Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 70
  1. #16
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το δοκιμασα σε mi box S γενικα εχει παρα πολλα bugs η εφαρμογη και αρκετα lag.. αλλα οκ beta ειναι ακομα... πιστευω θα βελτιωθεί καπια στιγμη...

  2. #17
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    το δοκιμασα σε mi box S γενικα εχει παρα πολλα bugs η εφαρμογη και αρκετα lag.. αλλα οκ beta ειναι ακομα... πιστευω θα βελτιωθεί καπια στιγμη...
    Δεν βλέπω κάποιο bug. Το lag είναι θέμα γραμμής ή wifi γιατί πάντα παίζει κάτι από πίσω ενώ περιηγήσε στην εφαρμογή. Για το mi box μπορείς να βάλεις παρασκήνιο να τρέχει ένα app και να απενεργοποιήσεις τα effect από το drawing.

  3. #18
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Τα κολλήματα που κάνει σε εμένα είναι όταν παίζει κάτι από πίσω, στα μενού χωρίς background video πάει μια χαρά.
    Το μόνο bug που βρήκα είναι αυτό που δεν εμφανίζει τις προτάσεις στην αρχική, δεν έχω εντοπίσει κάτι άλλο.

  4. #19
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σε mi box S το έχετε και εσεις το app? σε εμενα εχει αρκετα κολληματα και πράγματι οταν παιζει live tv πισω στο background ειναι αρκετα αργο.. επισης μου εχει κρασαρει αρκετες φορες.. παντως δουλευει μια χαρα.. πιστευω με κανενα update να το κανουν πιο smooth

  5. #20
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε mi box S το έχετε και εσεις το app? σε εμενα εχει αρκετα κολληματα και πράγματι οταν παιζει live tv πισω στο background ειναι αρκετα αργο.. επισης μου εχει κρασαρει αρκετες φορες.. παντως δουλευει μια χαρα.. πιστευω με κανενα update να το κανουν πιο smooth
    Ναι σε mi box. Φαντάσου παίζει καλά ακόμη και σε mi stick που έχει 1gb ram. Κάτι παίζει με το wifi σου ή το boxακι σου. Δεν μου έχει κρασάρει ποτέ εμένα

    - - - Updated - - -

    Νομίζω στην αναπαραγωγή είτε ζωντανής ροής ή demand είναι άπαιχτη η εφαρμογή. Δεν έχω δει τόσο ομαλή κίνηση, χωρίς να σπάνε καρέ σε άλλη εφαρμογή τέτοιου τύπου όπως και η ποιότητα εικόνας/ήχου πολύ καλή.

  6. #21
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Beta τέλος. Βγήκε update 1.31.20

  7. #22
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Έβαλα την εφαρμογή στο TV box της Wind Vision που τρέχει Android 9, τουλάχιστον το Home of HBO παίζει κανονικότατα με σύνδεση Cosmote.

    Στο My TV, όταν επιλέγω ένα κανάλι ξεκινάει η θέαση κανονικά, και μετά από λίγα δευτερόλεπτα σταματάει και εμφανίζει μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή περιεχομένου. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα (TAV 1882)". Το ίδιο και σε Android Smartphone. Στο κινητό πάντως έπαιζαν τα κανάλια πριν από λιγότερο ένα μήνα!

  8. #23
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tseug Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έβαλα την εφαρμογή στο TV box της Wind Vision που τρέχει Android 9, τουλάχιστον το Home of HBO παίζει κανονικότατα με σύνδεση Cosmote.

    Στο My TV, όταν επιλέγω ένα κανάλι ξεκινάει η θέαση κανονικά, και μετά από λίγα δευτερόλεπτα σταματάει και εμφανίζει μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή περιεχομένου. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα (TAV 1882)". Το ίδιο και σε Android Smartphone. Στο κινητό πάντως έπαιζαν τα κανάλια πριν από λιγότερο ένα μήνα!
    Δεν έχει να κάνει ο πάροχος. Παίζει σε όλους τους παρόχους. Πρέπει να τους καλέσεις, πρόβλημα με τον λογαριασμό σου είναι. Είσαι με το trial?

  9. #24
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει να κάνει ο πάροχος. Παίζει σε όλους τους παρόχους. Πρέπει να τους καλέσεις, πρόβλημα με τον λογαριασμό σου είναι. Είσαι με το trial?
    Όχι, χωρίς trial. Κανονική σύνδεση.

  10. #25
    Εγγραφή
    02-07-2014
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    HOL
    Έχει κάνει κάποιος εγκατάσταση σε fire tv stick? Δεν την εμφανίζει την εφαρμογή .......

  11. #26
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    950/105
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    EG8145V5-ASUS AX6000
    καλησπερα

    σε εμενα δεν μου εμφανιζει να κατεβασω το vodafone tv gr στο mi box s 4k τι να κανω ?

  12. #27
    Εγγραφή
    02-08-2007
    Περιοχή
    London, UK
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    150000/150000
    ISP
    Hyperoptic
    Καλησπέρα,
    Έχει εγκαταστήσει κανείς το Vodafone TV app σε καινούργια Sony Bravia με Google TV (όχι android TV)? Κάνοντας αναζήτηση μέσω της τηλεόρασης δε βρίσκει την εφαρμογή καν.

  13. #28
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Έχω ανεβάσει την τελευταία έκδοση εδώ:
    https://1drv.ms/f/s!AteTy7OgFZKEhYVAXXMSYcWuxHxH7w
    Την εγκαθιστάτε με το split apk installer, χρειάζονται και τα 2 αρχεία.

    Στο Play Store ούτε εγώ την εντοπίζω, πράγματι.

  14. #29
    Η εφαρμογή για άγνωστο λόγο δεν εμφανιζόταν ούτε σε εμένα στο Chromecast with google tv αλλά κατάφερα να την εγκαταστήσω ως εξής: Ψάξτε από pc στο google την εφαρμογή Vodafone tv (gr) (beta) όπως ακριβώς το γράφω με τις παρενθέσεις. Όταν τη βρείτε, κάνετε σύνδεση στο λογαριασμό σας και πατήστε install. Η εφαρμογή θα εγκατασταθεί αυτόματα στο συμβατό chromecast ή android box.

    Τώρα, οσον αφορά τα errors tav1882 και tav1860 τα παίρνω κι εγώ σήμερα αρκετά, δεν ξέρω γιατί. Από εξυπηρέτηση Vodafone το μόνο που μου πρότειναν ήταν να κάνω απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση. Το έκανα, δούλεψε για δυο ώρες και μετά πάλι τα ίδια!

  15. #30
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Γεια σε όλους και καλή χρονιά
    Έχω βάλει την εφαρμογή από Play store σε ένα Mibox δουλεύει κανονικά, και σε ένα Android TV Box στο οποίο έχει γίνει port η ROM από το MIbox S, έχει πιστοποιημένο Playstore, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ root φυσικά, και το Safetynet είναι όλα ΟΚ. Δεν έχει όμως πιστοποίηση Widevine L1, όπως το Mibox, έχει Widevine L3, το Cosmote TV και όλες οι άλλες εφαρμογές δουλεύουν άψογα.
    Το vodafone TV φορτώνει κανονικά και όταν πάει να παίξει βγάζει τα έξεις σφάλματα. άλλες φορές TAV1871, άλλες TAV1884 και άλλες TAV1882.
    Ξέρει κανείς αν θέλει πιστοποίηση Widevine L1? η τι άλλο μπορεί να φταίει?

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας