Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 127
  1. #46
    Εγγραφή
    24-08-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βασανίζομαι καθόλου

    Θα μου επιτρέψεις να γνωρίζω το τι διαβάζω και το τι γράφω

    Μάλλον εσύ φίλε μου θα πρέπει να προσπαθήσεις καλύτερα να διαβάσεις

    Δεν βλέπω να θέλουμε αυτό...να φύγουμε από την γραφειοκρατεία και να πάμε στην ηλεκτρονική εποχή και ξέρεις τι με στεναχωρεί περισσότερο ότι τα διαβάζω σε ιστοσελίδες τεχνολογίας

    Κρίμα...αλλά αυτός ο κύριος φταίει που παράτησε την Google για να έρθει να φτιάξει την e-ελλάδα

    Με αυτά τα μυαλά που έχουμε αν δεν βγουν e-chip ή e-brain (όχι wifi και 5G) να μας βάλουν σε εμάς τους πολίτες δεν πρόκειται να γίνουμε ποτέ σαν την ΕΣΘΟΝΙΑ και λοιπές βόρειες ευρωπαικές χώρες ούτε στα τρελά μας όνειρα

    - - - Updated - - -



    Συγνώμη είσαι λάθος

    Έτσι πάει

    το διαφορετικό ξέρεις ποιο είναι

    Η συνταγή του παλιού καλού ΠΑΣΟΚ να πας να στηθείς στην ουρά στις διάφορες δημόσιες υπηρεσίες να περιμένεις από τον (μόνιμο) δημόσιο υπάλληλο οποίος θα σε τρέχει από γραφείο σε γραφείο για υπογραφές/σφραγίδες/δικαιολογητικά/κτλ γιατί έτσι γουστάρει και μπορεί να κάνει και αν στραβώσει με την πάρτη σου να μην εξυπηρετηθείς στον αιώνα του άπαντα.
    Καποτε τα ελληνικά fora ήταν πηγή γνώσης. Αλλα πλέον να ασχοληθείς για ποιό λόγο; Διαβάζεις κάτι τετοια κειμένα και λες, αστο... Απελπισία...

  2. #47
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από casperino99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποτε τα ελληνικά fora ήταν πηγή γνώσης. Αλλα πλέον να ασχοληθείς για ποιό λόγο; Διαβάζεις κάτι τετοια κειμένα και λες, αστο... Απελπισία...
    Συμφωνώ
    για αυτό πατάς το κουμπί "αποσύνδεση" δεν μπαίνεις σε μη αξιόπιστες ελληνικές ιστοσελίδες αλλά μόνο στις αξιόπιστες ξένες (απλά πρόσεχε γιατί εκεί δεν μασάνε οι υπεύθυνοι έχουν το κουμπάκι "BAN" για τους ανεπιθύμητους - ξερόλες δεν έχει κουμπάκι αγνόησης ή μαύρης λίστας.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα. Αν θελεις μπορεις να μου απαντησεις ποτε ξεκινησε η αυλη συνταγογραφηση και ποτε τα ηλεκτρονικα ραντεβου ?

    Σε ευχαριστω
    Σου έχω απαντήσει φίλε μου (δεν επαναλαμβάνω) από εκεί και πέρα υπάρχει η αναζήτηση google για ότι πληροφορία θες

    Βέβαια το σύστημα ακόμα θέλει βελτιώσεις...

  3. #48
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου έχω απαντήσει φίλε μου (δεν επαναλαμβάνω) από εκεί και πέρα υπάρχει η αναζήτηση google για ότι πληροφορία θες
    Αν θελεις μου το δειχνεις σε παρακαλώ γιατι δεν το προσεξα.

    Εκτος αν ισχυει αυτο που γραφει η ειδηση

    Το MyHealth είναι η νέα εφαρμογή της Ελληνικής Κυβέρνησης η οποία προσφέρει πρόσβαση στη συνταγογράφηση και τα παραπεμπτικά εξετάσεων.

    Μέσω του MyHealth app:

    Μπορείτε να διαχειριστείτε και να δείτε συγκεντρωμένες τις πληροφορίες που αφορούν τις συνταγές και τα παραπεμπτικά σας.
    Έχετε άμεση και εύκολη πρόσβαση στο ιστορικό της άυλης συνταγογράφησης και μπορείτε να λάβετε ειδοποιήσεις μέσω Push Notifications για τις νέες συνταγές και παραπεμπτικά εξετάσεων.
    Αν ισυχει αυτο δηλαδη απο σημερα?

    Σε ευχαριστω

  4. #49
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θελεις μου το δειχνεις σε παρακαλώ γιατι δεν το προσεξα.

    Εκτος αν ισχυει αυτο που γραφει η ειδηση

    Αν ισυχει αυτο δηλαδη απο σημερα?

    Σε ευχαριστω
    Όπως είπα δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνω

    Σου το είπα και εγώ αλλά και άλλοι φίλοι με περισσότερες λεπτομέρειες από μένα θα το βρεις εύκολα δεν είναι δύσκολο λίγο πίσω και βρίσκεις όλες τις απαντήσεις.

  5. #50
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Καλως. Παραθετω λοιπον δικες μου συνταγες με αυλη απο ραντεβου , εξετασεις και φαρμακο

    Απο οσο θυμαμαι υπαρχουν και πιο παλιες αλλα λογικα τις εχω σβησει. Νομιζω ομως σε καλυπτω με αυτα
    ωστε να αναθεωρησεις αυτα που εγραψες πιο πανω γιατι κανουν πολυ κροτο αλλα απο ουσια τιποτα

    Επειδη ειμαι τιμιος ομως σου ξαναλεω πως ειναι απο τους λιγους που δουλευουν πραγματικα σε αυτη την κυβερνηση παρωδια

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot from 2021-08-03 23-52-14.png 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  194,5 KB 
ID: 229335 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot from 2021-08-03 23-58-12.png 
Εμφανίσεις:  49 
Μέγεθος:  387,4 KB 
ID: 229336 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot from 2021-08-03 23-58-49.png 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  394,5 KB 
ID: 229337

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η παραγωγική λειτουργία της άυλης συνταγογράφησης ξεκίνησε το Σάββατο 28/3/2020, σε ότι αφορά τις συνταγές φαρμακων. Στα παραπεμπτικά εξετάσεων, επεκτάθηκε στις αρχές Αυγούστου του 2020. Ο συριζα καμία σχέση.
    Κανεις λαθος με τις ημερομηνιες......

  6. #51
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως. Παραθετω λοιπον δικες μου συνταγες με αυλη απο ραντεβου , εξετασεις και φαρμακο

    Απο οσο θυμαμαι υπαρχουν και πιο παλιες αλλα λογικα τις εχω σβησει. Νομιζω ομως σε καλυπτω με αυτα
    ωστε να αναθεωρησεις αυτα που εγραψες πιο πανω γιατι κανουν πολυ κροτο αλλα απο ουσια τιποτα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot from 2021-08-03 23-52-14.png 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  194,5 KB 
ID: 229335 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot from 2021-08-03 23-58-12.png 
Εμφανίσεις:  49 
Μέγεθος:  387,4 KB 
ID: 229336 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot from 2021-08-03 23-58-49.png 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  394,5 KB 
ID: 229337
    Δεν χρειαζόταν να ανεβάσεις το παραμικρό αρχείο (κακώς το έκανες για εμένα)

    Λυπάμαι αλλά θα σε στεναχωρήσω

    Δεν θα αναθεωρήσω κάτι και αυτά που γράφω τα οποία πάντα έχουν ουσία αλλιώς αν μου ήταν αδιάφορο το θέμα δεν θα έγραφα σχόλιο/γνώμη/άποψη

    Επίσης μου αρέσει να κάνουν κρότο και εκρήξεις.

    Εννοείται ότι μπορείς να έχεις την οποία γνώμη θες

    Επειδή και εμένα μου αρέσει να τα λέω με το όνομα τους

    Κρίμα που ο συγκεκριμένος θυσίασε την Google για να έρθει στο ελληνικό δημόσιο και στην ελλάδα

    Εγώ δεν θα το έκανα ακόμα και αν μου προσέφεραν τα ...μύρια του κόσμου

    Γιατί δεν αξίζει τον λόγο φαντάζομαι να τον καταλαβαίνεις...

    Επίσης μην ξεχνάς τις κυβερνήσεις που κυβέρνησαν/κυβερνάει/θα κυβερνήσει οι πολίτες τις ψηφίζουν έτσι έχουν και την ευθύνη για την επιλογή τους...

  7. #52
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μου αρέσει να κάνουν κρότο και εκρήξεις.
    Σε καταλαβαινω γιατι υπαρχει και η γνωστη ρηση οτι ο αδειος ο τενεκες κανει και τον πιο μεγαλο θορυβο

    Να σαι καλα

  8. #53
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καταλαβαινω γιατι υπαρχει και η γνωστη ρηση οτι ο αδειος ο τενεκες κανει και τον πιο μεγαλο θορυβο

    Να σαι καλα
    Να είσαι καλά και εσύ

    Ευχαριστώ για τα πολύ καλά σχόλια σου και χαρακτηρισμούς σου.

    Απλά πρόσεχε γιατί στην "Ζωή όλα πληρώνονται με το ίδιο νόμισμα" να ξέρεις.

  9. #54
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Η άυλη συνταγογράφηση υπήρχε από το 2019 τουλάχιστον μόνο που τότε λεγόταν ηλεκτρονική συνταγογράφηση
    https://www.iatropedia.gr/ygeia/synt...-eseis/116891/

  10. #55
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχετε μπλεξει την ηλεκτρονικη (αρα οχι χειρογραφη) συνταγογραφηση που ξεκινησε καπου το 2011, με την άυλη (χωρις κανενα χαρτι, μονο SMS ή email) που ξεκινησε περσι τον Μαρτη.


  11. #56
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Πάντως χωρίς να γνωρίζω ημερομηνίες, είναι φοβερό ότι ο άνθρωπος σας βάζει screenshots από αυλή συνταγογραφηση και συνεχίζετε...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  12. #57
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχετε μπλεξει την ηλεκτρονικη (αρα οχι χειρογραφη) συνταγογραφηση που ξεκινησε καπου το 2011, με την άυλη (χωρις κανενα χαρτι, μονο SMS ή email) που ξεκινησε περσι τον Μαρτη.


    - - - Updated - - -

    Το έχω το λίνκ και πιο πίσω απο idika

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως χωρίς να γνωρίζω ημερομηνίες, είναι φοβερό ότι ο άνθρωπος σας βάζει screenshots από αυλή συνταγογραφηση και συνεχίζετε...
    O Άνθρωπος βάζει screenshot απο το ηλεκτρονικό ραντεβού και 7/2/2019 και όχι για την Άυλη, τα άλλα θα δεις πως είναι όλα το 2020

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    23/1/18 https://www.iatronet.gr/eidiseis-nea...osokomeia.html

    9/10/2018 http://www.odigostoupoliti.eu/syntag...arkei-syntagi/


    Το οτι δεν την προτιμουν οι γιατροι δεν σημαινει οτι δεν υπηρχε.
    Και ραντεβου ηλεκτρονικα απο το 2018 υπηρχαν. Θελεις screen απ το εμαιλ μου μηπως?

    Ειπαμε ειναι απο τους λιγους που δουλευουν και μπραβο του αλλα λιγο ψυχραιμια

    - - - Updated - - -



    Δεν ξερω γιατι βασανιζεσαι τοσο πραγματικα.
    Οτιδηποτε γινεται στην ελλαδα απο γραφειοκρατικο σε ηλεκτρονικο ειναι αυτο που ζητουσαμε χρονια.

    Αλλα γραφω αλλα διαβαζεις αλλα γραφεις.
    Σου έχω βάλει λινκ πιο πίσω για την ηλεκτρονική συνταγογράφηση, αυτή ξεκίνησε το 2010

  13. #58
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Δεκτό, πάντως έτσι για το τυπικό να πούμε πως γνωρίζοντας κάποια πράγματα σχετικά με το πως λειτουργεί το δημόσιο και τους χρόνους υλοποίησης λόγω διαφόρων παραγόντων (να διευκρινησω πως δεν υπονοώ κάτι περίεργο), είναι λίγο λογικό να υποθέσουμε πως η υπηρεσία αν και δεν είχε βγει live όπως λέτε να έχει ξεκινήσει επί προηγούμενης κυβέρνησης...

    Φυσικά οτιδήποτε γίνεται προς εκσυγχρονισμο του συστήματος είμαι υπέρμαχος και το υποστηρίζω από τότε που ενηλικιωθηκα, σχεδόν 20 χρόνια πριν και το επικροτώ από όποιον και να υλοποιείται.

  14. #59
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεκτό, πάντως έτσι για το τυπικό να πούμε πως γνωρίζοντας κάποια πράγματα σχετικά με το πως λειτουργεί το δημόσιο και τους χρόνους υλοποίησης λόγω διαφόρων παραγόντων (να διευκρινησω πως δεν υπονοώ κάτι περίεργο), είναι λίγο λογικό να υποθέσουμε πως η υπηρεσία αν και δεν είχε βγει live όπως λέτε να έχει ξεκινήσει επί προηγούμενης κυβέρνησης...

    Φυσικά οτιδήποτε γίνεται προς εκσυγχρονισμο του συστήματος είμαι υπέρμαχος και το υποστηρίζω από τότε που ενηλικιωθηκα, σχεδόν 20 χρόνια πριν και το επικροτώ από όποιον και να υλοποιείται.

    Πέρα απο τις υποθέσεις και το μπέρδεμα με άλλες υπηρεσίες, το λινκ υπάρχει πιο πίσω για το πότε ξεκίνησε η ηλεκτρονική συνταγογράφηση, και εδώ το λινκ για την αυλή.

    - - - Updated - - -

    Και εδώ για το ηλεκτρονικό ραντεβού
    Τη δυνατότητα δωρεάν «κλεισίματος» ραντεβού σε όλες τις μονάδες ΠΕΔΥ και στα περισσότερα Κέντρα Υγείας θα έχουν από τα μέσα Δεκεμβρίου οι πολίτες όλης της χώρας μέσω της νέας υπηρεσίας «Ηλεκτρονικών Ραντεβού – eRDV» της ΗΔΙΚΑ ΑΕ.

    Η υπηρεσία eRDV θα ξεκινήσει δοκιμαστικά, τη Τετάρτη 7/12/2016 και ώρα 08:00 πμ, ενώ η πλήρης παραγωγική της λειτουργία θα ξεκινήσει επισήμως στις 15/12/2016.

    Οι πολίτες επισκεπτόμενοι την ηλεκτρονική σελίδα http://rdv.ehealthnet.gr θα έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν τη Μονάδα ΠΕΔΥ και ΚΥ, την ειδικότητα ή ακόμα και το γιατρό και εντελώς δωρεάν να «κλείσουν» το ραντεβού τους. Με αυτό τον τρόπο μπορούν να εντοπίσουν το κοντινότερο σημείο φροντίδας και να επιλέξουν το χρονικά συντομότερο ραντεβού.

  15. #60
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχετε μπλεξει την ηλεκτρονικη (αρα οχι χειρογραφη) συνταγογραφηση που ξεκινησε καπου το 2011, με την άυλη (χωρις κανενα χαρτι, μονο SMS ή email) που ξεκινησε περσι τον Μαρτη.
    Επιτέλους και κάποιος που λέει απλά τι συμβαίνει. Για άλλο πράγμα μιλάει ο καθένας και κανείς δεν λέει αυτό το απλούστατο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεκτό, πάντως έτσι για το τυπικό να πούμε πως γνωρίζοντας κάποια πράγματα σχετικά με το πως λειτουργεί το δημόσιο και τους χρόνους υλοποίησης λόγω διαφόρων παραγόντων (να διευκρινησω πως δεν υπονοώ κάτι περίεργο), είναι λίγο λογικό να υποθέσουμε πως η υπηρεσία αν και δεν είχε βγει live όπως λέτε να έχει ξεκινήσει επί προηγούμενης κυβέρνησης...
    Ναι την έγραφε ο Καρανίκας όταν είχε διάλειμμα για διαφημίσεις η Μενεγάκη. Αλλά τέλειωσε η σαιζόν πριν την ολοκληρώσει.
    Ανεξάρτητα απο κομματικές επιλογές, αυτά που κάνει ο Πιερακάκης δεν έχουν καμία σχέση με το δημόσιο και το πως λειτουργούσε πριν.

Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας