Σελ. 10 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 184
  1. #136
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ πάντως το giga network δίνει μόνο πόνο:

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vodaspeed.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  22,5 KB 
ID: 230002


    Cosmote:

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cotspeed.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  120,6 KB 
ID: 230003


    Οι μετρήσεις έγιναν Αύγουστο που η περιοχή είχε κόσμο.
    Ανάλογα την ώρα υπήρχαν φορές που κ η cosmote έδινε ~2-10Mbps αλλά τα πήγε (και τα πάει) πολύ καλύτερα από vodafone.
    Περιοχή Ναύπακτος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matelas : 05-09-21 στις 18:02.

  2. #137
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ πάντως το giga network δίνει μόνο πόνο:

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vodaspeed.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  22,5 KB 
ID: 230002


    Η cosmote:

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cotspeed.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  120,6 KB 
ID: 230003


    Οι μετρήσεις έγιναν Αύγουστο που η περιοχή είχε κόσμο.
    Ανάλογα την ώρα υπήρχαν φορές που κ η cosmote έδινε ~2-10Mbps αλλά τα πήγε (και τα πάει) πολύ καλύτερα από vodafone.
    Περιοχή Ναύπακτος.
    Σε παραθαλάσσια περιοχή του Σαρωνικού ακριβώς αυτή η συμπεριφορά... Ακριβώς όμως... Ώρες ώρες έκανε κάτι bursts προς τα πάνω αλλά δεν κράταγε πολύ και έπαιρνε την κατιούσα..
    Μέχρι και η άνεμος πήγαινε καλύτερα... Όχι πολύ καλύτερα αλλά είχε σαφέστατα διαφορά.. Η κοτε από την άλλη top..
    Τι να λέμε τώρα; Τα έχω γράψει στο φόρουμ, μη τα γράφω πάλι..
    Από την άλλη στην Αθήνα πάει ελαφρώς καλύτερα νομίζω.. Όχι σε σημείο να τρελαθείς..
    Αλλά για μένα και σύμφωνα με αυτά που βλέπω η βοντα έχει πέσει πίσω μέχρι και από την άνεμο..
    Προσωπικά μιλάω για καρτοκινητο και για onthespot και αλίμονο αν έπρεπε να έχουμε παράπονο με τις προσφορές που κάνουν.. Αλλά είπαμε όχι κ έτσι.. Χειρότερα και από adsl..
    Πάντως αν και τα ακριβά συμβόλαια τους έχουν την ίδια συμπεριφορά.... No comment..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #138
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ πάντως το giga network δίνει μόνο πόνο:

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vodaspeed.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  22,5 KB 
ID: 230002

    Χαχαχα.. τι λες τώρα!!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #139
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχα.. τι λες τώρα!!
    Και όμως....
    Το βίωσα και εγώ σε σημείο να μη το πιστεύω και να λέω τι τρέχει με το κινητό..
    Στο ίδιο κινητό είχα και την άνεμο..
    Σε άλλο στο καινούργιο η κοτε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #140
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βίωσα και εγώ σε σημείο να μη το πιστεύω και να λέω τι τρέχει με το κινητό..
    Μια από τα ίδια, τι reboot τι αλλαγή σε 3G και ξανά 4G μπας και στρώσει τίποτα δεν άλλαξε.

    Παίζει βέβαια να πέσαμε σε αναβαθμίσεις που κάνουν μέρα νύχτα στο giga network...

  6. #141
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παιδιά δώστε μου τις περιοχές που έχετε πρόβλημα για να στους στείλω ενα μέιλ, ένα περίεργο πράγμα τους στέλνω μέσω της σελίδας τους στο γραπτό αίτημα οτι έχω πρόβλημα στην διεύθυνση του σπιτιού μου με 0. κάτι mbps, την άλλη μέρα χτυπάμε 40αρια, τους στέλνω mail για να αυξήσουν την χωρητικότητα τους στο GR-IX, μετά απο 5 μέρες είδαμε το πρώτο 200αρι σε bandwidth......Για στείλτε τις περιοχές που έχετε πρόβλημα με πολύ χαμηλές ταχύτητες μήπως φιλοτιμηθούν να το φτιάξουν

  7. #142
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σαρωνίδα, Ανάβυσσος ήταν μαύρο χάλι τον Αύγουστο.. Λες και έκανε τραμπάλα η ταχύτητα.. Τόσο που να σου δίνει στα νεύρα.. Πολύ παράξενη ρύθμιση qos αν υφίσταται.. Αλλά μέσος όρος; Ταχύτητες adsl στη καλύτερη.. Έχω περιέργεια να δω αν θα ξεμπουκωσει χειμώνα..
    Αθήνα μέτρια πράγματα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #143
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά δώστε μου τις περιοχές που έχετε πρόβλημα για να στους στείλω ενα μέιλ, ένα περίεργο πράγμα τους στέλνω μέσω της σελίδας τους στο γραπτό αίτημα οτι έχω πρόβλημα στην διεύθυνση του σπιτιού μου με 0. κάτι mbps, την άλλη μέρα χτυπάμε 40αρια, τους στέλνω mail για να αυξήσουν την χωρητικότητα τους στο GR-IX, μετά απο 5 μέρες είδαμε το πρώτο 200αρι σε bandwidth......Για στείλτε τις περιοχές που έχετε πρόβλημα με πολύ χαμηλές ταχύτητες μήπως φιλοτιμηθούν να το φτιάξουν


    Για έναν περίεργο λόγο συγκεκριμένοι, μετρημένοι στα δάχτυλα, αναφέρουν προβλήματα. Voda δώσε πόνο λέμε...

  9. #144
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια από τα ίδια, τι reboot τι αλλαγή σε 3G και ξανά 4G μπας και στρώσει τίποτα δεν άλλαξε.

    Παίζει βέβαια να πέσαμε σε αναβαθμίσεις που κάνουν μέρα νύχτα στο giga network...
    Όπως τα λες reboot, on off τα δεδομένα και δεν συμμαζευεται... Ώρες ώρες έπεφτε σε 3g και σταματαγε να δίνει ίντερνετ..
    Ούτε βιντεοκλήση της προκοπής δεν μπορούσες να κάνεις..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων


    Για έναν περίεργο λόγο συγκεκριμένοι, μετρημένοι στα δάχτυλα, αναφέρουν προβλήματα. Voda δώσε πόνο λέμε...
    Ψέματα πάντως τουλάχιστον εγώ δεν λέω.. Αν υπάρχει αυτή η υποψία..
    Τη κάρτα την είχα σε redmi8, στο mifi που την είχα λίγους μήνες πριν πήγαινε λίγο πιο καλά, αλλά όχι κάτι το φανταστικό..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά δώστε μου τις περιοχές που έχετε πρόβλημα για να στους στείλω ενα μέιλ, ένα περίεργο πράγμα τους στέλνω μέσω της σελίδας τους στο γραπτό αίτημα οτι έχω πρόβλημα στην διεύθυνση του σπιτιού μου με 0. κάτι mbps, την άλλη μέρα χτυπάμε 40αρια, τους στέλνω mail για να αυξήσουν την χωρητικότητα τους στο GR-IX, μετά απο 5 μέρες είδαμε το πρώτο 200αρι σε bandwidth......Για στείλτε τις περιοχές που έχετε πρόβλημα με πολύ χαμηλές ταχύτητες μήπως φιλοτιμηθούν να το φτιάξουν
    Το να στείλει μόνο ένας τι νόημα έχει;
    Γράψε τους να μπουν εδώ μέσα να τα διαβάσουν..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #145
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ρε παιδιά τι λέμε τώρα κάποιοι και εγώ μέσα αν και έφυγα όταν ξεκίνησαν τα προβλήματα με το netflix έχουν ακόμη θέματα ακόμη ψάχνουν να βρουν το πρόβλημα, δεν ξέρουν τι τους γίνεται, δεν έχουν ιδέα πως χρησιμοποιούν εξοπλισμό που είχε η cyta ψάχνουν να λύσουν το θέμα με το netflix από την αρχή της καραντίνας και ακόμη από ότι καταλαβαίνω από τους συμφορουμίτες δεν έχει λυθεί και μιλάμε για σοβαρή εταιρία;
    Αν είχε τέτοιο θέμα η wind ή η cosmote δεν θα το είχε λύσει θα υπήρχε για τόσο καιρό???
    Να πρέπει να βάλεις vpn για να δεις netflix > 8mbps????
    Δεν λέω και εγώ με τη voda ευχαριστημένος ήμουν για 5 χρόνια πριν την καραντίνα την είχα σε 2 σταθερά και στο βασικό μου κινητό και ακόμη στην Αγ. Παρασκευή στις περιοχές που κινούμαι η vodafone έχει πολύ καλύτερο σήμα από την cosmote (έτυχε το σημείο στο Ν. Φάληρο που είμουν λίγα χρόνια πριν ήταν η cosmote καλύτερη).
    Πιστεύω το downfall ήρθε όταν πήρε πολλούς συνδρομητές και ξεκίνησε να μπουκώνει το backbone μετά την απόκτηση της cyta κυρίως.
    Αυτή τη στιγμή δεν θα την έβαζα πάλι μέχρι να φτιάξουν τα πράγματα και πρώτο αυτό με το netflix το οποίο ήταν και ο λόγος που έφυγα.

  11. #146
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά τι λέμε τώρα κάποιοι και εγώ μέσα αν και έφυγα όταν ξεκίνησαν τα προβλήματα με το netflix έχουν ακόμη θέματα ακόμη ψάχνουν να βρουν το πρόβλημα, δεν ξέρουν τι τους γίνεται, δεν έχουν ιδέα πως χρησιμοποιούν εξοπλισμό που είχε η cyta ψάχνουν να λύσουν το θέμα με το netflix από την αρχή της καραντίνας και ακόμη από ότι καταλαβαίνω από τους συμφορουμίτες δεν έχει λυθεί και μιλάμε για σοβαρή εταιρία;
    Αν είχε τέτοιο θέμα η wind ή η cosmote δεν θα το είχε λύσει θα υπήρχε για τόσο καιρό???
    Να πρέπει να βάλεις vpn για να δεις netflix > 8mbps????
    Δεν λέω και εγώ με τη voda ευχαριστημένος ήμουν για 5 χρόνια πριν την καραντίνα την είχα σε 2 σταθερά και στο βασικό μου κινητό και ακόμη στην Αγ. Παρασκευή στις περιοχές που κινούμαι η vodafone έχει πολύ καλύτερο σήμα από την cosmote (έτυχε το σημείο στο Ν. Φάληρο που είμουν λίγα χρόνια πριν ήταν η cosmote καλύτερη).
    Πιστεύω το downfall ήρθε όταν πήρε πολλούς συνδρομητές και ξεκίνησε να μπουκώνει το backbone μετά την απόκτηση της cyta κυρίως.
    Αυτή τη στιγμή δεν θα την έβαζα πάλι μέχρι να φτιάξουν τα πράγματα και πρώτο αυτό με το netflix το οποίο ήταν και ο λόγος που έφυγα.
    Τι θέμα έχει με το Netflix? Μια χαρά βλέπω Netflix. Έχουν και αποκλειστική συνεργασία.

    Το giga network είναι στα καλύτερά του πάντως, σταθερότατο με 250gbps διασύνδεση εσωτερικού και 1500 εξωτερικού δε καταλαβαίνει τίποτα.

  12. #147
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θέμα έχει με το Netflix? Μια χαρά βλέπω Netflix. Έχουν και αποκλειστική συνεργασία.
    Για ένα θέμα που είχανε λέω τότε δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη βλέπω το νήμα https://www.adslgr.com/forum/threads...dafone-Netflix active για αυτό το λέω.
    Πάντως τότε στην καραντίνα είχαν κάπου κάτι σαν κόφτη είχε πέσει πολύ συζήτηση πάνω σε αυτό και δεν μπορούσαν να βρουν από που είναι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θέμα έχει με το Netflix? Μια χαρά βλέπω Netflix. Έχουν και αποκλειστική συνεργασία.

    Το giga network είναι στα καλύτερά του πάντως, σταθερότατο με 250gbps διασύνδεση εσωτερικού και 1500 εξωτερικού δε καταλαβαίνει τίποτα.
    Τα 1500 από που προκύπτουν;
    Τελευταία data λέει 31/12/2020 800Gbps https://www.eett.gr/opencms/opencms/...nd/B2020b.html
    Έχει κάνει τέτοια αναβάθμιση και δεν το ξέρω;

  13. #148
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    899
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    είναι ακόμη ένα θέμα της vodafone που έχει ξεφύγει πολύ από αυτό που αναφέρει ο τίτλος ή είναι η ιδέα μου; Και όσο ταϊζετε τα τρολ, θα συνεχίζει να συμβαίνει αυτό. Και το λέω αυτό όντας συνδρομητής βόνταφον, αρκετά ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές, αν εξαιρέσεις κάποια περιστατικά γελοίας εξυπηρέτησης

  14. #149
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikeone Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι ακόμη ένα θέμα της vodafone που έχει ξεφύγει πολύ από αυτό που αναφέρει ο τίτλος ή είναι η ιδέα μου; Και όσο ταϊζετε τα τρολ, θα συνεχίζει να συμβαίνει αυτό. Και το λέω αυτό όντας συνδρομητής βόνταφον, αρκετά ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές, αν εξαιρέσεις κάποια περιστατικά γελοίας εξυπηρέτησης
    δεν είναι trolls είναι haters. Όπου δουν Vodafone λένε τα δικά τους. Είναι συγκεκριμένοι, μη δίνετε σημασία

  15. #150
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    899
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    μεγάλη σοφία αυτό το "άσε τον τρελό στην τρέλα του".

Σελ. 10 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας