Σελ. 5 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 180
  1. #61
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.774
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Αν και μπορούσα να είχα το 1ο που ήταν το πιο συμφέρον, ευτυχώς πρόλαβα πριν 1 περίπου μήνα το 2ο, οπότε καλά θα μου βγει για 1 χρόνο. Τα έχω ήδη αποσβέσει τα 17 ευρώ.

  2. #62
    Εγγραφή
    15-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    770
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κακό που μας βρήκε τώρα που έχουμε καλομάθει... Ήρθε μαιλ κ σε εμένα αναγκαστικά να πάω στο νέο μοντέλο. Δεν θα ξεχάσω ένα στολίδι 1ευρω τα Χριστούγεννα ήρθε δωρεάν από τρίτο κατάστημα. Ένα χρόνο τώρα έχω ξεχάσει Κίνα και eBay και άλλα marketplaces.


    Νομίζω στο μοντέλο αυτό που είχαμε δεν έβγαιναν τα νούμερα κ ίσως έμπαιναν κ μέσα.

    Τώρα δεν ξέρω αν θα ανανεώσω κ αν τελικά μπορέσω να βάλω πχ ποτέ μια παραγγελία από ένα κατάστημα 20 ευρώ κ όχι από 2 ή 3.
    Μπορείς να συμμετέχεις και εσύ πολύ εύκολα στην ερευνά/αντιμετώπιση διάφορων ασθενιών, δωρίζοντας υπολογιστικούς πόρους του υπολογιστή σου:


    (κλικ στην εικόνα)


  3. #63
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Πότε έτσι και πότε αλλιώς σύμφωνα με το μέγιστο συμφέρον. Ελπίζω να δούμε καμιά παρόμοια υπηρεσία από ανταγωνιστές.....

  4. #64
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    979
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villager Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω στο μοντέλο αυτό που είχαμε δεν έβγαιναν τα νούμερα κ ίσως έμπαιναν κ μέσα.
    Σωστά, γι'αυτό το άλλαξαν και μάλιστα έγινε και "σούσουρο" εσωτερικά για το πόσο μέσα έμπαιναν και για το ότι δεν θα έπρεπε να έχει βγει ποτέ έτσι.

    Όμως: Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι κοντόφθαλμη οπτική αυτή. Το Skroutz στέλνει έναν courier στο κάθε κατάστημα για να μαζέψει τις παραγγελίες της ημέρας και μετά σου τις φέρνει στο σπίτι. Εφόσον στο κάθε κατάστημα θα πάει ούτως ή άλλως κάθε μέρα και εφόσον εμένα τις αποστολές/παραγγελίες μου μου τις φέρει όλες μαζί, το κόστος για τις 3 αποστολές είναι ακριβώς το ίδιο με τη μία αποστολή.

    ΟΚ, στην πράξη δεν είναι ακριβώς έτσι γιατί ίσως σε κάποια καταστήματα με μειωμένη κίνηση να μην πηγαίνουν κάθε μέρα απαραίτητα. Επίσης δεν είναι καθόλου οργανωμένοι στο να στις φέρουν συγκεντρωμένα, μπορεί να έρθουν 3 μέρες συνεχόμενες για 3 αποστολές. Οπότε ναι, με τα τωρινά δεδομένα όντως έμπαιναν μέσα.

    Όμως το θεωρώ πιο σωστό μακροπρόσθεσμα να φτιάξουν/οργανώσουν τα παραπάνω θέματα, παρά να κόψουν αυτή την παροχή. Εγώ θα ήμουν διατεθειμένος και να περιμένω περισσότερο για να μου τα φέρουν π.χ. όλα μαζί, αν ήταν να συνεχίσω να έχω το δωρεάν για το συνολικό ποσό. Κι αν το ήθελα κάποιο μεμονωμένα πιο γρήγορα, εκεί να πληρώσω παραπάνω.

    Αλλά επέλεξαν την ευκολότερη λύση. Γι'αυτό κι εγώ το κατήργησα προς το παρόν (δεν θα ανανεωθεί δηλαδή μόλις τελειώσει) και βλέπουμε. Πάλι θα το κάνω μάλλον, αλλά τουλάχιστον σε αυτή τη φάση να δείξω ότι αποφάσισα να το σταματήσω.

  5. #65
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Αυτό που περιγράφεις ίσως και να γίνει. Τις προάλλες κάτι διάβασα για Skroutz express που έλεγε για παράδοση την επόμενη ημέρα, και παραξενεύτηκα διότι δε νομίζω πως διαφοροποιείται περισσότερο από τη λογική των κούριερ όπως λειτουργούν σήμερα. Από τη στιγμή που θα παραλάβει η εταιρία, τις περισσότερες φορές των περιπτώσεων, έτσι και αλλιώς παρέδιδαν την επόμενη ημέρα. Όποτε ίσως και να πάει να γίνει κάτι τετοιο, δηλαδή με την απλή αποστολή να χρειάζεται 2-3 ημέρες να έρθει.

  6. #66
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Εγώ προσωπικά απεχθάνομαι το Skroutz και ότι έχει να κάνει με αυτό ...

    Τους ξέρω και σαν πελάτης και σαν καταστηματάρχης και ξέρω όλα τα μοντέλα τους ...

    Δυστυχώς δεν μπορώ να φύγω γιατί δεν είμαι εγώ που αποφασίζω .......

  7. #67
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ξεκίνησαν δυναμικά με ακριβείς παραδόσεις και γραπτές ειδοποιήσεις διαστήματος 2 ωρών, τελευταία άρχισαν να τρομπάρουν άσχημα... σε βαθμό να θυμίζουν ACS και άλλα κουριερομάγαζα. "Σήμερα στις 2-4 , α οχι δεν μπορέσαμε, άυριο στις 3-5, ά οχι δεν μπορέσαμε, από Δευτέρα στις 11-13". Αν συνεχίσουν έτσι δεν πρόκειται να κάνω ανανέωση της υπηρεσίας τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 03-06-22 στις 16:38.

  8. #68
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκίνησαν δυναμικά με ακριβείς παραδόσεις και γραπτές ειδοποιήσεις διαστήματος 2 ωρών, τελευταία άρχισαν να τρομπάρουν άσχημα... σε βαθμό να θυμίζουν ACS και άλλα κουριερομάγαζα. "Σήμερα στις 2-4 , α οχι δεν μπορέσαμε, άυριο στις 3-5, ά οχι δεν μπορέσαμε, από Δευτέρα στις 11-13". Αν συνεχίσουν έτσι δεν πρόκειται να κάνω ανανέωση της υπηρεσίας τους.
    Το ίδιο και εδώ, τους το έγραψα κιόλας, μην αρχίσετε ότι οι άλλοι και καλά αδυναμία παράδοσης ενώ φυσικά ήταν ατομο στο σπίτι.

  9. #69
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.437
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκίνησαν δυναμικά με ακριβείς παραδόσεις και γραπτές ειδοποιήσεις διαστήματος 2 ωρών, τελευταία άρχισαν να τρομπάρουν άσχημα... σε βαθμό να θυμίζουν ACS και άλλα κουριερομάγαζα. "Σήμερα στις 2-4 , α οχι δεν μπορέσαμε, άυριο στις 3-5, ά οχι δεν μπορέσαμε, από Δευτέρα στις 11-13". Αν συνεχίσουν έτσι δεν πρόκειται να κάνω ανανέωση της υπηρεσίας τους.
    Εγώ μέχρι πρίν κανα 2μηνο που είχα κάνει αγορά, ήταν απίστευτα γρήγοροι, σε φάση που να ήθελα να έρθουν πιο αργά γιατί δεν υπολόγιζα τόσο άμεση παράδοση.

    Ίσως έχει να κάνει με συγκεκριμένες περιόδους και φόρτο εργασίας; Μπορεί να μην έχουν μεγάλο στόλο ακόμα και να μπλόκαραν (εικασίες κάνω φυσικά).

    Σε ποιά πόλη βρίσκεσαι; Εγώ στη θεσσαλονίκη δεν είχα θέμα μέχρι στιγμής. Σκοπεύω να κάνω κάποιες αγορές σε λίγες μέρες. Θα επανέλθω με feedback για τους χρόνους παράδοσης.

  10. #70
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.194
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Λογικά είναι ανα πόλη.
    Πιο γρήγορη μεταφορική απο την ACS δεν έχω στην περιοχή μου. Άψογη. 10/10 βαθμολογία!


    Και γενικά το skroutz plus (έχω την πρώτη συνδρομή) με έχει καλύψει όλες τις φορές.
    3 καταστήματα να ακυρώνουν το ένα μετά το άλλο και τελικά το έστειλε 4ο μαγαζί που το είχε σε ακριβότερη τιμή
    λάθος παραστατικό να μου πιστώνουν όλο το ποσό πίσω
    πολλά λάθη σε είδη να μου πιστώνουν όλο το ποσό κλπ

    πιο καλά και απο το παλιό αμαζον δηλαδή

    βέβαια με την αλλαγή των όρων μάλλον δεν θα προχωρήσω σε ανανέωση.

  11. #71
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Σαν πολύ να μας τα χαλάει το Skroutz, πήρα ενα μεταλλικό τρόλει, που ενώ στην φώτο που το έχει βλέπεις ενα πολύ ωραίο πράγμα, αυτό που παραλαμβάνεις δεν έχει σχέση.
    Το βγάζω φώτο, το ανεβάζω και γράφω πως και τι με αρνητική βαθμολογία και μου στέλνουν μήνυμα "χρειάζεται επαναδιατύπωση" ή να μιλήσω για να μου το αλλάξουν, δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο, δεν θέλω να καθίσω να το αποσυναρμολογήσω και να πρέπει να περιμένω courier κλπ για να γίνει η διαδικασία και τα σχετικά.


    Μπράβο παίδες, τώρα ξέρω να μην δίνω σημασία στις αξιολογήσεις που έχετε στο skroutz

  12. #72
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Τώρα το εμπέδωσες κι εσύ...

    Σε ποιο thread γράφουμε για τις άκυρες υπηρεσίες που κάνουν svuum?
    hnesne

  13. #73
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν πολύ να μας τα χαλάει το Skroutz, πήρα ενα μεταλλικό τρόλει, που ενώ στην φώτο που το έχει βλέπεις ενα πολύ ωραίο πράγμα, αυτό που παραλαμβάνεις δεν έχει σχέση.
    Το βγάζω φώτο, το ανεβάζω και γράφω πως και τι με αρνητική βαθμολογία και μου στέλνουν μήνυμα "χρειάζεται επαναδιατύπωση" ή να μιλήσω για να μου το αλλάξουν, δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο, δεν θέλω να καθίσω να το αποσυναρμολογήσω και να πρέπει να περιμένω courier κλπ για να γίνει η διαδικασία και τα σχετικά.


    Μπράβο παίδες, τώρα ξέρω να μην δίνω σημασία στις αξιολογήσεις που έχετε στο skroutz
    Τα χάλασαν στις παραδόσεις και το κούριερ, τώρα τα χαλάνε και στο customer support και τα reviews. Ο ορισμός του switch and bait είναι αυτό... Κρίμα..

    Mε τις κριτικές έχω παρατηρήσει σε δικά μου reviews, άλλες φορές να δέχονται αυστηρή -εννοείται πολιτισμένα διατυπωμένη- κριτική και άλλες να ψειρίζουν το κάθε άρθρο και το κάθε σημείο στίξης και να ακυρώνουν τη μια μετά την άλλη. Λες και έχουν ειδικές προτιμήσεις πού επιτρέπουν αρνητική κριτική και πού υψώνουν εμπόδια για την δημοσιευση της (θα ήταν συνωμοσιολογικό κάτι τέτοιο, είμαι σίγουρος ότι είναι πιο αθώα η εξήγηση ... σίγουρα)

    ΥΓ: Για τον φίλο που ρωτάει σε ποιά περιοχή είμαι για τα θέματα με skroutz last mile, είμαι θεσκη, όπως νομίζω και ο sdikr.

  14. #74
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Λύθηκαν όλα τα θεματάκια:

    Skroutz: Ανακοινώνει το νέο μοντέλο λειτουργίας Fulfilled by Skroutz

    Πλήρης αντιγραφή του Amazon, πλήρης εκμηδενισμός του μικρομάγαζου, καμία δυνατότητα επιλογής στον καταναλωτή. Καλά τα πάμε. (Τα fanboys θα γράψουν πάλι τα δικά τους, δικαίωμά σας)
    hnesne

  15. #75
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λύθηκαν όλα τα θεματάκια:

    Skroutz: Ανακοινώνει το νέο μοντέλο λειτουργίας Fulfilled by Skroutz

    Πλήρης αντιγραφή του Amazon, πλήρης εκμηδενισμός του μικρομάγαζου, καμία δυνατότητα επιλογής στον καταναλωτή. Καλά τα πάμε. (Τα fanboys θα γράψουν πάλι τα δικά τους, δικαίωμά σας)
    Ήθελε η γυναίκα μου να παραγγείλει κάποια πράγματα. Τα έβαλε στο καλάθι ερχόταν απο 6 διαφορετικά καταστήματα.
    Η αξία ηταν γύρω στα 170 ευρώ και έβγαζε κοστος μεταφορικών 20 ευρώ.

    Εψαξα λίγο και εκανα απευθείας την παραγγελία απο τρια καταστήματα, ενα προϊόν δεν το βρήκα οποτε -20 ευρώ και δωρεάν τα μεταφορικά συνολικό κέρδος απο τη μη χρήση του Σκρουτζ 40 ευρώ

Σελ. 5 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας