Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 126
  1. #91
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο πακέτο έχεις;; Έχω αυτό με τα Novasports και τα κανάλια που αναφέρεις παίζουν κανονικά.
    To Entertainment pack από τις 14 Ιανουαρίου 2021...και μέχρι πρίν λίγες μέρες έβλεπα Ghost Asylum στο Travel...Από χθές πάπαλα.....μαζί με τα άλλα κανάλια που έγραψα πιο πάνω χωρίς καμμία απολύτως ενημέρωση...και τώρα μου είπαν σήμερα προφορικά ότι θα υπάρξει ανακοίνωση σε λίγες μέρες....Θα τους δώσω μια βδομάδα περιθώριο να δούμε τι βλακεία θα πούν...αλλιώς καταγγελία της σύμβασης και τέλος....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα μετά την ανανέωση που έκανα δεν δείχνει τά Eurosport και δεν μπορώ να βγάλω άκρη....ο ένας μου λέει θά ενεργοποιηθούν σέ λίγες μέρες ο άλλος πώς δεν είναι στο πακέτο σάς .... Μου φαίνεται πώς ή θά φύγουν ή θά χρειάζονται και αυτά έξτρα πληρωμή .Αν βγάλω άκρη θά ενημερώσω
    Άν δείς προσεκτικά στο site του Vodafone Tv τα Eurosport, και εν γένει ελληνόφωνα αθλητικά απουσιάζουν εκκωφαντικά.....Ελπίζω να μη σημάνει συρρίκνωση του προϊόντος και μονομερή τροποποίηση των πακέτων....

  2. #92
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Όσοι επηρεάζεστε από την κατάργηση των Novasports ΜΗΝ κάνετε το ΤΡΑΓΙΚΟ λάθος να ανανεώσετε πριν τις 15 Οκτωβρίου όπου θα έχετε επίσημα δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης.

    Δεν έχω ξαναδεί τέτοια κατάσταση σε μεγάλο group. Τα κανάλια μπαίνουν και βγαίνουν τις τελευταίες ημέρες χωρίς καμία ενημέρωση και χωρίς σεβασμό για τους πελάτες τους.

    Απλά ντροπή.

  3. #93
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Νομίζω παρέδωσε πνεύμα η Vodafone. Βασικά ίσως δεν έχει λόγο ύπαρξης πλέον η υπηρεσία. Δεν μπορεί να ανταγωνιστεί κανέναν από τους άλλους δύο.

  4. #94
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω παρέδωσε πνεύμα η Vodafone. Βασικά ίσως δεν έχει λόγο ύπαρξης πλέον η υπηρεσία. Δεν μπορεί να ανταγωνιστεί κανέναν από τους άλλους δύο.
    Μπορεί αύριο να βγει και να πει ενσωμάτωση του HBO max και να έχει νόημα για όσους γουστάρουν το περιεχόμενο.
    Απλά ως εταιρία είναι ότι χειρότερο η εδώ θυγατρική και το λέω μετά από εμπειρία χρόνων.

    Για αυτό λοιπόν ξαναλέω ότι όσοι θα έχουν δικαίωμα να σπάσουν το συμβόλαιό τους από τις 15/10 λόγω αποχώρησης των Novasports να ΜΗΝ δεχτούν ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ προσφορά τους γίνει καθώς έχουν ΜΟΝΟ να χάσουν με βάση τα όσα μπορεί να έρθουν.
    Are you with Us?

  5. #95
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί αύριο να βγει και να πει ενσωμάτωση του HBO max και να έχει νόημα για όσους γουστάρουν το περιεχόμενο.
    Απλά ως εταιρία είναι ότι χειρότερο η εδώ θυγατρική και το λέω μετά από εμπειρία χρόνων.

    Για αυτό λοιπόν ξαναλέω ότι όσοι θα έχουν δικαίωμα να σπάσουν το συμβόλαιό τους από τις 15/10 λόγω αποχώρησης των Novasports να ΜΗΝ δεχτούν ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ προσφορά τους γίνει καθώς έχουν ΜΟΝΟ να χάσουν με βάση τα όσα μπορεί να έρθουν.
    Κάτσε να το πει και συζητάμε ξανά. Εγώ από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, από τους χρήστες, παρατηρώ διάλυση.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #96
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε να το πει και συζητάμε ξανά. Εγώ από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, από τους χρήστες, παρατηρώ διάλυση.
    Δεν ξέρω αν βαράνε διάλυση πάντως θα γράψω ξανά τα παρακάτω για να μην την πατήσει κάποιος :

    1. αφαίρεσαν τα κανάλια ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ του Discovery + Travel εδώ και μερικές ημέρες από το βασικό πακέτο απροειδοποίητα και ζητάνε επιπλέον 3ευρα καθώς τώρα τα έχουν στο πακέτο που εμπεριέχει και τα παιδικά.

    2. Τα κανάλια Eurosports έχουν αφαιρεθεί ΠΛΗΡΩΣ από το site και κανείς δεν ξέρει αν θα τα κόψουν ξαφνικά μια μέρα όπως έγινε με τα Novasports.

    Μιλάμε για καταστάσεις καφενείου και στους πελάτες που δέχονται ανανέωση ΕΣΤΩ και με μικρότερη τιμή λόγω αφαίρεσης Novasports πραγματικά ΚΑΝΕΙΣ δεν ξέρει τι κανάλια θα τους αφήσουν να βλέπουν μετά τις ανακοινώσεις που έρχονται ενώ θα έχουν χάσει και κάθε δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης τους..
    Are you with Us?

  7. #97
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Δυστηχως εκανα το λαθος και πηρα απο τους πρωτους και ανανεωσα....πλεον δεν βλεπω τα eurosport και ουτε αυτοι δεν ξερουν τι τους γινεται...Παντως κατι ετοιμαζεται το τι ειναι αυτο κανεις δεν ξερει...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω παρέδωσε πνεύμα η Vodafone. Βασικά ίσως δεν έχει λόγο ύπαρξης πλέον η υπηρεσία. Δεν μπορεί να ανταγωνιστεί κανέναν από τους άλλους δύο.
    Πλεον και επισημα στον τομεα της τηλεορασης ερχεται τελευταια....χωρις αθλητικο περιεχομενο δεν πας πουθενα,αυτο πουλαει εδω και χρονια στην χωρα μας ....

  8. #98
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστηχως εκανα το λαθος και πηρα απο τους πρωτους και ανανεωσα....πλεον δεν βλεπω τα eurosport και ουτε αυτοι δεν ξερουν τι τους γινεται...Παντως κατι ετοιμαζεται το τι ειναι αυτο κανεις δεν ξερει...

    - - - Updated - - -



    Πλεον και επισημα στον τομεα της τηλεορασης ερχεται τελευταια....χωρις αθλητικο περιεχομενο δεν πας πουθενα,αυτο πουλαει εδω και χρονια στην χωρα μας ....
    Δες αν έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης φίλε μου , κρίμα.
    Δυστυχώς τέτοιες πρακτικές είχα χρόνια να δω από εταιρία του επιπέδου της Voda.
    Και επειδή έχω εικόνα και από Αγγλία μπορώ να σου πω ότι η Ελληνική θυγατρική δε θα έπρεπε να να λέγεται Vodafone , μόνο το σήμα είναι το ίδιο...
    Are you with Us?

  9. #99
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Μιλησα με εξυπηρετηση και η υπαλληλος μου ειπε επι λεξη πως παει για το μπαμ η vodafone...δλδ της λεω??Μου λεει ουτεκαι εμεις εχουμε ενημερωση

    Μακαρι να ερθει κατι καλο αλλα δεν το βλεπω...

  10. #100
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Υπομονη...τωρα ξεκιναει η τηλεοπτικη σαιζον οποτε σε λιγες μερες ελπιζω δλδ μεσα στον Οκτωμβριο να γνωριζουμε περισσοτερα απο προσθηκες καναλια και on demand...

  11. #101
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Απορώ! Δηλαδή τι και ποιο θα είναι αυτό το ΜΠΑΜ που θα κάνει η Vodafone, με το οποίο θα συγκρατήσει τους πελάτες που έχει λόγω των Novasports. Ακόμα και το HBO Max να ενσωματώσει (που δεν παίζει με την καμία), είναι λόγος να μείνει κάποιος που ενδιαφέρετε για το ποδόσφαιρο κλπ αθλήματα;

    Και κάπου ανάμεσα σε όλα αυτά που έχουν γραφτεί, μετά τη συμφωνία της United Group με Nova & Wind, κάποιος - κάπου έγραψε ότι η United θα στραφεί κάποια στιγμή και στην επιθετική εξαγορά της Vodafone Greece. Τρελό;; Αρχίζω και το πιστεύω....

  12. #102
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ! Δηλαδή τι και ποιο θα είναι αυτό το ΜΠΑΜ που θα κάνει η Vodafone, με το οποίο θα συγκρατήσει τους πελάτες που έχει λόγω των Novasports. Ακόμα και το HBO Max να ενσωματώσει (που δεν παίζει με την καμία), είναι λόγος να μείνει κάποιος που ενδιαφέρετε για το ποδόσφαιρο κλπ αθλήματα;

    Και κάπου ανάμεσα σε όλα αυτά που έχουν γραφτεί, μετά τη συμφωνία της United Group με Nova & Wind, κάποιος - κάπου έγραψε ότι η United θα στραφεί κάποια στιγμή και στην επιθετική εξαγορά της Vodafone Greece. Τρελό;; Αρχίζω και το πιστεύω....
    Δεν ξέρω κατά ποσό θα μπορεί να ισχύσει αυτό που λες γιατί δεν ξέρω αν θα μπορεί να παρθεί άδεια από την επιτροπή ανταγωνισμού. Είναι που είναι ολιγοπώλιο η όλη φάση, μετά θα υπάρχουν μόνο 2 πάροχοι, όποτε το θεωρώ ολίγον τι απίθανο να γίνει κάτι τετοιο.

  13. #103
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.430
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστηχως εκανα το λαθος και πηρα απο τους πρωτους και ανανεωσα....πλεον δεν βλεπω τα eurosport και ουτε αυτοι δεν ξερουν τι τους γινεται...Παντως κατι ετοιμαζεται το τι ειναι αυτο κανεις δεν ξερει...

    - - - Updated - - -



    Πλεον και επισημα στον τομεα της τηλεορασης ερχεται τελευταια....χωρις αθλητικο περιεχομενο δεν πας πουθενα,αυτο πουλαει εδω και χρονια στην χωρα μας ....
    Εγώ πάλι έχω (το τσέκαρα μετά από αυτό το ποστ) και το ελληνόφωνο Eurosport.
    Ο,τι να 'ναι. Θα περιμένω να λήξει επίσημα η σύμβαση με τη Nova και μετά θα δω τι θα έχω και πως θα κινηθώ.
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  14. #104
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Σήμερα με καλέσανε, χωρίς προηγουμένως να τους ενοχλήσω, για να με ενημερώσουν ότι θα αφαιρεθούν από 15/10 τα Sports και να μου κάνουν προσφορά. Συγκεκριμένα δύο προσφορές:

    1) Παραμένω ως έχει (χωρίς τα Sports εννοείτε) και θα πληρώνω 21.30 μέχρι τον Μάρτιο του 2022 και από κει και μετά 19 Ευρώ για δύο χρόνια!).

    2) Αφαιρούμε το Vodafone TV από το πακέτο μου και θα πέσω στα 17 Ευρώ!!!

    Αυτή τη στιγμή έχω: VDSL 50Mbps, απεριόριστα σταθερά, 360' προς κινητά και διεθνή σταθερά, Vodafone TV +Sports, Kids.

    Τους είπα ότι το Vodafone TV το έβαλα λόγω των Sports και μάλλον θα σταματήσω. Αλλά πέρα από τις τιμές που αναγνωρίζω ότι είναι πολύ καλές, θα προτιμούσα να μου πουν ποια είναι αυτή η νέα συνεργασία που πρόκειται να ανακοινώσει η Vodafone, όπως έχει ακουστεί. Και η απάντηση ήταν: "Δεν γνωρίζω κάτι, από εσάς το ακούω πρώτη φορά"

    Δώσαμε ραντεβού να τα πούμε μετά τις 15 Οκτωβρίου.

    * Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι στην 1η προσφορά. Που εάν την αποδεχτώ, δεν θα πρόκειται για επέκταση για άλλα 2 χρόνια. Όπως επίσης ότι η νέα καλύτερη τιμή των 19 Ευρώ θα ισχύσει από τον Μάρτιο, οπότε και λήγει κανονικά το συμβόλαιο μου.

  15. #105
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα με καλέσανε, χωρίς προηγουμένως να τους ενοχλήσω, για να με ενημερώσουν ότι θα αφαιρεθούν από 15/10 τα Sports και να μου κάνουν προσφορά. Συγκεκριμένα δύο προσφορές:

    1) Παραμένω ως έχει (χωρίς τα Sports εννοείτε) και θα πληρώνω 21.30 μέχρι τον Μάρτιο του 2022 και από κει και μετά 19 Ευρώ για δύο χρόνια!).

    2) Αφαιρούμε το Vodafone TV από το πακέτο μου και θα πέσω στα 17 Ευρώ!!!

    Αυτή τη στιγμή έχω: VDSL 50Mbps, απεριόριστα σταθερά, 360' προς κινητά και διεθνή σταθερά, Vodafone TV +Sports, Kids.

    Τους είπα ότι το Vodafone TV το έβαλα λόγω των Sports και μάλλον θα σταματήσω. Αλλά πέρα από τις τιμές που αναγνωρίζω ότι είναι πολύ καλές, θα προτιμούσα να μου πουν ποια είναι αυτή η νέα συνεργασία που πρόκειται να ανακοινώσει η Vodafone, όπως έχει ακουστεί. Και η απάντηση ήταν: "Δεν γνωρίζω κάτι, από εσάς το ακούω πρώτη φορά"

    Δώσαμε ραντεβού να τα πούμε μετά τις 15 Οκτωβρίου.

    * Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι στην 1η προσφορά. Που εάν την αποδεχτώ, δεν θα πρόκειται για επέκταση για άλλα 2 χρόνια. Όπως επίσης ότι η νέα καλύτερη τιμή των 19 Ευρώ θα ισχύσει από τον Μάρτιο, οπότε και λήγει κανονικά το συμβόλαιο μου.
    Αν σε ενδιαφέρει όντως το αθλητικό περιεχόμενο της Νόβα καλό θα είναι να περιμένεις.

    Από Νόβα αναφέρθηκε σήμερα σε γειτονικό φόρουμ ότι τρέχει προσφορά με 100αρι internet και το full πακέτο Νόβα στα 42 ευρώ και κάτι με 3 μήνες δώρο , δηλαδή κοντά στα 37 ο μήνας τελική.

    Επίσης είναι θέμα ημερών να βγει online και η ott πλατφόρμα της Νόβα μέσω Android δεκτή και της εφαρμογής της ΕΟΝ για τηλεοράσεις-τηλέφωνα-tablet και θα γίνει και εκεί πανηγύρι.

    Είναι σίγουρο ότι και η Νόβα αλλά ίσως και η Cosmote θα προσπαθήσουν να πάρουν μερίδιο από την πίτα των συνδρομητών του Vodafone TV που θα έχουν δικαίωμα διακοπής από από 15/10 με επιθετικές προσφορές.

    Μιλάμε για δεκάδες χιλιάδες συνδρομητές που είχαν Vodafone TV για να βλέπουν μπάλα και στις 15/10 που θα πέσει μαύρο θα αναγκαστούν να βρουν ΑΜΕΣΑ λύσεις.

    Υπομονή λοιπόν..

Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας