Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 127
  1. #76
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Από πότε κοιτάει μια εφαρμογή την απόδειξη αγοράς της συσκευής και όχι την έκδοση του λειτουργικού?

  2. #77
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλεις σώνει και καλά να μας πείσεις οτι την άυλη την ξεκίνησε η προηγούμενη κυβέρνηση. Έχεις κάποιο στοιχείο γι αυτό; Οχι. Απολύτως τίποτα. Απλά ενα αόριστο "ξέρω τι ισχύει στο δημόσιο". Και σου απαντάω: Οι προηγούμενοι δεν έκαναν το παραμικρό για τον εκσυγχρονισμό του δημοσίου. Ο Πιερακάκης έχει κάνει παππάδες μέσα σε 2 χρόνια. Έχει φτιάξει ενα κάρο πράγματα σε μερικούς μήνες αλλά εσύ δεν μπορείς να πιστέψεις οτι ΕΙΔΙΚΑ την αύλη την έφτιαξε αυτός.

    Να προσθέσω σε αυτό οτι αν οι προηγούμενοι είχαν κάνει το παραμικρό για την άυλη θα είχαν κάνει και την αντίστοιχη φιέστα. Τα "εγκαίνια" του μετρό Θεσσαλονίκης με τους μουσαμάδες τα θυμάσαι; Τα δεύτερα "εγκαίνια" με το βαγόνι χωρίς σταθμό τα θυμάσαι;
    Μάλλον παρερμηνευεις τα γραφόμενα μου γιατί ποτέ δε το είπα για να "πείσω" ότι το έκανε η προηγούμενη κυβέρνηση. Επισης λες ότι δε μπορώ να πιστέψω, όταν παραπάνω έχω πει thanks στον nm για τη διευκρίνηση. Είπα κάτι που ισχύει γενικά στο δημόσιο. Αν δεν το πιστεύεις δικαίωμα σου. Από εγκαίνια και εορτασμούς μια χαρά τα πάνε όλοι σε κάθε ευκαιρία, δεν είναι "προνόμιο" κανενός.
    Εν τω μεταξύ το υφος της αντίδρασης σου είναι σχεδόν αδικαιολογιτο, μιας και δεν έγραψα κάτι αρνητικό για τον άνθρωπο, ίσα ίσα αναγνωρίζω ότι είναι ο μόνος αυτής της κυβέρνησης που κάνει κάτι χρήσιμο για την κοινωνία.
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  3. #78
    Εγγραφή
    14-09-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Οποιαδήποτε εφαρμογή κινητού ή υπολογιστή βγει στον "αέρα", μετά δέχεται και τα ανάλογα updates, δεν μένει στην έκδοση 1.0.
    Κατά τ' άλλα πολύ καλή εφαρμογή και καλή δουλειά της ομάδας Πιερρακάκη.

  4. #79
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Redmi 4X ρουταρισμένο η εφαρμογή δεν ξεκινάει.
    Δείχνει το splash screen και μετά κλείνει.
    Έκανα και restart 2 φορές. Καμμία αλλαγή
    σε συσκευή που έχει πειραχθεί (Root) μην περιμένεις να δουλέψει εφαρμογή.

  5. #80
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Σε Redmi 5+ με root μια χαρά δούλεψε όμως.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι.....παλιάς γενιάς τηλέφωνο.....λογικό
    Παλιάς γενιάς μια συσκευή που αγοράστηκε Νοέμβριο του 2017 και δουλεύει ακόμα απροβλημάτιστα.
    Αν ισχύει, πείτε συγγνώμη στον Πιερρακάκη που κάποιοι δεν έχουμε χρήματα να αγοράζουμε νέα συσκευή κάθε χρόνο για να λειτουργούν οι εφαρμογές του.

  6. #81
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.963
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ πάτησα κάπου που είχε επιλογές για πιο γρήγορη πρόσβαση η για έξτρα ασφάλεια; Κάτι τέτοιο νομίζω..
    Είχε επιλογή για αποτύπωμα η πιν..
    Διάλεξα το πιν και από τότε δεν μου ζήτησε ξανά να κάνω όλη τη διαδικασία ταυτοποίησης για login..
    Βάζω το πιν η το αποτύπωμα της συσκευής και μπαίνει..
    Πάντως όντως δεν έχει και πάρα πολλές πληροφορίες, δλδ ιστορικό...
    Αλλά και αυτά που έχει - κάνει, οκ είναι..
    Οι πληροφορίες για τις συνταγές βέβαια υπήρχαν και στο mail αλλά τεσπα..
    Νομίζω είναι πιο εύκολο τώρα έτσι..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #82
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον παρερμηνευεις τα γραφόμενα μου γιατί ποτέ δε το είπα για να "πείσω" ότι το έκανε η προηγούμενη κυβέρνηση. Επισης λες ότι δε μπορώ να πιστέψω, όταν παραπάνω έχω πει thanks στον nm για τη διευκρίνηση. Είπα κάτι που ισχύει γενικά στο δημόσιο. Αν δεν το πιστεύεις δικαίωμα σου. Από εγκαίνια και εορτασμούς μια χαρά τα πάνε όλοι σε κάθε ευκαιρία, δεν είναι "προνόμιο" κανενός.
    Εν τω μεταξύ το υφος της αντίδρασης σου είναι σχεδόν αδικαιολογιτο, μιας και δεν έγραψα κάτι αρνητικό για τον άνθρωπο, ίσα ίσα αναγνωρίζω ότι είναι ο μόνος αυτής της κυβέρνησης που κάνει κάτι χρήσιμο για την κοινωνία.
    Η αντίδρασή μου προέρχεται απο το παράλο (κατά την άποψη μου) μήνυμα σου οτι επειδή το δημόσιο κινείται αργά η άυλη θα ξεκίνησε απο τους προηγούμενους. Είναι παράλογο για 2 λόγους, πρώτον γιατί εκείνοι δεν έκαναν το παραμικρό για τον εκσυγχρονισμό του δημοσίου (το αντίθετο μάλιστα) και δεύτερον γιατί ο Πιερακάκης έχει κάνει ενα σωρό πράγματα σε χρόνους που παλιότερα θα τους θεωρούσαμε επιστημονική φαντασία.

    Σου έγραψα ξεκάθαρα πως οτι γίνεται σε αυτό το υπουργείο δεν έχει σχέση με τους χρόνους του υπόλοιπου δημοσίου. Αν δεν θες να το δεις αυτό δικαίωμα σου.

    Τέλοσπάντων, συμφωνούμε στο οτι παράγει χρήσιμο έργο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Redmi 5+ με root μια χαρά δούλεψε όμως.

    - - - Updated - - -


    Παλιάς γενιάς μια συσκευή που αγοράστηκε Νοέμβριο του 2017 και δουλεύει ακόμα απροβλημάτιστα.
    Αν ισχύει, πείτε συγγνώμη στον Πιερρακάκη που κάποιοι δεν έχουμε χρήματα να αγοράζουμε νέα συσκευή κάθε χρόνο για να λειτουργούν οι εφαρμογές του.

    Δε νομίζω να είναι θέμα παλαιότητας. Μάλλον το root φταίει.

  8. #83
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Redmi 5+ με root μια χαρά δούλεψε όμως.

    - - - Updated - - -


    Παλιάς γενιάς μια συσκευή που αγοράστηκε Νοέμβριο του 2017 και δουλεύει ακόμα απροβλημάτιστα.
    Αν ισχύει, πείτε συγγνώμη στον Πιερρακάκη που κάποιοι δεν έχουμε χρήματα να αγοράζουμε νέα συσκευή κάθε χρόνο για να λειτουργούν οι εφαρμογές του.
    οι συσκευές που έχεις αναφέρει είναι παλιές είτε αρέσει είτε όχι
    το γεγονός ότι μια συσκευή είναι παλιά
    δεν το καθορίζει ο εκάστοτε Π.. αλλά το καθορίζει το λειτουργικό της / επεξεργαστής της / μνήμη της και φυσικά η μπαταρία της
    καλώς ή κακώς οι συσκευές είναι έτσι φτιαγμένες που η ζωή τους είναι (2) δύο χρόνια μετά θες άλλη γιατί απλά οι εφαρμογές θα βαραίνουν , θα κολλάει η συσκευή κτλ...
    όλα είναι μελετημένα ξέρουν αυτοί που βγάζουν τις συσκευές τι κάνουν.

  9. #84
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Πραγματικά δεν έχεις ιδέα γιατί μιλάς, άστο καλύτερα και ασχολήσου με κάτι άλλο.

  10. #85
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δε νομίζω να είναι θέμα παλαιότητας. Μάλλον το root φταίει.
    Κι εγώ αυτό πίστευα αλλά στο 5+ δούλεψε...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι συσκευές που έχεις αναφέρει είναι παλιές είτε αρέσει είτε όχι
    το γεγονός ότι μια συσκευή είναι παλιά
    δεν το καθορίζει ο εκάστοτε Π.. αλλά το καθορίζει το λειτουργικό της / επεξεργαστής της / μνήμη της και φυσικά η μπαταρία της
    καλώς ή κακώς οι συσκευές είναι έτσι φτιαγμένες που η ζωή τους είναι (2) δύο χρόνια μετά θες άλλη γιατί απλά οι εφαρμογές θα βαραίνουν , θα κολλάει η συσκευή κτλ...
    όλα είναι μελετημένα ξέρουν αυτοί που βγάζουν τις συσκευές τι κάνουν.
    Ο δημιουργός μιας εφαρμογής δηλαδή δεν αποφασίζει πως η εφαρμογή του θα είναι συμβατή με την Χ έκδοση android και θα ζητάει σαν minimum requirements τον Χ επεξεργαστή;
    Πάει και λέει συσκευές κατασκευής από 2020 π.χ. επειδή είναι "παλιές" να μην μπορούν να τρέξουν την εφαρμογή;
    Λες ότι να 'ναι νομίζω.
    Εγω πάντως έχω την εσωτερική μνήμη του Redmi 4X τιγκαρισμένη με εφαρμογές και μια χαρά λειτουργούν όλες χωρίς να βαραίνουν ή να σέρνονται.
    Ναι θα ήθελα μία συσκευή πιο καινούρια με καλύτερες κάμερες και γρηγορότερο επεξεργαστή αλλά ο καθένας πρέπει να απλώνει το χέρι του μέχρι εκεί που φτάνει.
    Εσύ αν μπορείς άλλαζε συσκευή και κάθε 2 ημέρες.
    Εγώ δεν έχω χρήματα να το κάνω.

  11. #86
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ αυτό πίστευα αλλά στο 5+ δούλεψε...



    Ο δημιουργός μιας εφαρμογής δηλαδή δεν αποφασίζει πως η εφαρμογή του θα είναι συμβατή με την Χ έκδοση android και θα ζητάει σαν minimum requirements τον Χ επεξεργαστή;
    Πάει και λέει συσκευές κατασκευής από 2020 π.χ. επειδή είναι "παλιές" να μην μπορούν να τρέξουν την εφαρμογή;
    Λες ότι να 'ναι νομίζω.
    Εγω πάντως έχω την εσωτερική μνήμη του Redmi 4X τιγκαρισμένη με εφαρμογές και μια χαρά λειτουργούν όλες χωρίς να βαραίνουν ή να σέρνονται.
    Ναι θα ήθελα μία συσκευή πιο καινούρια με καλύτερες κάμερες και γρηγορότερο επεξεργαστή αλλά ο καθένας πρέπει να απλώνει το χέρι του μέχρι εκεί που φτάνει.
    Εσύ αν μπορείς άλλαζε συσκευή και κάθε 2 ημέρες.
    Εγώ δεν έχω χρήματα να το κάνω.
    καταρχήν το κινητό δεν είναι υπολογιστής για να έχουμε επεξεργαστή/μνήμη/αποθηκευτικό χώρο/κάρτα γραφικών και να τσεκάρουμε απαιτήσεις

    εννοείται πως όχι

    απλά ο δημιουργός μιας εφαρμογής ορίζει ως ελάχιστες απαιτήσεις ποια έκδοση android θα υποστηρίζει η εφαρμογή του

    αν θα δέχεται το "Root" ή όχι

    εννοείται ότι δεν κάνει κανείς κουμάντο στην τσέπη σου ή στα οικονομικά σου φίλε μου αλλά εσύ

    αλλά η αλήθεια για τα κινητά αυτή είναι είτε μας αρέσει είτε όχι

    αυτοί που τα κατασκευάζουν ξέρουν και πόσο κρατάνε βάση της υποστήριξης τους

    εγώ έχω θέσει ένα όριο (ταβάνι) στην τιμή συσκευής και βάση αυτού αναβαθμίζω την συσκευή μου
    φέτος θα αναβαθμίσω για τελευταία φορά τις συσκευές μου και δεν θα ξανά ασχοληθώ (Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB) μου αρκούν για να κάνω ότι θέλω έτσι θα είναι και οι τελευταίες συσκευές
    σε συνδυασμό με τις συσκευές που έχω ήδη Xiaomi Redmi Note 8 Pro 4GB/64GB - Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6GB/128 - Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δεν έχεις ιδέα γιατί μιλάς, άστο καλύτερα και ασχολήσου με κάτι άλλο.
    αν το λες σε εμένα

    καλύτερα να ασχοληθείς εσύ με κάτι άλλο

    άντε γεια...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 05-08-21 στις 01:13.

  12. #87
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχήν το κινητό δεν είναι υπολογιστής για να έχουμε επεξεργαστή/μνήμη/αποθηκευτικό χώρο/κάρτα γραφικών και να τσεκάρουμε απαιτήσεις

    εννοείται πως όχι

    απλά ο δημιουργός μιας εφαρμογής ορίζει ως ελάχιστες απαιτήσεις ποια έκδοση android θα υποστηρίζει η εφαρμογή του

    αν θα δέχεται το "Root" ή όχι

    εννοείται ότι δεν κάνει κανείς κουμάντο στην τσέπη σου ή στα οικονομικά σου φίλε μου αλλά εσύ

    αλλά η αλήθεια για τα κινητά αυτή είναι είτε μας αρέσει είτε όχι

    αυτοί που τα κατασκευάζουν ξέρουν και πόσο κρατάνε βάση της υποστήριξης τους
    Το κινητό δεν είναι υπολογιστής... Σοβαρά;
    Κοίτα να δεις που ως τεχνικός υπολογιστών που είμαι, είμαι τόσο άσχετος και πίστευα το αντίθετο.
    Οπότε κατά την γνώμη σου ένα βαρύ mobile παιχνίδι δεν έχει minimum απαιτήσεις σε επεξεργαστή και RAM της συσκευής, παρά μόνο έκδοση android.

    Και αν τελικά οι εφαρμογές ζητάνε μόνο κάποια minimum έκδοση android τι επιμένεις πως λόγω παλαιότητας συσκευης δεν μου παίζει η εφαρμογή;
    Συγγνώμη αλλά είμαι πολύ κωλόγερος για να ασχολούμαι με τέτοιες ανούσιες συζητήσεις.
    Τρέχει δεν τρέχει η εφαρμογή στην συσκευή μου δεν με ενδιαφέρει.
    Να 'ναι καλά τα emails.
    Καλή σου νύχτα.

  13. #88
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κινητό δεν είναι υπολογιστής... Σοβαρά;
    Κοίτα να δεις που ως τεχνικός υπολογιστών που είμαι, είμαι τόσο άσχετος και πίστευα το αντίθετο.
    Οπότε κατά την γνώμη σου ένα βαρύ mobile παιχνίδι δεν έχει minimum απαιτήσεις σε επεξεργαστή και RAM της συσκευής, παρά μόνο έκδοση android.

    Και αν τελικά οι εφαρμογές ζητάνε μόνο κάποια minimum έκδοση android τι επιμένεις πως λόγω παλαιότητας συσκευης δεν μου παίζει η εφαρμογή;
    Συγγνώμη αλλά είμαι πολύ κωλόγερος για να ασχολούμαι με τέτοιες ανούσιες συζητήσεις.
    Τρέχει δεν τρέχει η εφαρμογή στην συσκευή μου δεν με ενδιαφέρει.
    Να 'ναι καλά τα emails.
    Καλή σου νύχτα.
    ναι το κινητό δεν είναι υπολογιστής
    δεν παίζω παιχνίδια στο κινητό για εμένα είναι εργαλείο για την δουλειά μου και για αυτό το χρησιμοποιώ
    η ζωή του εξαρτάται από την υποστήριξη που δίνει ο κατασκευαστής του
    είσαι πιο νέος από μένα (49) επίσης τεχνικός Η/Υ-δικτύων και προγραμματιστής (παλιά εργασία μου) τώρα είμαι υπάλληλος γραφείου σε πολυεθνική εταιρεία/οργανισμός
    καλή σου νύχτα

  14. #89
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σπουδαία εφαρμογή ..πραγματικά ..
    και μάλιστα αυτό με τις τράπεζες το αποδεικνύει ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NiKapa : 05-08-21 στις 02:18.
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  15. #90
    Εγγραφή
    22-03-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγικοι στα σχολια της εφαρμογης οσοι βαζουν 1 αστερι επειδη σε αφηνει να κανεις πιστοποιηση μεσω τραπεζης, υπαρχει αγνοια οτι οι 4 συστημικες τραπεζες θεωρουνται ασφαλεις φορεις πιστοποιησης για το ελληνικο κρατος και πως φυσικα δεν κρατανε τα προσωπικα δεδομενα της εφαρμογης.
    Να κάνω την κακιά και συγγνώμη!!! Οι τράπεζες είναι ιδιωτικές και το κράτος ανήκει υποτίθεται στους Έλληνες... η α.α.δ.ε. η εφορία, κ.τ.λ. δεν μπορεί να κάνει το ίδιο;;;
    Άρα η εφορία είναι επικίνδυνη ως φορέας ασφαλούς πιστοποίησης;;; Και δεν τα βάζω με 'σένα, κ.τ.λ. μα με κάποιους που κάνουν ότι δικοικούν το κράτος και απαιτούν και πληρωμή!!! ΠΑΝΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙΤΕ.-

Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας