Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    COSMOTE
    Δελτίο Τύπου:
    -Περιαγωγή με ταχύτητες 5G σε συνολικά 34 χώρες για τους συνδρομητές COSMOTE
    -Οι συνδρομητές COSMOTE απολαμβάνουν το μεγαλύτερο δίκτυο συνεργασιών με ξένους παρόχους για 5G Roaming
    14 Οκτωβρίου 2021
    Συνεργασία με δίκτυα όλο και περισσότερων χωρών εξασφαλίζει η COSMOTE, ώστε οι συνδρομητές της να έχουν πρόσβαση στην εμπειρία 5G και στο εξωτερικό. Κίνα, Κροατία, Κύπρος, Λουξεμβούργο, Πολωνία, Σαουδική Αραβία, Ταϊλάνδη, Τσεχία και Φιλιππίνες είναι οι νέες προσθήκες στον κατάλογο των χωρών όπου οι συνδρομητές COSMOTE έχουν υπηρεσίες 5G Roaming. Αντίστοιχα, οι ταξιδιώτες από τις παραπάνω χώρες, όταν επισκέπτονται τη χώρα μας, αποκτούν δυνατότητα σύνδεσης με το COSMOTE 5G, το μεγαλύτερο 5G δίκτυο στην Ελλάδα . Με την προσθήκη των νέων χωρών, η COSMOTE έχει πλέον εξασφαλίσει συμφωνίες για 5G περιαγωγή με δίκτυα από 34 χώρες σε όλο τον κόσμο.

    Η COSMOTE είναι ο πρώτος πάροχος στην Ελλάδα που προχώρησε σε συμφωνίες με ξένα δίκτυα για 5G Roaming ήδη από τον Δεκέμβριο του 2020 και έχει εξασφαλίσει για τους συνδρομητές της τις περισσότερες συνεργασίες με ξένους παρόχους. Οι συνδρομητές COSMOTE έχουν ήδη πρόσβαση σε 5G Roaming στις παρακάτω χώρες: Αυστρία, Βουλγαρία, Γαλλία, Γερμανία, Δανία, Ελβετία, Εσθονία, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, Η.Π.Α., Ισπανία, Ισραήλ, Ιταλία, Κίνα, Κροατία, Κύπρος, Λουξεμβούργο, Νορβηγία, Ν. Κορέα, Ολλανδία, Ομάν, Ουγγαρία, Παρθένους Νήσους (Η.Π.Α.), Πολωνία, Πουέρτο Ρίκο, Ρουμανία, Σαουδική Αραβία, Σιγκαπούρη, Σουηδία, Ταϊβάν, Ταϊλάνδη, Τουρκία, Τσεχία, Φιλιππίνες και Φινλανδία.

    Παράλληλα, τις τεράστιες δυνατότητες του COSMOTE 5G μπορούν να απολαμβάνουν οι επισκέπτες στην Ελλάδα από 35 χώρες , συμπεριλαμβανομένων εκείνων της Λιθουανίας, της Πορτογαλίας και της Ρωσίας.

    Πρόσβαση στο 5G Roaming έχουν όλοι οι συνδρομητές COSMOTE, ιδιώτες κι επιχειρήσεις (συμβόλαιο, καρτοσυμβόλαιο, καρτοκινητή), που διαθέτουν πιστοποιημένη 5G συσκευή συγκεκριμένων κατασκευαστών στις παραπάνω χώρες . Στις εν λόγω χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, οι συνδρομητές της COSMOTE απολαμβάνουν 5G Roaming χωρίς επιπλέον χρεώσεις , καθώς αξιοποιούν τις παροχές του προγράμματος που διαθέτουν στην Ελλάδα. Για τις χώρες που δεν ανήκουν στην Ε.Ε., μπορούν να ενεργοποιούν την υπηρεσία COSMOTE Travel Pass και να χρησιμοποιούν το πρόγραμμα που έχουν στην Ελλάδα, με μία ημερήσια χρέωση.

    Το COSMOTE 5G είναι το μεγαλύτερο 5G δίκτυο στη χώρα με πανελλαδική πληθυσμιακή κάλυψη που έχει ήδη ξεπεράσει το 50%. Σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη η κάλυψη έχει ήδη φθάσει στο 97% και 90% αντίστοιχα, ενώ, σε συγκεκριμένες περιοχές, οι μέγιστες ταχύτητες του COSMOTE 5G ξεπερνούν το 1Gbps. Το δίκτυο συνεχίζει να αναπτύσσεται δυναμικά, με νέο στόχο το 60% πανελλαδικής πληθυσμιακής κάλυψης μέχρι το τέλος της χρονιάς.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.675
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ελα ρε GigaCosmote δώσε πόνο...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #3
    Εγγραφή
    13-12-2016
    Μηνύματα
    200
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα ρε GigaCosmote δώσε πόνο...
    Πάντα θα με ενοχλεί αυτό το "πιστοποιημένες" συσκευές.
    Δεν μπορώ δηλαδή να πάω να αγοράσω συσκευή από κάποιο σκρουτζομάγαζο?

  4. #4
    Εγγραφή
    04-03-2020
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Wind
    Router
    Fritzbox 7950
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Billionaire Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα θα με ενοχλεί αυτό το "πιστοποιημένες" συσκευές.
    Δεν μπορώ δηλαδή να πάω να αγοράσω συσκευή από κάποιο σκρουτζομάγαζο?
    Με τέτοια συσκευή ακριβώς και δεν έχω πρόσβαση στπ 5g..

  5. #5
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.650
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KERSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τέτοια συσκευή ακριβώς και δεν έχω πρόσβαση στπ 5g..
    Αγόρασα πριν μια εβδομάδα το Samsung Galaxy S20 Plus 5G, το οποίο δεν είναι "πιστοποιημένο" ούτε στην Vodafone (βασικός μου αριθμός) , ούτε στην Cosmote (δεύτερος αριθμός) .

    Στην Vodafone συνδέθηκα με την μία σε 5G καθώς το έχει προενεργοποιημένο σε όλους.

    Στην Cosmote δεν συνδέθηκα άμεσα, καθώς πρέπει να στείλεις μήνυμα για να ενεργοποιηθεί. Στέλνοντάς το από το Samsung μου ήρθε απάντηση ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Έβαλα λοιπόν την SIM στο iphone του αδερφού μου που είναι συμβατό, έστειλα το μήνυμα και ενεργοποιήθηκε. Βάζοντας μετά την SIM στο Samsung, παίζει μια χαρά.

  6. #6
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.907
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    έχει 5G ο τουρίστας και όχι κάποιος που έφερε τη συσκευή απο το εξωτερικό ή το skroutz? παράξενο

  7. #7
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα πριν μια εβδομάδα το Samsung Galaxy S20 Plus 5G, το οποίο δεν είναι "πιστοποιημένο" ούτε στην Vodafone (βασικός μου αριθμός) , ούτε στην Cosmote (δεύτερος αριθμός) .

    Στην Vodafone συνδέθηκα με την μία σε 5G καθώς το έχει προενεργοποιημένο σε όλους.

    Στην Cosmote δεν συνδέθηκα άμεσα, καθώς πρέπει να στείλεις μήνυμα για να ενεργοποιηθεί. Στέλνοντάς το από το Samsung μου ήρθε απάντηση ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Έβαλα λοιπόν την SIM στο iphone του αδερφού μου που είναι συμβατό, έστειλα το μήνυμα και ενεργοποιήθηκε. Βάζοντας μετά την SIM στο Samsung, παίζει μια χαρά.
    Την παλεύουν?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #8
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.675
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την παλεύουν?
    Ναι μέγιστη ηλιθιότητα από πλευράς Cosmote.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας