Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 64
  1. #16
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    ΘΑ,επαναλαμβάνω,ΘΑ ερχόταν τεχνικός του ΟΤΕ σήμερα.
    Βοήθα Παναγιά...

  2. #17
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Αδυναμία γραμμής,δεν έχω δικαίωμα έκπτωσης γιατί θα έπρεπε να είμαι χαρούμενος μ'αυτό που έχω και οι αποσυνδέσεις θα λυθούν με υποβάθμιση σε 50άρι δεσμευτικό για 24 μήνες.
    Θα πάω στην κόκκινη ότε και αν ζω,κάπου εδώ κλείνει το κεφάλαιο άνεμος για μένα.

    Καλό 15γουστο...

  3. #18
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    893
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    και στη βοντα τα ιδια χαλια ειχα τελεια γραμη και εν μια νυκτι κατερευσε......ο τεχνικος ΔΕΝ ΗΡΘΕ στο ραντεβου κλεισαμε νεο ραντεβου και εκανα αιτηση στη γουιντ αλλα απο οτι βλεπω μια απο τα ιδια
    καλημερα πως παει ? :)

  4. #19
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι μπαίνουν κόφτες αν είσαι σε καμπίνα οτε και δεν έχεις οτε.Αν κανει κανεις υπολογισμό στις τιμές,θα δει ότι ότι σου κόβουν σε κόστος αντιστοιχεί και σε απώλεια.

    Πακέτα των 100 με αστερίσκους για 90,93 δεν υπήρχαν όταν είχα βάλει 100άρι από τους πρώτους.

    Συμφωνημένα τα έχουν,ο ορισμός του καρτέλ.

  5. #20
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Edmond Dantès Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι μπαίνουν κόφτες αν είσαι σε καμπίνα οτε και δεν έχεις οτε.Αν κανει κανεις υπολογισμό στις τιμές,θα δει ότι ότι σου κόβουν σε κόστος αντιστοιχεί και σε απώλεια.

    Πακέτα των 100 με αστερίσκους για 90,93 δεν υπήρχαν όταν είχα βάλει 100άρι από τους πρώτους.

    Συμφωνημένα τα έχουν,ο ορισμός του καρτέλ.
    Κακώς, καθώς τον ίδιο συγχρονισμό θα έχεις αν επιλέξεις να πας στον ΟΤΕ.
    Όταν είχες βάλει 100αρα απο τους πρώτους, ήσουν ακριβώς αυτό απο τους πρώτους, ήταν λίγοι αυτοί που είχανε 100αρα, μικρότερο crosstalk, τώρα γίνανε παραπάνω, παραπάνω crosstalk.
    Το ότι πλέον αναφέρουν ελάχιστη και μέγιστη ταχύτητα και αυτό είναι κάτι που έγινε κανονισμός πρόσφατα και είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν.

  6. #21
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακώς, καθώς τον ίδιο συγχρονισμό θα έχεις αν επιλέξεις να πας στον ΟΤΕ.
    Όταν είχες βάλει 100αρα απο τους πρώτους, ήσουν ακριβώς αυτό απο τους πρώτους, ήταν λίγοι αυτοί που είχανε 100αρα, μικρότερο crosstalk, τώρα γίνανε παραπάνω, παραπάνω crosstalk.
    Το ότι πλέον αναφέρουν ελάχιστη και μέγιστη ταχύτητα και αυτό είναι κάτι που έγινε κανονισμός πρόσφατα και είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν.
    Ο οτε δεν αναφέρει κάτι όμως,για δες τη σελίδα τους.
    Μόνο οι άλλοι το κάνουν.

  7. #22
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Edmond Dantès Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι μπαίνουν κόφτες αν είσαι σε καμπίνα οτε και δεν έχεις οτε.Αν κανει κανεις υπολογισμό στις τιμές,θα δει ότι ότι σου κόβουν σε κόστος αντιστοιχεί και σε απώλεια.
    Σε Vodafone 2 χρόνια και πλέον σε Wind σχεδόν 2 βδομάδες τώρα δεν έχω θέμα στο συγχρονισμό 100αρας με καμπίνα του ΟΤΕ και ξέρουμε από το forum κι από προσωπικές γνωριμίες αμέτρητες άλλες περιπτώσεις που ισχύει το ίδιο, τουλάχιστον γι' αυτούς τους 2 παρόχους.

    Βέβαια με line attenuation 1-1.5db ανάλογα το modem, είναι λίγο δύσκολο να μην συγχρόνιζα στο 100% του ονομαστικού πακέτου.

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Edmond Dantès Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο οτε δεν αναφέρει κάτι όμως,για δες τη σελίδα τους.
    Μόνο οι άλλοι το κάνουν.
    Θα έλεγα πως δεν κοίταξες καλά https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/...tv.jsp?ct=res#

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  35 
Μέγεθος:  49,9 KB 
ID: 229388


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.png 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  56,1 KB 
ID: 229389

  9. #24
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εντάξει αυτό δεν το είχα δει για να είμαι δίκαιος,δεν το βγάζει και φόρα παρτίδα όμως στο αρχικό όπως οι άλλοι.

    - - - Updated - - -

    Και κάτι άλλο,μαζεύονται σε 100,200αρες γραμμές ένα σωρό άτομα που ΔΕΝ το έχουν ανάγκη...όταν είχα βάλει 100αρα έκανε 42,μετά ανανέωσα στα 35 και με κόψανε όμως κοκ.
    Αν ήταν έντιμοι δε θα πουλούσαν ονομαστικά κάτι που δεν παρέχουν,με το σκεπτικό το δικό σου περί κροςςταλκ κοκ γίνεται ξέπλυμα στην απατεωνιά.

    Εγώ έμαθα από τα νηπιακά,μαθητικά,ακαδημαικά,στρατιωτικά και επαγγελματικά μου το ναι να σημαίνει ναι και το όχι όχι.
    Εφόσον δεν αντέχουν να παρέχουν σε άσχετους αυτό που ισχυρίζονται,να ΜΗΝ το κάνουν.

    Ξεκάθαρα πράγματα.

  10. #25
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Edmond Dantès Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει αυτό δεν το είχα δει για να είμαι δίκαιος,δεν το βγάζει και φόρα παρτίδα όμως στο αρχικό όπως οι άλλοι.

    - - - Updated - - -

    Και κάτι άλλο,μαζεύονται σε 100,200αρες γραμμές ένα σωρό άτομα που ΔΕΝ το έχουν ανάγκη...όταν είχα βάλει 100αρα έκανε 42,μετά ανανέωσα στα 35 και με κόψανε όμως κοκ.
    Αν ήταν έντιμοι δε θα πουλούσαν ονομαστικά κάτι που δεν παρέχουν,με το σκεπτικό το δικό σου περί κροςςταλκ κοκ γίνεται ξέπλυμα στην απατεωνιά.

    Εγώ έμαθα από τα νηπιακά,μαθητικά,ακαδημαικά,στρατιωτικά και επαγγελματικά μου το ναι να σημαίνει ναι και το όχι.
    Εφόσον δεν αντέχουν να παρέχουν σε άσχετους αυτό που ισχυρίζονται,να ΜΗΝ το κάνουν.

    Ξεκάθαρα πράγματα.
    Και σου δίνουν επιλογή να πας στην αμέσως μικρότερη ταχύτητα.
    Αυτό που σου πουλάνε είναι ξεκάθαρα εως, όχι μόνο εδώ Ελλάδα, παντού, χωρίς καμία εγγύηση, υπηρεσία best effort.
    Θες εγγυημένο 100αρι; είναι 4ψηφίο συνήθως το πόσο ανα μήνα.

    Μου αρέσει όμως που θεωρείς πως οι άλλοι δεν έχουν ανάγκη την συγκεκριμένη ταχύτητα, άλλα μόνο εσυ.

  11. #26
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Γιου μαστ μπη τζογκινγκ,νοου νταουτ.

    Δεν το θεωρώ μόνο,το πιστεύω ακράδαντα.

  12. #27
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Πλήρωσε μισθωμένη αν την έχεις όντως ανάγκη. Λύσεις υπάρχουν. Και άσε όσους τη θέλουν για Netflix και Facebook κατά την άποψή σου να παίζουν με τις VDSL.

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Edmond Dantès Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιου μαστ μπη τζογκινγκ,νοου νταουτ.

    Δεν το θεωρώ μόνο,το πιστεύω ακράδαντα.
    Το ίδιο κάνουν και οι αυτοί που πιστεύουν στην επίπεδη γη, το ότι το πιστεύεις δεν αλλάζει την πραγματικότητα

  14. #29
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    0 επιχειρήματα,οι περισσότεροι για να τρίβονται στο ραχάτι τους αγοράζουν διαδίκτυο,σούπερ μάρκετ φάση.
    Το γνωρίζεις κι εσύ,κατά βάθος.

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Edmond Dantès Εμφάνιση μηνυμάτων
    0 επιχειρήματα,οι περισσότεροι για να τρίβονται στο ραχάτι τους αγοράζουν διαδίκτυο,σούπερ μάρκετ φάση.
    Το γνωρίζεις κι εσύ,κατά βάθος.
    Το να λες πως σου ρίχνουν ταχύτητα γιατί πληρώνεις λιγότερο δεν είναι επιχείρημα, εδώ δεν ήξερες οτι έχει και ο ΟΤΕ τέτοια σελίδα.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας