Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    17-06-2021
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Kαλησπέρα!
    Άλλαξα το Router λόγω βλάβης πριν 3 μέρες σε Speedport Plus (Μαύρη η ώρα και η στιγμή!)
    Από τότε έχω random IP changes, και απώλεια ίντερνετ για κάποια λεπτά -μέχρι να ξαναεπανέλθει η ΙΡ. 4-10 φορές τη μέρα.
    Πως κινούμαι; υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω; Στην εξυπηρέτηση μου λένε ότι όλα είναι καλά, αλλά δεν είναι
    Δεν θα με πείραζε μια αλλαγή ΙΡ τη βδομάδα, αλλά το καθημερινό έχει γονατίσει τα νεύρα μου.
    Κάθε πρόταση δεκτή, σε απλά Ελληνικά παρακαλώ, καθώς οι γνώσεις μου είναι κάτω του μετρίου.
    Σας ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lizaki_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα!
    Άλλαξα το Router λόγω βλάβης πριν 3 μέρες σε Speedport Plus (Μαύρη η ώρα και η στιγμή!)
    Από τότε έχω random IP changes, και απώλεια ίντερνετ για κάποια λεπτά -μέχρι να ξαναεπανέλθει η ΙΡ. 4-10 φορές τη μέρα.
    Πως κινούμαι; υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω; Στην εξυπηρέτηση μου λένε ότι όλα είναι καλά, αλλά δεν είναι
    Δεν θα με πείραζε μια αλλαγή ΙΡ τη βδομάδα, αλλά το καθημερινό έχει γονατίσει τα νεύρα μου.
    Κάθε πρόταση δεκτή, σε απλά Ελληνικά παρακαλώ, καθώς οι γνώσεις μου είναι κάτω του μετρίου.
    Σας ευχαριστώ!
    Αν δεν φταίει κάτι στην γραμμή σου, τότε έπεσες σε ελαττωματικό ρούτερ και ζητάς αντικατάσταση.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    17-06-2021
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πριν την αλλαγή του εξοπλισμού άλλαζα ΙΡ μόνο αν είχα διακοπή ρεύματος. Οπότε ναι, υποθέτω ότι είναι το ρούτερ. Απλά ρώτησα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση στο συγκεκριμένο ρούτερ που μου ξεφεύγει, πριν τους ξαναζητήσω αντικατάσταση.
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας