Σελ. 4 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 185
  1. #46
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosthess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρώτη έκδοση ήταν καλύτερη. Μπορούσες να πάρεις 3 προϊόντα από διαφορετικά μαγαζιά αρκεί οι αγορές σου να ήταν πάνω από 20€ σύνολο. Τώρα απ' ότι κατάλαβα αν πάρεις από 3 διαφορετικά μαγαζιά οι αγορές σου πρέπει να είναι πάνω από 45€ για να μην πληρώσεις μεταφορικά. 15€ ελάχιστο από το κάθε μαγαζί.
    Ακριβώς αυτό.
    Πρόλαβα για λίγες μέρες και πήρα την προηγούμενη έκδοση, βλέποντας black friday και γιορτές να πλησιάζουν.
    Έβγαλα τα έξοδα μέσα σε 1,5 μήνα, καθόλου άσχημα.

  2. #47
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Απ' ότι καταλαβαίνω όσοι είχαν την παλιά έκδοση μπορούν να την κρατήσουν μέχρι νεοτέρας; Ή μόλις λήξει ο 1 χρόνος συνδρομής τους θα πάνε στην νέα υποχρεωτικά;
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  3. #48
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Πιθανότατα το δεύτερο. Το γεγονός είναι πως για να μπορέσει το skroutz να προσφέρει και τη μία και την άλλη, προϋποθέτει πολλές παραγγελίες από τους ίδιους εμπόρους, το μοντέλο είναι ότι εξοικονομούν γιατί πηγαίνουν στον έμπορο 1 φορά την ημέρα και παίρνουν μαζικά π.χ. 20 αποστολές, μετά τις μοιράζουν γεωγραφικά στο hub τους και τις διανέμουν. Αν έχει να πάρει 1 αποστολή από το καθένα από 100 μαγαζιά κοστίζει περισσότερο από το να πάρει 20 αποστολές από το καθένα από 5 μαγαζιά. Σε επόμενη φάση ίσως δεν επιτρέπουν σε εμπόρους με λίγη κίνηση να συμμετέχουν στο καλάθι τους.

    Προσωπικά μία φορά μόνο παρήγγειλα από το καλάθι τους, η καθυστέρηση και μόνο που είχα στη συγκεκριμένη περίπτωση με άμεσα διαθέσιμα είδη με αποτρέπει να το ξαναχρησιμοποιήσω, όπως πάντα θα προτιμάω μαγαζιά που μπορώ να παραλάβω ο ίδιος ή/και που δέχονται PayPal
    hnesne

  4. #49
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ότι καταλαβαίνω όσοι είχαν την παλιά έκδοση μπορούν να την κρατήσουν μέχρι νεοτέρας; Ή μόλις λήξει ο 1 χρόνος συνδρομής τους θα πάνε στην νέα υποχρεωτικά;
    Αυτή τη στιγμή ισχύει το δεύτερο.
    Υπάρχουν πιέσεις εσωτερικά για να ισχύσει το πρώτο, αλλά μέχρι στιγμής η διοίκηση δεν έχει ενδώσει. Ελπίζω μέχρι να λήξει η συνδρομή μου να έχουν αλλάξει γνώμη!

  5. #50
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Από τη στιγμή που δεν σου εξασφαλίζει την φθηνότερη τιμή ποιος ο λόγος να έχεις συνδρομή; Με 20€ αγορές μπορούσες να βάλεις και 2 φτηνά πραγματάκια μέσα και έλεγες ότι γλύτωσες και σε 2 προϊόντα μεταφορικά. Τώρα όπως έγινε το S. plus, απλά αγοράζεις κάτι χωρίς να επιλέξεις την "αγορά μέσω Skroutz" και σε αρκετές περιπτώσεις σου βγαίνει και πιο φτηνά

  6. #51
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosthess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη στιγμή που δεν σου εξασφαλίζει την φθηνότερη τιμή ποιος ο λόγος να έχεις συνδρομή; Με 20€ αγορές μπορούσες να βάλεις και 2 φτηνά πραγματάκια μέσα και έλεγες ότι γλύτωσες και σε 2 προϊόντα μεταφορικά. Τώρα όπως έγινε το S. plus, απλά αγοράζεις κάτι χωρίς να επιλέξεις την "αγορά μέσω Skroutz" και σε αρκετές περιπτώσεις σου βγαίνει και πιο φτηνά
    Απλά δεν κάθεσαι να ανοίγεις λογαριασμούς και έχεις δωρεάν μεταφορικά σε χαμηλότερο ποσό. Σίγουρα όμως χάνει σε σχέση με την προηγούμενη κατάσταση.

  7. #52
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά δεν κάθεσαι να ανοίγεις λογαριασμούς και έχεις δωρεάν μεταφορικά σε χαμηλότερο ποσό. Σίγουρα όμως χάνει σε σχέση με την προηγούμενη κατάσταση.
    Το να ανοίξεις λογαριασμό σε κάποιο eshop είναι υπόθεση δευτερολέπτων και με χρήση password manager ακόμα πιο εύκολη. Όσο για το "δωρεάν μεταφορικά σε χαμηλότερο ποσό", υπάρχουν πολλά προϊόντα που η τιμή τους μαζί με τα μεταφορικά είναι χαμηλότερη από την τιμή με αγορά μέσω σκρουτζ χωρίς μεταφορικά. Για μένα αυτό που μένει από το S. Plus είναι η Ασφάλεια αγορών Skroutz.

  8. #53
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosthess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη στιγμή που δεν σου εξασφαλίζει την φθηνότερη τιμή ποιος ο λόγος να έχεις συνδρομή; Με 20€ αγορές μπορούσες να βάλεις και 2 φτηνά πραγματάκια μέσα και έλεγες ότι γλύτωσες και σε 2 προϊόντα μεταφορικά. Τώρα όπως έγινε το S. plus, απλά αγοράζεις κάτι χωρίς να επιλέξεις την "αγορά μέσω Skroutz" και σε αρκετές περιπτώσεις σου βγαίνει και πιο φτηνά
    Πάντα παίζει ρολο και για το τι ψάχνεις. Τελευταία που έβλεπα διαφορά καλούδια, τύχαινε να είναι πιο φθηνά με το καλάθι του Σκρουτζ. 8 φορές το χρόνο αν σου τύχει, τα 20€ τα έχεις βγάλει.
    Από εκεί και πέρα, να βλέπουμε και ίσως κάποια αλλά θετικά έτσι; Υπάρχει προφανώς παντού το θέμα της επιστροφής, αλλά ισως σε κάποια μαγαζιά να χρεώνεται. Επίσης μέσα τώρα στις γιορτινές μέρες αγόρασα κάτι λάμπες από το Σκρουτζ αλλά απευθείας από τον έμπορο. Για δικούς μου λόγους δε μου έκαναν και ήθελα να τις επιστρέψω. Επειδή είναι από Θεσσαλονίκη ειπ να πάω να τις δώσω εγώ πίσω για να μη πληρώνω μεταφορικά, και η απάντηση του ήταν πως «τις έκανα ειδική παραγγελία για σενα και τώρα δε μπορώ να τις πάρω». Μέρες που είναι, και επειδή ήταν μεγάλης ηλικίας παππούς, και αποδείχτηκε πως το κατάστημα του είναι μικρό και κάποιος γιος ή δεν ξέρω γώ τι τον έβαλε στο Σκρουτζ δεν κάθισα να μαλώσω. Αν όμως τα είχα πάρει από το καλάθι, δε θα με ρωτούσαν μα και μου τι και γιατί.
    Επίσης, στην περίπτωση που πάρεις βαριές συσκευές, πλέον σου γράφουν πως στα παραδίδουν σε όροφο. Έχει τύχει να μαλώσω με άνθρωπο που μου έφερε στεγνωτήριο, γιατί ήταν από μεταφορική, καμία σχέση δηλαδή με το κατάστημα, γιατί μου έλεγε τα δικά του και δεν ήθελε να με βοηθήσει να το βάλω στο Ασανσερ.
    Εν κατακλείδι δε θα σου πω ότι αξίζει ή ότι δεν αξίζει. Απλά ο καθένας ξέρει τις ανάγκες του και ζυγίζει τα θέλω του!

  9. #54
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosthess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να ανοίξεις λογαριασμό σε κάποιο eshop είναι υπόθεση δευτερολέπτων και με χρήση password manager ακόμα πιο εύκολη. Όσο για το "δωρεάν μεταφορικά σε χαμηλότερο ποσό", υπάρχουν πολλά προϊόντα που η τιμή τους μαζί με τα μεταφορικά είναι χαμηλότερη από την τιμή με αγορά μέσω σκρουτζ χωρίς μεταφορικά. Για μένα αυτό που μένει από το S. Plus είναι η Ασφάλεια αγορών Skroutz.
    Δεν θα έλεγα πως είναι θέμα δευτερολέπτων. Τουλάχιστον όχι 10 δευτερολέπτων. Και μιλάω και για χρήση password manager. Και αν θες να το κάνεις από κινητό ακόμα χειρότερα. Και για να δεις ποιο βγαίνει πραγματικά φτηνότερο πρέπει να μπεις στο κατάστημα να δεις τι γίνεται με τα μεταφορικά. Το πραγματικά φτηνότερο προϊόν μαζί με τα μεταφορικά μπορεί να είναι σε άλλο κατάστημα που φαινομενικά έχει μεγαλύτερη τιμή.

  10. #55
    Εγγραφή
    13-06-2005
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107789/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Vodafone H-300s
    SNR / Attn
    30.5(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ενεργοποίησα το Skroutz plus την πρώτη εβδομάδα που ανακοινώθηκε. Ήδη έχω κάνει απόσβεση και όσο συνεχίζω έχω κέρδος. Η αλλαγή στο πρόγραμμα προφανώς κατέδειξε ότι η εταιρεία δεν κέρδιζε αυτά που περίμενε. Το πρώτο πακέτο ήταν πιο ευέλικτο ότι και να λέμε. Όταν περάσει το ένα έτος αν δεν έχω την δυνατότητα να κρατήσω το πρόγραμμα που έκλεισα δεν θα ανανεώσω. Δεν μας υποχρεώνει κάνεις να παραμείνουμε. Ήταν κάτι πρωτοποριακό για την Ελλάδα κάτι που μόνο από Amazon γίνεται από όσο γνωρίζω. Καλή χρονιά σε όλους.

  11. #56
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πραγματικά φτηνότερο προϊόν μαζί με τα μεταφορικά μπορεί να είναι σε άλλο κατάστημα που φαινομενικά έχει μεγαλύτερη τιμή.
    Έχει επιλογή το skroutz να σου εμφανίζει την τιμή μαζί με τα μεταφορικά και τον τρόπο πληρωμής που επιλέγεις. Προσωπικά μόνο μία φορά σε πάρα πολλές παραγγελίες είχε υπολογίσει λάθος τα μεταφορικά και ήταν περισσότερα στο κατάστημα.

  12. #57
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει επιλογή το skroutz να σου εμφανίζει την τιμή μαζί με τα μεταφορικά και τον τρόπο πληρωμής που επιλέγεις. Προσωπικά μόνο μία φορά σε πάρα πολλές παραγγελίες είχε υπολογίσει λάθος τα μεταφορικά και ήταν περισσότερα στο κατάστημα.
    Έχεις δίκιο, το είχα ξεχάσει.

  13. #58
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Να πω εδώ, (δεν ξέρω αν υπάρχει πιο κατάλληλο νήμα γιατί δεν έχω το Plus) ότι για μια Yeelight smart lamp που κάηκε στους δύο μήνες ακριβώς, αγορασμένη από το καλάθι του Skroutz, μου έκαναν αντικατάσταση χωρίς πολλά πολλά, χωρίς επιστροφή της χαλασμένης και χωρίς να έχω κρατήσει το παραστατικό του καταστήματος.

  14. #59
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Πάλι αλλαγές έχουμε; Σε λίγο λήγει η συνδρομή μου και είδα πως το "δωρεάν μεταφορικά για μεμονωμένες αποστολές αξίας 15€ και άνω" έγινε 20€ και άνω.

  15. #60
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Αρχικά ήταν 17€ για δωρεάν μεταφορικά σε παραγγελίες συνολικής αξίας 20€ και άνω.
    Μετά έγινε 17€ για δωρεάν μεταφορικά σε μεμονωμένες αποστολές 15€ και άνω.
    Μετά έγινε 17€ για δωρεάν μεταφορικά σε μεμονωμένες αποστολές 20€ και άνω.
    Μετά έγινε 25€ για δωρεάν μεταφορικά σε μεμονωμένες αποστολές 20€ και άνω.
    Και μετά σχεδόν αμέσως ξανάγινε 17€ για δωρεάν μεταφορικά σε μεμονωμένες αποστολές 20€ και άνω.

    Κι όλα αυτά σε έναν χρόνο. Δεν τους προλαβαίνουμε

    Εμένα δυστυχώς λήγει το αρχικό σε λίγες μέρες και τα'χω βάψει μαύρα.
    Θα τον θυμόμαστε αυτόν τον χρόνο σαν τη χρυσή εποχή των ηλεκτρονικών αγορών...

Σελ. 4 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας