Εμφάνιση 1-3 από 3

Θέμα: Παραίτηση

  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2019
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σε όλους!

    Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε θέμα παραίτησης. Πιο συγκεκριμένα, εργάζομαι σε κολέγιο ως καθηγήτρια μία φορά την εβδομάδα το οποίο βρίσκεται σε άλλη πόλη από αυτή που μένω (χρειάζεται να ταξιδέψω δύο ώρες πήγαινε-δύο ώρες έλα plus τις πέντε ώρες διδασκαλίας). Δουλεύω εκεί ήδη ένα χρόνο. Όταν έκανα την αίτηση πέρυσι δεν είχα δουλειά και από το τίποτα κάτι ήταν και αυτό. Τώρα όμως έχουν προκύψει ιδιαίτερα μαθήματα αρκετά πάνω στο αντικείμενό μου ( είμαι ειδική παιδαγωγός) τόσο που είναι κλεισμένες οι μέρες μου full και αναγκάζομαι να διώχνω μαθητές λόγω του ότι κάθε δευτέρα πρέπει να είμαι στο κολέγιο. Εν τω μεταξύ ΟΛΟΙ οι καινούριοι μαθητές μου έσκασαν αυτήν την εβδομάδα. Πριν, είχα ένα-δύο παιδιά που μπορούσα να τα διαχειριστώ παράλληλα με το κολέγιο. Το πρόβλημά μου λοιπόν, είναι το εξής: σε ένα μήνα ακριβώς αρχίζουν τα μαθήματα στο κολέγιο και σε μένα έχουν ανατεθεί δύο μαθήματα ήδη για το καινούριο εξάμηνο (σύνολο 5 ώρες), μπορώ όμως να τους πάρω τώρα και να τους πω ότι δεν θα συνεχίσω; Μήπως τους κρεμάσω; Θα βρουν άλλο καθηγητή σε ένα μήνα από τώρα; Είμαι στενοχωρημένη πολύ καθώς μου έχουν φερθεί πάρα πολύ καλά και ιδιαίτερα η διευθύντρια του κολεγίου. Από την άλλη, οι απολαβές από το κολέγιο σαφώς και δεν είναι ικανοποιητικές δεδομένων και των εξόδων και της ταλαιπωρίας της μετακίνησης. Επίσης, αυτά τα ιδιαίτερα μαθήματα αφορούν στη δουλειά μου και την ανάπτυξή μου ως επαγγελματία. Τι να κάνω βρε παιδιά; Πως να τους πω ότι φεύγω;

  2. #2
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    Αφου μπορεις να φυγεις νομιμα χωρις να υπαρχει καποια δεσμευση απο συμβολαιο φυγε. Ολος ο κοσμος το κανει!

  3. #3
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μια χαρα τα λες. Ετσι θα τα πεις και εκει. 1 μερα, 2 ωρες ταξιδι, λιγα λεφτα.
    Αν δεν καταλαβουν, τοτε δεν αξιζε να ασχοληθεις μαζι τους. Κλεισε την ανακοινωση λεγοντας οτι αν στο μελλον εχουν μια προταση που να μπορει να σε καλυψει και οικονομικα, ευχαριστως να την συζητησεις.
    1 μηνας ειναι υπεραρκετος για να βρουν αντικαταστατη

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας