Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    25-02-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Η ιστορία έχει ως εξής,

    Είμαι πελάτης της Nova και χρησιμοποιώ υπηρεσίες adsl της εν λόγω εταιρείας σε ένα σπίτι που έχω, από 28/1/2020 που ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου και πλήρωνα κανονικά τους λογαριασμού μου. Στις 15 Ιουνίου του μήνα που μας πέρασε, λόγω μιας έκτακτης εργασίας που είχα έπρεπε να φύγω για ένα διάστημα από την Αθήνα προκειμένου να φέρω εις πέρας και έτσι έγινε. Επέστρεψα λοιπόν πριν λίγες ημέρες στο συγκεκριμένο σπίτι, άνοιξα τα email μου προκειμένου να ενημερωθώ τι ληξιπρόθεσμους λογαριασμούς γενικά οφείλω ώστε να τους πληρώσω για να μην έχω θέματα και όντως έτσι έπραξα. Εντός των ενημερωτικών email ήταν και τέσσερις μηνιαίοι λογαριασμοί της Nova, οι τρεις ληξιπρόθεσμοι και ένας που λήγει σε μερικές ημέρες (29/9), πράγματι μπήκα στο myaccount.nova.gr πριν πέντε ημέρες και πλήρωσα τους τρεις κανονικά με πιστωτική κάρτα.

    Το ίντερνετ όμως δεν δούλευε, κάλεσα την επόμενη μέσα στην τεχνική υποστήριξη για να τους ρωτήσω για ποιο λόγο δεν δούλευε το ίντερνετ και με παρέπεμψαν στο τμήμα συμβολαίων συνδέσεων όπου και κάλεσα. Με ενημέρωσαν ότι η σύνδεση έχει παγώσει τον 1.Ιούλ (suspend) και ακυρωθεί εντελώς 15.Σεπ , όπου και έμεινα εμβρόντητος στο τηλέφωνο με αυτά που μου έλεγαν και άκουγα.

    Τους ρώτησα τα εξής, αλλά δεν έχω πάρει καμιά απάντηση:

    α) ποιόν ρώτησατε που ακυρώσατε την σύνδεση ποτέ δεν μου ήρθε κανένα sms ή email , αλλιώς γιατί να πληρώσω με την κάρτα 63€ εφόσον ήταν ακυρωμένη η adsl) --- δεν πήρα απάντηση
    β) με ποια λογική εμφανίζετε στο myaccount.nova.gr παραπλανητικές ληξιπρόθεσμες οφειλές και αποστέλλετε email με ληξιπρόθεσμους λογαριασμού ενώ έχετε κάνει suspend την υπηρεσία από 1/Ιουλίου ; --- δεν πήρα απάντηση

    Το αποτέλεσμα είναι πώς δεν τους χρωστάω τίποτα και ενώ τους έχω πληρώσει δεν έχω καμιά υπηρεσία και ρωτάω:

    Αν δεν είναι αυτό κλεψιά - απάτη και παραπλάνηση από την nova, τι είναι αγαπητή Nova ?


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  anenergi.jpg 
Εμφανίσεις:  67 
Μέγεθος:  214,2 KB 
ID: 230909
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ospa : 21-09-21 στις 18:08. Αιτία: εισαγωγή εικόνας

  2. #2
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Φιλε, εγω παντος αλλαξα τη νοβα και ησυχασα. Τι δεν μου αρεσε καθολου???? Το γεγονος οτι μολις περναγαν 5 μερες απο την ληξη του καθε λογαριασμου, αν δεν ειχε εξοφληθει, αμεσως σε καλουσε εισπρακτικη. Τους παρατησα και ησυχασα.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Η σύμβαση που έχεις υπογράψει αναφέρει πως αν περάσουν 15 ήμερες απο την λήξη του λογαριασμού έχει δικαίωμα να προβεί σε προσωρινή φραγή, αν περάσουν 60 ημέρες απο την προσωρινή φραγή έχει δικαίωμα να διακόψει την σύνδεση.
    Sorry αλλά δεν πλήρωσες για 3 μήνες,

    Εδώ μπορείς να δεις τους όρους για την 100αρα, αλλά λίγο πολύ είναι ίδιοι https://www.nova.gr/sites/default/fi...Jul%2021_2.pdf
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  86,4 KB 
ID: 230918

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σύμβαση που έχεις υπογράψει αναφέρει πως αν περάσουν 15 ήμερες απο την λήξη του λογαριασμού έχει δικαίωμα να προβεί σε προσωρινή φραγή, αν περάσουν 60 ημέρες απο την προσωρινή φραγή έχει δικαίωμα να διακόψει την σύνδεση.
    Sorry αλλά δεν πλήρωσες για 3 μήνες,

    Εδώ μπορείς να δεις τους όρους για την 100αρα, αλλά λίγο πολύ είναι ίδιοι https://www.nova.gr/sites/default/fi...Jul%2021_2.pdf
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  86,4 KB 
ID: 230918
    Αυτό δεν σημαίνει ότι μπορούν να παραπλανούν τους συνδρομητές με εικονικούς λογαριασμούς στην παραπλανητική τους ιστοσελίδα φίλε μου. Που γράφει ότι γράφει ότι η σύνδεση είναι ακυρωμένη ?
    Στο myaccount.nova.gr (αν προσέξεις) λέει πως υπάρχει ένας ανεξόφλητος λογαριασμός ο οποίος λήγει μάλιστα 29.9.2021 (δηλαδή δεν έχει λήξει καν)...

    - - - Updated - - -

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ospa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν σημαίνει ότι μπορούν να παραπλανούν τους συνδρομητές με εικονικούς λογαριασμούς στην παραπλανητική τους ιστοσελίδα φίλε μου. Που γράφει ότι γράφει ότι η σύνδεση είναι ακυρωμένη ?
    Στο myaccount.nova.gr (αν προσέξεις) λέει πως υπάρχει ένας ανεξόφλητος λογαριασμός ο οποίος λήγει μάλιστα 29.9.2021 (δηλαδή δεν έχει λήξει καν)...
    Εσυ δεν είπες πως έχει 3 λογαριασμούς που έχουν λήξει;
    Τι παραπλάνηση ακριβώς σου κάνανε;

  6. #6
    Εγγραφή
    25-02-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε, εγω παντος αλλαξα τη νοβα και ησυχασα. Τι δεν μου αρεσε καθολου???? Το γεγονος οτι μολις περναγαν 5 μερες απο την ληξη του καθε λογαριασμου, αν δεν ειχε εξοφληθει, αμεσως σε καλουσε εισπρακτικη. Τους παρατησα και ησυχασα.
    και καλά έκανες...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ δεν είπες πως έχει 3 λογαριασμούς που έχουν λήξει;
    Τι παραπλάνηση ακριβώς σου κάνανε;
    και 13 να ήταν το ίδιο είναι, η παραπλάνηση ενδείκνυται στο ότι ενώ η συνδρομή είναι ακυρωμένη δεν εμφανίζεται πουθενά στο site ότι είναι ακυρωμένη και οι λογαριασμοί μέσα χρεώνουν κανονική σύνδεση και όχι τέλη χρήσης σε υπηρεσία που έχει ήδη φραγή, προτρέποντας έτσι τον συνδρομητή να πληρώσει για υπηρεσίες που δεν υπάρχουν, επίσης δεν έχω ούτε ένα email και sms που να λέει ότι η σύνδεση έχει ακυρωθεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ospa : 22-09-21 στις 12:26. Αιτία: ορθογραφία

  7. #7
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Οι λογαριασμοί που είχαν λήξει θα έπρεπε να πληρωθούν όπως και να έχει, γιατί το διάστημα εκείνο υπήρχαν υπηρεσίες άσχετα αν έγινε χρήση τους η όχι.
    Με το συμπάθιο κιόλας αλλά δεν αφήνουμε τόσο μεγάλο διάστημα απλήρωτους λογαριασμούς.
    Απλά όταν στο κόψουν κ μετά δεν πληρώνεις κανονικό πάγιο αλλά ένα τέλος διατήρησης σύνδεσης νομίζω..
    Μετά στην εικόνα πάνω δεν γράφει ανενεργή ότι είναι η γραμμή;
    Στο κινητό δεν ενημέρωσαν καθόλου, τίποτα;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #8
    Εγγραφή
    25-02-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Οι λογαριασμοί που υπήρχαν επάνω στο site, τους έχουν πλέον διαγράψει, τους έστειλα email στην υποστήριξη και τους ρωτάω για ποιον λόγω έχω χρεωθεί κανονικούς λογαριασμούς για υπηρεσίες οι οποίες είναι απενεργοποιημένες παραπάνω από 2 μήνες, επίσης πλέον δεν υπάρχουν κάν λογαριασμοί στο account ώστε να ξέρω τι πλήρωσα με τα 63€
    Άλλο ανενεργές, άλλο ακυρωμένες. Δεν με ενημέρωσαν πουθενά ότι είναι κομμένες και μετά ακυρωμένες.

    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι εκτός από οτέ και wind όλες οι άλλες που υπάρχουν είναι απατεωνίστικες εταιρείες...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας