Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    01-05-2011
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Καλησπέρα σε όλους,

    Υπάρχει τρόπος να έχω εισερχόμενες voip κλήσεις στο κινητό μου, χωρίς να πέφτει η μπαταρία ή είναι de facto ότι θα συμβαίνει;

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Δοκίμασε το acrobits. 10€ για ένα license.

  3. #3
    Εγγραφή
    01-05-2011
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση
    Βλέπω 2 εφαρμογές acrobits. Φαντάζομαι εννοείς το Groundwire (είναι στα 10€)
    Δυστυχώς δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου (iphone 5C)

    Υπάρχει κάτι άλλο;

  4. #4
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Ναι έχεις δίκιο το groundwire. Ε τότε δες την paid version του zoiper.

  5. #5
    Εγγραφή
    01-05-2011
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Το zoiper απ' ότι βλέπω, ακόμα και στη Lite έκδοση έχει full λειτουργικότητα.
    H premium έκδοση έχει επιπλέον προώθηση κλήσεων / μεταφορά κλήσης κλπ https://www.zoiper.com/pdf/Zoiper_Pr...ison_Chart.pdf
    Επιπλέον βλέπω μία προεραιτική συνδρομή με 1€ / μήνα ή 10€ / έτος για push notifications
    Αν λειτουργεί σωστά αξίζει.
    Στα σχόλια βέβαια κάποιος αναφέρει ότι όταν αλλάζεις ip, σταματάει να λειτουργεί..

    Don’t pay for the subscription
    Overall, the app does what it claims to do, but the paid subscription doesn’t work. If you disable wifi and switch to wireless data or change networks or your internet provider changes your IP, the app stops working and you get a weird error “missing push device token” which is the only feature the paid version gives you: push notifications. So if you’re using the free version, you should be OK, but don’t throw money at the subscription, it just doesn’t work.

  6. #6
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Κοίτα δεν την έχω δοκιμάσει. Όταν το είχα ψάξει η paid version είχε εγγυημένα push notifications. Τώρα αν διαβάζεις ότι δεν ισχύει βάλε το free και αν δεις ότι δεν κάνει βάλε το paid για ένα μήνα να κάνεις της δοκιμές σου.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.512
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT, Mikrotik x86
    Χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια σε pure android τον sip client που υπάρχει embedded στον dialer. Μπορώ να πω ότι δεν μου έχει πειράξει καθόλου την μπαταρία. Είναι πολύ απλός. Οπότε δεν κάνει και πολλά πολλα όπως άλλες εφαρμογές

  8. #8
    Εγγραφή
    01-05-2011
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα δεν την έχω δοκιμάσει. Όταν το είχα ψάξει η paid version είχε εγγυημένα push notifications. Τώρα αν διαβάζεις ότι δεν ισχύει βάλε το free και αν δεις ότι δεν κάνει βάλε το paid για ένα μήνα να κάνεις της δοκιμές σου.
    Μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atux_null Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια σε pure android τον sip client που υπάρχει embedded στον dialer. Μπορώ να πω ότι δεν μου έχει πειράξει καθόλου την μπαταρία. Είναι πολύ απλός. Οπότε δεν κάνει και πολλά πολλα όπως άλλες εφαρμογές
    Έχεις κανονικά εισερχόμενες κλήσεις;

    Αν δεν καταφέρω να έχω εγγυημένα εισερχόμενες κλήσεις, σκέφτομαι (αν γίνεται) να κάνω προώθηση τις κλήσεις στο κινητό μου μέσω ενός linksys spa3102
    Λέω αν γίνεται γιατί θέλω η προώθηση να γίνεται ως εξής: εισερχόμενη σε modulus και προώθηση στο κινητό μου μέσω callingcredit.

  9. #9
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Μιλάει για android κι εσύ έχεις iphone. Στο iOS τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Όλες οι εφαρμογές γίνονται kill όταν πάνε στο background.
    Αν δεν έρθει ειδοποίηση από την push υπηρεσία της Apple για να ξυπνήσει η εφαρμογή δεν πρόκειται να δεχθείς τηλεφωνική κλήση.
    Στο android αν το βάλεις να κάνεις register αρκετά συχνά συνήθως λύνεται το πρόβλημα και μένει ενεργή η εφαρμογή.

  10. #10
    Εγγραφή
    01-05-2011
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάει για android κι εσύ έχεις iphone.
    Ναι, το κατάλαβα αυτό απλά έλεγα αν υπάρχει σίγουρη λύση για android ν' αλλάξω συσκευή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο iOS τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Όλες οι εφαρμογές γίνονται kill όταν πάνε στο background.
    Αν δεν έρθει ειδοποίηση από την push υπηρεσία της Apple για να ξυπνήσει η εφαρμογή δεν πρόκειται να δεχθείς τηλεφωνική κλήση.
    Αυτό όμως δεν το γνώριζα..

    Τέλοσπάντων, λίγο που είδα τα πακέτα της intertelecom, βλέπω πακέτο με 500΄προς όλα τα κινητά και σταθερά στην Ελλάδα.
    Λέω να πάω τον αριθμό intertelecom και να κάνω προώθηση όλες τις κλήσεις απευθείας στο κινητό μου. 5€ το πακέτο + 1€ για τον αριθμό, δεν είναι άσχημα σε σχέση με τα 27€/μήνα που δίνω τώρα. (Για internet έχω το κινητό)

    Αν υπάρχει βέβαια κάποιο οικονομικότερο πακέτο ομιλίας από Ελληνικό πάροχο, ευχαρίστως να το ακούσω

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας