Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.738
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Το νέο Galaxy Watch θα είναι η πρώτη συσκευή που θα διαθέτει το One UI Watch και τη νέα ενοποιημένη πλατφόρμα που έχει δημιουργηθεί από κοινού με την Google

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  oneui.jpg 
Εμφανίσεις:  237 
Μέγεθος:  42,1 KB 
ID: 228604Αθήνα, 28 Ιουνίου 2021 – Κατά τη διάρκεια του Mobile World Congress (MWC) η Samsung Electronics Co., Ltd. παρουσίασε την εμπειρία χρήσης του One UI Watch. Το νέο interface έχει σχεδιαστεί με σκοπό να αναβαθμίσει περαιτέρω την εμπειρία συνδεσιμότητας μεταξύ Galaxy Watch και smartphone. Η Samsung επιβεβαίωσε πως το One UI Watch θα είναι διαθέσιμο για το Galaxy Watch στη νέα, ενοποιημένη πλατφόρμα που συν-δημιούργησε με την Google, φέρνοντας βελτιώσεις στην απόδοση, απρόσκοπτη συνδεσιμότητα ανάμεσα σε Watch και Android smartphone και πρόσβαση σε ακόμη περισσότερες εφαρμογές. Επιπλέον, η Samsung αποκάλυψε πως το επερχόμενο Galaxy Watch θα είναι το πρώτο που θα διαθέτει την καινούργια ενοποιημένη πλατφόρμα και το One UI Watch, που θα παρουσιαστεί αργότερα φέτος το καλοκαίρι.

    «Για να αξιοποιήσουμε πλήρως τις δυνατότητες αυτών των wearables, βασιζόμαστε στη μακρά τεχνογνωσία μας σε κινητές συσκευές και τις συνεργασίες μας με αξιόπιστους ηγέτες της βιομηχανίας, που έχουν εξελιχθεί μαζί μας», δήλωσε ο Patrick Chomet, EVP & Head of Customer Experience Office στο Mobile Communications Business της Samsung Electronics. «Μέσω αυτών των προσπαθειών, θα εμπλουτίσουμε την εμπειρία smartwatch που προσφέρουμε και την ευκολία του οικοσυστήματος Galaxy για τους καταναλωτές μας».

    Το One UI Watch μαζί με τη νέα ενοποιημένη πλατφόρμα δημιουργεί μια εντελώς νέα εμπειρία στα Galaxy Watch. Στο πλαίσιο της νέας εμπειρίας, οι συμβατές με το ρολόι εφαρμογές που θα εγκαταστήσει ο χρήστης στο smartphone του, θα γίνουν αυτόματα download και στο smartwatch του. Για παράδειγμα, σε περίπτωση εξατομίκευσης της εφαρμογής του ρολογιού στο κινητό τηλέφωνο για να δείχνει διαφορετικές ώρες σε πόλεις ανά τον κόσμο, τότε αυτό θα ισχύει και για το smartwatch. Και αν ο χρήστης μπλοκάρει κλήσεις και μηνύματα από το ρολόι του, θα μπλοκάρονται αυτόματα και στο smartphone του.

    Η νέα ενοποιημένη πλατφόρμα θα δώσει τη δυνατότητα σύνδεσης και ενσωμάτωσης νέων λειτουργιών δημοφιλών εφαρμογών τρίτων μερών απευθείας στο Galaxy Watch. Έτσι, οι απαιτήσεις όλων θα ικανοποιηθούν, χάρη σε μια πληθώρα συνεργασιών:
    • Οι φίλοι της γυμναστικής που θέλουν να αξιοποιήσουν περισσότερο εφαρμογές όπως οι adidas Running, GOLFBUDDY Smart Caddie, Strava και Swim.com.
    • Οι λάτρεις της ευεξίας που επιθυμούν να υιοθετήσουν μια πιο ισορροπημένη ρουτίνα στην καθημερινότητά τους με εφαρμογές όπως το Calm ή το Sleep Cycle.
    • Όλοι όσοι απολαμβάνουν τη μουσική ανακαλύπτοντας νέους καλλιτέχνες στο Spotify ή το YouTube Music.
    • Οι ατρόμητοι εξερευνητές που είναι έτοιμοι να πλοηγηθούν με το Google Maps.

    «Η Samsung και η Google έχουν μακρά ιστορία συνεργασίας και κάθε φορά που δουλεύουμε μαζί, η εμπειρία για τους καταναλωτές μας αναβαθμίζεται σημαντικά», δήλωσε ο Sameer Samat, Vice President of Product Management, Android and Wear, στη Google. «Αυτό, φυσικά, ισχύει και για τη νέα, ενοποιημένη πλατφόρμα, που θα διατεθεί για πρώτη φορά στο νέο Galaxy Watch της Samsung. Είμαστε ενθουσιασμένοι που προσφέρουμε, σε συνεργασία με τη Samsung, μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, ταχύτερη απόδοση και ένα εύρος εφαρμογών, πολλών εξ αυτών της Google, σε μια ολοκαίνουργια εμπειρία wearable».

    Επιπρόσθετα, η Samsung θα παρέχει ένα βελτιωμένο εργαλείο σχεδίασης του καντράν του ρολογιού, διευκολύνοντας περισσότερο από ποτέ τους σχεδιαστές κατά τη δημιουργία νέων καντράν ρολογιού. Αργότερα φέτος, οι προγραμματιστές για Android συσκευές θα δημιουργήσουν νέα, διασκεδαστικά σχέδια που θα προστεθούν στη συνεχώς αυξανόμενη συλλογή για καντράν ρολογιών της Samsung. Έτσι οι καταναλωτές θα έχουν ακόμα περισσότερες δυνατότητες για προσαρμογή ανάλογα με τη διάθεση, τη δραστηριότητα και την προσωπικότητά τους.

    Το νέο Galaxy Watch θα είναι η πρώτη συσκευή που θα διαθέτει το One UI Watch και τη νέα, ενοποιημένη πλατφόρμα, η οποία θα ανακοινωθεί, μεταξύ άλλων, αργότερα φέτος το καλοκαίρι.

    Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη Samsung, επισκεφθείτε το Samsung.gr


  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι φίλοι της γυμναστικής που θέλουν να αξιοποιήσουν περισσότερο εφαρμογές όπως οι adidas Running, GOLFBUDDY Smart Caddie, Strava και Swim.com.
    H Garmin λάμπει δια της απουσίας της

  3. #3
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Αναμένω εναγωνίωςνα κυκλοφορήσει! Έχω ξεμείνει με το gear s3 frontier.

    Αν υποστηρίζει gpay και όχι samsung pay, τότε θα λυθεί επιτέλους και το πρόβλημα πληρωμών απ'το ρολόι...
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  4. #4
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Garmin λάμπει δια της απουσίας της
    Οι φίλοι των sport θα πάρουν Garmin (πχ. το 945) και θα τα κάνουν όλα αυτά. Και θα συνδεθούν και με Strava κτλ. Δε χρειάζονται τη Samsung για μεσάζοντα.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.738
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναμένω εναγωνίωςνα κυκλοφορήσει! Έχω ξεμείνει με το gear s3 frontier.
    m2......
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.242
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι φίλοι των sport θα πάρουν Garmin (πχ. το 945) και θα τα κάνουν όλα αυτά. Και θα συνδεθούν και με Strava κτλ. Δε χρειάζονται τη Samsung για μεσάζοντα.
    Ακριβώς αυτό.
    Εχω πάρει εδώ και κάτι μήνες ένα Fenix 6 και έχω βρει την υγειά μου.
    Ερχόμενος από Samsung Watch, μου φαίνεται παιδικό μπροστά του.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #7
    Εγγραφή
    04-11-2020
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς αυτό.
    Εχω πάρει εδώ και κάτι μήνες ένα Fenix 6 και έχω βρει την υγειά μου.
    Ερχόμενος από Samsung Watch, μου φαίνεται παιδικό μπροστά του.
    Μετά από δοκιμή πως σου φαίνεται σαν ανταπόκριση; Γιατί το σκεφτόμουν κι εγώ

  8. #8
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι φίλοι των sport θα πάρουν Garmin (πχ. το 945) και θα τα κάνουν όλα αυτά. Και θα συνδεθούν και με Strava κτλ. Δε χρειάζονται τη Samsung για μεσάζοντα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς αυτό.
    Εχω πάρει εδώ και κάτι μήνες ένα Fenix 6 και έχω βρει την υγειά μου.
    Ερχόμενος από Samsung Watch, μου φαίνεται παιδικό μπροστά του.
    Δεν διαφωνώ, και εγώ Garmin έχω, αλλά αν θέλει να χτυπήσει την αγορά χάνει μεγάλο ποσοστό κόσμου που μπορεί να θέλει να αλλάξει από το Garmin.

  9. #9
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε θα πω ότι το κοινό της garmin είναι πολύ συγκεκριμένο, αφού περιλαμβάνει από hobbyίστες μέχρι σκληροπυρηνικούς τριαθλητές.
    Όσοι όμως επιλέγουν garmin ξέρουν τί αγοράζουν και δεν περιμένουν να βρουν ένα τάχα κινητό σε μορφή wearable.
    Θεωρώ πως μέχρι η google να εμφανίσει αυτό το καινούργιο wearOS που θα ενοποιήσει την κατηγορία των android watch, αυτή θα κινείται σε μέτριο επίπεδο.
    Φυσικά, ακόμη και ένα apple watch δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα garmin (ή και suunto) στην κατηγορία των sport.

    ΥΓ. Υπάρχει και το garmin pay, κατά αντιστοιχία του samsung pay, αλλά συμφωνώ με προλαλήσαντα σχετικώς με το gpay.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας