Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei-MikroTik hap ac2
    Καλημέρα παιδιά,

    Πριν από 2 βδομάδες επισκέυτηκαν το πατρικό μου (όπου υπάρχει κατάστημα και σπίτι) κάποιες κοπέλες από την WIND για να μας προβθήσουν το WIND 100 FIBER σε αρκετά καλή τιμή μπορώ να πω. Για την ιστορία, και το σπίτι και το κατάστημα ήταν με 50αρα VDSL από Cosmote, όπου τερμάτιζα την ταχύτητα και το attainable άγγιζε τα 110Mbps τουλάχιστον (βρίσκομαι κοντά στην καινούρια καμπίνα που έβαλε η Cosmote (καμπινα 201, Α.Κ. Κουφαλίων).

    Με διαβεβαίωσαν ότι πλέον η διαχείρηση της καμπίνας γίνεται από την WIND ή τουλάχιστον συνδυαστικά και από τους 2 παρόχους. Το είχα καημό αυτό για πιθανές βλάβες που μπορεί να προκύψουν και για χρόνους αποκατάστασης.

    Η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει αυτό το σενάριο, αν δηλαδή έδωσε την διαχείριση κάποιων καμπινών της η Cosmote στην WIND ή αν μου πούλησαν παπά. Σε μια αναζήτηση που έκανα στην ΕΕΤΤ δεν βρήκα κάτι.

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Νομίζω ότι λένε ότι να ΄ναι αρκεί να πουλήσουν....
    Πάλι καλά που δεν σου είπαν ότι δεν βλέπεις καλά στην καμπίνα δεν γράφει ΟΤΕ που λες εσύ αλλά WIND

  3. #3
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei-MikroTik hap ac2
    Το καλό είναι ότι έχω τα μηνύματα από την συνομιλία στο viber. Μου είπε ότι αν υπάρχει πρόβλημα στην ταχύτητα μπορεί να αλλάξει η wind καλώδιο από καμπίνα μέχρι το box, κάτι που μου ακούστηκε τρελό.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.826
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Τι άλλο θα σκεφτούν οι πωλητές αυτής της εταιρείας... Κάποιος πρέπει να κινηθεί νομικά εναντίον τους κάποια στιγμή, δεν γίνεται τόσα χρόνια αυτή η κατάσταση.

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.522
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μα γιατι?
    Κανουν αιτημα στον οτε και γινεται. Δεν ειπαν ψεματα.
    Ο συνδρομητης δεν μιλαει με τον οτε, η wind μιλαει.

  6. #6
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.826
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ManosBoch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είπε ότι αν υπάρχει πρόβλημα στην ταχύτητα μπορεί να αλλάξει η wind καλώδιο από καμπίνα μέχρι το box
    Αυτό μόνο σε κάποιο παράλληλο σύμπαν θα γίνει. Το πολύ να κάνουν αίτημα στον ΟΤΕ και να τους γράψει όπως σε πολλές περιπτώσεις που δεν αφορά δικό τους συνδρομητή. Και βασικά αυτό που θέλει φαντάζομαι ο Μάνος είναι να ΜΗΝ εμπλέκονται άλλοι πάροχοι και προστίθεται επιπλέον χρόνος σε περίπτωση βλάβης, γι' αυτό του είπαν χωρίς να ισχύει ότι μπορούν να διαχειρίζονται και αυτοί την καμπίνα.

  7. #7
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ θα πω την δικιά μου μεριά που μου έτυχε,εμείς έχουμε καμπίνες Vodafone εδώ που μένω,ειμαι πρώην συνδρομητής νόβα,με άφησαν να φύγω ατελώς γιατί για αρκετούς μήνες είχα συνεχείς προβλήματα με τον θόρυβο της γραμμής και με αρκετά λάθη,τόσα που δεν μπορούσε να πάρει τηλ η γυναίκα μου αν χρειαζόταν κάτι,πήγα wind fiber 100 με wind vision,ξεκίνησε να μου κάνει τα ίδια προβλήματα αλλά ποιο ελαφριά,μια φορά πήρα τηλέφωνο και μέσα σε 2 μέρες σταμάτησαν.
    Έχω την εντύπωση ότι η wind έχει καλύτερη συνεννόηση με τους παρόχους των dslam και ποιο άμεση.

  8. #8
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei-MikroTik hap ac2
    Παιδιά απλά θέλω ο πάροχος που έχω να μπορεί να επέμβει ο ίδιος στην καμπίνα για τυχόν αλλαγές/βλάβες. Από παλιότερες εμπειρίες, όταν έχεις άλλο πάροχο από αυτόν που έχει την καμπίνα, τότε καθυστερεί το πράγμα και πετάει ο ένας το μπαλάκι σοτν άλλο.

    Εν τέλη έκανα υπαναχώρηση γιατί 1ον μου είπαν μπαρούφες περί δική τους καμπίνα και 2ον είπαν ψέματα ότι δεν θα πληρώσω ρήτρα αποδέσμευσης στην Cosmote (είπαν ότι έχει αλλάξει η νομοθεσία και δεν πληρώνεις ρήτρα). Επίσης από cosmote μου έκανα καλύτερη προσφορά (από αυτήν που είχα).

    Προσοχή παιδιά!!!! Ειναι πολύ οι επιτήδειοι !! (αυτό με την μη πληρωμή ρήτρα το έχουν πει σε πολλούς απ'ότι μας είπαν από Cosmote και δεν ισχύει προφανώς όταν έχεις ενεργό συμβόλαιο)

  9. #9
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ManosBoch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά απλά θέλω ο πάροχος που έχω να μπορεί να επέμβει ο ίδιος στην καμπίνα για τυχόν αλλαγές/βλάβες. Από παλιότερες εμπειρίες, όταν έχεις άλλο πάροχο από αυτόν που έχει την καμπίνα, τότε καθυστερεί το πράγμα και πετάει ο ένας το μπαλάκι σοτν άλλο.

    Εν τέλη έκανα υπαναχώρηση γιατί 1ον μου είπαν μπαρούφες περί δική τους καμπίνα και 2ον είπαν ψέματα ότι δεν θα πληρώσω ρήτρα αποδέσμευσης στην Cosmote (είπαν ότι έχει αλλάξει η νομοθεσία και δεν πληρώνεις ρήτρα). Επίσης από cosmote μου έκανα καλύτερη προσφορά (από αυτήν που είχα).

    Προσοχή παιδιά!!!! Ειναι πολύ οι επιτήδειοι !! (αυτό με την μη πληρωμή ρήτρα το έχουν πει σε πολλούς απ'ότι μας είπαν από Cosmote και δεν ισχύει προφανώς όταν έχεις ενεργό συμβόλαιο)
    Σε αυτό με την ρήτρα που λες σε κανέναν πάροχο δεν μπορείς να φύγεις πριν τελειώσει το συμβόλαιο ατελώς,εκτός μόνο ΟΤΑ θα υπάρχει π.χ βλάβη που δεν μπορεί να σου την λύσει ή κάποια καταγγελία από εεττ.
    Δεν φταίει μόνο αυτός που σου είπε ότι δεν πληρώνεις ρήτρα αλλά και εσυ που δεν το ρώτησες στην cosmote πριν κανείς το αίτημα σου.
    Και εμένα μου λέγανε κάποτε ότι και να μην πληρώσω την ρήτρα δεν μπορούν να σε κάνουν τίποτα άλλα τέτοια πράματα αλλα όταν τους είπα αν με ενοχλούν εμένα να δώσω το δικός το νούμερο να παίρνουν κάνανε τουμπεκί ψιλοκομμένη.

  10. #10
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei-MikroTik hap ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darcdrake Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό με την ρήτρα που λες σε κανέναν πάροχο δεν μπορείς να φύγεις πριν τελειώσει το συμβόλαιο ατελώς,εκτός μόνο ΟΤΑ θα υπάρχει π.χ βλάβη που δεν μπορεί να σου την λύσει ή κάποια καταγγελία από εεττ.
    Δεν φταίει μόνο αυτός που σου είπε ότι δεν πληρώνεις ρήτρα αλλά και εσυ που δεν το ρώτησες στην cosmote πριν κανείς το αίτημα σου.
    Και εμένα μου λέγανε κάποτε ότι και να μην πληρώσω την ρήτρα δεν μπορούν να σε κάνουν τίποτα άλλα τέτοια πράματα αλλα όταν τους είπα αν με ενοχλούν εμένα να δώσω το δικός το νούμερο να παίρνουν κάνανε τουμπεκί ψιλοκομμένη.
    Βρε δίκιο έχεις. Ποτέ δεν τους πίστεψα. Ειδικά με το θέμα της καμπίνας, για αυτό και τους ζορισα πολύ να μου πουν που είναι η νέα καμπίνα που έβαλε η wind (που αποδείχθηκε ψέμα). Αλλά και για την ρήτρα επίσης δεν τους πίστεψα και το αυτο περίμενα τηλέφωνο από cosmote ώστε να κάνω υπαναχώρηση αν κάτι δεν ίσχυε.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας