Σελ. 8 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 36789101318 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 322
  1. #106
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Κανονίστε να μου κάνετε τον guzel να μην ξαναγράψει, μόνο αυτό σας λέω.

    Guzel!!!! Εγώ πιστεύω ακράδαντα φίλε οτι η Vodafonάρα μπορεί και επιδιορθώνει τόσο άμεσα τις βλάβες επειδή δεν έχει το χαζο-IPv6 στο δίκτυο της. Συμφωνείς;;
    OK boomer

  2. #107
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Καλή δύναμη να ευχηθώ στους συναδέλφους.

  3. #108
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν παρακολουθείς τα δελτία τύπου της βόντα, ναι, είναι η κορυφή στην Ευρώπη. Αν έχεις έστω και λίγη σχέση με το αντικείμενο, απλά γελάς. Στην Ιρλανδία η βόντα και οι "υπηρεσίες" που προσφέρει είναι ανέκδοτο εδώ και πολλά χρόνια. Έχουμε βέβαια και τους δικούς μας O'Guzel εδώ να προσπαθούν να μς πείσουν ότι οι άλλοι είναι χειρότεροι και ότι για τις διακόπές φταίνε τα leprechauns.
    Το ότι έχει παρουσία στην Ιρλανδία δεν σημαίνει ότι είναι και σημείο αναφοράς. Το ίδιο ισχύει και για Ελλάδα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονίστε να μου κάνετε τον guzel να μην ξαναγράψει, μόνο αυτό σας λέω.

    Guzel!!!! Εγώ πιστεύω ακράδαντα φίλε οτι η Vodafonάρα μπορεί και επιδιορθώνει τόσο άμεσα τις βλάβες επειδή δεν έχει το χαζο-IPv6 στο δίκτυο της. Συμφωνείς;;
    Καμία σχέση, άσχετα που το ipv6 προσθέτει πολυπλοκότητα στο δίκτυο και τη δεδομένη στιγμή είναι άχρηστο.

  4. #109
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι έχει παρουσία στην Ιρλανδία δεν σημαίνει ότι είναι και σημείο αναφοράς. Το ίδιο ισχύει και για Ελλάδα.
    Μη μας το γυρίζεις τώρα αλλά Άδωνις, δεν είναι δηλαδή καλή η Vodafone στην Ελλάδα? Θα πηδηχτώ από το παράθυρο ένα πράγμα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #110
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη μας το γυρίζεις τώρα αλλά Άδωνις, δεν είναι δηλαδή καλή η Vodafone στην Ελλάδα? Θα πηδηχτώ από το παράθυρο ένα πράγμα.
    Στην Ελλάδα το τελευταίο διάστημα έχει κάνει άλματα. Δείχνει, θέλει και μπορεί να έχει ρόλο πρωταγωνιστή στο άμεσο μέλλον.

  6. #111
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι απλός πελάτης τότε κρίμα για αυτά που γράφεις. Επίσης συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις (ή κάνεις) ότι αυτό με το giga network είναι ένας μαρκετινιστικος όρος χωρίς κάποιο αντίκρισμα. Επίσης αν θες να υπερηφανευεσαι για το δίκτυο πληρώνεις για σωστό resilience και όχι κόπηκαν και οι 3 γραμμές που είχαμε και πέφτει όλη η Ελλάδα (πρόσφατο παρελθόν). Έτσι απλά καταπεφτει αυτό το τρομερό αφήγημα του φοβερού δικτυου όλης της Ευρώπης λες και είναι κάποιο ιδιόκτητο που απλώνεται παντού.

    Τέλος πάντων η ουσία είναι μια. Αν δε πληρώνεσαι καλά ή καθόλου για αυτά που γράφεις τότε είναι κρίμα. Για τέτοιο σθένος θα απαιτουσα το minimum 1200 καθαρά. Θα μου πεις μέσα εκεί λιώνουν τα παλικάρια για 700-800...
    Δεν κόπηκαν. Αναβαθμίστηκαν!

  7. #112
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ελλάδα το τελευταίο διάστημα έχει κάνει άλματα. Δείχνει, θέλει και μπορεί να έχει ρόλο πρωταγωνιστή στο άμεσο μέλλον.
    Δεν θα διαφωνήσω χωρίς να έχω πληροφόρηση από πουθενά αλλά αν όντως έκαναν όλες αυτές τις αναβαθμίσεις που λες, δεν θα μας είχαν σκίσει στις ανακοινώσεις?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #113
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα διαφωνήσω χωρίς να έχω πληροφόρηση από πουθενά αλλά αν όντως έκαναν όλες αυτές τις αναβαθμίσεις που λες, δεν θα μας είχαν σκίσει στις ανακοινώσεις?
    Πάρε στο 13840. Όλο τον Ιούλιο κάνουν αναβαθμίσεις.

  9. #114
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα διαφωνήσω χωρίς να έχω πληροφόρηση από πουθενά αλλά αν όντως έκαναν όλες αυτές τις αναβαθμίσεις που λες, δεν θα μας είχαν σκίσει στις ανακοινώσεις?
    Εντάξει το 200αρι στο GR-IX δεν ανακοινώθηκε και κάπου, το πήραμε χαμπάρι μόνοι μας από το site του.

    Για αναβάθμιση σε διεθνή κυκλώματα υποθέτω ότι περιμένουμε την έκθεση της ΕΕΤΤ για τους δείκτες ποιότητας του 1ο εξαμηνου του 2021. Αν πάλι έχει 800Gbps θα είναι ξεφτίλα, με τη Wind να έχει πάει στα σχεδόν 1300Gbps ενώ έχει λιγότερους συνδρομητές.

  10. #115
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα διαφωνήσω χωρίς να έχω πληροφόρηση από πουθενά αλλά αν όντως έκαναν όλες αυτές τις αναβαθμίσεις που λες, δεν θα μας είχαν σκίσει στις ανακοινώσεις?
    Αλίμονο να έβγαζαν ανακοίνωση για κάθε αναβάθμιση ή αλλαγή στα fw που κάνουν ή την προσθήκη ή αλλαγή κάθε κεραίας. Είδες καμία ανακοίνωση για την αύξηση της χωριτηκότητα στη σταθερή πχ; Όχι και δε θα δεις... Θα παίξουν σποτ για υπερσύγχρονο και μεγαλύτερο δίκτυο της Ευρώπης που φτάνει σε ακριτικό νησί και vtv τέλη Αυγούστου, λογικά.

    Για το που ρίχνουν λεφτά ψάξε σε δελτίο το πλάνο της εταιρείας για την επόμενη 4ετια

    - - - Updated - - -

    btw μόλις ξαναέφυγε το voip

    - - - Updated - - -

    επανήλθε

  11. #116
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Στην περιπτωση μου το voip ηταν εκτος λειτουργίας πάνω απο 1 ωρα. Το ιδιο διαστημα το κινητο δεν ειχε καθολου ιντερνετ. Το χρονικο διαστημα που διορθωθηκε το ενα διορθωθηκε και το αλλο. Δεν γνωριζω αν ηταν τυχαιο, ασυνδετα γεγονοτα ή συνδεονται.

  12. #117
    Εγγραφή
    18-03-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάλεσε δωρεάν στο 13840. Όλο τον Ιούλιο κάνει αναβαθμίσεις. Στο Ίντερνετ της σταθερής νομίζω πλέον δεν έχει ανταγωνιστή στην απόκριση του δικτύου. Τα σπάει απλά!!!

    Παντού κάνει αναβαθμίσεις. Από το site της που πλέον πάει μπάλα μέχρι την τελευταία κεραία κινητής...
    Δεν παίζει το 13840 τι δεν κατάλαβες ;

  13. #118
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία σχέση, άσχετα που το ipv6 προσθέτει πολυπλοκότητα στο δίκτυο και τη δεδομένη στιγμή είναι άχρηστο.
    Δηλαδή αν σου πω οτι προχθές κανονικά ενεργοποίησε το IPv6 η Voda (Ισχύει, πήρα ipv6 μετά απο χρόνια) και δεν το έχει η wind τώρα θα μου θεοποιήσεις πάλι την voda και όχι την wind;
    Τι σημαίνει οτι προσθέτει πολυπλοκότητα στο δίκτυο; Με ISP έχουμε να κάνουμε όχι με office και σίγουρα πιστεύω όχι με τεχνικούς απο ΕΠΑΛ.
    Scuderia Ferrari

  14. #119
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Πάντως έχει βελτιωθεί πολύ η γραμμή στο εσωτερικό. Μέχρι πρόσφατα η 200άρα της δουλειάς (voda 200/200) άντεχε δεν άντεχε να στείλει στη γραμμή του σπιτιού μου (wind 100/10) το backup του μαγαζιού με full speed 100mbit, ειδικά σε ώρες αιχμής.
    Φαντάζομαι ωφείλετε στην αναβάθμιση του GR-IX.
    Τώρα ξεκινάει να στέλνει και είναι τέρμα μέχρι να τελειώσει. Προς το εξωτερικό έχω δει μια διαφορά αλλά όχι κάτι το τρομερό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #120
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάλεσε δωρεάν στο 13840. Όλο τον Ιούλιο κάνει αναβαθμίσεις. Στο Ίντερνετ της σταθερής νομίζω πλέον δεν έχει ανταγωνιστή στην απόκριση του δικτύου. Τα σπάει απλά!!!

    Παντού κάνει αναβαθμίσεις. Από το site της που πλέον πάει μπάλα μέχρι την τελευταία κεραία κινητής...
    Εν τω μεταξύ, από προσωπική εμπειρία αλλά και όσα έχω ακούσει, η Vodafone παίζει να είναι τελευταία στην Ελλάδα, όσον αφορά την απόκριση του ίντερνετ... Το Γενάρη που άλλαξα το VDSL από VF σε WIND(!), η διαφορά ήταν εμφανής. Μπορεί στις μετρήσεις του Ping να μην φαίνεται κάτι, αλλά καθυστερεί αρκετά.

    Ακόμα και το 4G της Vodafone, έχει πολύ κατώτερη απόκριση σε σχέση με τους άλλους 2 παροχους. Κι έχω κάρτες SIM και από τους 3.

Σελ. 8 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 36789101318 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας