Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιπλέον λέτε κατέβασε τις σειρές. Πόσες να κατεβάσω σε 4K; Όταν θέλω στα 16Mbit που είναι το stream περίπου 7GB την ώρα; Θα τα αποθηκεύω όλα αυτά μπας και τα χρειαστώ να τα δω, ή θα κατεβάζω μια-μια σειρά;
    Αν θες να ασχοληθείς , σχεδόν όλοι οι μεγάλοι Private TV trackers είναι ratioless. Κατεβάζεις, seedaρεις όσο χρειάζεται και μετά τις σβήνεις αν θες.Αλλιώς μπορείς να ψάξεις και σε public.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τώρα τα rips είναι και σε μεγαλύτερο bitrate οπότε περισσότερος χώρος. Στα rips επίσης χάνω και το Dolby Vision και το Dolby Atmos.
    Αυτό που λες δεν ισχύει,μπορείς να βρεις πολλα remux με Dolby Atmos ή και untouched Blue-rays(κυρίως σε ταινίες).

    Καταλαβαίνω τον λόγο που ο κόσμος πληρώνει συνδρομές σε υπηρεσίες όπως το Netflix,είναι σίγουρα πιο εύκολο απο το να κατεβάζεις ή να αγοράζεις τα blue ray και αξίζει για τον μέσο χρήστη, άλλα δεν είναι ολα μελί γάλα. Στην τελική πληρώνεις 5 συνδρομές και ανά πάσα στιγμή μπορεί το content να γίνει Unavailable και μετά φιλάκια.

  2. #17
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και φυσικά τα έχει απλά θες ένα vpn
    Αν τώρα αναφέρεσαι σε HBO κλπ εννοείται ότι αντίστοιχα σε ότι με αφορά αντίστοιχα πας σε αντίστοιχα subscriptions. Απλά piracy is a thing of the past.
    Φυσικά τα έχει; Για πες. Θέλω να δω Woody Allen, Ingmar Bergman, και ένα σωρό άλλους. Πως ακριβώς θα τα δω; Θα ψάχνω χώρα-χώρα μέχρι να πετύχω το έργο που θέλω, ΑΝ το πετύχω; Για να μην αναφέρω ότι παραβιάζει τους όρους χρήσης.

  3. #18
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YaWnX Εμφάνιση μηνυμάτων
    που θα κοστίσει το (παράνομο) κατέβασμα.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  5J5ZmIRr_o.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  296,6 KB 
ID: 229117

  4. #19
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ απλά, γιατί οι περισσότεροι δεν έχουν τις γνώσεις ή το χρόνο ή την διάθεση να κατεβάσουν.
    Στην 2η ανάγνωση κατάλαβα τι ήθελες να πεις .... Γλύτωσες το βρίσιμο !

    Εγώ βάζω τον εαυτό μου στον 2ο και 3ο λόγο ...


    Άσε που την έχω βρει με το Bridgerton ...

  5. #20
    Εγγραφή
    10-03-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100 Mbits
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheLost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες να ασχοληθείς , σχεδόν όλοι οι μεγάλοι Private TV trackers είναι ratioless. Κατεβάζεις, seedaρεις όσο χρειάζεται και μετά τις σβήνεις αν θες.Αλλιώς μπορείς να ψάξεις και σε public.




    Αυτό που λες δεν ισχύει,μπορείς να βρεις πολλα remux με Dolby Atmos ή και untouched Blue-rays(κυρίως σε ταινίες).

    Καταλαβαίνω τον λόγο που ο κόσμος πληρώνει συνδρομές σε υπηρεσίες όπως το Netflix,είναι σίγουρα πιο εύκολο απο το να κατεβάζεις ή να αγοράζεις τα blue ray και αξίζει για τον μέσο χρήστη, άλλα δεν είναι ολα μελί γάλα. Στην τελική πληρώνεις 5 συνδρομές και ανά πάσα στιγμή μπορεί το content να γίνει Unavailable και μετά φιλάκια.
    Αυτό που λέω ισχύει.
    Γιατί αυτό που δεν λες είναι ότι θέλεις external player για να παίξεις τα mkv και μόνο shield για Dolby vision. Εάν βρεις content με DV σε web-dl για να παίξει χωρίς external player είναι σε mp4 όποτε πάει το atmos.
    Άρα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και να μην πειραματίζομαι παίζω native Netflix client.
    Τώρα το content ειδικά σε σειρές δεν υπάρχει πάντα σε Blu-ray όποτε παπαλα τα remuxes.

    Unavailable θα γίνει content που δεν με ενδιαφέρει να το κρατήσω. Αυτό που με ενδιαφέρει για να το έχω στη συλλογή μου το έχω ήδη κρατήσει. Δεν είναι σκοπός του Netflix να έχεις όλο σου το library online. Για αυτό υπάρχει πχ το iTunes εάν θέλεις να αγοράσεις ταινίες και να τις κρατήσεις online.

  6. #21
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λέω ισχύει.
    Γιατί αυτό που δεν λες είναι ότι θέλεις external player για να παίξεις τα mkv και μόνο shield για Dolby vision. Εάν βρεις content με DV σε web-dl για να παίξει χωρίς external player είναι σε mp4 όποτε πάει το atmos.
    Άρα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και να μην πειραματίζομαι παίζω native Netflix client.
    Τώρα το content ειδικά σε σειρές δεν υπάρχει πάντα σε Blu-ray όποτε παπαλα τα remuxes.

    Unavailable θα γίνει content που δεν με ενδιαφέρει να το κρατήσω. Αυτό που με ενδιαφέρει για να το έχω στη συλλογή μου το έχω ήδη κρατήσει. Δεν είναι σκοπός του Netflix να έχεις όλο σου το library online. Για αυτό υπάρχει πχ το iTunes εάν θέλεις να αγοράσεις ταινίες και να τις κρατήσεις online.
    Bλεπουμε τελείως διαφορετικά το θέμα.Αν για σένα είναι τόσο αναγκαίο το DV και το DA και έχεις τον εξοπλισμό και δεν μπορείς να δεις ταινία/σειρά χωρίς αυτό, τοτε κανένα πρόβλημα.Για τον κάθε άνθρωπο λειτουργεί κάτι διαφορετικό.
    Unavailable θα γίνει το content χωρίς να σε ρωτήσουν και χωρίς προειδοποίηση γιατί άπλα δεν είναι δικό σου.Θα χρειαστεί να πληρώνεις 5 διαφορετικές υπηρεσίες( οπως και κανεις) για να "εχεις το κεφάλι σου ήσυχο" και να είσαι καλυμμένος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό υπάρχει πχ το iTunes εάν θέλεις να αγοράσεις ταινίες και να τις κρατήσεις online.
    Εμετός

  7. #22
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheLost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bλεπουμε τελείως διαφορετικά το θέμα.Αν για σένα είναι τόσο αναγκαίο το DV και το DA και έχεις τον εξοπλισμό και δεν μπορείς να δεις ταινία/σειρά χωρίς αυτό, τοτε κανένα πρόβλημα.Για τον κάθε άνθρωπο λειτουργεί κάτι διαφορετικό.
    Unavailable θα γίνει το content χωρίς να σε ρωτήσουν και χωρίς προειδοποίηση γιατί άπλα δεν είναι δικό σου.Θα χρειαστεί να πληρώνεις 5 διαφορετικές υπηρεσίες( οπως και κανεις) για να "εχεις το κεφάλι σου ήσυχο" και να είσαι καλυμμένος.


    Εμετός
    Ούτε και με το να το κατεβάσεις απο tracker θα είναι δικό σου, κλεμμένο θα είναι

  8. #23
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε και με το να το κατεβάσεις απο tracker θα είναι δικό σου, κλεμμένο θα είναι
    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Τουλάχιστον δεν θα χάσεις πρόσβαση σε αυτό ( αφού έχεις πληρώσει για να έχεις πρόσβαση σε αυτό*) Το αν είναι ηθικό η όχι είναι άλλη κουβέντα...

  9. #24
    Εγγραφή
    27-01-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheLost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  5J5ZmIRr_o.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  296,6 KB 
ID: 229117
    Προφανώς ανήκεις ακόμα σε μία ηλικία που σε ενδιαφέρουν αυτά. Σε ζηλεύω (για την ηλικία). Για μένα ο χρόνος έχει πολύ μεγαλύτερη αξία από το δεκάευρο. Και 100 ευρώ να έκανε πάλι θα το έπαιρνα.

  10. #25
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Κάποιοι έχουν και δίνουν. Καλά κάνουν.
    Όσοι δεν έχουμε, δεν δίνουμε. Και όχι μόνο στο Netflix. Γενικότερα δεν δίνουμε.

  11. #26
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    SNR / Attn
    21(dB) / 34(dB)
    Το βασικό προσόν είναι ότι κάνεις συνδρομή μήνα-μήνα.
    Βαζεις, βλέπεις τι έχει και αν το βαρεθείς σταματάς. Όχι όπως το cosmote TV που πρέπει να βάλω 24μηνη συνδρομή για να δω τι έχει. Και στην τηλεφωνική υποστήριξη δεν μπορούν να μου πουν/δεν ξέρουν, ας πουμε αν έχει Χαρυ Ποτερ μεταγλωτισμένο που θέλουν τα παιδιά μου...

    Είνα χαζό που ακόμα θέλουν 24μηνη συνδρομή, οκ παλια υπήρχε κόστος εξοπλισμού/εγκατάστασης να αποσβεστεί, αλλά πλέον αν κατάλαβα καλά με την εφαρμογή της smart TV θα παίζει όπως το Netflix.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας