Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-64 από 64
  1. #61
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εγώ έφυγα.

  2. #62
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Όλα καλά στην κόκκινη,111/11.

    Το γράγω για να το διαβάζουν οι αφελείς που παρασύρονται από τους μεγίστους "φωστήρες" της ευρυζωνικότητας.
    Πολλή προσοχή στο τι,πως και γιατί γράφει κάποιος κάτι σε όποιον υποφέρει από τον αντιεπαγγελματισμό των σκιτζήδων.

    Καλές εορτές στους καλοπροαίρετους της κοινότητας.
    Και η γουινδ να πάει στον...άνεμο.

  3. #63
    Εγγραφή
    03-12-2005
    Περιοχή
    Ν.ΣΜΥΡΝΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    330 Mbps/ 30.5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Edmond Dantès Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα καλά στην κόκκινη,111/11
    Τελικά από αυτή την περιπέτεια, από αυτά που άκουσες, διάβασες και σου έτυχαν εσένα προσωπικά:

    1) Που αποδίδεις την πτώση ταχύτητας συγχρονισμού για την δική σου περίπτωση της 100αρας WIND ;

    2) Πως γίνεται στην ίδια γραμμή να πιάνεις 111/11 στην Vodafone ;

    3) Με Line attenuation <2.0 db και με διαχωρισμό κάθετης και οριζόντιας καλωδίωσης, πως πιάνω μόλις 84 Mbps κατά τη γνώμη σου ;

  4. #64
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikdiam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά από αυτή την περιπέτεια, από αυτά που άκουσες, διάβασες και σου έτυχαν εσένα προσωπικά:

    1) Που αποδίδεις την πτώση ταχύτητας συγχρονισμού για την δική σου περίπτωση της 100αρας WIND ;

    2) Πως γίνεται στην ίδια γραμμή να πιάνεις 111/11 στην Vodafone ;

    3) Με Line attenuation <2.0 db και με διαχωρισμό κάθετης και οριζόντιας καλωδίωσης, πως πιάνω μόλις 84 Mbps κατά τη γνώμη σου ;
    Τα αποδίδω όλα στην αδιαφορία της εταιρίας εάν σε έχει δεμένο και σίγουρο...ήμουν στη γουινδ πάνω από 12 χρόνια συνεχώς,με το που βγήκε το βδσλ το έβαλα αμέσως,όμοια με το 100άρι.
    Δεν έφταιγε το παραμικρό απ'όσα έγραφαν εδώ οι φωστήρες του φόρουμ,και δε γνωρίζω αν τ'αρπάζουν ή απλά το παίζουν ξερόλες ως συνήθως στην Ελλάδα.
    Για να καταλάβεις το μέγεθος της αναισχυντίας και το πόσο γύφτικα μου συμπεριφέρθηκαν έπειτα από τόσα χρόνια,έτυχε πάλι ο τεχνικός που ήρθε από τη βόδα να είναι υπάλληλος κοινού υπεργολάβου στη γουίνδ.Οποτε ήρθε με γουίνδ ήταν ράθυμος,μπήκε χύμα στο σπίτι βαριεστημένος 2-3 φορές ανακοινώνοντάς μου ότι έχει κινέζικο ιό,μετρήσεις τσάτρα πάτρα,το κουτί με τις καλωδιώσεις της οικίας το παράτησε χυμένο και εκτεθειμένο στις βροχές...
    Επειδή αρχικά το ρούτερ δε συγχρόνισε κάλεσα τεχνικό και τον ακύρωσα μόλις συγχρόνισε μετά από ώρες.
    Πάλι τα ίδια.
    Εμφανίζεται τελικά με μια μέρα καθυστέρηση από το επιθυμητό ο παραπάνω τύπος και ήταν άλλος άνθρωπος...το πρόβλημα εντοπιζόταν στις καλωδιώσεις που κατέληγαν στα 2 προηγούμενα κουτιά γειτόνων και παρά το γεγονός ότι ήταν δουλειά οτε πήγε μόνος και σε 10 λεπτά το έλυσε.
    Επιτέλους μετά από σταυρικό μαρτύριο πόσων ετών που πλήρωνα αρχικά 42 και μετά 35€ στη βρωμοεταιρεία,απέκτησα αυτό που πληρώνω άνευ αποσυνδέσεων εδώ και μέρες.Δεν εντυπωσιάζομαι,θα τη δω σε βάθος χρόνου την κόκκινη τι λέει σαν εταιρεία,πάντως από την εξυπηρέτηση πελατών μέχρι πως έρχεται να δουλέψει ο ίδιος τεχνικός για λογαριασμό τους ήταν η μέρα με τη νύχτα.

    Κρατάμε μικρό καλάθι πάντα,για τους άπιστους θωμάδες η γραμμή έχει μηδενικά σφάλματα πλέον και όλα είναι ρολόι.
    Και πέραν όλης της αλητείας από μέρους τους,ενώ μου είπαν ότι μπορώ να μεταφέρω καρτοκινητό τους σε άλλη σταθερή wind και να κρατήσω τα 120 βόνους προς όλους,στην πρώτη ανανέωση το κατήργησαν.
    Μετανιώνω που αρνήθηκα την προσφορά με τα 15€ το μήνα στη βόδα και δώρο 300€ αγορά σμαρτ ή τάβλετ από το κατάστημά τους,ειλικρινά.Απλά είμαι τύπος που δε γουστάρω τα σμαρτ και χρησιμοποιώ απλό κινητό οπότε είπα άστο γάμα το.
    Λάθος μου βέβαια,καθώς τους έδωσα άλλα 10€ χτες και έχασα την ευκαιρία να κάνω δώρο στον αδερφό μου ένα σχετικά μετριοκαλό σμαρτ σιαομί που θέλει να πάρει και δεν έχει.

    Αυτά από μένα,κάποτε θα σου έλεγα ότι ήταν καλή εταιρεία,τώρα θα περάσει καιρός για να συνεργαστώ ξανά μαζί τους.
    Μόλις προκύψει ανάγκη για κανονικό συμβόλαιο στο κινητό,θα την κάνω και από κιου.

    Καλές εορτές εύχομαι.

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας