Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συγχαρητήρια στους διεθνείς μας και στον Ρικ Πιτινο για τις επιτυχίες της εθνικής μπάσκετ στον Καναδά. Μεγάλες νίκες με Κίνα και Τουρκία. Μένει ένα βήμα πριν από το όνειρο με αντίπαλο την Τσεχία.
    Και στα τρία παιχνίδια η Εθνική έπαιξε καλά στην επίθεση (σταθερά πάνω από 80 πόντους). Χρειάζεται λίγο προσοχή στην άμυνα και σε κάποια μπλακ ουτ που δείχνει να έχει η ομάδα. Ο Λαρεντζάκης πιστεύω είναι ο νέος ηγέτης. Με την Τουρκία μας κράτησε μέσα στο παιχνίδι όταν όλοι οι άλλοι βλέπαν το καλάθι σαν δαχτυλίθρα.

    Καλή επιτυχία άυριο στο παιχνίδι με την Τσεχία! Είναι πολύ δύσκολος αντίπαλος, μη ξεχνάμε ότι απέκλεισε τον Καναδά των τόσων NBΑερς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Unreal : 04-07-21 στις 08:40.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Χαίρομαι που παρακολουθεί κι άλλος, εκτός απο εμένα.
    Από τα ξενύχτια έχω γίνει σκέτο ζόμπι...δεν ξέρω αν θα αντέξω και σήμερα,στο κρισιμότερο παιγνίδι.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρομαι που παρακολουθεί κι άλλος, εκτός απο εμένα.
    Από τα ξενύχτια έχω γίνει σκέτο ζόμπι...δεν ξέρω αν θα αντέξω και σήμερα,στο κρισιμότερο παιγνίδι.
    Ευχαριστώ φίλε, εγώ είμαι συνηθισμένος γιατί έχω χρόνιο πρόβλημα με τον ύπνο (πάσχω απο κεντρική άπνοια)

    Το παιχνίδι με την Τσεχία το βλέπω 50-50, δεν νομίζω ότι καμμία ομάδα θα πάρει διαφορά, πιστεύω οι ομάδες θα συμβαδίζουν στο σκόρ και στο τέλος θα κρίνει η θεά τύχη/όποιος βάλει τα κρίσιμα σουτ.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Γιατρός δεν είμαι,αλλά αυτό ακούγεται σοβαρό.Το έχεις κοιτάξει;

  5. #5
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Συγχαρητήρια στην Τσεχία. Πολύ δεμένη ομάδα. Πανάξια κέρδισαν την πρόκριση

    Στα δικά μας: Πολύ κρίμα Χάσαμε μια πολύ καλή ευκαιρία για παρουσία στους Ολυμπιακούς του Τόκιο. Σίγουρα μεγάλη υπέρβαση κι εδώ που φτάσαμε με τόσες μεγάλες απουσίες.

    Τα καλά που βλέπω είναι ένας φρέσκος αέρας που έφερε ο τεράστιος Πιτίνο. Επιτέλους ξεκολλήσαμε από το παραδοσιακό μας σκεπτόμενο μπάσκετ και πήγαμε σε γρήγορο παιχνίδι με αρκετή κίνηση.

    Στα αρνητικά είναι ότι υπάρχει έλλειψη ταλέντου. Ναι, μεγάλες οι απουσίες, αλλά δε μπορεί να μην έρχονται από πίσω άλλα παιδιά και να στηριζόμαστε στους ίδιους και τους ίδιους. Δυστυχώς αυτή η ατελείωτη φαγομάρα με την ΕΟΚ έχει κάνει απίστευτο κακό στο Ελληνικό μπάσκετ Άντε να δούμε πότε θα ξεβρομίσει ο χώρος
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  6. #6
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θέλω να πιστεύω ότι οι Τσέχοι ήταν ψυχολογικά προετοιμασμένοι να κάνουν το παιχνίδι της ζωής τους ενώ οι δικοί μας δεν ήταν. Όπως και να χει το σίγουρο είναι ότι οι διεθνείς μας κάναν το χειρότερο παιχνίδι του Τουρνουα σε άμυνα και επίθεση. Επίσης κάτι που δε μου άρεσε είναι ότι παράτησαν το παιχνίδι από τα μέσα της 3ης περιόδου και επέτρεψαν έτσι την διαφορά να πάει σε δυσθεόρατα ύψη.
    Έστω και με αυτή τη τραγωδία, η Εθνική μας είναι στις 16 καλύτερες ομάδες του πλανήτη αλλά όχι στις 12 καλύτερες που προκρίνονται στους Ολυμπιακούς αγώνες. Από την Εθνική να κρατήσουμε την εικόνα που παρουσίασε στα 3 πρώτα παιχνίδια του τουρνουά. Θέλω να πιστεύω βασισμένος σε αυτή την εικόνα ότι η Εθνική μας έχει μέλλον.

    Εύχομαι λοιπόν τα καλύτερα στους διεθνείς μας και στον Ρικ Πιτίνο στο μέλλον και σε όσους διαβάζουν αυτές τις γραμμές καλό καλοκαίρι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατρός δεν είμαι,αλλά αυτό ακούγεται σοβαρό.Το έχεις κοιτάξει;
    Ναι το έχω κοιτάξει, δυστυχώς μου έτυχε αρρώστεια παλούκι που ακόμα και η σύγχρονη επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια. Μου έδωσαν κάποια χάπια τα οποία δυστυχώς δεν με βοηθάνε, απεναντίας όταν τα πέρνω δεν μπορώ να κοιμηθώ σχεδόν καθόλου. Γενικά ο ύπνος και οι σχετιζόμενες με αυτόν νευρολογικές ασθένειες είναι ένα μεγάλο μυστήριο, ακόμα και για την σύγχρονη επιστήμη.

  7. #7
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Δεν άντεξα να το δω το ματς,τα είχα παίξει από τα απανωτά ξενύχτια.
    Σε κάθε περίπτωση πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι,αν σκεφτείτε με ποιούς κατεβήκαμε να παίξουμε.
    Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!
    Η μεγάλη διαφορά ήταν ο κόουτς: Πρώτη φορά εδω και δέκα χρόνια (τουλάχιστον) είχαμε προπονητή και όχι τους απίθανους κλόουν που τοποθετούσε η ισόβια προεδράρα (πιστός στο δόγμα "Έχουμε παίκτες..τι να τον κάνουμε τον προπονητή;").
    Δυστυχώς ο Πιτίνο φεύγει και ξαναγυρνάμε στα γνωστά....

  8. #8
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο σωλήνας δεν λέει να φύγει όμως
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #9
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο σωλήνας δεν λέει να φύγει όμως
    Αν εννοείς την ισόβια προεδράρα,δεν είναι εύκολα τα πράγματα.
    Τα ατελείωτα χρόνια παραμονής του στην ομοσπονδία,του έχουν επιτρέψει να χτίσει ένα πανίσχυρο κύκλωμα με "δικά του παιδιά" που δύσκολα θα πέσει.

  10. #10
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εννοείς την ισόβια προεδράρα,δεν είναι εύκολα τα πράγματα.
    Τα ατελείωτα χρόνια παραμονής του στην ομοσπονδία,του έχουν επιτρέψει να χτίσει ένα πανίσχυρο κύκλωμα με "δικά του παιδιά" που δύσκολα θα πέσει.
    Γκρέμισμα λοιπόν. Έχει διαλύσει το Ελληνικό μπάσκετ.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #11
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γκρέμισμα λοιπόν. Έχει διαλύσει το Ελληνικό μπάσκετ.
    Αναζητείται Σαμψών.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητήρια στην Τσεχία. Πολύ δεμένη ομάδα. Πανάξια κέρδισαν την πρόκριση

    Στα δικά μας: Πολύ κρίμα Χάσαμε μια πολύ καλή ευκαιρία για παρουσία στους Ολυμπιακούς του Τόκιο. Σίγουρα μεγάλη υπέρβαση κι εδώ που φτάσαμε με τόσες μεγάλες απουσίες.

    Τα καλά που βλέπω είναι ένας φρέσκος αέρας που έφερε ο τεράστιος Πιτίνο. Επιτέλους ξεκολλήσαμε από το παραδοσιακό μας σκεπτόμενο μπάσκετ και πήγαμε σε γρήγορο παιχνίδι με αρκετή κίνηση.

    Στα αρνητικά είναι ότι υπάρχει έλλειψη ταλέντου. Ναι, μεγάλες οι απουσίες, αλλά δε μπορεί να μην έρχονται από πίσω άλλα παιδιά και να στηριζόμαστε στους ίδιους και τους ίδιους. Δυστυχώς αυτή η ατελείωτη φαγομάρα με την ΕΟΚ έχει κάνει απίστευτο κακό στο Ελληνικό μπάσκετ Άντε να δούμε πότε θα ξεβρομίσει ο χώρος
    Δεν έχω τίποτε περισσότερο να προσθέσω

    Ίσως, πολύ κυνικά, να είναι καλύτερο που μείναμε εκτός Ολυμπιάδας επειδή έτσι - ελπίζω - πιθανώς να προκύψουν και οι απαραίτητες θεσμικές αλλαγές Ελλάδα. Δεν έχω τίποτε με ηλικίες αλλά δεν γίνεται το ελληνικό μπάσκετ να καθοδηγείται από έναν 90χρονο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #13
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εννοείς την ισόβια προεδράρα,δεν είναι εύκολα τα πράγματα.
    Τα ατελείωτα χρόνια παραμονής του στην ομοσπονδία,του έχουν επιτρέψει να χτίσει ένα πανίσχυρο κύκλωμα με "δικά του παιδιά" που δύσκολα θα πέσει.
    Δυστυχώς έτσι είναι. Πρέπει να είμαστε η μοναδική "δύναμη" στην Ευρώπη που κάνει κουμάντο άνθρωπος που έπαιζε με All Star. Όλες οι άλλες ισχυρές ομοσπονδίες έχουν παίχτες σε θέσεις της ομοσπονδίας. Και μάλιστα νέους. Ανθρώπους που έχουν φτιάξει και παίξει το σημερινό μπάσκετ.

    Να γίνω λίγο μακάβριος αλλά μόνο με το θάνατο του ίσως δούμε προκοπή. Δεν έχω κάτι με αυτόν ούτε ζω από το μπάσκετ. Απλά όσο ζει θα κινεί τα νήματα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Αν φύγει από τη ζωή ίσως οι διάφοροι παρατρεχάμενοι αλληλοεξοντωθούν και δούμε προκοπή.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας