Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    27-05-2021
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    καλησπερα

    εχω αυτη τη στιγμη τα συγκεκριμενα σε 100αρα ειναι ολα καλα ?
    εχω βυθισεις και σκαμπανεβασματα σε ping οπως και μειωσεις ταχυτητας ανα διαστηματα.
    να επικοινωνησω με vodafone να στειλουν τεχνικο να κοιταξει τη καλωδιωση ή φταιει καθαρα και μονο το ρουτερ?
    μπορω να αλλαξω κατι αλλο απο τις ρυθμισεις ?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vdsl.png 
Εμφανίσεις:  72 
Μέγεθος:  23,8 KB 
ID: 231637

  2. #2
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Βασικα το συγκεκριμενο ρουτερ ειναι καλυτερο απο το Η300s και ποιο σταθερο,αρα δεν νομιζω να ειναι θεμα ρουτερ...Απο κει και περα εχεις ελεγξει την δικη σου καλωδιοση??

  3. #3
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s3lin1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χω βυθισεις και σκαμπανεβασματα σε ping οπως και μειωσεις ταχυτητας ανα διαστηματα.
    Με ενσύρματη ή ασύρματη σύνδεση; Αν είναι ασύρματη, είναι λογικά και ανάλογα διάφορους παράγοντες.
    Μόνο σε ενσύρματη σύνδεση κοιτάμε και ελέγχουμε την γραμμή.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-05-2021
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενσύρματη ή ασύρματη σύνδεση; Αν είναι ασύρματη, είναι λογικά και ανάλογα διάφορους παράγοντες.
    Μόνο σε ενσύρματη σύνδεση κοιτάμε και ελέγχουμε την γραμμή.
    ενσυρματη ειναι

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα το συγκεκριμενο ρουτερ ειναι καλυτερο απο το Η300s και ποιο σταθερο,αρα δεν νομιζω να ειναι θεμα ρουτερ...Απο κει και περα εχεις ελεγξει την δικη σου καλωδιοση??
    οχι, αυτο ρωταω. με βαση τα στοιχεια που δειχνω χρειαζεται να φωναξω τεχνικο της vodafone ?

  5. #5
    Εγγραφή
    15-10-2021
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Εκανες κατι;σε ποια περιοχη εισαι;εχω το ιδιο θεμα και εγω

  6. #6
    Εγγραφή
    27-05-2021
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Takaros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανες κατι;σε ποια περιοχη εισαι;εχω το ιδιο θεμα και εγω
    Νεα Ιωνια ειμαι.
    Πηρα τηλ στη vodafone πολλες φορες μεχρι που μιλησα με καποιον ανωτερο αυτων που σηκωνουν τα τηλεφωνα , δηλωσαν βλαβη στη γραμμη και ηρθε τεχνικος της cosmote να κανει αλλαγη στο καφαο και στο κουτι της πολυκατοικιας για την πορτα μου.
    Αλλαξε η γραμμη σε fast/interleaved και τα CRC ειναι κοντα στο 0 αλλα τα FEC συνεχιζουν και ειναι 10000+ μετα απο καποιες ωρες.
    Απ οτι μου ειπε ο τεχνικος της cosmote ειχε προβλημα η γραμμη αλλα η vodafone δεν μπορει να επεμβει εκει και επειδη πρεπει να στειλουν αιτημα για βλαβη στην cosmote δεν ασχολουνται.
    Ειδα καποια βελτιωση με τις διακοπες και τις πτωσεις στην ταχυτητα αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν υπαρχει προβλημα πλεον απλα μειωθηκε σημαντικα.
    Μονο αν τους παιρνεις τηλ συνεχεια και ζητησεις να μιλησεις με καποιον τεχνικο ωστε να σε δηλωσει βλαβη θα δεις προκοπη.
    Στο μελλον θα βαλω Οπτικη μεχρι το σπιτι να ηρεμησω γιατι και το router ειναι για πεταμα

  7. #7
    Εγγραφή
    15-10-2021
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s3lin1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νεα Ιωνια ειμαι.
    Πηρα τηλ στη vodafone πολλες φορες μεχρι που μιλησα με καποιον ανωτερο αυτων που σηκωνουν τα τηλεφωνα , δηλωσαν βλαβη στη γραμμη και ηρθε τεχνικος της cosmote να κανει αλλαγη στο καφαο και στο κουτι της πολυκατοικιας για την πορτα μου.
    Αλλαξε η γραμμη σε fast/interleaved και τα CRC ειναι κοντα στο 0 αλλα τα FEC συνεχιζουν και ειναι 10000+ μετα απο καποιες ωρες.
    Απ οτι μου ειπε ο τεχνικος της cosmote ειχε προβλημα η γραμμη αλλα η vodafone δεν μπορει να επεμβει εκει και επειδη πρεπει να στειλουν αιτημα για βλαβη στην cosmote δεν ασχολουνται.
    Ειδα καποια βελτιωση με τις διακοπες και τις πτωσεις στην ταχυτητα αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν υπαρχει προβλημα πλεον απλα μειωθηκε σημαντικα.
    Μονο αν τους παιρνεις τηλ συνεχεια και ζητησεις να μιλησεις με καποιον τεχνικο ωστε να σε δηλωσει βλαβη θα δεις προκοπη.
    Στο μελλον θα βαλω Οπτικη μεχρι το σπιτι να ηρεμησω γιατι και το router ειναι για πεταμα
    μια απο τα ιδια και εγω και ας ειμαι επαρχια...ζαλισε τουσ συνεχεια γτ στην ουσια δεν λες κατι παραλογο.ζητα να ερθουν να κανουν ελεγχο και απο οτε ας ττο δωσουν εξωτερικη βλαβη ή να γινει συνδιαστικος ελεγχος.σε εμενα ετσι εκαναν και ακομα το ψαχνουμε.τουλαχιστον αυτος π ασχοληθηκε με την βλαβη μου ειναι εξυπηρετικος

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας