Σελ. 11 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112131621 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 428
  1. #151
    Εγγραφή
    15-05-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPYRUSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νέο σήμερα είναι το εξής: Άνοιξα το https://www.wind.gr/gr/parakolouthisi-aitisis/ για την παρακολούθηση της αίτησης μου για οπτική.
    Μίλησα στην ηλεκτρονική συζήτηση (chat στα ελληνικά) στην αρχή με το ρομπότ (Bot) και μετά με εκπρόσωπο.
    Ρώτησα τι γίνεται με την αίτηση και αφού έλεγξε τα στοιχεία της αίτησης, μου είπε ότι θα με καλέσει εντός της ημέρας τεχνικός από το τμήμα FFTH.
    Πράγματι μετά από μισή ώρα με κάλεσαν στο κινητό. Αφού είπαν τη σαχλαμάρα τους για να δικαιολογηθούν για την καθυστέρηση (ότι και καλά υπήρχε πρόβλημα με το νούμερο της ταυτότητας- που τα βρίσκουν αυτά και τα λένε απορώ), με ρώτησαν αν είμαι διαχειριστής στην πολυκατοικία και είπα ναι, ακολούθως με διαβεβαίωσαν για κλήση και επίσκεψη το αργότερο ως 25/5 (το κοίταξα δεν πέφτει Κυριακή) από την τεχνική εταιρεία που τοποθετεί την οπτική.
    Αυτά για να τους ξυπνήσω, για να έρθουν επιτέλους στην περιοχή μας.
    Το αναφέρω γιατί αν ενδιαφέρεται κάποιος ας κάνει το ίδιο, παρά να κάθεται να περιμένει.
    Εγω που είμαι με κοσμοτε με βλέπω καλο Σεπτέμβρη δλδ

  2. #152
    Εγγραφή
    27-04-2021
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPYRUSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νέο σήμερα είναι το εξής: Άνοιξα το https://www.wind.gr/gr/parakolouthisi-aitisis/ για την παρακολούθηση της αίτησης μου για οπτική.
    Μίλησα στην ηλεκτρονική συζήτηση (chat στα ελληνικά) στην αρχή με το ρομπότ (Bot) και μετά με εκπρόσωπο.
    Ρώτησα τι γίνεται με την αίτηση και αφού έλεγξε τα στοιχεία της αίτησης, μου είπε ότι θα με καλέσει εντός της ημέρας τεχνικός από το τμήμα FFTH.
    Πράγματι μετά από μισή ώρα με κάλεσαν στο κινητό. Αφού είπαν τη σαχλαμάρα τους για να δικαιολογηθούν για την καθυστέρηση (ότι και καλά υπήρχε πρόβλημα με το νούμερο της ταυτότητας- που τα βρίσκουν αυτά και τα λένε απορώ), με ρώτησαν αν είμαι διαχειριστής στην πολυκατοικία και είπα ναι, ακολούθως με διαβεβαίωσαν για κλήση και επίσκεψη το αργότερο ως 25/5 (το κοίταξα δεν πέφτει Κυριακή) από την τεχνική εταιρεία που τοποθετεί την οπτική.
    Αυτά για να τους ξυπνήσω, για να έρθουν επιτέλους στην περιοχή μας.
    Το αναφέρω γιατί αν ενδιαφέρεται κάποιος ας κάνει το ίδιο, παρά να κάθεται να περιμένει.

    Έχω κάνει αίτηση στη wind από αρχές Φλεβάρη, ήρθαν για αυτοψία τέλη Μάρτη και μου είπαν σε κάνα μήνα θα έρθουν για τις εργασίες.
    Ακόμα περιμένω τηλέφωνο για να κλείσουμε ραντεβού.
    Τους έχω πιέσει ήδη αρκετά στη wind αλλά δε βλέπω φως άμεσα.
    Ιούνιο και βλέπουμε. Ελπίζω όσοι κάνατε αίτηση από Απρίλιο και μετά να ξεμπερδέψετε πιο γρήγορα..

  3. #153
    Εγγραφή
    08-09-2007
    Περιοχή
    ΣΕΠΟΛΙΑ ΚΟΛΩΝΟΣ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    Router
    HUAWEI HG8145 V5
    Path Level
    Fastpath
    Ανυπομονώ για την οπτική, όχι γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος από την VDSL (είναι σταθερή και καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου), αλλά διότι θα πληρώνω λιγότερο από τα 26€/μήνα που είμαι τώρα.
    (Το μόνο μείον είναι το επιπλέον κουτί (ΟΝΤ) και ότι καίει ρεύμα, ελπίζω όχι πολύ.)

  4. #154
    Εγγραφή
    06-04-2022
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Και εγω απο 15/2 και ακομα τπτ...

  5. #155
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fafiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω απο 15/2 και ακομα τπτ...
    Τοσο πολύ από 15/2 και να μην γίντεται τίποτα?? Τους πήρες κανένα τηλέφωνο να ρωτήσεις τι ακριβώς γίνεται και σε καθυστερούν?
    Άρα εμείς που κάναμε πιο μετά από εσένα πόσο θα περιμένουμε?

  6. #156
    Εγγραφή
    14-06-2005
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    Εγώ πάντως περίμενα περίπου 3 εβδομάδες και την προηγούμενη εβδομάδα πέρασαν για να δουν την πολυκατοικία. Όπως έλεγε η τεχνικός, πολλές αυτοψίες στην περιοχή!
    Τώρα περιμένω πότε θα έρθει ο μηχανικός για την κάθετη καλωδίωση.

  7. #157
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Επειδη εχω γνωστό στην ΖΥΕΞΙΣ οντως εχουν γεμίσει με αυτοψίες και κάθετες

  8. #158
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Αναρωτιέμαι σε πόσες πολυκατοικιες...μονοκατοικίες πάνε σε Μ.Ο. κάθε μέρα...ή έστω να αναρτήσουνε ή βρούνε τρόπο να ενημερώνουνε να
    ξέρουμε πόσο θα περιμένουνε για να γίνει η κατασκευή....στην τελική αν αργουν τόοοοοοοοοοοοοσο μέσα στην Αθήνα! στην επαρχία πόσο κάνουν?? Μήνες??
    Γιατί και τηλέφωνο να πάρω στην εξυπηρέτηση πελατών( Cosmote) και εφόσον το δίκτυο ανήκει-έχει αναλάβει η Wind...θα μου πούνε τις γνωστές δικαιολογίες...

  9. #159
    Εγγραφή
    15-05-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE H1600
    Εν τω μεταξύ σε δίκτυο cosmote σχεδόν όλοι ξεμπερδευοθν στις 45 εργάσιμες. Εδώ κάναμε αμάν να ενεργοποιηθεί το δίκτυο, τώρα θα κάνουμε αμάν να ενεργοποιηθούν οι κάθετες.

  10. #160
    Εγγραφή
    08-09-2007
    Περιοχή
    ΣΕΠΟΛΙΑ ΚΟΛΩΝΟΣ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    Router
    HUAWEI HG8145 V5
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη εχω γνωστό στην ΖΥΕΞΙΣ οντως εχουν γεμίσει με αυτοψίες και κάθετες
    Η Ζεύξις κάνει τις κάθετες; Τους έχω δει στις καμπίνες, αλλά για τις κάθετες νομίζω ότι είναι η HOF θυγατρική της WIND. Ο Τεχνικός για την αυτοψία μου είπε ότι είμαστε όλοι μαζί, όταν τον ρώτησα(εννοούσε HOF και WIND υποθέτω).
    Όταν του είπα αν μαζί με τις κάθετες να κάνουν και τις οριζόντιες, να τελειώνουμε (2 στην πολυκατοικία με οπτική-WIND) αφού είμαστε WIND, είπε κατηγορηματικά όχι, θα έρθει άλλο συνεργείο.

    - - - Updated - - -

    Προχωράμε αλλά πολύ αργά.

  11. #161
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPYRUSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ζεύξις κάνει τις κάθετες; Τους έχω δει στις καμπίνες, αλλά για τις κάθετες νομίζω ότι είναι η HOF θυγατρική της WIND. Ο Τεχνικός για την αυτοψία μου είπε ότι είμαστε όλοι μαζί, όταν τον ρώτησα(εννοούσε HOF και WIND υποθέτω).
    Όταν του είπα αν μαζί με τις κάθετες να κάνουν και τις οριζόντιες, να τελειώνουμε (2 στην πολυκατοικία με οπτική-WIND) αφού είμαστε WIND, είπε κατηγορηματικά όχι, θα έρθει άλλο συνεργείο.

    - - - Updated - - -

    Προχωράμε αλλά πολύ αργά.
    Δεν θα το έλεγα ''αργά'' όταν κοντεύω να κλείσω 2 μήνες και ακόμα δεν γίνεται τίποτα. Ούτε καν 1 τηλέφωνο για να ξέρουμε τι γίνεται ή ποτε θα έχουμε μέσες άκρες παράδοση και ενεργοποίηση της κατασκευής..
    Δηλαδή με απλά λόγια...στέλνουμε τα κουπόνια και όοοοοοοοολη την χαρτούρα στον Χ πάροχο για να πάρει το ΟΚ από τον τελικό χρήστη και μετά......ΑΣΤΟΝ να περιμένει! χωρίς καμια ενημέρωση!
    Ελλάδα 2022.

  12. #162
    Εγγραφή
    14-06-2005
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    Αν καταλαβαίνω καλά είσαι σε Cosmote. Μπορεί να υπάρχει καθυστέρηση καθώς την υποδομή θα την φτιάξει η Wind -- όπως παλιά καθυστερούσε ο ΟΤΕ όλους τους υπόλοιπους παρόχους!...

    Σε κάθε περίπτωση, ένα τηλέφωνο μπορεί να τους ξυπνήσει λίγο.

  13. #163
    Εγγραφή
    15-05-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE H1600
    Μίλησα σήμερα με Cosmote, μου είπαν ότι από τις 10/4 η αίτησή μου είναι ακόμα σε αρχικό στάδιο καθώς η wind δεν την έχει μεταβιβάσει σε εργολάβο και πως θα στείλει πάλι αίτημα λόγω αργοπορίας στην εξέλιξη... Εν τω μεταξύ στην πολυκατοικία υπάρχει και άλλος ένοικος που εχει κάνει αίτηση απευθείας στην Wind... Απλά τραγικοί...

  14. #164
    Εγγραφή
    19-02-2021
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10067up/946down kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη εχω γνωστό στην ΖΥΕΞΙΣ οντως εχουν γεμίσει με αυτοψίες και κάθετες
    Ρώτα τον αν μπορείς, τι παίζει με το καφαο του ΟΤΕ με αριθμό 336 αν έχει κάποια εικόνα, μπας και πάρουμε κάποια στιγμή vdsl.

  15. #165
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Έχουμε πέσει στο ''λούκι'' των εργολάβων....Πρέπει να γίνει τάμα για να εμφανιστούνε στην περιοχή μας. Αρε Wind φωτιές που μας έχεις ανάψει καλοκαιριάτικα,να έχουμε την καμπινα και να μην έρχεσαι να μας συνδέσεις.

Σελ. 11 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112131621 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας