Σελ. 7 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 202

Θέμα: ΝΟVA KAI EONTV

  1. #91
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 41(dB)
    Δεν εχω βρει ομως πουθενα να λεει λεπτομερειες,πως το παραγγελνω χωρις αποκωδικοποιητη.Να σημειωσω δεν εχω νοβα τηλεφωνο.Ειμαι σε wind

  2. #92
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από therion Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω βρει ομως πουθενα να λεει λεπτομερειες,πως το παραγγελνω χωρις αποκωδικοποιητη.Να σημειωσω δεν εχω νοβα τηλεφωνο.Ειμαι σε wind
    αυτο δεν το ξέρω, το πήρα με το κουτι του αλλα χρησιμοποιώ πλεον μονο την εφαρμογη στην τηλεοραση.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  3. #93
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, εχει βρει κανεις λυση με το wifi? θελω να βαλω τον δεκτη σε δωματιο που δεν εχει utp περασμενο και δεν ξερω τι να κανω.
    Δεν μπορω να εχω καλωδιο πεταμενο χυμα κατω υπαρχουν μικρα παιδια και θα τα πεταξουν ολα κατω! ουτε να κανω σουρωτηρι το σπιτι μπορω.

  4. #94
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, εχει βρει κανεις λυση με το wifi? θελω να βαλω τον δεκτη σε δωματιο που δεν εχει utp περασμενο και δεν ξερω τι να κανω.
    Δεν μπορω να εχω καλωδιο πεταμενο χυμα κατω υπαρχουν μικρα παιδια και θα τα πεταξουν ολα κατω! ουτε να κανω σουρωτηρι το σπιτι μπορω.
    Υπάρχουν μηχανάκια που παίρνει το wifi και το δίνουν σε θύρα ethernet.
    Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με ένα παλιό ρούτερ νομίζω.
    Αυτά βέβαια είναι πατέντες, η λύση είναι τηλεόραση στην οποία μπορείς να εγκαταστήσεις την εφαρμογή και να παίξει απευθείας.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  5. #95
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν μηχανάκια που παίρνει το wifi και το δίνουν σε θύρα ethernet.
    Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με ένα παλιό ρούτερ νομίζω.
    Αυτά βέβαια είναι πατέντες, η λύση είναι τηλεόραση στην οποία μπορείς να εγκαταστήσεις την εφαρμογή και να παίξει απευθείας.
    Καλημερα, εννοω λυση στο ιδιο το box δεν γινεται να ανοιξει καπως?
    Χρηματα δεν δινω για υπηρεσια που πληρωνω και ειναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ οτι θα επρεπε να δουλευει το WIFI!!!!
    Για ποιον λογο ειναι κλειστο ? Εχω τηλεορασεις δεν προκειται να παρω αλλη και μαλιστα ακριβη για να μπορει να παρει εφαρμογες.

    - - - Updated - - -

    Βασικα για το 1ο που ειπες, εχω ενα ovislink 5460AP https://manualzz.com/doc/702990/wl-5450ap-spec-sheets το πρωτο μηχανημα που αγορασα οταν μπηκα στο AWMN, εχει client mode ετσι το δουλευα, συνδεεται δλδ σε ενα AP και βγαζει σε ethernet, ειναι σε G (54mbps) αλλα δεν μας χαλαει εδω, λογικα θα κανει την δουλεια, απλα πρεπει να εχω και αυτο στην μεση γιατι την βλακεια που δερνει τη NOVA!!!

    Θα το δοκιμασω καλη ιδεα! thanks

    - - - Updated - - -

    Εχω και ενα tv box που τυγχανει να παιζει οταν εχω κλειστο το root, αλλα δεν βολευει τοσο το τηλεχειριστηριο και θα το δουλευουν ηλικιωμενοι, + οτι αυτο το θελω αλλου.

  6. #96
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, εχει βρει κανεις λυση με το wifi? θελω να βαλω τον δεκτη σε δωματιο που δεν εχει utp περασμενο και δεν ξερω τι να κανω.
    Δεν μπορω να εχω καλωδιο πεταμενο χυμα κατω υπαρχουν μικρα παιδια και θα τα πεταξουν ολα κατω! ουτε να κανω σουρωτηρι το σπιτι μπορω.
    Στο δικό μου δουλεύει κανονικά το wifi, δες μήπως χρειάζεται κάποιο Update

  7. #97
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο δικό μου δουλεύει κανονικά το wifi, δες μήπως χρειάζεται κάποιο Update
    Καλημέρα, μου απάντησε εκπρόσωπος τώρα να το δούμε, ευχαριστώ θα το δω ωστόσο αν και όλοι όπως είδα λένε ότι είναι κλειδωμένο.
    Ας ελπίσουμε να είναι τόσο εύκολο.

  8. #98
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, μου απάντησε εκπρόσωπος τώρα να το δούμε, ευχαριστώ θα το δω ωστόσο αν και όλοι όπως είδα λένε ότι είναι κλειδωμένο.
    Ας ελπίσουμε να είναι τόσο εύκολο.
    Και εγώ αυτό θυμάμαι να διαβάζω, αλλά το δικό μου που πήρα πριν 5 μήνες έχει ανοιχτό το wifi κανονικά, τσέκαρε μήπως έχει κάποια αναβάθμιση συστήματος

  9. #99
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ αυτό θυμάμαι να διαβάζω, αλλά το δικό μου που πήρα πριν 5 μήνες έχει ανοιχτό το wifi κανονικά, τσέκαρε μήπως έχει κάποια αναβάθμιση συστήματος
    Δεν το δουλευω καθολου εγω και δεν το εχω ψαξει η αληθεια ειναι.
    Ευχαριστω θα το κοιταξω σημερα

    - - - Updated - - -

    Τελικα μου ειπε εκπροσωπος που ειχα γραψει στο support οτι εστειλαν αναβαθμιση να κανω reboot, εκανε καπως ελειπα και τελικα τωρα ολα καλα εχει wifi!!!

  10. #100
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπερα, τωρα τελευταια εχω προσεξει πολλα προβληματα στο EON TV, πχ μου τυχαινει συχνα στον δεκτη κιολας να κολαει η εικονα και να παιζει μονο ηχος.
    Τωρα σημερα δεν ανοιγει ουτε η σελιδα απο το pc!!!
    Τι γινεται εχετε και αλλοι προβληματα?
    η γραμμη χρησης ειναι INALAN FTTH 200/200 και σε ολες τις φορες που εχω προβληματα το ιντερνετ ειναι αψογο οποτε δεν ειναι απο αυτο.
    Επισης εκτος τον δεκτη τα ιδια γινονται σε pc και σε κινητο.

    - - - Updated - - -

    Για το σημερινο η inalan φταιει....δεν ξερω πως με μπλοκαρει.
    Με κινητη και μεσω express vpn παιζει κανονικα το EON TV!!!

  11. #101
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχει αλλαξει τιποτα στις υπηρεσιες της ΕΟΝ ωστε να μπορεις να βλεπεις συγχρονως σε 2 μεγαλες οθονες εστω με καποιο εξτρα κοστος; Και αν ναι ποσο ειναι;
    Εχω την εφαρμογη σε smart tv και στο tv box βλεπω μεσω browser ωστε να εχω εικονα και σε αλλη τηλεοραση ομως η ποιοτητα εχει μεγαλη διαφορα

  12. #102
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MANTHES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει αλλαξει τιποτα στις υπηρεσιες της ΕΟΝ ωστε να μπορεις να βλεπεις συγχρονως σε 2 μεγαλες οθονες εστω με καποιο εξτρα κοστος; Και αν ναι ποσο ειναι;
    Εχω την εφαρμογη σε smart tv και στο tv box βλεπω μεσω browser ωστε να εχω εικονα και σε αλλη τηλεοραση ομως η ποιοτητα εχει μεγαλη διαφορα
    Αν δοκιμάσεις να κάνεις cast από το κινητό;
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  13. #103
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν είναι η λυση που θέλω καθως μπορώ να δω στον browser του tv box.
    Με ενδιαφέρει μονο το αν μπορώ να βλέπω συγχρονως σε δευτερη μεγάλη οθονη (αναλογως το αντιτιμο)

  14. #104
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα οχι δεν εχει αλλαξει κατι.
    Μπορεις να δεις σε Smart tv η να βαλεις καποιο υποστηριζομενο tv box.
    Πχ εγω εχω ενα tv box και παιζει κανονικα οποτε μπορω να το βαλω σε μια αλλη τηλεοραση, ενω σε αλλη εχω τον δεκτη που δινουν.
    Παντου η ιδια ποιοτητα μου φαινεται εμενα....πολυ συμπιεσμενη η αναλυση δεν συγκρινεται με Cosmote TV που ειχα πριν.

    Τι εννοεις να βλεπεις με ενα δευτερο tv box?
    Yπαρχει το eon tv extra αλλα απλα δινει και για αλλη συσκευη, δεν ξεχωριζει τι θα ειναι και δεν υπαρχει διαχωρισμος για μεγαλες τηλεορασεις.
    Τι εννοεις "μεγαλη" για ποσες ιντζες λες? τι ποιοτητα εχει? 4Κ ?
    Η ποιοτητα ειναι ιδια ειτε βλεπεις σε pc browser ειτε σε μεγαλη τηλεοραση απο τον δεκτη τους.
    Απλα οσο μεγαλωνει η εικονα τοσο περισσοτερο φαινονται και ειναι ορατες οι ατελειες απο την υψηλη συμπιεση που χρησιμοποιουν στα βιντεο.
    Στο κινητο μου 6.4" ειναι τελεια η ποιοτητα με το ιδιο app στα tv boxes και στα 2 ειναι πολυ μειωμενη σε τηλεοραση LG 37αρα FHD, oταν παιξω σε 22αρα απο PC FHD LED δειχνει παρα πολυ καλη.
    Στο pc ειχα 22αρα οθονη και τωρα που εβαλα 34αρα ultra wide curved αστα να πανε πολυ μεγαλη η διαφορα και δεν δειχνει και σε ολη συνηθως παιζει 16:9 οχι 21:9 που ειναι αυτη.

    Eχεις καλη συνδεση στο ιντερνετ? αν δεν ειναι καλη η συνδεση, ακομα και απο wifi πεφτει η ποιοτητα εικονας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 15-11-22 στις 14:25. Αιτία: Διευκρινύσεις

  15. #105
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MANTHES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι η λυση που θέλω καθως μπορώ να δω στον browser του tv box.
    Με ενδιαφέρει μονο το αν μπορώ να βλέπω συγχρονως σε δευτερη μεγάλη οθονη (αναλογως το αντιτιμο)
    Δυο μεγάλες οθόνες μπορείς να έχεις αν έχεις τον δικό τους δέκτη και μετά έχεις +1 μεγάλη (android tv ή LG,Samsung Κλπ). το ταυτόχρονα δεν είμαι σίγουρος, ειδικά για αθλητικά

Σελ. 7 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας