Σελ. 191 από 271 ΠρώτηΠρώτη ... 171181186189190191192193196201211 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.851-2.865 από 4063
  1. #2851
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα είπαμε πιο πάνω και πιο παλιά, αυτός που δεν είναι τεχνολογικά εξοικειωμένος έχει αποδείξει η ιστορία ότι θα πάει να την βρει όπου και να είναι και θα την πειράξει.
    Υπάρχουν και οι υπόλοιποι που μας πειράζουν τα περισσότερα κλικ, είναι κακό??

    Ερώτηση:
    Aν αύριο βγάλουν τα 12 και τα κάνουν πάλι μπ@υρδέλ@ και ψάχνουμε από την ασρχή πάλι να βρούμε τις ρυθμίσεις, πάλι απλά για την γκρίνια θα το κάνουμε??
    Αν ναι, ΟΚ,
    έτσι είναι, αν έτσι νομίζετε.
    Ασφαλώς και θα μας ξενίσει όλους αν μία ρύθμιση που χρησιμοποιούμε συχνά αλλάξει τοποθεσία. Πόση ώρα θα σου πάρει όμως να συνηθίσεις τη νέα; Ειδικά αν τη χρησιμοποιείς συχνά, πολύ λίγο. Και εμένα με φρίκαρε που το copy/paste στο δεξί κλικ δεν είναι πλέον με κείμενο, αλλά σε 1-2 μέρες το συνήθισα, σιγά μην κάτσω να κλάψω (άσε που συνήθως χρησιμοποιώ τις συντομεύσεις). Οι μόνοι που κατά τη γνώμη μου έχουν δικαίωμα να παραπονιούνται είναι όσοι πλέον δεν μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους γιατί αφαιρέθηκε ή άλλαξε κάτι. Πόσοι είναι αυτοί όμως;

    Spoiler:
    Φαντάζομαι ότι όσοι γκρινιάζετε για τις όποιες αλλαγές, έχετε ανοιχτή την τηλεμετρία, ώστε η Microsoft να ξέρει το τι χρησιμοποιείτε και να το λάβει υπόψη της στις μελλοντικές εκδόσεις, σωστά;

  2. #2852
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.448
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασφαλώς και θα μας ξενίσει όλους αν μία ρύθμιση που χρησιμοποιούμε συχνά αλλάξει τοποθεσία. Πόση ώρα θα σου πάρει όμως να συνηθίσεις τη νέα; Ειδικά αν τη χρησιμοποιείς συχνά, πολύ λίγο. Και εμένα με φρίκαρε που το copy/paste στο δεξί κλικ δεν είναι πλέον με κείμενο, αλλά σε 1-2 μέρες το συνήθισα, σιγά μην κάτσω να κλάψω (άσε που συνήθως χρησιμοποιώ τις συντομεύσεις). Οι μόνοι που κατά τη γνώμη μου έχουν δικαίωμα να παραπονιούνται είναι όσοι πλέον δεν μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους γιατί αφαιρέθηκε ή άλλαξε κάτι. Πόσοι είναι αυτοί όμως;

    Spoiler:
    Φαντάζομαι ότι όσοι γκρινιάζετε για τις όποιες αλλαγές, έχετε ανοιχτή την τηλεμετρία, ώστε η Microsoft να ξέρει το τι χρησιμοποιείτε και να το λάβει υπόψη της στις μελλοντικές εκδόσεις, σωστά;
    Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική σου πάνω σ'αυτό.

    Θέλεις να μην διαμαρτυρόμαστε όταν κάνουν τραγικές αλλαγές, αλλά αν αποφασίσουμε να διαμαρτυρηθούμε, να δίνουμε το ελεύθερο στην MS και την κάθε MS να καταπατά το privacy μας για να της γνωστοποιούμε τι μας αρέσει να κάνουμε;

    Όχι. Το σωστό είναι τα πράγματα να γίνονται όπως γίνονταν σωστά εδώ και 10ετίες και να μην είμαστε υποχρεωμένοι να δίνουμε report για το τι κάνουμε.

    Επειδή ξύπνησε ένα πρωί μία εταιρεία και αποφάσισε να τα κάνει όλα ταναπού και να πειραματιστεί εις βάρος τόσων χρηστών, πρέπει να ξεχάσουμε αυτά που ξέρουμε;

    Λες και είναι the one and only. Ευτυχώς που επέλεξα να ασχοληθώ με linux κάποτε και τώρα δεν είμαι έρμαιο τέτοιων αποφάσεων.

    Αλλά συμπάσχω με όσους χρησιμοποιούν ακόμα το προϊόν της MS και στηρίζω την όποια προσπάθεια κάνουν ώστε να μπει ένα φρένο στον παραλογισμό των εταιρειών.

    Btw, αν είναι κάτι εκτιμώ στη φάση του GNU, είναι πως όποια "innovations" κι αν κάνουν, πάντα θα υπάρχει τρόπος να συνεχίσεις να κάνεις τη δουλειά σου όπως την έκανες (πχ openrc αντί systemd, alsa sound αντί pulseaudio-pipewire-wireplumper, κλπ).
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #2853
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.055
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μόνοι που κατά τη γνώμη μου έχουν δικαίωμα να παραπονιούνται είναι όσοι πλέον δεν μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους γιατί αφαιρέθηκε ή άλλαξε κάτι. Πόσοι είναι αυτοί όμως;
    Visual Basic Developers. Σοβαρά τώρα, να το βγάλει τελείως το component και θα γελάσει το παρδαλό κατσίκι. Δούλευα σε ένα προιόν που εν έτη 2017 μόλις έφτασε περίπου στο 60% convertion σε .net και εγώ τους έλεγα ότι θέλει πρωτεραιότητα και ότι σε λίγο θα κάνουμε μετρατοπή σε core και ας βάλουμε και λίγο python να έχουμε ένα ποτ πουρί από τεχνολογίες.

    Και μετά ο jim θα έλεγε για τους devs και θα σκεφτόμουν που να ήξερες αδερφέ.

  4. #2854
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασφαλώς και θα μας ξενίσει όλους αν μία ρύθμιση που χρησιμοποιούμε συχνά αλλάξει τοποθεσία. Πόση ώρα θα σου πάρει όμως να συνηθίσεις τη νέα; Ειδικά αν τη χρησιμοποιείς συχνά, πολύ λίγο. Και εμένα με φρίκαρε που το copy/paste στο δεξί κλικ δεν είναι πλέον με κείμενο, αλλά σε 1-2 μέρες το συνήθισα, σιγά μην κάτσω να κλάψω (άσε που συνήθως χρησιμοποιώ τις συντομεύσεις). Οι μόνοι που κατά τη γνώμη μου έχουν δικαίωμα να παραπονιούνται είναι όσοι πλέον δεν μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους γιατί αφαιρέθηκε ή άλλαξε κάτι. Πόσοι είναι αυτοί όμως;

    Spoiler:
    Φαντάζομαι ότι όσοι γκρινιάζετε για τις όποιες αλλαγές, έχετε ανοιχτή την τηλεμετρία, ώστε η Microsoft να ξέρει το τι χρησιμοποιείτε και να το λάβει υπόψη της στις μελλοντικές εκδόσεις, σωστά;
    Γιατί κάτι που λειτουργεί σωστά να το συνηθίζω από την αρχή??
    Άλλωστε είπαμε πολλές φορές, κουμπάκι και είναι εντάξει και με τους γκρινιάρηδες που δεν είναι ευχαριστημένοι με τίποτα.

    Υπάρχουν ένα σωρό εταιρίες που σέβονται τους χρήστες τους/πελάτες τους και έχουν το φιλότιμο να το κάνουν, αλλά ποιος έχασε το φιλότιμο και τον σεβασμό για να τον βρει η MS??
    Παράδειγμα:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  147,4 KB 
ID: 246865 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  179,6 KB 
ID: 246866

    Δεν σου αρέσει κύριος το καινούργιο που φτιάξαμε και ψάχνεις σαν μ@λ@κ@ς να βρεις τις κωλορυθμίσεις?? δεν πειράζει, γύρισε το όπως το είχες μάθει τόσα χρόνια και είσαι μια χαρά και όλοι ευχαριστημένοι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #2855
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί κάτι που λειτουργεί σωστά να το συνηθίζω από την αρχή??
    Άλλωστε είπαμε πολλές φορές, κουμπάκι και είναι εντάξει και με τους γκρινιάρηδες που δεν είναι ευχαριστημένοι με τίποτα.

    Υπάρχουν ένα σωρό εταιρίες που σέβονται τους χρήστες τους/πελάτες τους και έχουν το φιλότιμο να το κάνουν, αλλά ποιος έχασε το φιλότιμο και τον σεβασμό για να τον βρει η MS??
    Παράδειγμα:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  147,4 KB 
ID: 246865 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  179,6 KB 
ID: 246866

    Δεν σου αρέσει κύριος το καινούργιο που φτιάξαμε και ψάχνεις σαν μ@λ@κ@ς να βρεις τις κωλορυθμίσεις?? δεν πειράζει, γύρισε το όπως το είχες μάθει τόσα χρόνια και είσαι μια χαρά και όλοι ευχαριστημένοι.
    Ασε γιατί και στο unifi θα τον πιούμε άσχημα. Ήδη τα μισά παίζουν μόνο στο νέο UI. Άλλα τρελοκομεία εκεί. Γυρίζω στο νέο, κάνω αλλαγή σε κάτι που θέλω και μετά πίσω στο παλιό για χρήση. Του έδωσα ευκαιρία και προσπάθησα να το δουλέψω αλλά είναι γελοίοι. Εκεί που στα settings είχες αριστερά τα πάντα, τωρα έχεις 3-4 και λιώνεις στο expand και σεντόνια ρυθμίσεων.Σύντομα θα το καταργήσουν το παλιό τελείως.
    Μεγάλη ζημιά έπαθε και ο esxi που άλλαξε σε html5... Χάθηκαν πολλά πράγματα αλλά τουλάχιστον μετά από 2-3 χρόνια το έχουν φέρει σε σχετικά καλή κατάσταση.

    Ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαίνει , ειδικά αυτή η κωλοπιλαλα με το metro ui, material ui και λοιπές βλακείες.
    Στο Android 13 χάνουμε πολλές ρυθμίσεις συστήματος και φάε και gestures σαν βελτίωση... Ρε ηλίθιοι, να λειτουργώ το κινητό μου θέλω, όχι να κάνω μαθήματα για τροχονόμος βλάκες. Να σε δει και κάνεις να κουνάς χέρια μπροστά στο κινητό να σας μαντρωσουν για Δαφνί αμέσως.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #2856
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική σου πάνω σ'αυτό.

    Θέλεις να μην διαμαρτυρόμαστε όταν κάνουν τραγικές αλλαγές, αλλά αν αποφασίσουμε να διαμαρτυρηθούμε, να δίνουμε το ελεύθερο στην MS και την κάθε MS να καταπατά το privacy μας για να της γνωστοποιούμε τι μας αρέσει να κάνουμε;

    Όχι. Το σωστό είναι τα πράγματα να γίνονται όπως γίνονταν σωστά εδώ και 10ετίες και να μην είμαστε υποχρεωμένοι να δίνουμε report για το τι κάνουμε.

    Επειδή ξύπνησε ένα πρωί μία εταιρεία και αποφάσισε να τα κάνει όλα ταναπού και να πειραματιστεί εις βάρος τόσων χρηστών, πρέπει να ξεχάσουμε αυτά που ξέρουμε;

    Λες και είναι the one and only. Ευτυχώς που επέλεξα να ασχοληθώ με linux κάποτε και τώρα δεν είμαι έρμαιο τέτοιων αποφάσεων.

    Αλλά συμπάσχω με όσους χρησιμοποιούν ακόμα το προϊόν της MS και στηρίζω την όποια προσπάθεια κάνουν ώστε να μπει ένα φρένο στον παραλογισμό των εταιρειών.

    Btw, αν είναι κάτι εκτιμώ στη φάση του GNU, είναι πως όποια "innovations" κι αν κάνουν, πάντα θα υπάρχει τρόπος να συνεχίσεις να κάνεις τη δουλειά σου όπως την έκανες (πχ openrc αντί systemd, alsa sound αντί pulseaudio-pipewire-wireplumper, κλπ).
    Ίσως διαφωνούμε στο τι είναι τραγικές αλλαγές. Ένα κλικ παραπάνω στα settings ή το να πατάς "show more options" αρκετές φορές την ημέρα δεν είναι τραγικό κατά τη γνώμη μου. Εσύ τι θεωρείς πραγματικά τραγικό που άλλαξε;

  7. #2857
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήδη τα μισά παίζουν μόνο στο νέο UI.
    Ποια είναι αυτά??
    Στην 7.3.83 εκανα upgrade και βλέπω όλες τις ρυθμίσεις όπως ήταν.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #2858
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.448
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως διαφωνούμε στο τι είναι τραγικές αλλαγές. Ένα κλικ παραπάνω στα settings ή το να πατάς "show more options" αρκετές φορές την ημέρα δεν είναι τραγικό κατά τη γνώμη μου. Εσύ τι θεωρείς πραγματικά τραγικό που άλλαξε;
    Κοίτα. Το ένα παραπάνω κλικ σε κάτι που μπορεί να το πατάς και 100 φορές τη μέρα, είναι πρόβλημα.

    Ειδικά σε εταιρικά περιβάλλοντα, όλοι πασχίζουν να ελαχιστοποιούν τον χαμμένο χρόνο, όχι να τον επιμηκύνουν.

    Ποιός ο λόγος να κάνεις nested κάποιες τόσο σημαντικές λειτουργίες; Κρύβει τα file operations και αφήνει ξέρω γω οτιδήποτε άλλο δευτερεύον.

    Εγώ λέω να τα βάλει ακόμα πιο βαθειά, μήπως στην προσπάθεια να τα αναζητήσει ο χρήστης, να το μετανιώσει και να μην προβεί καν σε αντιγραφή, αποκοπή, επικόλληση
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #2859
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.055
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Πάντως κατά την γνώμη μου την Ms την έχει ρημάξει αυτή η εμμονή με το backwards compatible είτε σε λειτουργικότητα είτε σε χρηστικότητα.

    Από την μια οι χρήστες παραπονιούνται που δεν έγινε ποτέ mobile/touch friendly και από την άλλη γκρίνια στις αλλαγές. Το στραβό και το κοντό του καθενός.

    Κατά την γνώμη μου το λάθος της ήταν που δεν έκανες ένα μεγάλο revision και μετά μικρές προσαρμογές αλλά λίγο όπου φυσάει ο άνεμος δίνοντας δίκιο στην γκρίνια του πάλι αλλαγές.

    Επίσης γνώμη μου είναι ότι οι product managers εκεί πέρα κάνουν βλακείες. Το κέλυφος που είναι και το διαδραστικό κομμάτι του λειτουργικού δεν είναι δα και rocket science να το γράψουν. Δεν είναι σαν το kernel που πρέπει να κάνουν κολοωτουμπες για arm.

  10. #2860
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ποια είναι αυτά??
    Στην 7.3.83 εκανα upgrade και βλέπω όλες τις ρυθμίσεις όπως ήταν.
    Με 7.4.145 είμαι εγώ σπίτι και βλέπω το μέλλον που έρχεται αλλά το λέει και το ίδιο το Ui, δεν στο βγάζει εσένα το warning? στη δουλειά στο Udm-pro είμαι ίδιος με εσένα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #2861
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 7.4.145 είμαι εγώ σπίτι και βλέπω το μέλλον που έρχεται αλλά το λέει και το ίδιο το Ui, δεν στο βγάζει εσένα το warning? στη δουλειά στο Udm-pro είμαι ίδιος με εσένα.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  81,0 KB 
ID: 246882



    Πάμε σε PM.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #2862
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα. Το ένα παραπάνω κλικ σε κάτι που μπορεί να το πατάς και 100 φορές τη μέρα, είναι πρόβλημα.

    Ειδικά σε εταιρικά περιβάλλοντα, όλοι πασχίζουν να ελαχιστοποιούν τον χαμμένο χρόνο, όχι να τον επιμηκύνουν.

    Ποιός ο λόγος να κάνεις nested κάποιες τόσο σημαντικές λειτουργίες; Κρύβει τα file operations και αφήνει ξέρω γω οτιδήποτε άλλο δευτερεύον.

    Εγώ λέω να τα βάλει ακόμα πιο βαθειά, μήπως στην προσπάθεια να τα αναζητήσει ο χρήστης, να το μετανιώσει και να μην προβεί καν σε αντιγραφή, αποκοπή, επικόλληση
    ΟΚ, ξεκάθαρα θεωρούμε διαφορετικά πράγματα ως τραγικά. Ακόμα και 2 δευτερόλεπτα το κλικ να θες, που είναι τεράστιος χρόνος, μιλάμε για κάτω από 4 λεπτά τη μέρα χάσιμο στο παράδειγμά σου. Τελείως αδιάφορο με τα δικά μου δεδομένα.

  13. #2863
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.448
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, ξεκάθαρα θεωρούμε διαφορετικά πράγματα ως τραγικά. Ακόμα και 2 δευτερόλεπτα το κλικ να θες, που είναι τεράστιος χρόνος, μιλάμε για κάτω από 4 λεπτά τη μέρα χάσιμο στο παράδειγμά σου. Τελείως αδιάφορο με τα δικά μου δεδομένα.
    Για ποιο λόγο να χάνεται χρόνος σε τέτοια πράγματα; Τι κέρδισε η ms με αυτή την κίνηση;
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  14. #2864
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως έχουν σκυλιάσει να πάμε όλοι στα 11
    σε κάθε ενημέρωση, σε κάθε εγκατάσταση των 10 σκάει φαρδιά πλατιά η προτροπή με το skip να γίνεται όλο και μικρότερο
    Τέτοια λύσσα δεν είχαμε δει με τα 10αρια.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #2865
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λόγο να χάνεται χρόνος σε τέτοια πράγματα; Τι κέρδισε η ms με αυτή την κίνηση;
    Δεν υπάρχει γενική απάντηση, οπότε θα απαντήσω εξειδικευμένα στα 3 πράγματα που αναφέρθηκαν μέχρι στιγμής, με βάση την προσωπική μου άποψη, όχι το τι έχω διαβάσει. Ξεκάθαρα δεν ξέρω τον πραγματικό λόγο, οπότε μαντεύω κάτι που θεωρώ κοινή λογική.

    1) Εικονίδια αντί για κείμενο: μάλλον ομορφιά για τους απλούς χρήστες, που πιθανότατα θα επεκτείνει και αλλού στο μέλλον. Έτσι κι αλλιώς δεν μιλάμε για χάσιμο χρόνου, γιατί ήταν ένα κλικ, είναι ένα κλικ.

    2) Network reset: χωρίς πλάκα τώρα, κάθε πότε το κάνει αυτό το 99% των χρηστών; Ποτέ, οπότε αδιάφορο.

    3) Δεύτερο κλικ στο δεξί κλικ: Δεν ξέρω ποιο πράγμα χρησιμοποιείς από εκεί και θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα να μάθω, αλλά για το μέσο χρήστη (μη σου πω το 99% πάλι) είναι πιο εύκολο να βρουν τα 5-6 πράγματα που θέλουν σε μία λίστα με 10 επιλογές, παρά σε μία λίστα με 20. Άρα η αποδοτικότητα του μέσου χρήστη αυξήθηκε, όχι μειώθηκε.

Σελ. 191 από 271 ΠρώτηΠρώτη ... 171181186189190191192193196201211 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας