Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 90
  1. #61
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Η βοντα μπορεί να μην έχει τόσο καλές ταχύτητες όπως η κοτε αλλά το onthespot είναι σχεδόν μοναδικό σε αυτό που δίνει νομίζω... Όσο χαλιά ταχύτητες και να έχει, αν κ τώρα τελευταία έχει αρχίσει και φτιάχνει λίγο το θέμα της ταχύτητας.. Το καλοκαίρι ήταν σκέτο δράμα..
    Πάντως κ εγώ νομίζω ότι σε ταχύτητες η άνεμος είναι λίγο καλύτερη από τη βοντα.. Παράδοξο, αλλά έτσι είναι.. Αν και παίζει ρόλο κ η εκάστοτε περιοχή γενικά..
    Με τυχόν προσφορές καρτοκινητων και onthespot θα πάει από εδώ και πέρα τώρα που τελείωσαν τα απεριόριστα..
    Το neo όπως είπα πλήρως αδιάφορο, αν εξαιρέσεις τα 100 γιγα που δίνουν για περιορισμένο χρονικό διάστημα αν έχω καταλάβει καλά, και από την άλλη σιγά μη πάμε να τους πλουτίσουμε με τα απεριόριστα συμβόλαια και τα πάγια που έχουν... Θέλουν και 5G τρομάρα τους όπως λέω συνέχεια.. Αυτά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 14-10-21 στις 07:37.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #62
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.099
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η βοντα μπορεί να μην έχει τόσο καλές ταχύτητες όπως η κοτε αλλά το onthespot είναι σχεδόν μοναδικό σε αυτό που δίνει νομίζω... Όσο χαλιά ταχύτητες και να έχει, αν κ τώρα τελευταία έχει αρχίσει και φτιάχνει λίγο το θέμα της ταχύτητας.. Το καλοκαίρι ήταν σκέτο δράμα..
    Πάντως κ εγώ νομίζω ότι σε ταχύτητες η άνεμος είναι λίγο καλύτερη από τη βοντα..
    Με τυχόν προσφορές καρτοκινητων και onthespot θα πάει από εδώ και πέρα τώρα που τελείωσαν τα απεριόριστα..
    Το neo όπως είπα πλήρως αδιάφορο, αν εξαιρέσεις τα 100 γιγα που δίνουν για περιορισμένο χρονικό διάστημα αν έχω καταλάβει καλά, και από την άλλη σιγά μη πάμε να τους πλουτίσουμε με τα απεριόριστα συμβόλαια και τα πάγια που έχουν... Αυτά..
    Απεριόριστα λεπτά + sms + 100gb τον μήνα. Θα ήταν μια καλή βάση συζήτησης.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #63
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    H ομιλία δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.. Χρησιμοποιώ voip πάροχο μέσω zoiper.. H viber, messenger κλπ.. Επομένως ούτε και στα sms δίνω ιδιαίτερα βάση.. Γενικά όπως θα κατάλαβες δίνω μικρή βάση στα παραπάνω.. Τα 100 γιγα καλή αρχή θα ήταν, αλλά με όλα τα υπόλοιπα το χάλασαν το θέμα..
    Τώρα με το 5g τι να μας κάνουν τα 5γιγα ιδίως.. Τα 10 κάπως τρώγονται..
    Έπρεπε να το έχουν 10 η 40 γιγα όπως το onthespot. Η εφόσον θέλουν πάγιο 20€ να έδιναν 50γιγα κάθε μήνα σαν πακέτο όπως στο booster.. Δεν μιλάω για τα 100 του booster, το επιπρόσθετο πακέτο των 50 γιγα λέω.. Η έστω να το άφηναν το συμβόλαιο μετά τα 5 η 10 γιγα να συνεχίζει όπως το booster με +15Μ.. Να κάνουν μια πρωτοπορία δηλαδή.. Οχι ξαναζεσταμενο φαγητό που λένε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 14-10-21 στις 07:58.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #64
    Εγγραφή
    29-02-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Melomakarono LTE
    Πέσε για κάμψεις ΝΕΟ!

    Περιμένετε και τις προσφορές του Black Friday, πέρυσι σε Vodafone πήρα το unlimited ultra με 38 ευρώ και όταν το συνδύασα με σταθερή πήγε στα 35 ευρώ.
    Να αναφέρω επίσης και την υπηρεσία internet 4sharing που δωρεάν σου δίνουν μια κάρτα sim για απεριόριστα δεδομένα.

  5. #65
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H ομιλία δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.. Χρησιμοποιώ voip πάροχο μέσω zoiper.. H viber, messenger κλπ.. Επομένως ούτε και στα sms δίνω ιδιαίτερα βάση..
    Ορίστε το πρόβλημά σου λοιπόν.. Για ομιλία και SMS χαλάς πολλά data. Γύρνα στον παραδοσιακό τρόπο και θα σου μένουν περισσότερα data και οι προσφορές των χουβαρντάδων παρόχων μας θα είναι μια χαρά..



  6. #66
    Εγγραφή
    09-06-2017
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    510/51
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Melomakarono Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέσε για κάμψεις ΝΕΟ!

    Περιμένετε και τις προσφορές του Black Friday, πέρυσι σε Vodafone πήρα το unlimited ultra με 38 ευρώ και όταν το συνδύασα με σταθερή πήγε στα 35 ευρώ.
    Να αναφέρω επίσης και την υπηρεσία internet 4sharing που δωρεάν σου δίνουν μια κάρτα sim για απεριόριστα δεδομένα.
    Έκανες φορητότητα ή μετατροπή από καρτοκινητό;

  7. #67
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6779/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    frog για ομιλια (και λιγα data) μαζι με onthespot για data εως 40Gb. Το "neo" ειναι για κλαματα.

  8. #68
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Κακό το νέο πρόγραμμα της Cosmote. Αυτό που μου τη δίνει δεν είναι τόσο το ότι είναι ακριβό για αυτά που προσφέρει (αυτό ήταν αναμενόμενο), αλλά το ότι παρουσιάζεται σαν ένα πρόγραμμα που μπορεί κανείς να το προσαρμόσει "όπως θέλει", ενώ δίνει μόλις 2 επιλογές για ομιλία, 2 για SMS και 2 για internet και αυτές "κουτσουρεμένες".
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Boomshaq Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τελευταία παραγραφος λέει:

    "COSMOTE Neo: Φιλικό προς το περιβάλλον

    Το COSMOTE Neo είναι, επίσης, φιλικό προς το περιβάλλον, καθώς το «ταξίδι του συνδρομητή» είναι εξ ολοκλήρου ψηφιακό και δεν χρειάζεται να μετακινηθεί για να εξυπηρετηθεί, ούτε γίνεται εκτύπωση και διανομή λογαριασμών, αφού δεν έχει λογαριασμό. Έτσι, συμβάλλει στην προστασία του περιβάλλοντος και στη μείωση των εκπομπών διοξειδίου του άνθρακα."

    Μόνο εμένα μου θυμίζει τον λόγο που η apple δεν έδινε φορτιστή με την συσκευασία;
    Η κλασική υποκρισία των εταιριών. Την οικολογική τους συνείδηση όποτε θέλουν τη θυμούνται. Η Cosmote εδώ και 3 χρόνια προσφέρει eSIM αποκλειστικά μέσω των καταστημάτων με έγχαρτο QR Code, αντί να την προσφέρει μέσω του MyCosmote. Για να μην αναφέρω ότι στους νέους πελάτες ακόμα στέλνει με courier ένα σωρό φύλλα προς υπογραφή, αντί να δώσει τη δυνατότητα ψηφιακής υπογραφής του συμβολαίου.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν μια συγκεκριμένη εταιρεία δίνει τα πάντα απεριόριστα στο κινητό με 30 και 35 €
    Μιας που αναφέρεσαι στη Wind, να επισημάνω πως το απεριόριστο πρόγραμμά της επισήμως κοστίζει 49€. Πάντα κάποιοι παίρνουν ειδικές προσφορές και αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρίες, εφόσον συνδυαστεί το πρόγραμμα κινητής με σταθερό ή ορισμένες φορές απλά για να "δελεαστεί" ένας συνδρομητής να μεταβεί σε ακριβότερο πρόγραμμα. Ωστόσο, εν προκειμένω αυτό δεν σημαίνει πως θα πάρουν όλοι το πρόγραμμα W Unlimited με 30€ ή 35€ όπως αφήνεις να εννοηθεί, γιατί ούτε όλοι μπορούν/θέλουν να συνδυάσουν κινητό με σταθερό, ούτε όλοι έχουν πρόσβαση σε προσφορές αναβάθμισης συμβολαίου στις τιμές που λες. Έχω γνωστούς που έχουν ήδη συμβόλαιο στη Wind και το W Unlimited τους το δίνει με 45€ αντί για 49€. Κάποιοι άλλοι όμως το πήραν πράγματι στα 35€, χωρίς να υπάρχει κάποιος "ειδικός" λόγος για αυτή την τιμή. Λες και είναι θέμα "τύχης" το τι θα εμφανίσει το σύστημα στον καθένα. Κάθε περίπτωση λοιπόν είναι διαφορετική, οπότε δεν υπάρχει λόγος να γενικεύουμε από την στιγμή που δεν είναι για όλους εγγυημένη μια συγκεκριμένη τιμή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pluss : 15-10-21 στις 00:10.

  9. #69
    Εγγραφή
    29-02-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Melomakarono LTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CaptainNickGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανες φορητότητα ή μετατροπή από καρτοκινητό;
    Φορητότητα και έρχονταν ο λογαριασμός 38 ευρώ. Ύστερα είδα ότι έχω έκπτωση και δωρεάν 2ρη κάρτα sim με απεριόριστα εάν κάνω σύνδεση σταθερή και αγόρασα την φθηνότερη. 34.17 ευρώ κινητό και άλλα 17 ευρώ περίπου σταθερή.

  10. #70
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pluss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το γενικεύεις. Το απεριόριστο πρόγραμμα της Wind κοστίζει 49€.- Το ότι κάποιοι θα πάρουν ειδικές προσφορές, δεν λέει κάτι, σε όλες τις εταιρίες παίζουν ειδικές προσφορές αν συνδυαστεί το πρόγραμμα κινητής με σταθερό ή για να "δελεαστεί" ένας συνδρομητής να μεταβεί σε ακριβότερο πρόγραμμα. Αλλά όχι, δεν θα πάρει ο οποιοσδήποτε το πρόγραμμα W Unlimited με 30€ ή 35€ όπως λες.
    Ναι σκέτο δεν το παίρνει ο οποιοσδήποτε, αλλά σε συνδιασμό με 100αρα VDSL/FTTH το παίρνουν όλοι όσοι θέλουν 100αρα στο σταθερό.

  11. #71
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σκέτο δεν το παίρνει ο οποιοσδήποτε, αλλά σε συνδιασμό με 100αρα VDSL/FTTH το παίρνουν όλοι όσοι θέλουν 100αρα στο σταθερό.
    Προφανώς, αλλά δεν κολλάει και πολύ να μιλάει για τέτοιες τιμές εννοώντας ότι θα είναι και το σταθερό στη Wind, ενώ εδώ βρισκόμαστε σε ένα θέμα που αφορά αποκλειστικά ένα πρόγραμμα κινητής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pluss : 14-10-21 στις 19:46.

  12. #72
    Εγγραφή
    09-06-2017
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    510/51
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Melomakarono Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φορητότητα και έρχονταν ο λογαριασμός 38 ευρώ. Ύστερα είδα ότι έχω έκπτωση και δωρεάν 2ρη κάρτα sim με απεριόριστα εάν κάνω σύνδεση σταθερή και αγόρασα την φθηνότερη. 34.17 ευρώ κινητό και άλλα 17 ευρώ περίπου σταθερή.
    Για όλα αυτά έχεις ένα account ή δυο;

  13. #73
    Εγγραφή
    29-02-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Melomakarono LTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CaptainNickGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όλα αυτά έχεις ένα account ή δυο;
    Στο ίδιο ΑΦΜ, δυο διαφορετικοί λογαριασμοί με διαφορετικές ημερομηνίες έκδοσης. Πληρώνω ξεχωριστά δηλαδή από το ίδιο account.

  14. #74
    Εγγραφή
    23-08-2021
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Δεν γενικεύω.
    Γνωρίζω πολλούς, που χωρίς να έχουν συνδυαστικο με σταθερή έχουν πάρει τη συγκεκριμένη προσφορά στη συγκεκριμένη τιμή και μάλιστα πολύ εύκολα.

    Ρωτώντας σε κατάστημα αν υπάρχει ενεργή προσφορά στη γραμμή τους. Ένας από αυτούς είμαι κι εγώ.
    Προφανώς δεν είπα ούτε εννόησα ούτε υπονοησα ότι δίνεται σε όλους.
    Τουλάχιστον πριν κάποιους μήνες ήταν πολύ εύκολο να την πάρει ο ενδιαφερόμενος.

  15. #75
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Συμπερασματικα λοιπόν Τσαμάζ αλλού τα κολπάκια σου

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας