Καλησπερα ,

πριν απο δυο χρονια εκανα αναβαθμιση σε 50 mbps vdsl. Οταν μου το γυρισαν σε 50 mbps κοιταξα στο router και μου εδιχνε 25 πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα στειλουν
τεχνικο και οταν ηρθε ειπε οτι χρειαζετε αλλαγη καλωδιου. Αφου εβαλα το εξωτερικο καλωδιο (ενα εξωτερικου τυπου cat6 utp) πηγε η ταχυτα στα 55 mbps ολα κομπλε. Πριν
5 μηνες μου ηρθε η αναβαθμιση για 100mbps vdsl και ειπα να το βαλω. Αφου το εβαλα οταν μου το γυρισαν στα 100mbps πηγα στο router να δω και βλεπω 60 mbps τρελαθηκα..,
τους περνω τηλ. Στην αρχη μου ειπαν οτι μπορει να φτεει το καλωδιο τους ειπα οτι το εχω αλλαξει απο την αναβαθμιση που ειχε γινει στην 50αρα και τελικα μου εστειλαν
τεχνικο απο τον ΟΤΕ για να μετρισει στο καφαο και στο κουτι της πολυκατικοιας. Στο καφαο απο οτι ειπε ηταν 100mbps και στο κουτι της πολυκατικοιας στα 60 mbps (δλδ
οσο και στο router ) και μου ειπε οτι θα το στειλουν στην wind για να μου κανουν downgrade σε 50 ή για να μου μιοσουν την τιμη. Με περνει η wind και λεει οτι δεν θα
μπορεσει να παει παραπανω απο 60mbps και θα πρεπει να μιοσουν την τιμη . Το αφησα τελικα στα 60mbps . Πριν 2-3 βδομαδες ειδα οτι εφτασε στα 70mbps , εκανα και speedtest
και ηταν στα 70 . Εκανα ενα restart για να δω μηπως ξανα αλλαξει και πηγε πισω στα 57-60 τους πηρα τηλεφωνο και μου αλλαξαν το ρουτερ επειδη μου ειχαν αφησει το Technicolor
το μαυρο .Μου εστειλαν το Huawei DN8245V-52 και τελικα εχει παραμινει η ταχυτητα στα 58 mbps. Τι μπορω να κανω για να την αυξησω τους εχω κανει πολλα τηλεφωνα αλλα δεν
κανουν τπτ .

Δειτε και τα στατιστικα μου :

DSL Information
DSL synchronization status: Up
Connection status: Showtime
Upstream line rate (kbit/s): 10997
Downstream line rate (kbit/s): 57897
Maximum upstream rate (kbit/s): 24881
Maximum downstream rate (kbit/s): 59160
Upstream noise safety coefficient (dB): 19.1
Downstream noise safety coefficient (dB): 9.1
Line standard: G.993.5
Upstream line attenuation (dB): 7.3
Downstream line attenuation (dB): 14.7
Upstream output power (dBm): 9.4
Downstream output power (dBm): 11.7
DSL up time: 0 day 1 hour 57 minutes 53 seconds