Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-44 από 44
  1. #31
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Με πηρανε χτες να μου κανουνε προσφορα για νεο συμβολαιο με κανονικο προγραμμα (οχι καρτοσυμβολαιο), επειδη και καλα το υπαρχον συμβολαιο ληγει αμεσα. Φυσικα τα ακουσαν για τα χαλια της νεας πολιτικης που λεω παραπανω.
    Θυμαμαι λοιπον οτι εκανα ανανεωση του υπαρχοντος συμβολαιου μου τον Μαρτιο του 2020 (μετα την πνευμονια που περασα), οποτε μονο αμεσα δεν ληγει. Μπορω να δω την ακριβη ημερομηνια με καποιο τροπο?

    - - - Updated - - -

    Να προσθεσω επισης πως η σελιδα που λεω στο μνμ 29 μου υπολειτουργει. Μπαινω, δινω τον αριθμο μου, μου ερχεται το pin για otp, το βαζω, παταω επιβεβαιωση και μου το ξαναζηταει.
    ديميتريس

  2. #32
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Συνδεσου στο My Cosmote, στην ενότητα της σύνδεσης σου θα βρεις πότε ενεργοποιήθηκε το συμβόλαιο και τη δέσμευση του. Μετρώντας 18 ή 24 μήνες, θα μάθεις πότε λήγει. Αν ανανέωσες 03/2020 και είναι 18 μηνών (το σύνηθες στις ανανεώσεις), σημαίνει ότι έληξε Σεπτέμβριο, λίγο δύσκολο γιατί θα έχανες την έκπτωση.

  3. #33
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οπως ειπα τουλαχιστον 2 φορες παραπανω, δεν εχω my cosmote. Αν ειχα, δεν θα χρησιμοποιουσα την σελιδα που λεω παραπανω και ειναι για οσους δεν εχουν, θα εμπαινα κανονικα εκει που λες για να δω. Ελπιζω αυτη τη φορα να μην κανεις γαργαρα τα οσα ειπες και δεν ισχυουν...
    ديميتريس

  4. #34
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Συνεχίζω κανονικά να μπορώ να μπω στο My Cosmote πάντως χωρίς εγγραφή. Βάζω απλά τον αριθμό μου και μου έρχεται sms με κωδικό μιας χρήσης.

  5. #35
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Στειλε λινκ να δοκιμασω τοτε, εκτος αν μπαινεις στην σελιδα που λεω παραπανω και δεν βαζει εμενα.
    ديميتريس

  6. #36
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για να μην ανοιγω νεο θεμα...
    Τον προηγουμενο μηνα (= Νοεμβριο, λογαριασμος του Οκτωβριου) αργησα να πληρωσω το λογαριασμο μου και απο τις 24 που εληγε η προθεσμια τον πληρωσα στις 27 που ξαναηρθε το sms και μου το θυμησε. Και ελεγε πως ειναι οσο 2 παγια, ενω το προηγουμενο sms λιγες μερες νωριτερα ελεγε για 1 παγιο. Γιατι? Πληρωσα το ενα παγιο και θεωρω οτι δεν χρωσταω κατι.
    Για αυτο το μηνα, μου ηρθε χτες (20 του μηνα) το sms για το λογαριασμο του Νοεμβριου και ειναι παλι οσο 2 παγια! Εχω τις αποδειξεις ολων των πληρωμων απο το Σεπτεμβριο, αλλα δεν εχω και τα sms που ηρθαν.

    Επισης, αυτο το μηνα, παρατηρω πως ο κωδικος εχει γινει 25ψηφιος απο 20ψηφιος που ηταν μεχρι τωρα και ξεκιναει με RF. Αλλαξε κατι?
    ديميتريس

  7. #37
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Γίνομαι κουραστικός αλλά στο My Cosmote υπάρχει και ανάλυση των πληρωμών… Επίσης ανάλυση μπορείς να βλέπεις στην ενότητα προηγούμενο υπόλοιπο του λογαριασμού σου.

    Ο κωδικός πληρωμής άλλαξε σε RF (25 ψηφία) όπως και σε άλλους οργανισμούς (πχ ΔΕΗ) και είναι πιο εύκολο να πληρώνεις τον λογαριασμό σου μέσω τραπεζης (πχ στην Eurobank απλά αντιγράφεις τον RF στο πεδίο της αναζήτησης και βρίσκει μόνο του τον τύπο του λογαριασμού που θέλεις να πληρώσεις, εισάγεις δηλαδή μόνο ποσό).

  8. #38
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θες να σου στειλω το τηλεφωνο μου σε πμ να μπεις εσυ στο δικο μου my cosmote, μιας και λες οτι υπαρχει, και να δεις ολα αυτα που λεω? Στο λεω απο τωρα οτι δεν εχω email ή κατι αντιστοιχο στην cosmote, για να σε προλαβω πριν βρεις καποις δικαιολογια παλι.

    Για τον κωδικο οκ, αν και τον εβαλα μαζι με το rf. Δεν νομιζω να εχω προβλημα. Στην εθνικη βεβαια πρεπει πρωτα να ορισω τι θελω να πληρωσω (cosmote, ενφια, δεη κλπ) και μετα με παει στο πεδιο για να βαλω τον κωδικο (ή τους κωδικους αν εχει πολλους, πχ ενφια που εχει 3 πεδια).
    ديميتريس

  9. #39
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για να μην ανοιγω νεο θεμα και μιας και ειναι πλεον βεβαιο οτι θα σταματησω το καρτοσυμβολαιο μετα απο αυτη την ηλιθιοτητα.
    Με πηρανε νωριτερα απο τη vodafone και μου προτεινανε ενα προγραμμα με 1000 λεπτα το μηνα, προς ολους (συν mb και μηνυματα που για μενα δεν εχουν ιδιαιτερη σημασια), με χρεωση ανα δευτερολεπτο, δεσμευση 2 χρονων και με λιγο λιγοτερα λεφτα απο οτι δινω τωρα.
    Ποιο εινια το the catch ομως που δεν το ξερω?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 27-01-22 στις 19:50.
    ديميتريس

  10. #40
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δηλαδη ολοι οι γροθοι της κοτε τοσους μηνες δε μπορεσαν να διορθωσουν το προβλημα σου ; Για τα στοιχεια οχι τις χρεωσεις - εκει δε κανουν ποτε τιποτα Aν θυμηθω στραβες εχουν κανει 2 φορες λαθος email - και το χειροτερο αποστολη λογαριασμου σε λαθος επαγγελμ διευθυνση . Υπομονη και μπινελικι και βρηκα τον υπαλ γερμανου που εκανε τη μλκια - φυσικα τιποτα δε γινοταν στα τηλεφωνα Kαι στο booster εστελναν sms που δε διαβαζεται αλλα το διορθωνεις απο το selfcare . Mουγκαφον επειδη πηρα μια προσφορα με απεριοριστα ειναι το απολυτο μπ@ρδελο του χαους - τα κανεις μεσα απο τη σελιδα μονος σου και προσεχτικα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 27-01-22 στις 19:49.

  11. #41
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για το χαμενο υπολοιπο λες? Αφου ειναι πλεον πολιτικη της οπως ειπαμε. Για τα αλλα τι να φτιαξουν?
    ديميتريس

  12. #42
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Kαμια προσφορα retaining μη σε χασουν απο πελατη ισως - σε συμβολαιο πεφτουν αρκετα

  13. #43
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Απο την cosmote? Λες να τους ρωτησω? Με πηρανε πριν ~1 μηνα και μου κανανε προσφορα για συμβολαιο, με περισσοτερα λεφτα απο οσα δινω τωρα, οποτε την απερριψα.

    - - - Updated - - -

    Με αφορμη την προσφορα της vodafone, πηρα την cosmote νωριτερα να ρωτησω αν εχουν καμια αλλη προσφορα να μου κανουνε. Μου ειπανε πως σε ~10 μερες που ληγει το συμβολαιο μου θα παω αυτοματα στο καρτοσυμβολαιο με το χαμηλοτερο παγιο, που εινια αρκετα περισσοτερα απο αυτα που πληρωνω τωρα, και πως αν θελω να μεινω σε οτι εχω θα πρεπει να ζητησω ΕΓΩ να τα κρατησω. Τοτε το παγιο παλι θα ανεβει, αλλα θα εινια λιγοτερο.Η διαφορα με τη vodafone εινια σημαντικη ακομα και σε αυτο το μικροτερο δυνατο, περιπου 20% πιο κατω.

    Επισης, 6+ μηνες μετα την ηλιθιοτητα που αναφερω σε αυτο το θεμα εμαθα πως για να μην πηγαινει χαμενο αυτο το 1ε θα μπορουσα να παιρνω καποια προσφορα, πχ εχει Χ sms με 1ε που εχει σαν προσφορα. Να ειναι καλα η κοπελα της cosmote που με ενημερωσε για αυτο. Βεβαια, δεν ηξερα καν οτι εχει προσφορες με μικρο αντιτιμο.
    ديميتريس

  14. #44
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ανασυρω το θεμα μου 1,5+ χρονο μετα γιατι σημερα μου ηρθε αυτο το sms με το που πληρωσα το λογαριασμο του μηνα. Ηρθε και σε κανεναν αλλο? Θα φταιω εγω τωρα αν τους παρω και ζητησω να μου το στελνουν εντυπο, αφου πλεον δεν εχει καμια διαφορα στη χρεωση?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20230825-133713.png  

    ديميتريس

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας