Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 49
  1. #16
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΕΝ υπάρχει τρόπος με το itunes στο pc να περάσεις μια φωτογραφία στο iphone χωρίς να την ανεβάσεις στο cloud...
    It's not a bug, it's a feature. Πώς αλλιώς θα την σκανάρει για να δει αν είσαι παιδόφιλος; Είναι δυνατόν να μην εμπιστεύεσαι την apple με τις φωτογραφίες σου; Κρύβεις κάτι...

  2. #17
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    It's not a bug, it's a feature. Πώς αλλιώς θα την σκανάρει για να δει αν είσαι παιδόφιλος; Είναι δυνατόν να μην εμπιστεύεσαι την apple με τις φωτογραφίες σου; Κρύβεις κάτι...
    Να σου δώσω τη γυναίκα μου να της τα πεις. Σήμερα μου μίλησε μετά από 3 ημέρες. Ότι και να γίνει εγώ φταίω πάντα φυσικά μα εντέλει με ανάγκασε η apple να πάρω συνδρομή αλλά δεν θέλει να τις ανεβάζει στην Apple.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #18
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι κάποιος έχει rooted phone όπως εγώ, δεν σημαίνει πως είναι ηλίθιος και το έχει κάνει root για να εγκαθιστά ότι του καθίσει από οπουδήποτε. Ίσα ίσα το αντίθετο γιατί κανείς αδαείς δεν θα κάνει root το τηλέφωνο.
    Για μένα σημαίνει να έχω full control και να μπορώ να δω τι κάνει το τηλέφωνο, να κοντρολάρω τα permissions όλως των εφαρμογών, να έχω AdBlock και να μπορώ να βάλω με Xposed κάποια έξτρα πράγματα που είναι απολύτως χρήσιμα για μένα όπως να ρυθμίζω πχ με το long back να κάνει kill app ή να έχω full έλεγχο σε όλα τα κουμπιά, να έχω customization στο status bar και πολλά άλλα.
    Ακριβως αυτο σημαινει.
    Πληρωνεις τοσα λεφτα για κινητο για να το κανεις root για functionality που δεν υπαρχει.
    Fundamentally οταν κατι δεν εχει τις λειτουργιες που σε εξυπηρετουν δεν το πληρωνεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα όλα αυτά προσπαθείς να τα εξηγήσεις σε κολλημένο μηλαρά που δεν ξέρει την τύφλα του απο android; Χαμένος χρόνος...
    Αφου ειναι χαμενος χρονος γιατι ασχολεισαι;
    Τουλαχιστον λειτουργω και τα 2 λειτουργικα (λογω δουλειας) κι εχω σφαιρικη αποψη, ο κολλημενος μαλλον εισαι εσυ

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως αυτο σημαινει.
    Πληρωνεις τοσα λεφτα για κινητο για να το κανεις root για functionality που δεν υπαρχει.
    Fundamentally οταν κατι δεν εχει τις λειτουργιες που σε εξυπηρετουν δεν το πληρωνεις.

    - - - Updated - - -


    Αφου ειναι χαμενος χρονος γιατι ασχολεισαι;
    Τουλαχιστον λειτουργω και τα 2 λειτουργικα (λογω δουλειας) κι εχω σφαιρικη αποψη, ο κολλημενος μαλλον εισαι εσυ
    Sorry αλλά έχω σταματήσει το root σε συσκευές εδώ και χρόνια, καθώς οι συσκευές ακόμα και χωρίς root μπορούν να στείλουν ενα αρχείο μέσω bluetooth
    Πραγματικά δεν έχω βρει κάπου να (μου) χρειάζεται, παλιότερα είχες το titanium backup που μετέφερε τα πάντα απο εντελώς διαφορετικές συσκευές σε μια άλλη, τώρα ούτε καν αυτό.

    Είναι προφανές πως απο την στιγμή που έρχεσαι και μιλάς για root έχεις χάσει την επαφή με το τι γίνεται σήμερα

  5. #20
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως αυτο σημαινει.
    Πληρωνεις τοσα λεφτα για κινητο για να το κανεις root για functionality που δεν υπαρχει.
    Fundamentally οταν κατι δεν εχει τις λειτουργιες που σε εξυπηρετουν δεν το πληρωνεις.
    Κοίτα μπορώ και χωρίς root όπως λέει και ο Σπύρος αλλά μου λείπουν 2-3 πραγματάκια και το κάνω αλλά αν είχα iphone θα μου έλειπαν καμία 100αρια πράγματα οπότε κάνουμε χαζή συζήτηση. Στην τελική ότι έχει συνηθίσει ο καθένας αν και δεν πρόκειται ποτέ να συνηθίσω να με αρμεγουν όπως η apple με αστεία update κάθε χρόνο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #21
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.433
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως αυτο σημαινει.
    Πληρωνεις τοσα λεφτα για κινητο για να το κανεις root για functionality που δεν υπαρχει.
    Fundamentally οταν κατι δεν εχει τις λειτουργιες που σε εξυπηρετουν δεν το πληρωνεις.
    Ακόμη και σε android του 100άρικου, έχεις πολύ περισσότερο functionality από το iphone των 1300 ευρώ.

    Το root, είναι απλώς ο τρόπος να αυξήσεις την ικανότητά του.

    Όπως κάνει και το jailbreak αντιστοίχως, στο ήδη περιορισμένο iOS.

    ΥΓ. Τα επιχειρήματά σου μπορεί να έχουν απήχηση στο insomnia, αλλά εδώ επικρατεί η λογική.

    Εδώ δεν έχουν μετοχές στην apple οι περισσότεροι για να φιμώνεται η λογική και η πραγματικότητα...
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  7. #22
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως αυτο σημαινει.
    Πληρωνεις τοσα λεφτα για κινητο για να το κανεις root για functionality που δεν υπαρχει.
    Fundamentally οταν κατι δεν εχει τις λειτουργιες που σε εξυπηρετουν δεν το πληρωνεις.

    - - - Updated - - -


    Αφου ειναι χαμενος χρονος γιατι ασχολεισαι;
    Τουλαχιστον λειτουργω και τα 2 λειτουργικα (λογω δουλειας) κι εχω σφαιρικη αποψη, ο κολλημενος μαλλον εισαι εσυ
    Δεν ασχολήθηκα καν μαζί σου. Σε άλλον απάντησα. Δύσκολο να το καταλάβεις ε;
    Ναι γιατί δε σε έχουμε δει και στο apple-omnia τι κολλημένος μηλαράς είσαι. Και τα ροδάκια των 1000Ε υπερασπίζεσαι για την αγαπημένη σου παραθρησκευτική οργάνωση.

  8. #23
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.213
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    A δεν το ήξερα... και έχω κάτι νεύρα με την Apple εδώ και μια εβδομάδα γιατί ΔΕΝ υπάρχει τρόπος με το itunes στο pc να περάσεις μια φωτογραφία στο iphone χωρίς να την ανεβάσεις στο cloud... έχω ρίξει τρελά καντήλια μιλάμε γιατί λέω στη γυναίκα μου. Σου αντιγράφω όλες τις εικόνες στο pc (γιατί για άλλη μια φορά το έσκασε), τις έκανα όλες backup στο σέρβερ μου, και στο τέλος της λέω κάτσε να διαλέξεις ποιες θες να τις έχεις μόνιμα να στις περάσω πίσω στο τηλέφωνο...
    Ε ΔΕΝ.. με καμία παναγία... ^&#*%&%^#$$^# δεν υπάρχει το section photos στο itunes που υπήρχε παλιά.... Apple με λένε και όλα τα παιδάκια κλαίνε... έγινα ρόμπα φυσικά και της είπα να τις βλέπει στο PC πλέον
    Ο αδερφός μου με κάποιο τρόπο το έχει κάνει. Αν θυμηθώ θα τον ρωτήσω

  9. #24
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο αδερφός μου με κάποιο τρόπο το έχει κάνει. Αν θυμηθώ θα τον ρωτήσω
    Α να θυμηθείς αν γίνεται .. πλκ κάνω.. αν πράγματι το έχει κάνει, με ενδιαφέρει φυσικά... ευχαριστώ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #25
    Εγγραφή
    04-11-2020
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    ξέρουμε μήπως από ποιες εφαρμογές μπαίνει το malware?

  11. #26
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manos_ps Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξέρουμε μήπως από ποιες εφαρμογές μπαίνει το malware?



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπόψιν ότι στη λίστα που υπάρχει εδώ https://www.threatfabric.com/blogs/e...us-reborn.html είναι και η εφαρμογή της Πειραιώς, της Εθνικής, της Alpha και της Eurobank.

  12. #27
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ασχολήθηκα καν μαζί σου. Σε άλλον απάντησα. Δύσκολο να το καταλάβεις ε;
    Ναι γιατί δε σε έχουμε δει και στο apple-omnia τι κολλημένος μηλαράς είσαι. Και τα ροδάκια των 1000Ε υπερασπίζεσαι για την αγαπημένη σου παραθρησκευτική οργάνωση.
    Αναφερθηκα στις rooted συσκευες και μονο κι εσυ απαξιωσες το σχολιο μου χαρακτηριζοντας με κολλημενο μηλαρα.

    Το εχεις ξανακανει βεβαια, μπορει απλα να εχεις κι εμμονη/κομπλεξ με οποιον μπορει να επιλεξει το λειτουργικο που θελει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμη και σε android του 100άρικου, έχεις πολύ περισσότερο functionality από το iphone των 1300 ευρώ.

    Το root, είναι απλώς ο τρόπος να αυξήσεις την ικανότητά του.

    Όπως κάνει και το jailbreak αντιστοίχως, στο ήδη περιορισμένο iOS.

    ΥΓ. Τα επιχειρήματά σου μπορεί να έχουν απήχηση στο insomnia, αλλά εδώ επικρατεί η λογική.

    Εδώ δεν έχουν μετοχές στην apple οι περισσότεροι για να φιμώνεται η λογική και η πραγματικότητα...
    Αναφερθηκα σε rooted συσκευες μονο. Δεν καταλαβαινω γιατι αναφερεις το ios.
    Το να λες οτι οι αποψεις που απηχουν τα δικα σου πιστευω ειναι ΟΙ λογικες, το λες και λιγο ναρκισισμο.

    ΥΓ: αφου παρακολουθεις λοιπον τα σχολια μου και στα δυο φορουμ θα σου πω το εξης. Και στα δυο φορουμ εκφραζω τις αποψεις μου κοσμια. Ο φιλος πιο πανω που με χαρακτηρισε κολλημενο μηλαρα και μελος παραθρησκευτικης οργανωσης, θα ειχε φυγει με συνοπτικες διαδικασιες για μια βδομαδα. Αυτο δε σημαινει οτι στο διπλανο φορουμ δεν επικρατει η λογικη, απλα δεν επικρατουν ανθρωποι που μονο χλευαζουν. Ξεπερασε το λοιπον.

    ΥΓ2: Κινητο του 100ρικου το μηνα, το 6μηνο ή το χρονο; Διευκρινησε μας λιγο καθε ποσο δινεις αυτο το 100ρικο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 03-10-21 στις 23:54.

  13. #28
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφερθηκα στις rooted συσκευες και μονο κι εσυ απαξιωσες το σχολιο μου χαρακτηριζοντας με κολλημενο μηλαρα.

    Το εχεις ξανακανει βεβαια, μπορει απλα να εχεις κι εμμονη/κομπλεξ με οποιον μπορει να επιλεξει το λειτουργικο που θελει.

    - - - Updated - - -


    Αναφερθηκα σε rooted συσκευες μονο. Δεν ξερω που κολλαει το iphone που λες εσυ.
    Εγώ δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα υπάρχει με το root? ή είμαστε η Λουκά του Android... ουουουουου root 666 κλπ?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #29
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα υπάρχει με το root? ή είμαστε η Λουκά του Android... ουουουουου root 666 κλπ?
    Τιποτα, απλα ανοιγεις μια κερκοπορτα στο λειτουργικο σου. Για να αποκτησει περισσοτερο functionality το κινητο του 100ρικου. Σιγα τα ωα.

    Αν και τωρα που διαβασα την ειδηση και καποια ευστοχα σχολια καλυτερα, αυτο πλεον γινεται και με τα accesibility rights.

  15. #30
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα υπάρχει με το root? ή είμαστε η Λουκά του Android... ουουουουου root 666 κλπ?
    Κι εγώ δεν κατάλαβα ποτέ γιατί μια αυτονόητη δυνατότητα στον υπολογιστή αποτελεί τόσο μεγάλο θέμα στο κινητό. Εκτός αν έχουμε φτάσει πλέον να θεωρούμε το κινητό managed χαζο-appliance υπό τον έλεγχο της κάθε Google/Apple/κ.λπ. και αλίμονο αν πάμε να το χρησιμοποιήσουμε αλλιώς.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας