Σελ. 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 38111213
Εμφάνιση 181-195 από 195
  1. #181
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.928
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Δεν υπάρχει περίπτωση, και στο 6 που σου το πήγαν, τυχερός είσαι. Έπεσε για να σου κρατήσει ίδιο τον συγχρονισμό γιατί αυξήθηκε ο θόρυβος σε σχέση με τη στιγμή που συγχρόνισε. Αν ξανασυγχρονίσεις τώρα θα είναι στα 6dB και με χαμηλότερη ταχύτητα.

  2. #182
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tenzz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Μπορείτε να μου πείτε αν μπορεί η Vodafone να κατεβάσει το snr στο 3? Μιλώντας με εναν τεχνικό το κατέβασε στο 6 και η σύνδεση πήρε 2Mbps πάνω χωρίς αύξηση στα λάθη. Ξαναπηρα μήπως το κατεβάσουν στο 3 αλλά λένε ότι δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση. Εντομεταξυ έχει πέσει μόνο του απο τα 6 στο 4.3 αλλά αυτό δεν επηρεάζει καθόλου τον συγχρονισμό.
    Προφίλ 3 δεν υπάρχει. Μόνο μετά αν το ρίξεις μόνος σου με ρουτερ που να μπορεί να το κάνει αυτό.. Πχ φριτζ η κάποιο άλλο..
    Για το σνρ που σου πήγε στο 4.3 δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν.. Η θόρυβος, οπότε και θες έλεγχο στη καλωδίωση. Η κλείδωσες πιο ψηλά τη δεδομένη χρονική στιγμή από όσο αντέχει η γραμμή τώρα.. Κάνε ρεσταρτ να επανέλθει στο 6 και παρακολούθησε το..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #183
    Εγγραφή
    27-05-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ο τεχνικός δέχτηκε να ρίξει τον snr στο 6 επειδή έχω attenuation στο 5.4 και η γραμμή είναι με ελάχιστα λάθη και πολύ σταθερή. Και στο 6 έτσι έμεινε,μάλλον επειδή μένω απέναντι από τον οτε. Η ταχύτητα φυσικά παραμένει χαμηλή,(κλειδώνει στα 15 (attainable 17) με max speedtest στο 12), αλλά δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις.
    Τώρα για το snr που πέφτει δεν με απασχολεί πολύ αφού δεν γίνεται να κλειδωθεί στο 3 για να ανέβει περισσότερο η ταχύτητα της σύνδεσης.

  4. #184
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για απέναντι από τον ΟΤΕ (που επιβεβαιώνεται και από το πολύ χαμηλό attenuation), η ταχύτητά σου είναι αδικαιολόγητα χμηλή. Ψάξε την εσωτερική σου καλωδίωση για πρόβλημα.

  5. #185
    Εγγραφή
    27-05-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αυτό με ανησυχεί και μένα. Από την Vodafone μου λένε ότι είναι νορμάλ ταχύτητα για την περιοχή μου, όποτε δεν δηλώνεται σαν βλάβη.
    Μέσα στο σπίτι έχω μόνο το ρούτερ κατευθείαν με ένα κοντό καλώδιο πάνω στην κεντρική πρίζα και ένα μόνο τηλέφωνο πάνω στο ρούτερ.
    Επίσης δεν είμαι σε κατάσταση για να δίνω λεφτά για αλλαγές καλωδίων στην οικοδομή.
    Είναι κρίμα, γιατί ακόμα και σε fastpath με snr στο 6 μάζευε 1000 crc στις 100 ώρες. Η γραμμή φαίνεται πολύ σταθερή, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

  6. #186
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tenzz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με ανησυχεί και μένα. Από την Vodafone μου λένε ότι είναι νορμάλ ταχύτητα για την περιοχή μου, όποτε δεν δηλώνεται σαν βλάβη.
    On second thought, μπορεί να μένεις απέναντι από τον ΟΤΕ, αλλά μήπως δεν παίρνεις από εκεί; Δεν ξέρω αν είναι πιθανό να παίρνεις από αλλού.

    Πάντως ανέβασε και ένα screenshot από τα στατιστικά του router σου.

    Επίσης, εδώ μπορείς να δεις τί πιάνουν άλλοι χρήστες VF στην περιοχή σου, αν είσαι λίγο τυχερός και υπάρχουν καταχωρήσεις.
    https://hyperiontest.gr/?action=dashboard&v=no_tools

  7. #187
    Εγγραφή
    27-05-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Υπάρχει μια παλιά καμπίνα μεταξύ εμού και του ΟΤΕ. Υπάρχει πιθανότητα να είμαι συνδεδεμένος για 30 μέτρα στην καμπίνα και η καμπίνα να συνδέεται στα 5 μέτρα στον ΟΤΕ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2022-02-17-15-48-07-31.jpg  


  8. #188
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Είναι και συνήθως έτσι γίνεται. Δηλαδή η οικοδομή δεν συνδέεται κατευθείαν με το Α/Κ και ούτε με το απερχόμενο κεντρικό κορμού προς τις καμπίνες. Συνδέεται στο απερχόμενο από την καμπίνα που καλύπτει τον συγκεκριμένο δρόμο της οικοδομής.

  9. #189
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η ταχύτητα δεν συνάδει με τόσο χαμηλό attenuation (= μικρή απόσταση) και μάλιστα με το SNR στα τάρταρα. Κάπου υπάρχει καλωδιακό θέμα ή πολύ ισχυρή πηγή θορύβου. Θα σου συνιστούσα να ξεκινήσεις από αυτό:
    https://www.adslgr.com/content/conte...B7%CF%84%CE%AE

  10. #190
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σε ορισμένα α.κ που δεν υπάρχει χώρος για φυσική συνεγκατάσταση και τα α.κ είναι κλειστά, δεν λειτουργούν, είναι μόνο τα μηχανήματα μέσα δλδ, οι πάροχοι βάζουν έξω καμπίνα που δίνει adsl.. Έτσι έχουν κάνει οι πάροχοι και στο εξοχικό μου.. Και μάλιστα ξέρω και που είναι οι καμπίνες, μου το είχε πει τεχνικός κάποτε.. Απέχουν πρπ στα 500μ από το α.κ.. Και μάλιστα αυτό φαίνεται και στο attenuation, παλιά μου ήμουν στον οτε ειχα att7 τώρα έχω 14 πρπ.. Στον οτε με ρίξιμο του σνρ στο 4-5 τη τερμάτιζα τη γραμμή 24576, τώρα με ρίξιμο στο 3 πάω μέχρι 21500.. Τα error είναι μηδαμινά σε κάθε περίπτωση.. Με τα κανονικά σνρ παλιά έπιανα σε οτε σνρ9 ~22Μ και στους άλλους 16-17 πάλι με σνρ9.. Οι γύρω μου στη περιοχή πιάνουν με κανονικό σνρ γύρω στα 16-17 τη σήμερον ημέρα..
    Υποθέτω ότι η σύνδεση με το α.κ γίνεται με οπτική, αλλά οι καμπίνες απέχουν πολύ από τα αντίστοιχα καφαο του οτε που καλύπτουν το κάθε πελάτη, οπότε υποθέτω ότι για να διπλασιάζεται η εξασθένιση ότι θα έχουν πετάξει και πολυζευγο χαλκού μαζί μέχρι το α,κ...
    Γενικά πάντως ακόμα κ έτσι οι ταχύτητες είναι νορμαλ, μάλλον λόγω αραιοκατοικημένης περιοχής (εξοχικά) και λόγω ελάχιστων γραμμών υποθέτω.. Που σημαίνει λιγότερο crosstalk..
    Αλλά τι λέμε; Τώρα υπάρχει πλέον ftth εκεί, οπότε....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tenzz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει μια παλιά καμπίνα μεταξύ εμού και του ΟΤΕ. Υπάρχει πιθανότητα να είμαι συνδεδεμένος για 30 μέτρα στην καμπίνα και η καμπίνα να συνδέεται στα 5 μέτρα στον ΟΤΕ?
    Όντως η ταχύτητα είναι χαμηλή..
    Οπότε η κοιτάς καλωδίωση η παίζει κάτι με crosstalk/ζεύγος και επομένως ίσως δεν μπορείς να κάνεις τπτ...
    Μια μέτρηση στο κατανεμητή θα δείξει αν υπάρχει θέμα και που..
    Αλήθεια το fastpath το θες; Παίζεις παιχνίδια; Σε ελαφρύ Interleaved θα τσίμπαγες κανά 1,5Μ πάνω..
    Επίσης κάνε ρεσταρτ το ρουτερ να πάει το σνρ στο 6 και δες αν θα πέσει πάλι προς το 4.7... Ίσως έχεις θέμα κάπου.. Αλλά μπορεί κ όχι..
    Πάντως άσχετα με τη καμπίνα είσαι πολύ κοντά και η ταχύτητα είναι χαμηλή.. Ο πάροχος τι άλλο θα σου πει; Ότι είναι νορμαλ.. Και μπορεί κ να είναι για τη περιοχή.. Το συμβόλαιο τι όρια σου γράφει;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 18-02-22 στις 17:49.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #191
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ορισμένα α.κ που δεν υπάρχει χώρος για φυσική συνεγκατάσταση και τα α.κ είναι κλειστά, δεν λειτουργούν, είναι μόνο τα μηχανήματα μέσα δλδ, οι πάροχοι βάζουν έξω καμπίνα που δίνει adsl.
    Και πάλι ωστόσο το DSLAM των παρόχων θα συνδεθεί με χαλκό με το Α/Κ, διότι εκεί υπάρχει όλος ο απαραίτητος εξοπλισμός για την μεταξύ τους διασύνδεση και στην συνέχεια πορεία προς τις καμπίνες και τις οικοδομές. Αυτό σημαίνει συνεγκατάσταση, είτε πρόκειται για φυσική (εντός του Α/Κ) είτε απομακρυσμένη.
    Με απλά λόγια με παρόμοιο τρόπο που γίνεται στις FTTC καμπίνες των παρόχων που συνδέονται με τις αντίστοιχες του ΟΤΕ για να έχουμε την όποια υπηρεσία.

  12. #192
    Εγγραφή
    27-05-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το fastpath μπήκε δοκιμαστικά για να δω πως επηρεάζει τη σύνδεση. Μάλιστα το πρότεινε ο ίδιος ο τεχνικός της Vodafone στο chat. Όντως έπεσε 1Mbps αλλά δεν με πειράζει ακόμα. Απολαμβάνω την μεγαλύτερη απόκριση που έχει. Το ping σε speedtest έπεσε στα 25ms από 35 που ήταν. Πάντως σίγουρα θα επιστρέψω σε interleaved σε κάποιο σημείο.

    Το συμβόλαιο δίνει μίνιμουμ 8 και μέση 14. Ίσως είναι σάπια τα καλώδια στην περιοχή. Τι να πω. Σε κάποια φάση ίσως φέρω τεχνικό να μετρήσει κάτω στο κουτί της πολυκατοικίας. Δεν είμαι για έξοδα αυτή τη στιγμή. Για 16 ευρω που δίνω την ανέχομαι τη γραμμή. Μέχρι και cosmote tv στα 1080 παίζει.

  13. #193
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πάλι ωστόσο το DSLAM των παρόχων θα συνδεθεί με χαλκό με το Α/Κ, διότι εκεί υπάρχει όλος ο απαραίτητος εξοπλισμός για την μεταξύ τους διασύνδεση και στην συνέχεια πορεία προς τις καμπίνες και τις οικοδομές. Αυτό σημαίνει συνεγκατάσταση, είτε πρόκειται για φυσική (εντός του Α/Κ) είτε απομακρυσμένη.
    Με απλά λόγια με παρόμοιο τρόπο που γίνεται στις FTTC καμπίνες των παρόχων που συνδέονται με τις αντίστοιχες του ΟΤΕ για να έχουμε την όποια υπηρεσία.
    Θύμισε μου..
    Το καλώδιο που φεύγει από το καφάο του οτε προς την οικοδομή είναι το απερχόμενο;
    Και αυτό που έρχεται από το α.κ προς το καφάο λέγεται κεντρικό;
    Οι τωρινές υλοποιήσεις fttc που έχουμε δει παρεμβάλλεται η καμπίνα του παρόχου στο απερχόμενο που πάει προς την οικοδομή σωστά;
    Εδώ έχουμε μικρή απώλεια σε χαλκό..
    Στη παραπάνω περίπτωση που η καμπίνα του παρόχου απέχει αρκετά και από το α.κ και από τα αντίστοιχα καφαο του οτε, είναι μάλιστα πιο κοντά στο α.κ παρά στα αντίστοιχα καφαο οτε, θεωρώ ότι παρεμβάλλεται στο κεντρικό καλώδιο μέσα στο α.κ.. Έτσι το φαντάζομαι δηλαδή..
    Στη περίπτωση της απομακρυσμένης εγκατάστασης υπάρχει μόνο χαλκός που ενώνει α.κ με καμπίνα; Η και οπτική; Δεν εννοώ το καφάο καθώς αυτό θα συνεχίσει μέσω του κεντρικού καλωδίου να πηγαίνει στο α.κ..
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μοιάζουν μεν οι 2 περιπτώσεις, αλλά δεν είναι ακριβώς ίδιες νομίζω..
    Στη περίπτωση fttc έχουμε αντικατάσταση από:
    α.κ(κατανεμητής οτε&παρόχων)->κεντρικό->καφάο οτε->απερχόμενο->οικοδομή.
    σε:
    α.κ->οπτική παρόχου->καμπίνα παρόχου->καφάο οτε->απερχόμενο->οικοδομή..
    Ενώ σε αυτό το παράδειγμα της απομακρυσμένης εγκατάστασης που λέω επάνω πάει,
    Από: α.κ( κατανεμητής οτε; Η & παρόχων; )->κεντρικό->καφάο οτε->απερχόμενο->οικοδομή.
    Σε: οικοδομή->απερχόμενο->καφαο οτε->κεντρικό->α.κ( κατανεμητής οτε; Η & παρόχων; )->καμπίνα παρόχου.. (Το πήγα ανάποδα εδώ..).
    Δεν ξέρω αν το περιγράφω σωστά;
    Το έγραψα όπως το σκέφτομαι..
    Οπτική μεσολαβεί πουθενά στην απομακρυσμένη; Υποθέτω πως ναι ε; για την επικοινωνία - διασύνδεση του εξοπλισμού του παρόχου..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tenzz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το fastpath μπήκε δοκιμαστικά για να δω πως επηρεάζει τη σύνδεση. Μάλιστα το πρότεινε ο ίδιος ο τεχνικός της Vodafone στο chat. Όντως έπεσε 1Mbps αλλά δεν με πειράζει ακόμα. Απολαμβάνω την μεγαλύτερη απόκριση που έχει. Το ping σε speedtest έπεσε στα 25ms από 35 που ήταν. Πάντως σίγουρα θα επιστρέψω σε interleaved σε κάποιο σημείο.

    Το συμβόλαιο δίνει μίνιμουμ 8 και μέση 14. Ίσως είναι σάπια τα καλώδια στην περιοχή. Τι να πω. Σε κάποια φάση ίσως φέρω τεχνικό να μετρήσει κάτω στο κουτί της πολυκατοικίας. Δεν είμαι για έξοδα αυτή τη στιγμή. Για 16 ευρω που δίνω την ανέχομαι τη γραμμή. Μέχρι και cosmote tv στα 1080 παίζει.
    Όχι πολύ έξυπνη ιδέα κατ'εμέ η δοκιμή του fastpath..
    Το latency που αναφέρεις είναι ψηλό και για τις 2 περιπτώσεις..
    Σε fastpath έπρεπε να ήσουν κάτω από 10ms..
    Και σε interleaved από 15-35+ms ανάλογα το depth/delay.. Όσες φορές πιθανώς είχες δηλώσει βλάβη ίσως έβαζαν η πλέον βάζει το dlm μεγαλύτερο depth..
    Με ένα ελαφρύ interleaved θα είχες γύρω στα 15-20ms delay και αύξηση στη ταχύτητα..
    Όλα αυτά με καλώδιο και idle η γραμμή..
    Βέβαια όλα αυτά πλέον με το dlm είναι θεωρητικά καθώς μετά από καμιά 10αρια ημέρες μπορεί να αλλάξουν από το σύστημα αν η γραμμή μαζεύει ερρορ η και αποσυνδέσεις..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #194
    Εγγραφή
    27-05-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και μένα με προβληματίζει γενικά το ψηλό ping. Ήταν ένας από τους λόγους που συμφώνησα να γυρίσει σε fastpath.

    Όταν ήταν interleaved η γραμμή είχε depth (up/down) 8/32 με snr6 και 4/32 με snr9.

    Στη φωτό μπορείς αν θες να δεις στατιστικά από τις μέρες που ήταν εκεί.

    Ποιο θα ήταν ένα καλό depth όταν γυρίσω πάλι σε interleaved?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image.jpg  


  15. #195
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tenzz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μένα με προβληματίζει γενικά το ψηλό ping. Ήταν ένας από τους λόγους που συμφώνησα να γυρίσει σε fastpath.

    Όταν ήταν interleaved η γραμμή είχε depth (up/down) 8/32 με snr6 και 4/32 με snr9.

    Στη φωτό μπορείς αν θες να δεις στατιστικά από τις μέρες που ήταν εκεί.

    Ποιο θα ήταν ένα καλό depth όταν γυρίσω πάλι σε interleaved?
    Θα σου πω πως το υπολογίζω εγώ.. Έτσι νομίζω μετριέται..
    Σε fastpath έχεις delay 0/0 οπότε μένει μόνο το latency του fastpath ~10ms..
    Στην εικόνα με το interleaved πάνω στα 10ms του fastpath προσθέτεις τα 8+4ms=Έπρεπε πριν να έχεις ~22ms πρπ..
    Δεν υπάρχει κάποιο καλό συγκεκριμένο depth..
    Και αυτό που είχες πριν δεν ήταν ψηλό..
    Συνήθως αυτά που βάζουν παίζουν εκεί γύρω στα 15-35ms.. Είναι πιο θα σου κάτσει..
    Πιο βαριά interleaved βάζουν σε συνεχή δήλωση βλάβης.. Σε οτε κάποτε που είχα βλάβη είχα interleaved με ~60ms πρπ...
    Να σημειώσω ξανά ότι οι δοκιμές να γίνονται σε idle γραμμή & με καλώδιο..

    - - - Updated - - -

    Πάντως έχω την εντύπωση με βάσει τα ερρορ που βλέπω τώρα με το fastpath ότι σε καμιά 10αρια ημέρες θα σε αλλάξει το dlm μόνο του πάλι σε σνρ9 interleaved..
    Αν ψήνεσαι άστο να δούμε αν θα το κάνει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 38111213

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας