Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα σας,

    Ξαφνικα στα 110/11 που κλειδωνα, ενα απογευμα, πεφτω σε 8 και βλεπω πως κλειδωνω σε adsl.... Δηλωνω βλάβη, περιμενω 3 μερες, ερχεται ενα παλικαρι και μου λεει οτι εχει θεμα η καρτα στην καμπινα μου και δεν εχει αλλη θεση να με βαλει και θα πει εργολαβο να προσθεσει και αλλες πορτες.

    Ταυτοχρονα, πηγε να μετρησει και την γραμμη μου στο κουτι και το καλωδιο διαλυθηκε (οι ακρες) στα χερια του απο την υγρασια. Τα ξανασυνδεσε και λεει οτι θα κανει αιτημα να αλλαξουν και το καλωδιο ολο απο την διπλα πολυκατοικια μεχρι και το δικο μου box γιατι σε λιγο καιρο δεν θα εχουμε τηλεφωνο καθολου (αυτοι που συνδεονται απο αυτα τα κουτια). Απο τοτε που εκανε την "νεα" συνδεση καθε 2 ωρες περιπου εχω αποσυνδεσεις, απο 10snr πεφτει σιγα σιγα και παει 0 και ξανα απο την αρχη. Τα κουτια ειναι 40 χρονων και το δικο μου ειναι ανοιχτο, χωρις βιδα, διαλυμένο, βροχη κτλ μπαινει ανετα μεσα.

    Ξαφνικα μετα την επομενη μερα, βλεπω πως η καρτα μου δινει παλι 110/11 και συνδεομαι μια στα 25. μια στα 30, μια στα 40 (με αποσυνδεσεις καθε 2 ωρες), αλλα λεω θα ειναι τυχαιο μαλλον θα ξαναχαλασει.


    ΠΑραλληλα, να γινουν ολα αυτα που ειπε το πρωτο παιδι, (τον εργολαβο), ερχεται ενας οτετζης, (εγω ημουν δουλεια, μου το πε ο γειτονας), κατι εκανε στο box το δικο μου 5 λεπτα και εφυγε. Μου ερχεται μηνυμα στο κινητο οτι ολοκληρωθηκε η βλαβη, αλλα εγω κλειδωνω 31 με συνεχεις απο συνδεσεις. Παιρνω τηλεφωνο και μου λενε, τοσο πιανει η περιοχη σας, να σας κανουνε υποβαθμιση την γραμμη σας!!!

    Τους λεω οτι αλλα μου ειπε ο πρωτος τεχνικος και αυτοι λενε οτι βλεπουμε εδω σας λεμε. Τους λεω δηλωσε βλαβη ξανα και λεει δεν γινεται
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος balander : 07-08-21 στις 08:07.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας,

    Ξαφνικα στα 110/11 που κλειδωνα, ενα απογευμα, πεφτω σε 8 και βλεπω πως κλειδωνω σε adsl.... Δηλωνω βλάβη, περιμενω 3 μερες, ερχεται ενα παλικαρι και μου λεει οτι εχει θεμα η καρτα στην καμπινα μου και δεν εχει αλλη θεση να με βαλει και θα πει εργολαβο να προσθεσει και αλλες πορτες.

    Ταυτοχρονα, πηγε να μετρησει και την γραμμη μου στο κουτι και το καλωδιο διαλυθηκε (οι ακρες) στα χερια του απο την υγρασια. Τα ξανασυνδεσε και λεει οτι θα κανει αιτημα να αλλαξουν και το καλωδιο ολο απο την διπλα πολυκατοικια μεχρι και το δικο μου box γιατι σε λιγο καιρο δεν θα εχουμε τηλεφωνο καθολου (αυτοι που συνδεονται απο αυτα τα κουτια). Απο τοτε που εκανε την "νεα" συνδεση καθε 2 ωρες περιπου εχω αποσυνδεσεις, απο 10snr πεφτει σιγα σιγα και παει 0 και ξανα απο την αρχη. Τα κουτια ειναι 40 χρονων και το δικο μου ειναι ανοιχτο, χωρις βιδα, διαλυμένο, βροχη κτλ μπαινει ανετα μεσα.

    Ξαφνικα μετα την επομενη μερα, βλεπω πως η καρτα μου δινει παλι 110/11 και συνδεομαι μια στα 25. μια στα 30, μια στα 40 (με αποσυνδεσεις καθε 2 ωρες), αλλα λεω θα ειναι τυχαιο μαλλον θα ξαναχαλασει.


    ΠΑραλληλα, να γινουν ολα αυτα που ειπε το πρωτο παιδι, (τον εργολαβο), ερχεται ενας οτετζης, (εγω ημουν δουλεια, μου το πε ο γειτονας), κατι εκανε στο box το δικο μου 5 λεπτα και εφυγε. Μου ερχεται μηνυμα στο κινητο οτι ολοκληρωθηκε η βλαβη, αλλα εγω κλειδωνω 31 με συνεχεις απο συνδεσεις. Παιρνω τηλεφωνο και μου λενε, τοσο πιανει η περιοχη σας, να σας κανουνε υποβαθμιση την γραμμη σας!!!

    Τους λεω οτι αλλα μου ειπε ο πρωτος τεχνικος και αυτοι λενε οτι βλεπουμε εδω σας λεμε. Τους λεω δηλωσε βλαβη ξανα και λεει δεν γινεται
    Και εμένα κάτι παρόμοια πήγαν να μου πουν όταν γύρισα από τα 50 στα 100 και τρελενόταν το Speedport Plus στους αποσυγχρονισμούς.

    Κλείσανε 1-2 φορές την βλάβη μέσα σε 15 λεπτά λέγοντας ότι το έλυσαν. Ε την τρίτη φορά την ξαναδήλωσα δίνοντάς τους πολλές λεπτομέρειες (ώρες αποσυγχρονισμών, στατιστικά μετά από κάθε συγχρονισμό, μέτρηση κατευθείαν στον κατανεμητή αποσυνδέοντας όλο το δίκτυο του σπιτιού) και μερικές μέρες μετά ήρθε τεχνικός, άλλαξαν ζεύγος από την καμπίνα στην κολώνα και έστρωσε.

    Να επιμείνεις ότι δεν στέκουν οι βλακείες που σου λένε και ότι δεν γίνεται μια να πιάνεις 110 και την άλλη 25!! Αλλιώς τους το στέλνεις γραπτά και αν δεν λυθεί και δεν πάρεις και γραπτή απάντηση, καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα θα έρθει ένας -off the record- να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε ...

    Το θέμα είναι ότι και να απευθυνθώ πχ στην ΕΕΤΤ πόσο καιρό θα κάνει;

  4. #4
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα θα έρθει ένας -off the record- να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε ...

    Το θέμα είναι ότι και να απευθυνθώ πχ στην ΕΕΤΤ πόσο καιρό θα κάνει;
    Μπορεί να ξεκουνηθούν και άμεσα μόλις λάβουν την επιστολή σου και αναφέρεις ότι θα προχωρήσεις σε καταγγελία αν δεν το φτιάξουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Δήλωσα βλάβη και περιμένω μια ακόμη προσπάθεια.... Αλλιώς θα προσπαθήσω και ΕΕΤΤ

  6. #6
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δήλωσα βλάβη και περιμένω μια ακόμη προσπάθεια.... Αλλιώς θα προσπαθήσω και ΕΕΤΤ
    Όσες περισσότερες λεπτομέρειες τους δώσεις στον ΟΤΕ, τόσο πιο πολλές πιθανότητες έχεις να βγάλεις άκρη. Εγώ έτσι τα κατάφερα με την τρίτη φορά.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Τελικα σημερα κατα τυχη εμαθα πως ηρθαν στην αρχη να αλλαξουν καλωδιο και τους εδιωξε ο γειτονας!!!
    92 χρονων γερος, ενω ενημερωσα τα παιδια του οτι θα ερθει ο ΟΤΕ... Οτι να ναι.... και τωρα παλι απο την αρχη...

    Απορω γιατι ο ΟΤΕ δεν ενημερωνει τους πελατες του. Αν με επαιρναν τηλεφωνο εκεινη την στιγμη λεγοντας οτι μας διωχνει ο γειτονας, θα λυνοταν το θεμα επιτοπου....

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας