Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-30 από 30
  1. #16
    Εγγραφή
    25-12-2004
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Cosmote
    Router
    HPE FlexNetwork
    Παιδιά, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
    Για να μη μπερδευόμαστε. 100 έχω, 110 πιάνω, δε με έχουν στα 50, και η διαθεσιμότητα είναι για 200.

    Μίλησα με το 13788 και μου είπαν ότι όντως υπάρχει διαθεσιμότητα, δεν υπάρχει τεχνικό ζήτημα και το προωθούν και αυτοί.
    Ευχαριστώ για τη συμβουλή να καλέσω εκεί Kostinos.

    Τώρα γιατί πλέον πάμε για 2 μήνες από τη μέρα που έγινε η αίτηση, φαντάζομαι απάντηση δε θα πάρω...

  2. #17
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spyros1821 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
    Για να μη μπερδευόμαστε. 100 έχω, 110 πιάνω, δε με έχουν στα 50, και η διαθεσιμότητα είναι για 200.

    Μίλησα με το 13788 και μου είπαν ότι όντως υπάρχει διαθεσιμότητα, δεν υπάρχει τεχνικό ζήτημα και το προωθούν και αυτοί.
    Ευχαριστώ για τη συμβουλή να καλέσω εκεί Kostinos.

    Τώρα γιατί πλέον πάμε για 2 μήνες από τη μέρα που έγινε η αίτηση, φαντάζομαι απάντηση δε θα πάρω...
    Μαντεύω πως έχει κολλήσει η αίτηση σου με κατάσταση pending.
    Αν θέλεις να δω τι συμβαίνει, μπορείς να μου στείλεις PM.

  3. #18
    Εγγραφή
    25-12-2004
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Cosmote
    Router
    HPE FlexNetwork
    Φαντάζομαι είστε εργαζόμενος εκεί; Όχι δυστυχώς μέσω internet δε θα ήθελα να δώσω παραπάνω πληροφορίες.

    Από την άλλη, αν λέτε ότι μπορείτε να το μαντέψετε, είναι κάτι που γίνεται το να κολλήσει σε αυτό το στάδιο; Συνήθως τι πρέπει να γίνει για να ξεκολλήσει;

    Ευχαριστώ!

  4. #19
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spyros1821 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι είστε εργαζόμενος εκεί; Όχι δυστυχώς μέσω internet δε θα ήθελα να δώσω παραπάνω πληροφορίες.

    Από την άλλη, αν λέτε ότι μπορείτε να το μαντέψετε, είναι κάτι που γίνεται το να κολλήσει σε αυτό το στάδιο; Συνήθως τι πρέπει να γίνει για να ξεκολλήσει;

    Ευχαριστώ!
    Καλησπέρα, ναι εργαζόμενος είμαι. Θα πρέπει να το δουν από το αρμόδιο τμήμα και είτε να "προχωρήσουν" (ξεκολλήσουν) την αίτηση είτε να την καταργήσουν και να την ενεργοποιήσουν εκ νέου με προτεραιότητα.

  5. #20
    Εγγραφή
    25-12-2004
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Cosmote
    Router
    HPE FlexNetwork
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, ναι εργαζόμενος είμαι. Θα πρέπει να το δουν από το αρμόδιο τμήμα και είτε να "προχωρήσουν" (ξεκολλήσουν) την αίτηση είτε να την καταργήσουν και να την ενεργοποιήσουν εκ νέου με προτεραιότητα.
    Ευχαριστώ!

  6. #21
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Καλά ο fus είναι κορυφή. Μπράβο σου φίλε μου που βοηθάς, αν και δεν είσαι υποχρεωμένος! Καλό βράδυ να έχεις.

  7. #22
    Εγγραφή
    21-05-2014
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    cosmote vdsl2 100mbps
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα ένα παρόμοιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ.
    Έχω κάνει αίτηση μεταφοράς 200αρας γραμμής .
    Ένα μικρό ιστορικό για να καταλάβετε πριν ένα χρόνο είχα κάνει μεταφορά τις ίδιας γραμμής σε άλλη διεύθυνση και τώρα θέλω να την επιστρέψω πίσω εκεί που ήταν αρχικά.
    Έχω μια εβδομάδα τώρα οπου μετά από 5 επικοινωνίες με το τηλεφωνικό κέντρο και 2 ακυρωμένα ραντεβού από τους τεχνικούς που άκρη δεν έχω βγάλει . Το όλο κόλλημα πρέπει να έχει γίνει διότι στον έλεγχο διαθεσιμότητας στο site του ΟΤΕ μια μέρα δείχνει διαθεσιμότητα για 200 μια μόνο 100 -50 και μια μόνο 50 ότι ναναι δηλαδή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μιλήσω απευθείας με τους τεχνικούς διότι με το τμήμα εξυπηρέτησης μια μου λένε έτσι μια γιουβέτσι. Είναι άσχετοι. Υπενθυμίζω ότι στην διεύθυνση που θέλω να γίνει η μεταφορά προϋπήρχε 200αρα σύνδεση η οποία τερματιζε.

  8. #23
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosfast Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα ένα παρόμοιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ.
    Έχω κάνει αίτηση μεταφοράς 200αρας γραμμής .
    Ένα μικρό ιστορικό για να καταλάβετε πριν ένα χρόνο είχα κάνει μεταφορά τις ίδιας γραμμής σε άλλη διεύθυνση και τώρα θέλω να την επιστρέψω πίσω εκεί που ήταν αρχικά.
    Έχω μια εβδομάδα τώρα οπου μετά από 5 επικοινωνίες με το τηλεφωνικό κέντρο και 2 ακυρωμένα ραντεβού από τους τεχνικούς που άκρη δεν έχω βγάλει . Το όλο κόλλημα πρέπει να έχει γίνει διότι στον έλεγχο διαθεσιμότητας στο site του ΟΤΕ μια μέρα δείχνει διαθεσιμότητα για 200 μια μόνο 100 -50 και μια μόνο 50 ότι ναναι δηλαδή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μιλήσω απευθείας με τους τεχνικούς διότι με το τμήμα εξυπηρέτησης μια μου λένε έτσι μια γιουβέτσι. Είναι άσχετοι. Υπενθυμίζω ότι στην διεύθυνση που θέλω να γίνει η μεταφορά προϋπήρχε 200αρα σύνδεση η οποία τερματιζε.
    Μήπως και εσύ πρέπει να ξεκινήσεις με τη μεταφορά απλώς της γραμμής, σε 50 ή 100 ότι δείχνει το σύστημα και μετά να κάνεις αναβάθμιση σε 200? Ρώτα τους και πες αν έβγαλες άκρη.

  9. #24
    Εγγραφή
    21-05-2014
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    cosmote vdsl2 100mbps
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως και εσύ πρέπει να ξεκινήσεις με τη μεταφορά απλώς της γραμμής, σε 50 ή 100 ότι δείχνει το σύστημα και μετά να κάνεις αναβάθμιση σε 200? Ρώτα τους και πες αν έβγαλες άκρη.
    Μα το σύστημα έβγαζε όλοι την εβδομάδα διαθεσιμότητας για 200 μάλιστα είχα δηλώσει και τον αριθμό που υπήρχε στον χώρο όπου με αυτόν έβγαζε πάντα διαθεσιμότητας για 200 αλλά δυστυχώς αυτός ο αριθμός κόπηκε.
    Περιμένω υποτίθεται να επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου από το τεχνικό τμήμα για αυτόν ακριβώς τον λόγο δηλαδή να γίνει για αρχή έστω η μεταφορά με υποβάθμιση και ακόμα τίποτα. Είμαι χωρίς ίντερνετ μια εβδομάδα και ούτε με mobile hotspot δεν μπορώ να δουλέψω διότι δεν πιάνει τίποτα.

  10. #25
    Εγγραφή
    25-12-2004
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Cosmote
    Router
    HPE FlexNetwork
    Παιδιά εγώ πήρα απάντηση. Προχώρησε ένα βήμα στο site εκεί που βλέπεις τις παραγγελίες και μου είπαν πως μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας, περίπου 17/9 θα έχει τελειώσει.

  11. #26
    Εγγραφή
    03-02-2013
    Περιοχή
    Κατερινη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    465
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220000/21998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Smart3
    SNR / Attn
    17.3(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγώ την αναβάθμιση από 100 σε 200 κάπως "παράξενα". Πάντα μου έβγαζε έως 100 στην αναζήτηση με τηλεφωνικό αριθμό , ε περίμενα, περίμενα ,επερνα κάνα τηλέφωνο μήπως υπάρχει διαθεσιμότητα,όχι μου έλεγαν ,όχι, στο μέλλον αναβαθμίζουμε κτλ. Τυχαία εκείνο το καιρό είχα θέματα με την 100αρα, έρχεται τεχνικός ,εγώ έλειπα από το σπίτι,ήταν η γυναίκα και βλέπει φωτογραφία μου ,με αναγνώρισε, συμμαθητής από το δημοτικό (ωραία χρόνια).Με περνει τηλέφωνο ,μου λέει όλα οκ με την 100αρα, εσύ δεν είσαι Παναγιώτης κτλ κτλ μου λέει? Μετά από γνωριμία ,του λέω ρε πότε θα έχουμε θα έχουμε κάτι παραπάνω από 100mbs? Με κούρασε του λέω.Μου λέει ναι η καμπίνα σου υποστηρίζει έως 200.,; αλλά για σίγουρα κάλεσε τμήμα εξυπηρέτησης,τα γνωστά εκεί...Μετά από κάνα 2-3 μέρες κάνω ξανά αναζήτηση με τηλεφωνικό αριθμό μου βγάζει διαθεσιμότητα έως 200, πάω κάνω την αναβάθμιση σε κατάστημα,μου δίνουν το smart. Και αυτό ήταν ,δεν ασχολήθηκα,ούτε ρώτησα ξανά τον συμμαθητή μου.Τωρα με αυτά που διαβάζω εδώ , τόση ταλαιπωρία, υπομονή ,και νομίζω , θέλει λίγο πίεση .

  12. #27
    Εγγραφή
    25-12-2004
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Cosmote
    Router
    HPE FlexNetwork
    Χτες το πρωί έγινε η αλλαγή. Οκ, πήρε περισσότερο από όταν άλλαξα από 56Κ σε ISDN. Nice.

  13. #28
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spyros1821 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες το πρωί έγινε η αλλαγή. Οκ, πήρε περισσότερο από όταν άλλαξα από 56Κ σε ISDN. Nice.
    17-9 σου είπαν, νωρίτερα έγινε, μια χαρα! Βάλε και μια φώτο στατιστικά να δούμε πως είσαι!

  14. #29
    Εγγραφή
    25-12-2004
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Cosmote
    Router
    HPE FlexNetwork
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    17-9 σου είπαν, νωρίτερα έγινε, μια χαρα! Βάλε και μια φώτο στατιστικά να δούμε πως είσαι!
    Χωρίς tweak SNR/ATTN 7/10, 190Mbps D, 22 U.
    Με tweak SNR/ATTN 3/10 220 D, 22 U αλλά έπαιξε αποσύνδεση ήδη μετά από πτώση SNR.

  15. #30
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosira Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου λέει ναι η καμπίνα σου υποστηρίζει έως 200.,; αλλά για σίγουρα κάλεσε τμήμα εξυπηρέτησης,τα γνωστά εκεί...Μετά από κάνα 2-3 μέρες κάνω ξανά αναζήτηση με τηλεφωνικό αριθμό μου βγάζει διαθεσιμότητα έως 200
    Στην περιοχή μου συμβαίνει το ανάποδο.

    Όταν ενεργοποιήθηκε η καμπίνα έβγαζε μέχρι 200. Πέρσι είχα δοκιμάσει 100ρα αλλά έπιανε μόνο 65 και γύρισα ξανά στα 50. Τους τελευταίους μήνες η διαθεσιμότητα βγάζει μόνο 50 ακόμα κ αν δοκιμάσω με νούμερα που είναι δίπλα στην καμπίνα, δεν ξέρω τι κάνουν...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας