Σελ. 10 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011121520 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 322
  1. #136
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Συνήθως όταν ακούμε GIGA το μυαλό μας πάει στο Gigabyte η Gbps ή κάτι πολύ γρήγορο..........................Καμία σχέση δηλαδή με το giga network της Vodafone

  2. #137
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Διαβάζω όσες μέρες υπάρχει το thread και πραγματικά γελάω. Ήμουν σε σταθερό cosmote τα τελευταία έξι χρόνια και πήγα σε vodafone τον τελευταίο Μάρτιο. Την ίδια περίοδο επέστρεψα και στην κινητή της vodafone μετά από 1,5 χρόνο περίπου στην cosmote. Ο λόγος; Το κατα πολύ φθηνότερο συμβόλαιο. Τη στιγμή που ο ΟΤΕ μου έδινε το ίδιο πακέτο σταθερής στα 33 περίπου ευρώ και το κινητό στα 42 (αν θυμάμαι καλά) η vodafone μου τα προσέφερε στα 21 και 25 περίπου αντίστοιχα.

    Μη λέμε ότι θέλουμε όμως για ποιότητα υπηρεσιών. Το υπερσύγχρονο δίκτυο της vodafone με αφήνει χωρίς ίντερνετ σε πολλά σημεία της πόλης (Κατερίνη) και ακόμα και το speedtest σε κεντρικότατο σημείο της Θεσσαλονίκης με (και καλά) φουλ σήμα 5g ήταν τραγικό. Και ήμουν στη ΔΕΘ, που αν δεν κάνω λάθος, εκεί κοντά έχει αναμεταδότη. Η cosmote, είτε το θέλουν κάποιοι είτε όχι ήταν σφαίρα όταν χρησιμοποιούσα δεδομένα.
    Για να μην αναφερθώ στα ένα σωρό ηλίθια συστημικά τους λάθη (δεν πήρα ποτέ την προσφορά για τους 3 μηνες δωρεάν δεδομένα για όσους έχουν κινητό 5g και μετά τα έριχναν πάλι στο σύστημα - Λες και πρέπει να τους κυνηγάμε εμείς για τις προσφορές που διαφημίζουν και υποτίθεται ότι αποδίδονται αυτόματα)

    Πάμε στη σταθερή τώρα. Σταθερότατη γραμμή με cosmote στα 50vdsl, με το που πήγα στη vodafone μου χαρακτήρισαν τη γραμμή "χωρίς επίλυση" μετά από 2 μήνες τηλεφώνων και αφού δεν μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου και είχα εκτεθεί άπειρες φορές από τις συνεχείς αποσυνδέσεις. Τελικά η λύση ήρθε από σπόντα, όχι από αυτούς, μπήκα και στη διαδικασία να ξοδέψω 100+ ευρώ για να πάρω το 7530 για να ξεμπερδέψω από τα χρέπια που έδιναν στους πελάτες τους και επιτέλους υπάρχει μια σταθερότητα. Ξαναλέω όμως, από σπόντα κι από δικές μου ενέργειες. Αυτοί απλά μου ζητούσαν συγγνώμη και έδειχναν κατανόηση στο πρόβλημά μου. Λες και έπαιρνα τηλέφωνο σε ψυχολόγους και όχι σε τεχνική υποστήριξη.

    Επίσης, τώρα για το giga network το οποίο διαφημίζουν κάποιοι με τόσο πάθος, τώρα που θα πάω 10 μέρες λεπτοκαρυά στο τέλος του μήνα, και δε θα έχω μία γραμμή Edge ελάτε να μας πείτε τα ίδια. Μην πουλάτε τρέλα και μη μας εκνευρίζετε με το να υποστηρίζετε πράγματα που δεν ισχύουν. Πελάτες της ίδια εταιρείας είμαστε και τα βλέπουμε με τα μάτια μας.

  3. #138
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikeone Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν πήρα ποτέ την προσφορά για τους 3 μηνες δωρεάν δεδομένα για όσους έχουν κινητό 5g και μετά τα έριχναν πάλι στο σύστημα - Λες και πρέπει να τους κυνηγάμε εμείς για τις προσφορές που διαφημίζουν και υποτίθεται ότι αποδίδονται αυτόματα
    Λίγο αργά το αναφέρω αλλά από την πολύ αρχή της προσφοράς, η Vodafone ενημέρωσε ότι δεν μπορεί να την δώσει τελικά αυτόματα και η προσφορά ήταν διαθέσιμη για ενεργοποίηση μέσω των App, σε όσους συνδρομητές είχαν τη κάρτα τους σε συμβατή συσκευή.

  4. #139
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο αργά το αναφέρω αλλά από την πολύ αρχή της προσφοράς, η Vodafone ενημέρωσε ότι δεν μπορεί να την δώσει τελικά αυτόματα και η προσφορά ήταν διαθέσιμη για ενεργοποίηση μέσω των App, σε όσους συνδρομητές είχαν τη κάρτα τους σε συμβατή συσκευή.
    ναι αυτό μου είπαν κι εμένα πολύ αργά. Γιατί όταν είχα κάνει την αίτηση φορητότητας η υπάλληλος μου είχε πει ότι θα ενεργοποιηθεί με το που μπει η sim μου σε 5g συσκευή, όπως και έγινε από την πρώτη στιγμή.

  5. #140
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Άντε Guzel ποιος στην χάρη σου, έχω πρόβλημα με wifi calling στα 5 κινητά και τηλεφωνία στο σταθερό στην COSMOTE, με πήραν 2 φορές απο την τεχνική, τα μισά έχουν σημειώσει απα αυτά που τους είπα, δώσανε 15 GB και 500 λεπτά για 2 εβδομάδες στα κινητά και τώρα έχω πέσει στην ανάγκη του υπέρ GIGA SUPER DURΑCELL δικτύου.

  6. #141
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikeone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω όσες μέρες υπάρχει το thread και πραγματικά γελάω. Ήμουν σε σταθερό cosmote τα τελευταία έξι χρόνια και πήγα σε vodafone τον τελευταίο Μάρτιο. Την ίδια περίοδο επέστρεψα και στην κινητή της vodafone μετά από 1,5 χρόνο περίπου στην cosmote. Ο λόγος; Το κατα πολύ φθηνότερο συμβόλαιο. Τη στιγμή που ο ΟΤΕ μου έδινε το ίδιο πακέτο σταθερής στα 33 περίπου ευρώ και το κινητό στα 42 (αν θυμάμαι καλά) η vodafone μου τα προσέφερε στα 21 και 25 περίπου αντίστοιχα.

    Μη λέμε ότι θέλουμε όμως για ποιότητα υπηρεσιών. Το υπερσύγχρονο δίκτυο της vodafone με αφήνει χωρίς ίντερνετ σε πολλά σημεία της πόλης (Κατερίνη) και ακόμα και το speedtest σε κεντρικότατο σημείο της Θεσσαλονίκης με (και καλά) φουλ σήμα 5g ήταν τραγικό. Και ήμουν στη ΔΕΘ, που αν δεν κάνω λάθος, εκεί κοντά έχει αναμεταδότη. Η cosmote, είτε το θέλουν κάποιοι είτε όχι ήταν σφαίρα όταν χρησιμοποιούσα δεδομένα.
    Για να μην αναφερθώ στα ένα σωρό ηλίθια συστημικά τους λάθη (δεν πήρα ποτέ την προσφορά για τους 3 μηνες δωρεάν δεδομένα για όσους έχουν κινητό 5g και μετά τα έριχναν πάλι στο σύστημα - Λες και πρέπει να τους κυνηγάμε εμείς για τις προσφορές που διαφημίζουν και υποτίθεται ότι αποδίδονται αυτόματα)

    Πάμε στη σταθερή τώρα. Σταθερότατη γραμμή με cosmote στα 50vdsl, με το που πήγα στη vodafone μου χαρακτήρισαν τη γραμμή "χωρίς επίλυση" μετά από 2 μήνες τηλεφώνων και αφού δεν μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου και είχα εκτεθεί άπειρες φορές από τις συνεχείς αποσυνδέσεις. Τελικά η λύση ήρθε από σπόντα, όχι από αυτούς, μπήκα και στη διαδικασία να ξοδέψω 100+ ευρώ για να πάρω το 7530 για να ξεμπερδέψω από τα χρέπια που έδιναν στους πελάτες τους και επιτέλους υπάρχει μια σταθερότητα. Ξαναλέω όμως, από σπόντα κι από δικές μου ενέργειες. Αυτοί απλά μου ζητούσαν συγγνώμη και έδειχναν κατανόηση στο πρόβλημά μου. Λες και έπαιρνα τηλέφωνο σε ψυχολόγους και όχι σε τεχνική υποστήριξη.

    Επίσης, τώρα για το giga network το οποίο διαφημίζουν κάποιοι με τόσο πάθος, τώρα που θα πάω 10 μέρες λεπτοκαρυά στο τέλος του μήνα, και δε θα έχω μία γραμμή Edge ελάτε να μας πείτε τα ίδια. Μην πουλάτε τρέλα και μη μας εκνευρίζετε με το να υποστηρίζετε πράγματα που δεν ισχύουν. Πελάτες της ίδια εταιρείας είμαστε και τα βλέπουμε με τα μάτια μας.
    Ανεφικτότητα εννοείς την οποία ο ΟΤΕ έχει κάνει καραμέλα το τελευταίο διάστημα. (μια επίσκεψη στα threads της cosmote θα σε πείσει). Προσωπικά ο ΟΤΕ έβγαλε σε 3 γραμμές που τους πήγα και στις 3 ανεφικτότητα

    Η κινητή της vf έχει δρόμο, ωστόσο γίνεται πολύ καλή δουλειά και αναβαθμίζει καθημερινά κεραίες. Το αποτέλεσμα θα φανεί σε λίγους μήνες από τώρα. Ήδη σε αρκετά σημεία έχει περάσει μπροστά σε ταχύτητες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε Guzel ποιος στην χάρη σου, έχω πρόβλημα με wifi calling στα 5 κινητά και τηλεφωνία στο σταθερό στην COSMOTE, με πήραν 2 φορές απο την τεχνική, τα μισά έχουν σημειώσει απα αυτά που τους είπα, δώσανε 15 GB και 500 λεπτά για 2 εβδομάδες στα κινητά και τώρα έχω πέσει στην ανάγκη του υπέρ GIGA SUPER DURΑCELL δικτύου.
    Υπάρχει Θεός

  7. #142
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μαρκετιστικος όρος / ονομασία του δικτύου της Vodafone το οποίο ξεπέρασε και η Wind στη χωρητικότητα!
    Αυτό με τη Wind είναι ανέφικτο. Η μια έχει διπλάσιο αριθμό συνδρομητών.
    mac rulez

  8. #143
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με τη Wind είναι ανέφικτο. Η μια έχει διπλάσιο αριθμό συνδρομητών.
    Εννοεί ότι η Wind έχει σχεδόν 1300Gbps με εξωτερικό ενώ η Vodafone 800, ενώ η 2η έχει αρκετούς χιλιάδες παραπάνω συνδρομητές.

  9. #144
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα στη Καλλιθέα Αττικής 4 αποσυνδέσεις διαδικτύου και τηλεφωνίας ενώ στη τελευταία συγχρόνισε η γραμμή και περίπου στα μισά. Έφτιαξε με επανεκκίνηση αλλά τα CRC παρόντα από το πρώτο δευτερόλεπτο.

  10. #145
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοεί ότι η Wind έχει σχεδόν 1300Gbps με εξωτερικό ενώ η Vodafone 800, ενώ η 2η έχει αρκετούς χιλιάδες παραπάνω συνδρομητές.
    έχει αναβαθμίσει και έξω η voda δεν ισχύει το 800

  11. #146
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει αναβαθμίσει και έξω η voda δεν ισχύει το 800
    Έχεις κάτι απτό να το αποδείξεις?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #147
    Εγγραφή
    01-08-2021
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Mobile
    Πρώτον εαν υπηρχε προγραμματισμένη αναβάθμιση η εταιρια θα το ανακοινωνε οπως το κανει παντα. Αρα υπάρχει βλάβη.
    Δευτερον για να μην ανακοινωνουν την βλαβη ισως να την ψαχνουν ακομη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Boomshaq : 02-08-21 στις 00:27.

  13. #148
    Εγγραφή
    04-06-2006
    Περιοχή
    Στην μαφία των τηλεπικοινωνιών
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    ΕΕΤΤ
    Path Level
    Interleaved
    Η αναβάθμιση vodafone με εξωτερικό θα γίνει στην καλύτερη 2022 με την ολοκλήρωση των συγκεκριμένων έργων αν έχουν ξεκινήσει...

    https://technode.gr/2020/05/13/vodaf...-optiwkn-inwn/

  14. #149
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TEXNIKOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αναβάθμιση vodafone με εξωτερικό θα γίνει στην καλύτερη 2022 με την ολοκλήρωση των συγκεκριμένων έργων αν έχουν ξεκινήσει...

    https://technode.gr/2020/05/13/vodaf...-optiwkn-inwn/
    Άλλο πακέτο είναι το υποθαλάσσιο καλώδιο. Τα 500 ήταν της προηγούμενης 4ετιας και άργησε κάποιους μήνες. Στα 1400 είναι η διασύνδεση με εξωτερικό και 250 Ελλάδα. Είναι και ο λόγος που είπα παραπάνω ότι η σταθερή τους σήμερα δεν έχει ανταγωνισμό.

    Έπεται η κινητή και το vtv φυσικά όπου το hd τους δίνει πόνο στην cosmote ott.

    thisisGiga

    https://youtu.be/eIrQSVdFpCA
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος guzel : 02-08-21 στις 00:42.

  15. #150
    Εγγραφή
    04-06-2006
    Περιοχή
    Στην μαφία των τηλεπικοινωνιών
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    ΕΕΤΤ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο πακέτο είναι το υποθαλάσσιο καλώδιο. Τα 500 ήταν της προηγούμενης 4ετιας και άργησε κάποιους μήνες. Στα 1400 είναι η διασύνδεση με εξωτερικό και 250 Ελλάδα. Είναι και ο λόγος που είπα παραπάνω ότι η σταθερή τους σήμερα δεν έχει ανταγωνισμό.

    Έπεται η κινητή και το vtv φυσικά που το hd τους δίνει πόνο στην cosmote ott.

    thisisGiga

    https://youtu.be/eIrQSVdFpCA
    Η διαφήμιση της vodafone δεν μου επιβεβαιώνει την διασύνδεση με το εξωτερικό.

Σελ. 10 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011121520 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας