Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 36
  1. #16
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα με ενοχλούσε κάποια αλλαγή στο forum software. Σίγουρα θα καλωσόριζα ένα πιο εύχρηστο mobile περιβάλλον.

    Σχετικά με το τι θα ήθελα από το site, δεν ξέρω αν είναι εύκολο να δώσω κάποια συγκεκριμένη πρόταση. Προσωπικά, δε θα χρησιμοποιούσα το site για γενική ενημέρωση. Τα γενικά νέα είναι πλέον πολλά και έρχονται από διαφορετικά μέσα, δε νομίζω ότι το ένα ακόμα μέσο κάνει κάποια διαφορά - για εμένα προσωπικά. Πάραυτα, κατανοώ ότι η συνεχής ροή νέων είναι ένα απαραίτητο baseline για να υπάρχουν συζητήσεις. Οι συζητήσεις, πιστεύω, είναι το στοιχείο που φέρνει νέα μέλη και κρατάει τα υφιστάμενα. Μου λείπει το αυξημένο SNR που είχαμε κάποτε, καθώς και το original περιεχόμενο. Το πρώτο θεωρώ είναι λογική συνέπεια της αυξημένης δημοτικότητας, και ειλικρινά δε γνωρίζω αν θα μπορούσε να βελτιωθεί. Συστήματα τύπου reddit πιστεύω πως είναι ένα βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση, αλλά ακόμα κι εκεί, προωθούνται οι πιο δημοφιλείς γνώμες, όχι απαραίτητα οι πιο σωστές ή ενδιαφέρουσες. Το δεύτερο θέλει κόπο και χρόνο, ενώ είναι δύσκολο για κάποιο θέμα που έχει αναλωθεί αρκετά, όπως η ευρυζωνικότητα στη χώρα μας.
    Αυτό που περιμένω από το site δεν είναι να μάθω "τα νέα" αν και έχει τύχει να τα διαβάσω εδώ πρώτη φορά. Αυτό που περιμένω και δεν έχω παράπονο, είναι να διαβάσω τα χρήσιμα σχόλια από κάτω.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #17
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Είμαι ο μόνος που θεωρεί το forum software το πιο ωραίο απ'όλα; (xenforo, phpbb, smf)

    Δεν θα ήθελα με τίποτα να αλλάξει.

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι ο μόνος που θεωρεί το forum software το πιο ωραίο απ'όλα; (xenforo, phpbb, smf)

    Δεν θα ήθελα με τίποτα να αλλάξει.
    Προσωπικά δεν πολυχρησιμοποιώ άλλα forum οπότε δεν ξέρω και τι χάνουμε σε σχέση με τα καινούργια.

    Αυτό που σίγουρα θα χτυπούσε άσχημα, σε όποια αλλαγή, θα ήταν να χάσει την σβελτάδα του.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.613
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι ο μόνος που θεωρεί το forum software το πιο ωραίο απ'όλα; (xenforo, phpbb, smf)

    Δεν θα ήθελα με τίποτα να αλλάξει.
    Το πρόβλημα είναι οι τεχνολογίες από "πίσω" και το πόσο σε αφήνει να πειράξεις πράγματα. Μπορεί να ανέβει σε xenforo και να'ναι "σχεδον ίδιο", αλλά το backend μας νοιάζει εδώ. Εδώ καλά καλά δεν υποστηρίζει τελευταίο Unicode το VB4... Kαι, δη, mobile έκδοση, που τώρα έχουμε μία old-school του VB.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  5. #20
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Κάθε μέρα λέω να γράψω τη γνώμη μου αλλά δεν έχω χρόνο, οπότε περιληπτικά: To adslgr για μένα αργοπεθαίνει στην παρούσα μορφή του. Λίγα ενεργά μέλη (στα θέματα που παρακολουθώ), ελάχιστοι χρωματιστοί, μερικοί εκ των οποίων δυστυχώς γραφικοί. Γραφείο εσωτερικών υποθέσεων δεν έχετε να ελέγξετε τους moderators και άνω; Ίσως να μην πρέπει να τα γράψω αυτά, αλλά είναι η γνώμη μου. Κατά καιρούς έχω σκεφτεί να προσφερθώ να βοηθήσω (αν τα αφεντικά το κρίνουν σκόπιμο ή χρήσιμο), αλλά ποτέ δεν το έκανα γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να δεσμευτώ για συστηματική συνεισφορά, λόγω φόρτου εργασίας και οικογενειακών υποχρεώσεων.

    Για το μέλλον: η πλατφόρμα θέλει ανανέωση, προχθές. Υπάρχουν πολύ καλές ιδέες κατά καιρούς για βελτιώσεις, που είτε δεν γίνονται για τεχνικούς λόγους, είτε δεν απαντώνται καν. Φωτεινή εξαίρεση η μερική παράθεση μηνύματος που έκανε ο Νεκ "πρόσφατα". Δεν με ενδιαφέρει το πως θα αλλάξει η όψη του site, αλλά ιδανικά θα πρέπει οι αλλαγές να γίνουν σταδιακά για να συνηθίζει ο κόσμος, και να μη χαθεί η κύρια λειτουργικότητα που χρησιμοποιούμε, που για μένα προσωπικά είναι ο πίνακας ελέγχου με τα νήματα και τα sub-forums, καθώς και το κουμπί με τις ειδοποιήσεις. Ξέρω ότι δεν ζούμε σε ένα ιδανικό κόσμο. Επίσης για μένα ο λόγος που το site ξεχωρίζει από τον ανταγωνισμό (λειτουργικά, όχι ως προς το περιεχόμενο) είναι η καθαρή δομή του, με περιεχόμενα και εργαλεία ελέγχου και παρακολούθησης από τους χρήστες. Η γραμμική παρουσίαση πληροφοριών (αντί για επιλογές στην πρώτη σελίδα) είναι για μένα κομβικής σημασίας.

  6. #21
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε μέρα λέω να γράψω τη γνώμη μου αλλά δεν έχω χρόνο, οπότε περιληπτικά: To adslgr για μένα αργοπεθαίνει στην παρούσα μορφή του. Λίγα ενεργά μέλη (στα θέματα που παρακολουθώ), ελάχιστοι χρωματιστοί, μερικοί εκ των οποίων δυστυχώς γραφικοί. Γραφείο εσωτερικών υποθέσεων δεν έχετε να ελέγξετε τους moderators και άνω; Ίσως να μην πρέπει να τα γράψω αυτά, αλλά είναι η γνώμη μου. Κατά καιρούς έχω σκεφτεί να προσφερθώ να βοηθήσω (αν τα αφεντικά το κρίνουν σκόπιμο ή χρήσιμο), αλλά ποτέ δεν το έκανα γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να δεσμευτώ για συστηματική συνεισφορά, λόγω φόρτου εργασίας και οικογενειακών υποχρεώσεων.

    Για το μέλλον: η πλατφόρμα θέλει ανανέωση, προχθές. Υπάρχουν πολύ καλές ιδέες κατά καιρούς για βελτιώσεις, που είτε δεν γίνονται για τεχνικούς λόγους, είτε δεν απαντώνται καν. Φωτεινή εξαίρεση η μερική παράθεση μηνύματος που έκανε ο Νεκ "πρόσφατα". Δεν με ενδιαφέρει το πως θα αλλάξει η όψη του site, αλλά ιδανικά θα πρέπει οι αλλαγές να γίνουν σταδιακά για να συνηθίζει ο κόσμος, και να μη χαθεί η κύρια λειτουργικότητα που χρησιμοποιούμε, που για μένα προσωπικά είναι ο πίνακας ελέγχου με τα νήματα και τα sub-forums, καθώς και το κουμπί με τις ειδοποιήσεις. Ξέρω ότι δεν ζούμε σε ένα ιδανικό κόσμο. Επίσης για μένα ο λόγος που το site ξεχωρίζει από τον ανταγωνισμό (λειτουργικά, όχι ως προς το περιεχόμενο) είναι η καθαρή δομή του, με περιεχόμενα και εργαλεία ελέγχου και παρακολούθησης από τους χρήστες. Η γραμμική παρουσίαση πληροφοριών (αντί για επιλογές στην πρώτη σελίδα) είναι για μένα κομβικής σημασίας.
    Συμφωνώ με τον φίλο 100%...

    Το adslgr δεν ήταν ακριβώς ποτέ αμιγώς forum ... αλλά ποτέ δεν ήταν και info... Ήταν κάτι in the mix ... Αυτό είναι κάτι που το έκανε αγαπητό στον κόσμο ..
    Φθήνει γιατί αρχικά οι περισσότεροι δεν το ξέρουν πλέον ενώ παλιά ήταν πολύ ποιό γνωστό. Ξεκίναγες να διαβάσεις ειδήσεις και μάθαινες και το forum του...

    Για να επανέλθει μην εστιάζετε μόνο στο sfotware... και τις λειτουργίες τους... ναι θέλει μια σοβαρή mobile έκδοση και μια καλύτερη εμφάνιση σταδιακά μεν ...χωρίς να χαθεί το υλικό που υπάρχει αλλά θέλει αλλαγή στρατηγικής... και σκέψης

  7. #22
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μιας και αναφέρθηκε περι moderators πάνω. Θα ήταν καλό να δοθεί η επιλογή ενός block στη βαθμίδα αυτή, γιατί το κακό έχει παραγίνει και έχει καιρό που σταμάτησε να είναι αστείο.

    Καταλαβαίνω ότι σε ορισμένες περιπτώσεις ίσως είναι αναγκαίο να δεις μήνυμα που αφορά την διαχείριση του φόρουμ αλλά αυτά τα μηνύματα είναι ελάχιστα. Ίσως αν υπάρχει επιλογή σε νέα πλατφόρμα, με ένα τσακ στις επιλογές μηνύματος, να καθορίζει ο moderator ότι το μήνυμα το οποίο θα στείλει είναι γενικού περιεχομένου/κανόνων, οπότε να εμφανίζεται ακόμα και σε αυτούς που τον έχουν μπλοκάρει.

    Όσον αφορά το... εσωτερικών υποθέσεων κωλύομαι γιατί κάποιοι, παραμονεύουν στη γωνία. Σε αυτό το σημείο έχουμε φτάσει
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #23
    Θα μιλησω για τον εαυτο μου.
    Δεν χρησιμοποιω πολυ mobile και μεσω υπολογιστη μου αρεσει το παρον forum. Δεν ειμαι και ειδικος στα διαφορα software για φορουμ που υπαρχουν, οποτε η ψηφος μου ειναι καπως ουδετερη.
    Για τη θεματολογια καποια θεματα πρεπει να γινουν archive οπως ο ραδιοφωνικος σταθμος και για καινουρια θεματα θα προτεινα για παραδειγμα ενα γενικο για social media (ναι το adslgr ειναι και αυτο social media, αλλα μην ξεχναμε και τα πιο μεγαλα που βγαινουν πολλα και εξιδεικευμενα πλεον, οποτε καλο ειναι να υπηρχε μια κατηγορια για ενημερωση του ,τι υπαρχει, τι εμφανιζεται και ερωτησεις).

    Θα προτιμουσα περισσοτερες τεχνολογικες ειδησεις. Σιγουρα χρειαζεται χρονο (δεν ξερω καν εαν η κεντρικη σελιδα με τα νεα ειναι ανοικτη να δημοσιευουν ολοι και φαινεται να εχει μειωμενο φασμα οπως κενα ασφαλειας, ενημερωση για τις τηλεπικοινωνιες της ελλαδας κλπ). Οχι οτι δεν παιρνεις την ενημερωση απο πολλαπλες πηγες, αλλα σημασια εχει η κοινοτητα δλδ ο σχολιασμος που γινεται για καθε τεχνολογικη ειδηση και οι αποψεις, πραγμα που δεν βρισκεις ευκολα και μαλιστα στα ελληνικα.
    Μην γελιομαστε, το μεγαλυτερο θεμα κατα την αποψη μου ειναι η επικοινωνια απο ανθρωπους με κοινα ενδιαφεροντα στην εγγενη γλωσσα που μιλαμε. Πληροφοριες πλεον βρισκεις παντου και ειναι δευτερευον ζητημα για μενα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zaranero : 10-09-21 στις 11:53.

  9. #24
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Έχει προχωρήσει καθόλου το συγκεκριμένο θέμα;

  10. #25
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Aς πω και γω τη γνώμη μου λοιπόν :
    1. Από τη μία δεν έχω πρόβλημα να γίνει αλλαγή στο software του site, αλλά (προς Θεού) μην βάλετε το Software γνωστού forum που έχει να κάνει με mobile κλπ (ξέρετε όλοι για ποιό μιλάω).
    2 - Και γενικότερα το παρακάτω, ότι αλλαγές κάνουμε, τις κάνουμε προκειμένου να υπάρχει ουσία και όχι στα πλαίσια ανανέωσης. Ειτε μιλάμε για το site, είτε μιλάμε για τους mods είτε μιλάμε για κανονισμούς κλπ.
    Σε αυτά τα πλαίσια σκέψης θα πω ότι σε ότι αφορά τη Σ.Ο. η προσωπική μου άποψη ειναι ότι εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα την αλλαγή προσώπων, εκτός αν οι ίδιοι θέλουν να αλλάξουν.
    Σε ότι αφορά θεματολογία, ίσως ένας (επανα)προσανατολισμός στο τεχνικό δεν θα έκανε κακό. Χωρίς φυσικά να λέω ότι πχ η χαλαρή ενότητα είναι κακό. Τουναντίον. Ομως μιλώντας για τη χαλαρη, ίσως να ήθελε λίγο σκληρότερο moderation. Δε ξέρω.

    Τελος, θα πω και κάτι ακόμα, ο tsigarid έθιξε κάτι πολύ σοβαρό που έχει να κάνει με το γραφείο "εσωτερικών υποθέσεων".
    Δεν θα πω κάτι άλλο παραπάνω απ΄το οτι αν δημιουργούνται τέτοιες ερωτήσεις, μήπως να σκεφτείτε κάτι ;
    Ranking system, complaint system, I don't know, πάντως δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο (και δω δε μιλάω για το forum αλλά ΠΑΝΤΟΥ) από την αίσθηση του ότι κανενας δεν είναι στο απυρόβλητο.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #26
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.810
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Η αλλαγή software είναι μία εξαιρετικά χρονοβόρα και κοστοβόρα κίνηση, χωρίς καμία εξασφάλιση ότι θα αξίζει, ή ότι θα προσφέρει κάτι νέο που θα είναι τόσο καλό που να δικαιολογεί την όλη φασαρία. Όσο περνάει ο χρόνος και το σκέφτομαι, πείθομαι ολοένα και πιο πολύ πως πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος. Δεν βρίσκω το παραμικρό στα "νέα software" που θα έλεγα "πω αυτό όντως είναι φοβερά νέο και πρωτοποριακό και αξίζει, τόσο που θα μπορούσε να αλλάξει προς το θετικό την πορεία του ADSLgr".

    Οι καλές ιδέες για βελτίωση, φυσικά και είναι πάντοτε καλοδεχούμενες και θα προσπαθήσω να τις εφαρμόσω όπου είναι αυτό δυνατόν. Τώρα αν οι ιδέες είναι του στυλ "thank you button", "reputation system" κλπ που τα έχουμε χιλιο-συζητήσει και χιλιο-απορρίψει ξανά και ξανά από καταβολή site (εδώ και 15+ χρόνια δηλαδή ακούγονται αυτές οι "ιδέες"), σόρρυ αλλά ούτε καν στον κόπο να μπω να γράψω "οχι" δεν θέλω να μπω.

    Τώρα, όσον αφορά το ανθρώπινο δυναμικό, εκεί τα πράγματα περιπλέκουν εις την νιοστή. Ούτε είναι στο χέρι μας να επιλέξουμε, ούτε και ως δια μαγείας όλοι θα συμπεριφέρονται με τον τέλειο και άψογα (σχετικό πάντα) ηθικό τρόπο που ο καθένας μας θα θέλει. Θέλει ανανέωση; Ναι, θέλει σε αυτό δεν διαφωνεί κανείς. Ποιος όμως θέλει να αναλάβει; Ο Tsigarid για παράδειγμα, που θα ήταν πιστεύω καλός σε αυτό, από μόνος του δηλώνει πως δεν έχει τον απαιτούμενο χρόνο, όπως και είναι και αναμενόμενο και σεβαστό, γιατί αυτό ισχύει για πολλούς/ες. Τέλος πάντως αυτό που θέλω να καταλήξω είναι πως το θέμα αυτό είναι πάντα ανοικτό και υπό συζήτηση και όλες οι γνώμες είναι δεκτές.

  12. #27
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.634
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλλαγή software είναι μία εξαιρετικά χρονοβόρα και κοστοβόρα κίνηση, χωρίς καμία εξασφάλιση ότι θα αξίζει, ή ότι θα προσφέρει κάτι νέο που θα είναι τόσο καλό που να δικαιολογεί την όλη φασαρία.
    Κάποια στιγμή όμως το τρέχων software δεν θα σταματήσει να αναπτύσσεται; Τι θα γίνει όταν γίνει παρωχημένο; Μπορεί να μην γίνει σύντομα, μπορεί να γίνει σε 5 χρόνια, ή σε 10. Κάποια στιγμή όμως δεν θα χρειαστεί να αλλάξετε όπως και να έχει; Ή σκοπεύετε να το αφήσετε ως έχει και να ακολουθήσει την τύχη του; Τι θα γίνει δηλαδή αν ας πούμε κάποια στιγμή αλλάξουν τα στάνταρ και πλέον οι φυλλομετρητές δεν θα υποστηρίζουν το software του φόρουμ; (δες για παράδειγμα την μετάβαση από HTML4 σε HTML5, ή την κατάργηση του adobe flash, πολλές σελίδες έπρεπε να μεταβούν σε δραστικές αλλαγές στο λογισμικό τους για να συνεχίσουν να λειτουργούν).
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #28
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.810
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια στιγμή όμως το τρέχων software δεν θα σταματήσει να αναπτύσσεται; Τι θα γίνει όταν γίνει παρωχημένο; Μπορεί να μην γίνει σύντομα, μπορεί να γίνει σε 5 χρόνια, ή σε 10. Κάποια στιγμή όμως δεν θα χρειαστεί να αλλάξετε όπως και να έχει; Ή σκοπεύετε να το αφήσετε ως έχει και να ακολουθήσει την τύχη του; Τι θα γίνει δηλαδή αν ας πούμε κάποια στιγμή αλλάξουν τα στάνταρ και πλέον οι φυλλομετρητές δεν θα υποστηρίζουν το software του φόρουμ; (δες για παράδειγμα την μετάβαση από HTML4 σε HTML5, ή την κατάργηση του adobe flash, πολλές σελίδες έπρεπε να μεταβούν σε δραστικές αλλαγές στο λογισμικό τους για να συνεχίσουν να λειτουργούν).
    Ήδη έχει λήξει το forum software εδώ και μπόλικα χρόνια και τίποτα από όλα αυτά δεν συνέβη. Ευτυχώς γιατί το HTML/Web APIs δεν λειτουργουν έτσι. Αυτά είναι open standards και τα συντηρούν διεθνείς ομάδες προτύπων (W3 Consortium, ECMA) που πρωταρχικός σκοπός τους είναι ότι δεν θα σταματήσουν ποτέ να λειτουργούν και δεν θα καταργηθούν ποτέ όποια μέρη ή λειτουργίες τους έχουν μπει στο πρότυπο. Αυτό σημαίνει εγγύηση εφ'όρους ζωής ότι ό,τι είναι σωστά γραμμένο HTML και javascript σήμερα, θα εμφανίζεται και θα λειτουργεί όπως ακριβώς είναι τώρα, για "πάντα" και στο διενεκές.

  14. #29
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Αν έχει λήξει το forum software, δεν ανησυχείτε για τρύπες που δεν θα μπαλωθούν ποτέ;

  15. #30
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.810
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχει λήξει το forum software, δεν ανησυχείτε για τρύπες που δεν θα μπαλωθούν ποτέ;
    βεβαια ανησυχούμε. Είναι ο μόνος λόγος για να αλλάξει το software. Αλλά και πάλι δεν εγγυάται κανείς ότι το νέο δεν θα είναι δέκα φορές πιο τρύπιο από αυτό που είναι τώρα το οποίο τουλάχιστον είναι και field-tested πολλά χρόνια. Ούτε εγγυάται κανείς ότι η υποστήριξη θα είναι άμεση και αποτελεσματική.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας