Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σας. Εδώ και μερικές μέρες ο πατέρας μου αντιμετωπίζει πρόβλημα με το Facebook. Συγκεκριμένα, στέλνει ένα μήνυμα σε ένα άτομο και στη συνέχεια επιλέγει τις τρεις τελίτσες αριστερά του μηνύματος, δηλ. "περισσότερα" και προσπαθεί να κάνει προώθηση του μηνύματος αυτού σε περισσότερα άτομα. Ενώ έως πριν μερικές μπορούσε να κάνει προώθηση οποιουδήποτε μηνύματος σε οποιοδήποτε αριθμό ατόμων, τώρα ο αριθμός των προωθήσεων περιορίζεται στα πέντε άτομα. Στη συνέχεια η καρτέλα με τα άτομα στα οποία μπορεί να προωθηθεί το μήνυμα γίνεται αχνή και για την προώθηση του μηνύματος σε περισσότερα άτομα πρέπει η διαδικασία να ξεκινήσει από την αρχή. Αυτή η διαδιακασία προσθέτει ταλαιπωρία. Γι' αυτό, αν γνωρίζετε, θα ήθελα να μου πείτε κάποιον τρόπο να αποκατασταθεί η δυνατότητα προώθησης ενός μηνύματος σε απεριόριστο αριθμό ατόμων.
    Σας ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.448
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας. Εδώ και μερικές μέρες ο πατέρας μου αντιμετωπίζει πρόβλημα με το Facebook. Συγκεκριμένα, στέλνει ένα μήνυμα σε ένα άτομο και στη συνέχεια επιλέγει τις τρεις τελίτσες αριστερά του μηνύματος, δηλ. "περισσότερα" και προσπαθεί να κάνει προώθηση του μηνύματος αυτού σε περισσότερα άτομα. Ενώ έως πριν μερικές μπορούσε να κάνει προώθηση οποιουδήποτε μηνύματος σε οποιοδήποτε αριθμό ατόμων, τώρα ο αριθμός των προωθήσεων περιορίζεται στα πέντε άτομα. Στη συνέχεια η καρτέλα με τα άτομα στα οποία μπορεί να προωθηθεί το μήνυμα γίνεται αχνή και για την προώθηση του μηνύματος σε περισσότερα άτομα πρέπει η διαδικασία να ξεκινήσει από την αρχή. Αυτή η διαδιακασία προσθέτει ταλαιπωρία. Γι' αυτό, αν γνωρίζετε, θα ήθελα να μου πείτε κάποιον τρόπο να αποκατασταθεί η δυνατότητα προώθησης ενός μηνύματος σε απεριόριστο αριθμό ατόμων.
    Σας ευχαριστώ.
    Εικασία: Μήπως στέλνει συχνά σε πολλαπλούς αποδέκτες και το fb του έβαλε κόφτη στα πόσα άτομα να κάνει προώθηση;

    Τα κάνει κάτι τέτοια το fb.

    Αλλιώς, μήπως έχει εγκατεστημένο κάποιο addon που προκαλεί το πρόβλημα;

    Ας δοκιμάσει να σβήσει cache/cookies/κλπ μήπως λυθεί έτσι το πρόβλημα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εικασία: Μήπως στέλνει συχνά σε πολλαπλούς αποδέκτες και το fb του έβαλε κόφτη στα πόσα άτομα να κάνει προώθηση;

    Τα κάνει κάτι τέτοια το fb.

    Αλλιώς, μήπως έχει εγκατεστημένο κάποιο addon που προκαλεί το πρόβλημα;

    Ας δοκιμάσει να σβήσει cache/cookies/κλπ μήπως λυθεί έτσι το πρόβλημα.
    Σε ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GiorgosAth : 30-09-21 στις 14:04.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εικασία: Μήπως στέλνει συχνά σε πολλαπλούς αποδέκτες και το fb του έβαλε κόφτη στα πόσα άτομα να κάνει προώθηση;

    Τα κάνει κάτι τέτοια το fb.

    Αλλιώς, μήπως έχει εγκατεστημένο κάποιο addon που προκαλεί το πρόβλημα;

    Ας δοκιμάσει να σβήσει cache/cookies/κλπ μήπως λυθεί έτσι το πρόβλημα.
    Δυστυχώς δε λειτούργησε. Πρέπει να είναι θέμα του Facebook. Έχει κανείς αντιμετωπίσει στο παρελθόν ανάλογο πρόβλημα; Διάβασα στο ίντερνετ ότι το 2020 το Facebook άλλαξε το μέγιστο αριθμό ταυτόχρονων κοινοποιήσεων μηνυμάτων στο Messenger σε πέντε χρήστες (άτομα ή ομάδες). Δεν διάβασα ανάλογο άρθρο για το site του Facebook. Το λογικό είναι, καθώς το πρόβλημα στο laptop του πατέρα μου εμφανίσθηκε πριν μερικές εβδομάδες, το άρθρο το οποίο διάβασα να μην αφορά το site του Facebook. Εκτός αν το Facebook πρόσφατα αποφάσισε να θέσει όριο στις κοινοποιήσεις μηνυμάτων και στο site του.

  5. #5
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εικασία: Μήπως στέλνει συχνά σε πολλαπλούς αποδέκτες και το fb του έβαλε κόφτη στα πόσα άτομα να κάνει προώθηση;

    Τα κάνει κάτι τέτοια το fb.

    Αλλιώς, μήπως έχει εγκατεστημένο κάποιο addon που προκαλεί το πρόβλημα;

    Ας δοκιμάσει να σβήσει cache/cookies/κλπ μήπως λυθεί έτσι το πρόβλημα.
    Καλησπέρα σας. Έκανα ότι μου είπατε. Δυστυχώς δε δούλεψε. Δοκίμασα να αναπαράγω τη διαδικασία στο δικό μου υπολογιστή, στο δικό μου Facebook. Έστειλα ένα μήνυμα και στη συνέχεια, επιλέγοντας από το μενού που ανοίγει πατώντας τις τρεις τελίτσες αριστερά του σταλθέντος μηνύματος, επέλεξα προώθηση. Δεν αντιμετώπισα περιορισμό στον αριθμό των ατόμων που μπορούσα να κάνω προώθηση του εν λόγω μηνύματος (επέλεξα 7 χρήστες, πάνω από τους 5 που περιορίζεται ο πατέρας μου να προωθήσει ταυτόχρονα το ήδη σταλθέν μήνυμα). Έχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω;

  6. #6
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας. Έκανα ότι μου είπατε. Δυστυχώς δε δούλεψε. Δοκίμασα να αναπαράγω τη διαδικασία στο δικό μου υπολογιστή, στο δικό μου Facebook. Έστειλα ένα μήνυμα και στη συνέχεια, επιλέγοντας από το μενού που ανοίγει πατώντας τις τρεις τελίτσες αριστερά του σταλθέντος μηνύματος, επέλεξα προώθηση. Δεν αντιμετώπισα περιορισμό στον αριθμό των ατόμων που μπορούσα να κάνω προώθηση του εν λόγω μηνύματος (επέλεξα 7 χρήστες, πάνω από τους 5 που περιορίζεται ο πατέρας μου να προωθήσει ταυτόχρονα το ήδη σταλθέν μήνυμα). Έχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω;
    Συνεχίζω να αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα*. Έκανα log out στο site του Facebook 2 φορές. Επίσης, απεγκατέστησα τις εφαρμογές Facebook και Messenger στο smartphone. Το πρόβλημα επιμένει.
    *Στο site του Facebook.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας