Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  screen.png 
Εμφανίσεις:  47 
Μέγεθος:  19,6 KB 
ID: 229853


    Τελευταια εχω αποσυνδεσεις συχνες με VDSL2 50mbits απο τον οτε. Σκεφτομαι μαλιστα να παρω τηλεφωνο την τεχνικη υπηρεσια. Σημερα ομως ειχα διαδοχικες αποσυνδεσεις για αρκετο χρονικο διαστημα. Πηγα να μπω στο web interface του router μου (192.168.1.1)και μου εβγαλε το παραπανω μηνυμα.

    Αυτο σημαινει οτι το οτε προσπαθει να ρυθμισει την συσκευη μου? Δεν δοκιμασα να τον αποσυνδεσω, απλα εκανα cancel.

    Τωρα μαλλον θα ειναι για αρκετες ωρες σταθερη η γραμμη μου τουλαχιστον. Το καταλαβαινω απο το output power του upload, οταν δειχνει αρνητικη τιμη τοτε ειναι σταθερη η συνδεση για αρκετο χρονικο διαστημα συνηθως. Να και μια screen για αυτο που περιγραφω.

    - - - Updated - - -

    Το μυστηριο λυθηκε. Ηταν ο αδερφος μου στο υπογειο με αλλο υπολογιστη που καποια στιγμη αποθηκευσαμε τους κωδικους.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails screen2.png  


  2. #2
    Εγγραφή
    04-01-2021
    Περιοχή
    Pallini, Athens
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από το πρωί έχω συνεχείς αποσυνδέσεις στην σύνδεση μου, αφήνω την εικόνα από κάτω με τα στατιστικά της γραμμής, πολλά crc βλέπω, τεχνική υποστήριξη δεν μπορώ να καλέσω λέει καλέστε αργότερα. Μέχρι εχθές ήταν ταβανιασμένη η γραμμή μου χωρίς crc... δεν έχει γίνει καμία παρέμβαση από μέρους μου πάντως, δεν ξέρω αν είναι δικό τους θέμα...Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  32432423432423423234234.JPG 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  34,4 KB 
ID: 229960

  3. #3
    Εγγραφή
    04-01-2021
    Περιοχή
    Pallini, Athens
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IoannisGR13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το πρωί έχω συνεχείς αποσυνδέσεις στην σύνδεση μου, αφήνω την εικόνα από κάτω με τα στατιστικά της γραμμής, πολλά crc βλέπω, τεχνική υποστήριξη δεν μπορώ να καλέσω λέει καλέστε αργότερα. Μέχρι εχθές ήταν ταβανιασμένη η γραμμή μου χωρίς crc... δεν έχει γίνει καμία παρέμβαση από μέρους μου πάντως, δεν ξέρω αν είναι δικό τους θέμα...Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  32432423432423423234234.JPG 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  34,4 KB 
ID: 229960
    Update: Ήρθε σήμερα τεχνικός, είχε θέμα η γραμμή απο την καμπίνα μου ειπε… και μου άλλαξε και το plus με νεο plus “hardware version 002’’ ενώ ειχα το ‘’001… Τερματησε η γραμμη και τελος τα crc και οι αποσυνδεσεις, μου ειπε να παρω ups κανονικο γιατι στην περιοχη ακομα και αυτα που σου δινει η κοσμοτε αν ζητησεις ψήνονται ευκολα… Τουλαχιστον λυθηκε συντομα το θεμα.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1C895589-919C-47A6-87AB-8F9B6E05231C.jpeg  


Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας