Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.104
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Λοιπόν .. το 7άρι της γυναίκας μου μετά από 6 μήνες κάνει τρελά νερά... το μικρόφωνο και το ηχείο παίζει για κάνα μισάωρο τη μέρα.
    Αφού έφαγα το κόσμο, είδα τεράστια νήματα στο φορουμ της Apple για προβληματικό ic-chip και πως η Apple έκανε κάποια ανάκληση που δεν ισχύει ποια.

    Έχει κανείς καμιά ιδέα αν φτιάχνεται αλλιώς? Έχω κλείσει ήδη να το πάω και θα αλλάξουν το chip γύρω στα 110€... οκ το κινητό είναι ολοκαίνουργιο οπότε δεν με πειράζει και τις αρκεί από ταχύτητα κλπ.


    Το 2ο πρόβλημα είναι πως θέλω να πάω το κινητό εκεί λοιπόν και θέλω να το καθαρίσω... κάνω Backup στο pc με itunes... αντέγραψα και όλες τις εικόνες και video χύμα από explorer και σκέφτομαι... πως θα τις βάλω πίσω μετά? στο itunes παλιά μου εμφάνιζε εικονίδιο αριστερά στη συσκευή με Photos ... τώρα δεν υπάρχει .. έχω εγκαταστήσει στο PC τελευταία έκδοση itunes και τελευταίο Ios 15 στο τηλέφωνο...

    Έχει κανείς και για αυτό καμιά ιδέα?

    Ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    τι μου εμφανίζει το itunes πλέον... δεν υπάρχει photos ... Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  itunes.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  22,0 KB 
ID: 230919
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Γιατί δεν κάνεις backup στο iCloud και μετά συγχρονισμό, όπως κάνεις με κάθε καινούριο τηλέφωνο;

  3. #3
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.104
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν κάνεις backup στο iCloud και μετά συγχρονισμό, όπως κάνεις με κάθε καινούριο τηλέφωνο;
    Τα είχε όλα off για να μην την παρακολουθούν ...
    Μην λέω πολλα, το πήγα, το άλλαξαν το chip, άλλαξα προληπτικά και μια μπαταρία.
    Τώρα τα ακούω από χτες, γιατί για να τους το παω έκανα backup με το itunes και reset , ε κάνω restore από το itunes και το viber δεν επανέρχεται.
    Το πάλεψα μέχρι τις 3... Πήρα και ένα 3nd party πρόγραμμα που κάνει custom restore και είδα εκεί τα πάντα του viber αλλά δεν μπορεί να κάνει restore γιατί έχει πάνω ios15 πλέον το τηλ και δεν το υποστηρίζει οπότε περιμένω τη νέα έκδοση.
    Την apple μου μέσα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #4
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα είχε όλα off για να μην την παρακολουθούν ...
    Μην λέω πολλα, το πήγα, το άλλαξαν το chip, άλλαξα προληπτικά και μια μπαταρία.
    Τώρα τα ακούω από χτες, γιατί για να τους το παω έκανα backup με το itunes και reset , ε κάνω restore από το itunes και το viber δεν επανέρχεται.
    Το πάλεψα μέχρι τις 3... Πήρα και ένα 3nd party πρόγραμμα που κάνει custom restore και είδα εκεί τα πάντα του viber αλλά δεν μπορεί να κάνει restore γιατί έχει πάνω ios15 πλέον το τηλ και δεν το υποστηρίζει οπότε περιμένω τη νέα έκδοση.
    Την apple μου μέσα.
    Αν νομίζεις ότι με το να χρησιμοποιείς το itunes και όχι το icloud γλιτώνεις παρακολούθηση, μάλλον κοιμάσαι τον ύπνο του δικαίου

  5. #5
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.104
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν νομίζεις ότι με το να χρησιμοποιείς το itunes και όχι το icloud γλιτώνεις παρακολούθηση, μάλλον κοιμάσαι τον ύπνο του δικαίου
    Εγώ? Η γυναίκα μου δεν ήθελε αλλά χτες πήρα τη συνδρομή και έχει πλέον 50 giga στο icloud με 1€ το μήνα που είναι μια χαρά.
    Από εκεί και πέρα, αγόρασα ένα πρόγραμμα για επιλεκτικό restore από το backup του itunes αλλά ενώ διαβάζει κανονικά τα μηνύματα του viber στο pc και τα δείχνει, δεν μπορεί να τα κάνει restore γιατί το iphone έχει ios 15 ενώ το πρόγραμμα υποστηρίζει μέχρι 14. Λογικό γιατί το 15 μόλις βγήκε και φταίω εγώ που έτρεξα να το βάλω.
    Τους έστειλα mail και μου είπαν θα το υποστηρίξουν σύντομα οπότε θα βρεθεί λύση.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας