Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Γεια σας, ρωτάω εδώ γιατί είμαι άσχετος με τα καρτοκινητά, έχω μόνο κινητό με συμβόλαιο.

    Χρειάζεται να βγάλω έναν αριθμό κινητής για την μητέρα μου για να την δηλώσουμε στην τράπεζα ώστε να γίνονται αγορές και πληρωμές λογαριασμών με την κάρτα, στην τράπεζα θέλουνε αντίγραφο λογαριασμού του κατόχου. Σκέφτομαι να της κάνω έναν αριθμό με καρτοκινητή, σε αυτή την περίπτωση στέλονται λογαριασμοί έντυπα ή ηλεκτρονικά ή κάποια βεβαίωση τέλος πάντων με τα στοιχεία του κατόχου ώστε να τον προσκομίσω στην τράπεζα;

  2. #2
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Βεβαίωση από κατάστημα του παρόχου.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ποια πακέτα καρτοκινητής θεωρείτε τα οικονομικότερα;

    Θέλω κάποιο μόνο για να δέχεται μηνύματα άντε και κλήσεις, ψάχνω λίγο τι παίζει στις σελίδες διαφόρων παρόχων αλλά έχω μπερδευτεί. Πρέπει να ανανεώνονται ανά μήνα; Αν δεν κάνεις ανανέωση σου βάζουν φραγή εισερχόμενων ή σου κλείνουν τον αριθμό;

  4. #4
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    στην βοντα που εχω καρτοκινητή βαζεις 10 η 12 η 15 ευρω ανανέωση και επιλέγεις χρονο ομιλίας η ιντερνετ από τα χρήματα που περισσεύουν για 30 μερες . Μετα τις 30 μερες αν δεν ανανεώσεις χάνεται το πακέτο και σε αφήνει να δέχεσαι κλήσεις για άλλες 30 μερες

    Μετα λοιπόν από 60 μερες ξανακάνεις ανανέωση

  5. #5
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Έκανα μια παραγγελία από την Q telecom, θα μου στείλουν την sim ταχυδρομικά με 10' χρόνο ομιλίας και μετά θα γίνει η ενεργοποίηση. Από οτι μου είπε φίλος που έχει Q, η ανανέωση είναι ανά τετράμηνο αν το ξεπεράσει γίνεται φραγή, έχουν κάποια φθηνά προγράμματα countdown με μικρό ποσό ανανέωσης.

  6. #6
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Η ανανέωση στη q είναι ανά δύο μήνες, όπως σε όλους.

  7. #7
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δηλαδή μετά το δίμηνο μπαίνει η φραγή εισερχομένων και εξερχομένων;

    Ο αριθμός σε πόσο χρονικό διάστημα διαγράφεται από την τελευταία ανανέωση; Ισχύουν οι 13 μήνες;

    Αυτό το νούμερο βασικά θα το χρειαστούμε μόνο για την ταυτοποίηση προσώπου στο gov.gr για τις ηλεκτρονικές βεβαιώσεις, ebanking και χρεωστική που προέκυψε πρόβλημα με την τράπεζα και το υπάρχον κινητό, ζήτημα να το χρειαστούμε τρεις φορές το έτος για κάποιες αγορές με την κάρτα της μητέρας μου. Τι να κάνουμε....

  8. #8
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Με τηνQ, πόσο γρήγορα θα πάρεις βεβαίωση για την τράπεζα, το σκέφτηκες;
    Ψάχνεις να βρεις ψύλλους στ άχυρα.
    Πάρε ένα νούμερο κοσμοτε, μια κάρτα το μήνα, είναι σε όλα άμεσα ανταποκρίσιμη. Πας να μπλέξεις τώρα μεQ, να κάνεις εξοικονόμηση χρημάτων; Κόψε έναν καφέ το μήνα στην καφετέρια, αν και νομίζω η μαμά αξίζει πάντα ότι κι αν ξοδέψεις...
    Ελεύθερος.

  9. #9
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Τι εννοείς πόσο γρήγορα θα πάρω βεβαίωση; Μόλις ενεργοποιηθεί η SIM και ο χρόνος ομιλίας θα τους ζητήσω βεβαίωση, πόσο να κάνουν να μου την δώσουν; Μια ημέρα το πολύ; Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι χειρότερο.

    Εννοείται πως ψάχνω να βρω ότι ποιο οικονομικό γίνεται διότι το κινητό δεν το χρειάζεται η μητέρα μου και της είναι παντελώς άχρηστο, δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσει για κάποιον λόγο ούτε το θέλει, οπότε δεν έχει νόημα να δώσω παραπάνω χρήματα, αναγκάστηκα να κοιτάξω τι μπορώ να κάνω γιατί προέκυψε πρόβλημα με την τράπεζα και δεν μπορούμε να εξοφληθούν κάποιες υποχρεώσεις με χρεωστική.

    Τώρα αυτό που λες με την βεβαίωση με προβληματίζει, δεν έχουν λόγο να ταλαιπωρούν και να δημιουργούν πρόβλημα στους πελάτες τους, θα τους πάρω και ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσω τι παίζει. Στον voip πάροχο που είμαι γραμμένος πάντως για σταθερό, εκδίδεται αυτόματα από το internet η βεβαίωση του συνδρομητή για όποια νόμιμη χρήση.

  10. #10
    Εγγραφή
    25-07-2021
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Άμα έχεις ενεργοποιηθεί, μπαίνεις σε μαγαζί της Wind και σου βγάζουν τη βεβαίωση σε 1 λεπτό.

  11. #11
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Για την ιστορία του θέματος, αποκτήσαμε τελικά από την Q καρτοκινητό, πήγαμε σήμερα σε κατάστημα της Wind και η βεβαίωση εκδόθηκε άμεσα. Το επόμενο βήμα είναι να πάω την βεβαίωση στην τράπεζα να ξεμπερδέψουμε.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας