Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Περιοχή
    Piraeus
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102393/10238
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 2,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Εδώ vdsl 100 και σχεδόν ένα χρόνο έχω συνεχόμενες αποσυνδέσεις. Η καμπίνα βρίσκεται σε απόσταση 50μ από το σπίτι μου και το attenuation της γραμμής στο down είναι 3,1 και στο up σχεδόν 0. Η καμπίνα που εξυπηρετεί την περιοχή μου είναι η Vodafone. Η γραμμή είναι ενεργοποιημένη εδώ και δύο χρόνια. Τον πρώτο χρόνο ήταν σταθερή χωρίς αποσύνδεση για μήνες. Τον τελευταίο χρόνο έκανε όλο και πιο συχνές αποσυνδέσεις (5-6 την ημέρα, όμως υπήρχαν φορές που μπορεί να έμενε και κάποιες ημέρες σταθερή), ενώ τον τελευταίο μήνα έχω τόσο συχνές (πάνω από 20 την ημέρα, με διαστήματα που δεν συγχρονίζει κάν). Για να είναι σίγουρος ότι δεν έχω θέμα άλλαξα το καλώδιο από την είσοδο της πολυκατοικίας μέχρι την πρώτη πρίζα του σπιτιού μου με cat6 καλώδιο. Δηλώθηκε βλάβη κάμποσες φορές όπου προσπαθούσαν με αναβαθμίσεις (!) στο ρούτερ να λύσουν το πρόβλημα μέχρι να πάνε σε συνδυαστικό, όπου την πρώτη φορά η Vodafone τα βρήκε όλα μια χαρά (έτυχε σε ημέρα που δεν είχε αποσύνδεση) και τη δεύτερη έκλεισαν τη βλάβη ως μη επιδιορθωσιμη. Επειδή κάτι τέτοιο το θεωρώ απαράδεκτο στο κέντρο του Πειραιά, παρακαλώ για τις απαραίτητες ενέργειες για την επίλυση του προβλήματος. Ακόμη δεν έχει επικοινωνήσει κάνεις μαζί μου για να με ενημερώσει τι σημαίνει το μη επιλύσιμο πρόβλημα (δικαίωμα καταγγελίας σύμβασης κλπ).

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα socstamatiou,

    σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου, ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Γιώργος, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας