Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 184
  1. #151
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παιδιά είναι πάρα πολύ απλό, είτε το τι γίνεται στο δίκτυο, δεν φτάνει ποτέ στα αυτιά των προέδρων τους είτε οι ίδιοι οι CEO στην κόκκινη απλά κάθονται στην καρεκλίτσα τους και το παίζουν δημόσιο ΑΕ.

  2. #152
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είναι trolls είναι haters. Όπου δουν Vodafone λένε τα δικά τους. Είναι συγκεκριμένοι, μη δίνετε σημασία
    Ποιοι είναι hater's? Στην δουλειά σε 200/200 δεν δίνει σε single stream πάνω απο 100. Μετά από 5 μήνες ταλαιπωρίας τα παράτησα.
    Αντίστοιχο πρόβλημα φίλος εδώ στο φόρουμ με 1gbit μισθωμενη. Ψάχνουν και σε αυτόν μηνες τώρα να δουν τι φταίει.
    Στο on the go που έχω όλο το καλοκαίρι πήγαινα απο Δασκαλιο μέχρι Σούνιο για μπάνιο και πουθενά μα πουθενά δεν είχα πάνω από 10mbit μαζί με ξαφνικά χασιματα σήματος κλπ. Αναβαθμίσεις πάλι το giga Network? Οκ να το δεχτώ αλλά πότε θα τελειώσουν?

    Για μένα ΔΕΝ υπάρχει κοντρόλ στο backbone σωστό ή έχει σκάσει η γραμμή του εξωτερικού αλλά πιστεύω πως είναι και τα 2 προβληματικά. Για αυτό λέω από την αρχή για συμμάζεμα του backbone και αναβάθμιση γραμμής προς το εξωτερικό.

  3. #153
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είναι trolls είναι haters. Όπου δουν Vodafone λένε τα δικά τους. Είναι συγκεκριμένοι, μη δίνετε σημασία
    Στον αντίποδα των haters, ευτυχώς είναι banned ο guzel που συγκάλυπτε υπαρκτά προβλήματα επειδή σε αυτόν «όλα παίζουν τέλεια». Αν και πιστεύω ότι ακόμα θα διαβάζει το forum και θα κράζει όποιον κάνει speedtest στο fast.

  4. #154
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Απο οτι έχω καταλάβει αυτός που αποκαλεί Haters μερικούς, δεν έχει καταλάβει οτι απευθύνεται σε πελάτες με συμμετρικές μισθωμένες γραμμές της Vodafone........

  5. #155
    Εγγραφή
    04-04-2020
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    guzel=Bellerophontes? Πως γινεται το συγκεκριμένο ατομο να χαλαει τη ροη του καθε topic που εχει σχέση με τη vodafone αδυνατώ να το καταλάβω

  6. #156
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιοι είναι hater's? Στην δουλειά σε 200/200 δεν δίνει σε single stream πάνω απο 100. Μετά από 5 μήνες ταλαιπωρίας τα παράτησα.
    Αντίστοιχο πρόβλημα φίλος εδώ στο φόρουμ με 1gbit μισθωμενη. Ψάχνουν και σε αυτόν μηνες τώρα να δουν τι φταίει.
    Στο on the go που έχω όλο το καλοκαίρι πήγαινα απο Δασκαλιο μέχρι Σούνιο για μπάνιο και πουθενά μα πουθενά δεν είχα πάνω από 10mbit μαζί με ξαφνικά χασιματα σήματος κλπ. Αναβαθμίσεις πάλι το giga Network? Οκ να το δεχτώ αλλά πότε θα τελειώσουν?

    Για μένα ΔΕΝ υπάρχει κοντρόλ στο backbone σωστό ή έχει σκάσει η γραμμή του εξωτερικού αλλά πιστεύω πως είναι και τα 2 προβληματικά. Για αυτό λέω από την αρχή για συμμάζεμα του backbone και αναβάθμιση γραμμής προς το εξωτερικό.
    Αυτές οι γραμμές δεν έχουν SLA; Δεν μιλάμε για μία οικιακή σύνδεση, μιλάμε για μισθωμένη γραμμή με εγγυημένο bandwidth 24/7 αν καταλαβαίνω καλά.
    Πως γίνεται να ανέχεστε προβλήματα σε υπηρεσία με SLA 5 μήνες και τους πληρώνετε;
    Κανονικά μέχρι να το διορθώσουν δεν θα έπρεπε να τους πληρώνατε.

  7. #157
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές οι γραμμές δεν έχουν SLA;
    Πως γίνεται να ανέχεστε προβλήματα σε υπηρεσία με SLA 5 μήνες και τους πληρώνετε;
    Κανονικά μέχρι να το διορθώσουν δεν θα έπρεπε να τους πληρώνατε.
    Όχι δεν έχουν SLA για αυτό είναι η μισή τιμή από τον OTE.
    Αν είχαν SLA και δεν θα ήταν αυτή η τιμή και δεν θα μπορούσαν να δώσουν φυσικά τις ταχύτητες που δίνουν.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #158
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν έχουν SLA για αυτό είναι η μισή τιμή από τον OTE.
    Αν είχαν SLA και δεν θα ήταν αυτή η τιμή και δεν θα μπορούσαν να δώσουν φυσικά τις ταχύτητες που δίνουν.
    Α οκ τότε best effort είναι και αυτές όπως οι οικιακές.Τότε γιατί να ιδρώσουν...

  9. #159
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α οκ τότε best effort είναι και αυτές όπως οι οικιακές.Τότε γιατί να ιδρώσουν...
    Στη δικιά μου περίπτωση ομολογώ πως προσπάθησαν. Καθημερινά τους έστελνα speed report, είχα δικό μου τεχνικό με απευθείας τηλέφωνο, με έπαιρνε μέχρι και βράδια να μου πει πως έχουν βρει κάτι αλλά πάντα κουτουλουσαν σε κάποιο switch στη διαδρομή. Οι master τεχνικοί (οι καλοί που δεν βγαίνουν στα τηλέφωνα) αδυνατούσαν να βρουν τη ρύθμιση που μου έβαζε cap. Τον 1ο μήνα που πήγα τη γραμμή από 100/100 σε 200/200, είχα 165/170 εντός χώρας και λιγότερο από ότι είχα πριν με το εξωτερικό όπου τερματιζε 100/70.

    Για λίγες μέρες συνερχόταν, χαιρόμασταν όλοι και μετά χαλάγε πάλι όπου εκεί τα παράτησα και περιμένω να λήξει το συμβόλαιο χορεύοντας στο ενδιάμεσο τον ΟΤΕ για καλύτερη τιμή γιατί έχασε ο ΟΤΕ μια μισθωμενη, 11 τηλέφωνα από χαλκό (δεν ήθελαν να μου περάσουν voip από τη μισθωμενη στον ΟΤΕ και 40 κινητά εταιρικά.

  10. #160
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη δικιά μου περίπτωση ομολογώ πως προσπάθησαν. Καθημερινά τους έστελνα speed report, είχα δικό μου τεχνικό με απευθείας τηλέφωνο, με έπαιρνε μέχρι και βράδια να μου πει πως έχουν βρει κάτι αλλά πάντα κουτουλουσαν σε κάποιο switch στη διαδρομή. Οι master τεχνικοί (οι καλοί που δεν βγαίνουν στα τηλέφωνα) αδυνατούσαν να βρουν τη ρύθμιση που μου έβαζε cap. Τον 1ο μήνα που πήγα τη γραμμή από 100/100 σε 200/200, είχα 165/170 εντός χώρας και λιγότερο από ότι είχα πριν με το εξωτερικό όπου τερματιζε 100/70.

    Για λίγες μέρες συνερχόταν, χαιρόμασταν όλοι και μετά χαλάγε πάλι όπου εκεί τα παράτησα και περιμένω να λήξει το συμβόλαιο χορεύοντας στο ενδιάμεσο τον ΟΤΕ για καλύτερη τιμή γιατί έχασε ο ΟΤΕ μια μισθωμενη, 11 τηλέφωνα από χαλκό (δεν ήθελαν να μου περάσουν voip από τη μισθωμενη στον ΟΤΕ και 40 κινητά εταιρικά.
    γκρινιάζεις, γκρινιάζεις αλλά από την vf δεν λες να φύγεις. Αν θυμάμαι καλά σου είχαν αναφέρει ότι μπορείς να φύγεις χωρίς ρήτρα; Γιατί δεν φεύγεις αλήθεια;

  11. #161
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    γκρινιάζεις, γκρινιάζεις αλλά από την vf δεν λες να φύγεις. Αν θυμάμαι καλά σου είχαν αναφέρει ότι μπορείς να φύγεις χωρίς ρήτρα; Γιατί δεν φεύγεις αλήθεια;
    ΠΟΥ ΘΥΜΑΣΑΙ?????Τότε υπήρχε ο guzel στον οποίο τα λέγαμε..........Πως σου ξεφεύγουν...........

    - - - Updated - - -

    Συν οτι το πρώτο σου μήνυμα στο adslgr είναι 10-8-2021............

  12. #162
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΟΥ ΘΥΜΑΣΑΙ?????Τότε υπήρχε ο guzel στον οποίο τα λέγαμε..........Πως σου ξεφεύγουν...........

    - - - Updated - - -

    Συν οτι το πρώτο σου μήνυμα στο adslgr είναι 10-8-2021............
    τι εννοείς που θυμάμαι; υπάρχει το post του στο thread "γενικό πρόβλημα με το ίντερνετ" στο οποίο του απαντούν αλλοι χρήστες με ίδια ταχύτητα ότι δεν έχουν θέμα

  13. #163
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    γκρινιάζεις, γκρινιάζεις αλλά από την vf δεν λες να φύγεις. Αν θυμάμαι καλά σου είχαν αναφέρει ότι μπορείς να φύγεις χωρίς ρήτρα; Γιατί δεν φεύγεις αλήθεια;
    Να φύγω στο ίντερνετ μπορώ αλλά όχι στην κινητή που πήγανε όλα τα κινητά χωρίς να με ρωτήσουν.
    Κοίτα να δεις, εγώ δεν έχω προβλημα με τη Vodafone μεγάλο και ελπίζω πως θα συμμαζευτει σιγά σιγά, ειδικά τώρα που θα ανέβει ο 3ος παίκτης πολύ.
    Αλλά τρελαίνομαι όταν διαβάζω τις αρλουμπες για giga Network κλπ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #164
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να φύγω στο ίντερνετ μπορώ αλλά όχι στην κινητή που πήγανε όλα τα κινητά χωρίς να με ρωτήσουν.
    Κοίτα να δεις, εγώ δεν έχω προβλημα με τη Vodafone μεγάλο και ελπίζω πως θα συμμαζευτει σιγά σιγά, ειδικά τώρα που θα ανέβει ο 3ος παίκτης πολύ.
    Αλλά τρελαίνομαι όταν διαβάζω τις αρλουμπες για giga Network κλπ.
    Να έχω θέμα με τη γραμμή, να γκρινιάζω από δω και από εκεί, να μπορώ να φύγω χωρίς ρήτρα αλλά τελικά να μένω σε πάροχο που μου δημιουργεί πρόβλημα πραγματικά με ξεπερνά...

    Μάλλον είσαι φανατικός χρήστης του Giga network και δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, το ίδιο έχω πάθει και εγώ.

  15. #165
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Αν υπάρχουν βραβεία τρολ στο φόρουμ στο τέλος της χρονιάς, έχουμε ήδη νικητή.

Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας