Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Έχουμε μια χρεωστική της μητέρας μου με την οποία έχουμε αρκετούς μήνες να κάνουμε κάποια αγορά ή πληρωμή. Τώρα που προσπαθούμε να πραγματοποιήσουμε κάτι πληρωμές, η συναλλαγές δεν μπορούν να ολοκληρωθούν για άγνωστο λόγο.

    Η ερώτηση είναι η εξής, επειδή ψάχνω να δω τι παίζει πριν καλέσω την τράπεζα, όταν επάνω σε μια κάρτα το όνομα του κατόχου είναι γραμμένο με συντομία και με τελεία π.χ αντί για Efstathios Paparidis (υποθετικό όνομα) να λέει, E. Paparidis, στα στοιχεία που γράφω για την πληρωμή πρέπει να το γράψω όπως είναι επάνω στην κάρτα (2η περίπτωση) ή όπως είναι η πρώτη περίπτωση ολογράφως;

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε μια χρεωστική της μητέρας μου με την οποία έχουμε αρκετούς μήνες να κάνουμε κάποια αγορά ή πληρωμή. Τώρα που προσπαθούμε να πραγματοποιήσουμε κάτι πληρωμές, η συναλλαγές δεν μπορούν να ολοκληρωθούν για άγνωστο λόγο.

    Η ερώτηση είναι η εξής, επειδή ψάχνω να δω τι παίζει πριν καλέσω την τράπεζα, όταν επάνω σε μια κάρτα το όνομα του κατόχου είναι γραμμένο με συντομία και με τελεία π.χ αντί για Efstathios Paparidis (υποθετικό όνομα) να λέει, E. Paparidis, στα στοιχεία που γράφω για την πληρωμή πρέπει να το γράψω όπως είναι επάνω στην κάρτα (2η περίπτωση) ή όπως είναι η πρώτη περίπτωση ολογράφως;
    Εγώ το γράφω όπως αναφέρεται στην κάρτα, μου έχει τύχει όμως να κάνω και συναλλαγή χωρίς καν όνομα.
    Σας ζητάει εξτρά κωδικό;

  3. #3
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    ίσως δεν έχετε κανει επικαιροποίηση των στοιχείων στην τράπεζα παίζει και αυτό...
    ίσως να κάνετε μια συντήρηση του pc η τα τελευταία update γιατί εχουν αλλάξει λίγο τα δεδομένα λόγο ασφαλείας ...

  4. #4
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το γράφω όπως αναφέρεται στην κάρτα, μου έχει τύχει όμως να κάνω και συναλλαγή χωρίς καν όνομα.
    Σας ζητάει εξτρά κωδικό;
    Δεν ζητάει τίποτα, απλά στην μια περίπτωση που προσπαθούμε να πληρώσουμε ένα ασφάλιστρο γράφει αδυναμία εκτέλεσης της συναλλαγής προσπαθήστε αργότερα. Δοκίμασα να δω αν μπορώ να πληρώσω έναν λογαριασμό του ΟΤΕ και λέει αποτυχία συναλλαγής.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV1BKN Εμφάνιση μηνυμάτων
    ίσως δεν έχετε κανει επικαιροποίηση των στοιχείων στην τράπεζα παίζει και αυτό...
    ίσως να κάνετε μια συντήρηση του pc η τα τελευταία update γιατί εχουν αλλάξει λίγο τα δεδομένα λόγο ασφαλείας ...
    Επικαιροποίηση ναι, αλλά θυμάμαι όταν βγάλαμε τις κάρτες μας, μόνοι μας πήγαμε και και είχαμε αίτηση από κοινού, λογικά θα έπρεπε να μπλοκάρουν και την δική μου κάρτα η οποία λειτουργεί διότι την δοκίμασα.

    Δεν γλιτώνουμε πάλι το τρέξιμο στις τράπεζες για ερωτήσεις και διευκρινίσεις......

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.806
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Το ονομα δεν εχει καμμια σχεση. Γραψτε οτι θελετε. Εχω γραψει διαφορα και περνανε ολα
    Παρτε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και θα σας πουν τι παιζει.

  6. #6
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Τελικά το πρόβλημα είναι πως η τράπεζα έχει μπλοκάρει την κάρτα, δεν έχει δηλωθεί σωστό το κινητό τηλέφωνο στο σύστημα, από λάθος του υπαλλήλου, και δεν μου έρχεται στο κινητό ο κωδικός μια χρήσης όταν επιχειρείται να γίνει μια ηλεκτρονική πληρωμή.... Πάλι τρέξιμο στις τράπεζες για λάθη που κάνουν. Στην δική μου κάρτα πριν 1 χρόνο που θέλαμε να κάνουμε μια αίτηση αύξηση ορίου αγορών είχανε λάθος ημερομηνία γέννησης.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας