Γνωρίζει κανείς σχετικά;

Γενικά με ενδιαφέρει με την λογική ότι θα με βοηθήσει με πόνους σε διάφορα σημεία. (Κώλο, Πόδια, Πατούσα, Μέση, Αυχένα, Πλάτη, Αγκώνες)
Ο Χειροπρακτικός κάνει πιέσεις, και εγώ χρησιμοποιώ μια μπάλα με καρφιά στην οποία χρησιμοποιώ το βάρος μου για να εφαρμόζω πίεση. Και τα δύο φαίνεται να κάνουν δουλειά, συνεπώς σκεφτόμουν να πάω στο επόμενο επίπεδο. Άσε που μου αρέσει το ξύλο από μαλάξεις. Πριν ένα μήνα, δοκίμασα μερικές μασαζο καράκλες (αυτές με τις μπάλες που περιστρέφονται και πάνε πάνω κάτω) και μου φάνηκαν και οι δύο σφαγείο, σε βαθμό που απορώ πως επιτρέπονται.

Ρώτησα τον χειροπρακτικό για το massage gun και μου είπε ότι είναι οκέι χωρίς όμως να είναι ενθουσιώδης.

Βέβαια το πρόβλημα που βλέπω εγώ είναι δεν θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω παντού. Η πίσω πλευρά θα θέλει την μπάλα και το βάρος μου αλλά σε άλλα σημεία ελπίζω να κάνει διαφορά.

Έχω ψάξει στο amazon και αναρωτιέμαι τι πρέπει να προσέξω Γιατί έχει με 60 ευρώ και με 500ε χωρίς όμως να μπορώ να εντοπίσω κάποια σοβαρή διαφορά. Με εξαίρεση αυτό που προκαλεί πίεση, αναρωτιέμαι τι κάνουν τα υπόλοιπα εξαρτήματα. Μήπως έχουν το πρόβλημα με την μασαζοκαρέκλα, που λόγω μηχανικής κίνησης τελικά κάνουν περισσότερη ζημιά;

Αναρωτιέμαι αν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία και άποψη να μοιράσει τα φώτα του/της.