δούμε μια σοβαρή υπηρεσία δωρεάν αποστολών και στην Ελλάδα. Αυτή, με τους όρους που έβαλαν, δεν είναι.

  11. #11
    Εγγραφή
    04-11-2020
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλή κίνηση! Αν ψωνίζεις συχνά θα κάνεις και απόσβεση

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους !

    Ο Skroutz έχε τεράστιο θέμα στο customer support .... Όσες φορές έχω αγοράσει μέσω αυτών είχα σχεδόν πάντα πρόβλημα...
    1. Ποτέ δεν παραδέχτηκαν ότι φταίνε σε κάτι και πάντα φταίει το κατάστημα. Μάλιστα ο τρόπος που σου απαντάνε είναι εριστικός επίτηδες για να μην συνεχίσεις την κουβέντα.
    2. Όταν ζητάς στοιχεία καταστήματος δεν στα δίνουν ποτέ και λένε ότι θα στείλουν αυτοί το παράπονο..Βέβαια αργούν να το στείλουν μπας και το ξεχάσεις ..και αν κάνεις το λάθος και τους στείλεις ζητώντας να μάθεις αν το στείλανε στην λένε κιόλας
    3. Τα περισσότερα προϊόντα ήρθαν μεταχειρισμένα...

    Απευθείας από τα καταστήματα για να σιγουριά...



    Μεγαλώσανε πολύ και το παίζουν μάγκες

    1. Λογικό να σου λένε φταίει το κατάστημα, το κατάστημα αναλαμβάνει να σου στείλει κάτι και οχι το skroutz
    2. Τα στοιχεία τα έχεις και απο το ότι σου λένε 1 αντικείμενο απο το τάδε κατάστημα που αν πατήσεις το λινκ έχει όλα τα απαραίτητα στοιχεία, αλλά υπάρχουν τα στοιχεία και στο παραστατικό που λαμβάνεις.
    3. Για αυτό δεν φταίει το σκρουτζ, αλλά το κατάστημα.

  13. #13
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.881
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους !

    Ο Skroutz έχε τεράστιο θέμα στο customer support .... Όσες φορές έχω αγοράσει μέσω αυτών είχα σχεδόν πάντα πρόβλημα...
    1. Ποτέ δεν παραδέχτηκαν ότι φταίνε σε κάτι και πάντα φταίει το κατάστημα. Μάλιστα ο τρόπος που σου απαντάνε είναι εριστικός επίτηδες για να μην συνεχίσεις την κουβέντα.
    2. Όταν ζητάς στοιχεία καταστήματος δεν στα δίνουν ποτέ και λένε ότι θα στείλουν αυτοί το παράπονο..Βέβαια αργούν να το στείλουν μπας και το ξεχάσεις ..και αν κάνεις το λάθος και τους στείλεις ζητώντας να μάθεις αν το στείλανε στην λένε κιόλας
    3. Τα περισσότερα προϊόντα ήρθαν μεταχειρισμένα...
    Αυτά που λες έγιναν ύστερα από αγορά με "καλάθι του Skroutz" ή απλά αγορά μέσω αναζήτησης στο Skroutz?

  14. #14
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    FritzBox 7590
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    Ο άνθρωπος έβγαλε άκρη τελικά, αλλά έχουν πολύ δρόμο ακόμα

    https://www.adslgr.com/forum/threads...56#post7026456

  15. #15
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Θεωρητικά η υπηρεσία θα μπορούσε να είναι πάρα πολύ καλή, παρά τα θέματα που προαναφέρθηκαν (δεν συμμετέχουν μεγάλα μαγαζιά και σε πολλές αγορές έχουμε έτσι κι αλλιώς δωρεάν μεταφορικά).

    Για μένα το μεγέλο πρόβλημα είναι τα μαγαζιά με τα οποία συνεργάζονται για την υπηρεσία του δικού τους καλαθιού, που είναι από τα χειρότερα. Ούτε τα φτηνότερα είναι αλλά και σίγουρα ούτε τα καλύτερα. Προβληματική εξυπηρέτηση, μη διαθεσιμότητες, καθυστερήσεις στην όλη διαδικασία. Αυτό το skroutz θα πρέπει να επαναξιολογήσει τι σημαίνει για τον καταναλωτή ποιότητα και να την πριμοδοτήσει στις βαθμολογίες του, να επιβάλει κάποιες ελάχιστες απαιτήσεις στα μαγαζιά που συμμετέχουν*, να επιβάλει κάποια πιο αυστηρά κριτήρια για τα μαγαζιά που εμμέσως προβάλλει με αυτό τον τρόπο.


    *Edit: Έχει απαιτήσεις, αλλά δεν αφορούν την ποιότητα των υπηρεσιών.
    hnesne

Σελ. 1 από 13 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας