Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Να γράψω το πάθημά μου για αποφυγή απο αλλους. Πληρώνεις λογαριασμο σταθερης μεσω του appτης cosmotè δινεις την σχετική έγκριση απ το app της τραπεζας και το μύνημα της cosmote η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε.Τρεις φορες το ιδιο πράγμα.Στην τραπεζα τρεις φορες η χρέωση κανονικά παρακαλώ 3χ47,5€.Η τραπεζα δεν μπορει να ακυρώσει την συναλλαγή και να επιστρέψει τα επιπλέον.Μετά απο 16 ημέρες και αλλεπάλληλα τηλέφωνα στην απρόσωπη εξυπηρέτηση της cosmote ακομη περιμενω τα 95€ που απο σφαλμα της εφαρμογης πληρωθηκαν επιπλέον.Κοροιδευουν τον κόσμο.Δεν πρόκειται να παρουν μια ξανα απο εμενα και αςτα κόψουν ολα.
    ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.

  2. #2
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    παντα μετα απο τετοιο μήνυμα τσεκαρω το app της τραπεζας για να δω αν υπάρχει δέσμευση.

    θα αργησουν με τις διαδικασίες τους (και τις αποχρεώσεις τους).

  3. #3
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Να παίρνεις πίσω χρήματα απο το paypal η το amazon σε δυό με τρείς εργάσιμες και η cosmote να λέει διάφορα

  4. #4
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντα μετα απο τετοιο μήνυμα τσεκαρω το app της τραπεζας για να δω αν υπάρχει δέσμευση.

    θα αργησουν με τις διαδικασίες τους (και τις αποχρεώσεις τους).

    Εννοείται! Και εγώ αυτό κάνω. Ότι δεν χάνει τα χρήματα δεν τα χάνει αλλά όντως θα αργήσουν!

  5. #5
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να γράψω το πάθημά μου για αποφυγή απο αλλους. Πληρώνεις λογαριασμο σταθερης μεσω του appτης cosmotè δινεις την σχετική έγκριση απ το app της τραπεζας και το μύνημα της cosmote η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε.Τρεις φορες το ιδιο πράγμα.Στην τραπεζα τρεις φορες η χρέωση κανονικά παρακαλώ 3χ47,5€.Η τραπεζα δεν μπορει να ακυρώσει την συναλλαγή και να επιστρέψει τα επιπλέον.Μετά απο 16 ημέρες και αλλεπάλληλα τηλέφωνα στην απρόσωπη εξυπηρέτηση της cosmote ακομη περιμενω τα 95€ που απο σφαλμα της εφαρμογης πληρωθηκαν επιπλέον.Κοροιδευουν τον κόσμο.Δεν πρόκειται να παρουν μια ξανα απο εμενα και αςτα κόψουν ολα.
    ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.
    Xαλάρωσε, δεν θα χάσεις τα χρήματά σου.

    3 μήνες σε νοσοκομείο, η κόρη μου έκανε λάθος και πλήρωσε vodafone 2 φορές, 2 * 194 €, λόγω data.

    Από τότε μου αφαιρούνε 17€/μήνα, έχω υπόλοιπο, άφησα κάβα.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #6
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xαλάρωσε, δεν θα χάσεις τα χρήματά σου.

    3 μήνες σε νοσοκομείο, η κόρη μου έκανε λάθος και πλήρωσε vodafone 2 φορές, 2 * 194 €, λόγω data.

    Από τότε μου αφαιρούνε 17€/μήνα, έχω υπόλοιπο, άφησα κάβα.
    Δεν έκανα εγώ λάθος στην πληρωμή αλλα η εφαρμογή τους που έβγαζε μήνυμα οτι η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε. Δεν είναι εποχές για κάβες

  7. #7
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για αυτό προτιμώ πληρωμή μέσω PayPal είτε ελέγχω το e-banking είτε κι μέσω μηνυμάτων στο κινητό από την τράπεζα κάθε φορά που πραγματοποιήτε μια συναλλαγή...
    Είναι δεν είναι λάθος από αυτούς τα λεφτά θα τα πάρεις μετα από κάποιο διάστημα...

  8. #8
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έκανα εγώ λάθος στην πληρωμή αλλα η εφαρμογή τους που έβγαζε μήνυμα οτι η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε. Δεν είναι εποχές για κάβες
    Δίκιο έχεις, αλλά μην ανησυχείς για τα λεφτά ...
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #9
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να γράψω το πάθημά μου για αποφυγή απο αλλους. Πληρώνεις λογαριασμο σταθερης μεσω του appτης cosmotè δινεις την σχετική έγκριση απ το app της τραπεζας και το μύνημα της cosmote η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε.Τρεις φορες το ιδιο πράγμα.Στην τραπεζα τρεις φορες η χρέωση κανονικά παρακαλώ 3χ47,5€.Η τραπεζα δεν μπορει να ακυρώσει την συναλλαγή και να επιστρέψει τα επιπλέον.Μετά απο 16 ημέρες και αλλεπάλληλα τηλέφωνα στην απρόσωπη εξυπηρέτηση της cosmote ακομη περιμενω τα 95€ που απο σφαλμα της εφαρμογης πληρωθηκαν επιπλέον.Κοροιδευουν τον κόσμο.Δεν πρόκειται να παρουν μια ξανα απο εμενα και αςτα κόψουν ολα.
    ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.
    υπαρχει προβλημα στο site της κοσμοτε και και του whats up οσον αφορα την ανανεωση χρονου ομιλιας και την τραπεζα πειραιως το εμαθα σημερα ! δεν μπορει το συστημα της κοσμοτε να συνδεθει με το internet banking της πειραιως για την ισχυρη ταυτοποιηση αυτο βγαζει μυνημα να καλεσεις το 2109294520.
    Επειδη την εχω πατησει αρκετες φορες με την χρεωστικη καρτα της alpha bank πριν 4-5 χρονια να ανανεωνεις και να βγαζει σφαλμα ενω εχει γινει δεσμευση ποσου ! , εκεινη την στιγμη καλεις την τραπεζα σου και ζητας να γινει αποδεσμευση του ποσου λογω λαθους , μετα παιρνεις την εταιρεια κινητης και τους κανεις τα παραπονα σου και ζητας να το αποδεσμευσουνε , τρωει καποιο χρονο αλλα τους λες οτι εχεις αναγκη να βαλεις καρτα και οτι το συστημα σας εχει προβλημα και ειναι αναγκη να παρετε ενα τηλεφωνο , συνηθως σου βαζουνε εκεινοι υπολοιπο δωρεαν για προβλημα που προκυπτει.Και ετσι την βγαζεις καθαρη! αλλα περιμενεις μετα την αποδεσμευση! , κατι αλλο που ειδα οτι πραγματικα μου εχει λυσει τα χερια ειναι να βαλετε την καρτα στο paypall και να κανετε ανανεωση μεσω paypall!! ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα ! Επισης τα τελευταια 3 χρονια που βαζω καρτα σε μια γνωστη μου μεσω χρεωστικης alpha bank και παλι δεν ειχα προβλημα . Πραγματικα αμα δεν ειχα αναγκη το online bonus με χρεωση καρτας θα εβγαζα καρτα ανανεωσης μεσω winbank ή να επαιρνα καρτα απο το περιπτερο! .Ηδη απο τοτε που μου ειχε τυχει υποκλοπη στα στοιχεια της καρτας μου σε online αγορα στο εξωτερικο , πρωτα κοιταω αμα υπαρχει λογαριασμος τραπεζης μετα αμα δεν εχει τοτε κοιταω για paypall και στην εσχατη χρησιμοποιω την πληρωμη καρτα! .

  10. #10
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει προβλημα στο site της κοσμοτε και και του whats up οσον αφορα την ανανεωση χρονου ομιλιας και την τραπεζα πειραιως το εμαθα σημερα ! δεν μπορει το συστημα της κοσμοτε να συνδεθει με το internet banking της πειραιως για την ισχυρη ταυτοποιηση αυτο βγαζει μυνημα να καλεσεις το 2109294520.
    Επειδη την εχω πατησει αρκετες φορες με την χρεωστικη καρτα της alpha bank πριν 4-5 χρονια να ανανεωνεις και να βγαζει σφαλμα ενω εχει γινει δεσμευση ποσου ! , εκεινη την στιγμη καλεις την τραπεζα σου και ζητας να γινει αποδεσμευση του ποσου λογω λαθους , μετα παιρνεις την εταιρεια κινητης και τους κανεις τα παραπονα σου και ζητας να το αποδεσμευσουνε , τρωει καποιο χρονο αλλα τους λες οτι εχεις αναγκη να βαλεις καρτα και οτι το συστημα σας εχει προβλημα και ειναι αναγκη να παρετε ενα τηλεφωνο , συνηθως σου βαζουνε εκεινοι υπολοιπο δωρεαν για προβλημα που προκυπτει.Και ετσι την βγαζεις καθαρη! αλλα περιμενεις μετα την αποδεσμευση! , κατι αλλο που ειδα οτι πραγματικα μου εχει λυσει τα χερια ειναι να βαλετε την καρτα στο paypall και να κανετε ανανεωση μεσω paypall!! ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα ! Επισης τα τελευταια 3 χρονια που βαζω καρτα σε μια γνωστη μου μεσω χρεωστικης alpha bank και παλι δεν ειχα προβλημα . Πραγματικα αμα δεν ειχα αναγκη το online bonus με χρεωση καρτας θα εβγαζα καρτα ανανεωσης μεσω winbank ή να επαιρνα καρτα απο το περιπτερο! .Ηδη απο τοτε που μου ειχε τυχει υποκλοπη στα στοιχεια της καρτας μου σε online αγορα στο εξωτερικο , πρωτα κοιταω αμα υπαρχει λογαριασμος τραπεζης μετα αμα δεν εχει τοτε κοιταω για paypall και στην εσχατη χρησιμοποιω την πληρωμη καρτα! .
    Το πρώτο που έκανα πήρα κατευθείαν την τράπεζα τους εξήγησα τι έγινε αλλα μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να ακυρώσουν τις συναλλαγές , επέμενα έντονα άλλα το μόνο που κατάφερα ήταν να μου δώσει τους κωδικούς έγκρισης των συναλλαγών.Πληρωμές και εγώ όπου υπάρχει με paypal μόνο

  11. #11
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για την ιστορία μετά απο πολλά τηλεφωνήματα τα χρήματα επιστράφηκαν στην κάρτα με τά απο 29 ημέρες.

  12. #12
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ιστορία μετά απο πολλά τηλεφωνήματα τα χρήματα επιστράφηκαν στην κάρτα με τά απο 29 ημέρες.
    Συγνώμη για την αδιακρισία αλλά η πληρωμή μήπως έγινε 25/09 (βράδυ);

  13. #13
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Βράδυ 1/10.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη για την αδιακρισία αλλά η πληρωμή μήπως έγινε 25/09 (βράδυ);
    Βράδυ 1/10.

  14. #14
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βράδυ 1/10.

    - - - Updated - - -



    Βράδυ 1/10.
    Οκ, ρώτησα γιατί έπαιζε μια αναβάθμιση την ημερομηνία που έγραψα που επηρέαζε κάποιες από τις πληρωμές μέσω site ή app (για μια ώρα βέβαια).

  15. #15
    Εγγραφή
    24-06-2012
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Η288Α
    Παρομοιο εγινε και σε μενα σε ανανεωση φρογκ μεσω χρεωστικης eurobank.Η πρωτη ανανεωση απορριφθηκε και επειδη δεν τους εμπιστευομουν περιμενα 15 λεπτα πριν ξαναπροσποαθησω κοιτωντας συνεχως το web banking για τυχον χρεωση.Αφου ειδα οτι οντως δεν αφαιρεθηκαν χρηματα ξαναπροσπαθησα ανανεωση με 10 ευρω και το δεχτηκε. Την επομενη μερα τυχαια ειδα οτι ειχα περισσοτερο χρηματικο υπολοιπο στην συνδεση μου και μπαινοντας στο web banking διαπιστωσα διπλη χρεωση ανανεωσης.Τους πηρα τηλεφωνο προχτες και περιμενω επιστροφη χρηματων και ακυρωση της μιας ανανεωσης.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας