Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-17 από 17
  1. #16
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γιατί δεν απαιτείς να σου το στείλουν γραπτώς ότι μπορούν να σου δώσουν 100άρα. Και να μας δώσει κανένας ιδέα για το που θα πρέπει να κοινοποιηθεί το ψέμα τους να σταματήσουν το δούλεμα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #17
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    865
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ConstantRar2033 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μένω σε ενα χωριό κοντά στην Λάρισα το οποίο απο οσο ξέρω εξυπηρετείται απο 1 κουτί ΟΤΕ (Ειμαι συνδρομητης 24 ADSL Vodafone και πολλές φορές έπρεπε να περιμένω τον ΟΤΕ να μου φτιάξει μερικα τεχνικα προβλήματα. Ο τεχνικός της vodafone μου ειπε οτι ο ΟΤΕ τους δινει το ιντερνετ). Τελος παντων. Το θεμα ειναι οτι τελειώνει το συμβόλαιο μου με την Vodafone και πηρα να ρωτήσω αμα ειναι διαθέσιμο το VDSL στην περιοχή μου και μου είπαν πως όχι. Το ίδιο και με τoν OTE. Παίρνω μετα τηλέφωνο στην NOVA και μου είπαν πως ειναι διαθέσιμη οχι μονο 50αρα αλλα και 100αρα γραμμή στην περιοχή μου. Τους ρώτησα 5 φορές να σιγουρευτώ και μου είπαν πως ναι. Μάλιστα μου είπαν στο τηλέφωνο οτι βλέπουν την 50αρα γραμμή να συγχρονίζεται στα 40 και την 100αρα στα 88 περίπου. Πως γίνεται αυτό ενω ο ΟΤΕ (που έδινε τα καλώδια στην Vodafone και φαντάζομαι και στην Nova) να μην μπορει να μου προσφέρει VDSL και να πιάνω 10mbps με την Vodafone, και η Nova να μου λεει μεχρι και για 100αρα γραμμή σε γειτονιά με 3-4 σπίτια (Κανένας συνδρομητής Nova); ή μήπως ειναι 100αρα του τύπου θα πληρώνω για 100 και θα έχω πάλι 10..
    https://services.forthnet.gr/dslwiz/...ess/ngiAddress
    Στην μπάρα αναζήτησης πάνω γράψε "ΝΙΚΑΙΑ, ΛΑΡΙΣΑΣ" και επέλεξε την από τα αποτελέσματα. Στην οδό βάλε ΝΙΚΑΙΑ και στον αριθμό 0 (μηδέν). Θα σου ανοίξει τον χάρτη με το στίγμα πάνω στην πλατεία της Νίκαιας. Μετακίνησε το στίγμα ΑΚΡΙΒΩΣ πάνω στο σπίτι σου και πάτα "έλεγχος διαθεσιμότητας".
    Για οποιαδήποτε βοήθεια στείλε μου π.μ. , Λάρισα είμαι.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας