Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    09-02-2008
    Περιοχή
    Καλύβια Θορικού
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΥΒΙΑ
    Καλησπέρα.
    Στο σπίτι μου έχω συνδεση vodafone adsl και πιανω εως 13 mbps download και 600 kbps upload. εχω ρωτησει και τους άλλους παρόχους και κανένας δεν υποστηρίζει vdsl.
    Επειδη εχω απεριόριστα data στο κινητο σκεφτηκα να παρω ενα modem 4g (πχ tplink mr6400) και να βαλω μια εχτρα sim απο το vodafone 4sharing και να χρησιμοποιω αυτο σαν βασικο router. μετρησα ομως με το κινητο την ταχυτητα 4g σε διαφορα σημεια του σπιτιου και επαιζε απο 7-22 mbps σε διαφορα σημεια στο σπιτι. αλλου χειροτερα δηλαδη απο την adsl και αλλου καπως καλυτερα. στο μπαλκονι που τσεκαρα ομως επιασε πανω απο 60. το σπίτι μου είναι υπερυψωμενο ισόγειο διαμέρισμα σε διώροφη πολυκατοικία.
    Θεωρείτε ότι υπάρχει κάποιος τρόπος να καταφέρω να βελτιώσω θεαματικά τη σύνδεση μου στο ιντερνετ? (έστω και με κάποια εξωτερική κεραία, αν και αν υπάρχει άλλη επιλογή με εσωτερική κεραια θα προτιμουσα να μην τρυπαω τοιχους)
    Είναι κάτι που δεν το έχω ξανακάνει και δε γνωρίζω πολλά πράγματα, μόνο ότι είδα τις τελευταίες μέρες από φόρουμ στο ιντερνετ.

    ΥΓ. μετέφερα το θέμα στην κατηγορία κινητή ευρυζωνικότητα γιατί μάλλον ταίριαζε καλύτερα εκεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kouvas81 : 17-10-21 στις 18:12.

  2. #2
    Το ιδιο εχω κανει και εγω με την Vodafone εχοντας παρει ενα 4G router και τωρα πιανω 60αρια. Δεν αντιμετωπισα το προβλημα που εχεις εσυ διοτι εχω δικτυο στο σπιτι, ομως η καλυτερη λυση ειναι να βαλεις το μοντεμ κοντα εκει που εχεις την καλυτερη ληψη, και να βαλεις κανα δυο wifi extenters τα οποια κοστιζουν απο 20 εως +- 100 ευρω...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας