Σελ. 4 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 202

Θέμα: ΝΟVA KAI EONTV

  1. #46
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜΑΙΚ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νέο δορυφορικό box πήρες ή το Android;
    Πηρα το ΕΟΝ + Andorid box , μου χρεωσε και 50 ευρω για την αλλαγη απο nova full pack δορυφορικο σε Eon +

  2. #47
    Εγγραφή
    22-01-2005
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει Fiber Modem. Σε FTTH όλοι δίνουν ένα DSL Router (το ίδιο που δίνουν σε FTTC) που απλά δουλεύει ως WiFi Router και μέσω της WAN θύρας συνδέεται με καλώδιο Ethernet στο ΟΝΤ του παρόχου στο οποίο τερματίζει η ίνα.
    ναι ρε παιδι μου αυτο..και εγω τετοιο εχω...τυποις δε λεγεται Modem (modulator-demodulator)
    το θεμα ειναι οτι για να μπει σπιτι λεει θελει vdsl ...που εξηγηται απο το fttc
    Παρεμπιπτοντως και ιδια η εταιρεια modem το λεει
    https://jmdata.wixsite.com/jm-data/p...e-onu-jf511-tv
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος The X : 04-11-21 στις 19:51.

  3. #48
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The X Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα ειναι οτι για να μπει σπιτι λεει θελει vdsl ...που εξηγηται απο το fttc
    Δεν κατάλαβα τι ρωτάς. Ποιό ή ποιός να μπει μέσα στο σπίτι και τι σχέση έχει με το FTTC;
    Ακόμη και σε FTTH, δίνουν ένα DSL Router (το ίδιο όπως σε FTTC) που παίζει ως απλό Router. Είναι οικονομικότερη λύση από το να έχουν ξεχωριστό Router που να παίζει και VoIP (δεν γνωρίζω καμία τέτοια συσκευή).

  4. #49
    Εγγραφή
    22-01-2005
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οχι δε δινουν dsl router...

    - - - Updated - - -

    Το πράσινο αυτό καλώδιο δε το λες και χαλκο
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG20211104190341.jpg  


  5. #50
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε FTTH σύνδεση ΟΛΟΙ οι πάροχοι* στην χώρα μας δίνουν το ΟΝΤ και ένα DSL Router με δυνατότητα VoIP τηλεφωνίας.
    Στο ΟΝΤ συνδέεται η οπτική ίνα από τον πάροχο και στην μοναδική LAN, με καλώδιο Ethernet η WAN θύρα του DSL Router.

    * Εξαίρεση οι 2 μικροί (Inalan και HCN) που δίνουν ένα οπτικό Router που περιλαμβάνει και το ΟΝΤ.

  6. #51
    Εγγραφή
    22-01-2005
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    για αυτο...εγω εχω hcn

  7. #52
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτό όμως σε δεσμεύει με την συσκευή του παρόχου, ενώ στην άλλη περίπτωση βάζεις όποιο Router κυκλοφορεί στον πλανήτη.

  8. #53
    Εγγραφή
    20-11-2003
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    (dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηρα το ΕΟΝ + Android box , μου χρεωσε και 50 ευρω για την αλλαγη απο nova full pack δορυφορικο σε Eon +
    Ποιο πακετο δορυφορικο ειχες ? Ηταν περισσοτερα ή λιγοτερα τα χρηματα ανα μηνα συγκρτικα με το πακετο ΕΟΝ που πηγες ? Εμενα μου ζητησαν 50 ευρω για το downgrade απο 3play cinema+ και 50 ευρω για το box , πραγμα ασυμφορο

  9. #54
    Εγγραφή
    22-09-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Η εμπορική πολιτική τους είναι πραγματικά αστεία.. Πελάτης 10 χρόνια, με ανοιχτό συμβόλαιο ζητάει να γυρίσει σε ΕΟΝ, το οποίο μεταφράζεται σε 2ετη δέσμευση και του ζητάνε 100 euro.. Νέος πελάτης δωρεάν δέκτης, δωρεάν τέλη ενεργοποίησης και 3 μήνες δώρο υπηρεσία... Τους ζητάς διακοπή εξηγώντας πως θα κάνεις αίτηση για νέα γραμμή, ο εκπρόσωπος κλασσικά αδιάφορος θεωρώντας πως το λες για να το πεις ενώ δεν θες να χάσεις την αριθμοδοτηση και μετά απο 5 μέρες πέφτει τηλέφωνο "μα γιατί διακόπτετε"...

  10. #55
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από swatsquadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο πακετο δορυφορικο ειχες ? Ηταν περισσοτερα ή λιγοτερα τα χρηματα ανα μηνα συγκρτικα με το πακετο ΕΟΝ που πηγες ? Εμενα μου ζητησαν 50 ευρω για το downgrade απο 3play cinema+ και 50 ευρω για το box , πραγμα ασυμφορο
    Ειχα το Nova full pack εδινα 29 ευρω τωρα δινω 25 . Να τους πεις θελω δωρο το box .

  11. #56
    Εγγραφή
    22-09-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Ειχα το triple play 100αρι με full pack και multiview. Η τιμη με ακριβως το ιδιο πακετο σε EON θα μου εβγαινε πολυ πιο κατω ουτως η αλλιως και θα γλυτωναν σαν εταιρια και την ολη διαδικασια του νεου βρογχου (η οποια υποθετω πως εχει καποια εξοδα, χωρις να βαλουμε στην εξισωση τον τεχνικο πεδιου για την μεικτονομηση..) αλλα δυστυχως η στοχοποιηση για το νεο προιον προφανως υπερισχυει της κοινης λογικης...

  12. #57
    Εγγραφή
    20-11-2003
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    (dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα το triple play 100αρι με full pack και multiview. Η τιμη με ακριβως το ιδιο πακετο σε EON θα μου εβγαινε πολυ πιο κατω ουτως η αλλιως και θα γλυτωναν σαν εταιρια και την ολη διαδικασια του νεου βρογχου (η οποια υποθετω πως εχει καποια εξοδα, χωρις να βαλουμε στην εξισωση τον τεχνικο πεδιου για την μεικτονομηση..) αλλα δυστυχως η στοχοποιηση για το νεο προιον προφανως υπερισχυει της κοινης λογικης...
    φαντασου οτι πηγα σε καταστημα και μου ειπαν οτι δεν γινεται μετατροπη !!!

    - Μα στο τσατ στην ιστοσελιδα σας μου ειπαν οτι γινεται με 50+50 ευρω ... (εγω)
    - Δεν εχουμε τετοια ενημερωση (υπαλληλος)
    Φωναζει προισταμενους , αλλους υπαλληλους ... μετά απο κανενα 10λεπτο καταληγουμε οτι θα στειλουν ερωτημα στα κεντρικα και θα με ενημερωσουν
    Μετα απο 5 ημερες ακομα περιμενω ενημερωση !!!

  13. #58
    Εγγραφή
    22-09-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Πραγματικα το τι εχουν δει τα ματια μου μαζι τους τις τελευταιες 3 εβδομαδες δεν περιγραφεται!! Απο ανθρωπους που δεν ξερουν τι δουλεια τους μεχρι τους κλασσικους που απλα δεν θελουν να εξυπηρετησουν.. Απιστευτη απογοητευση παραλληλα με ταλαιπωρια! Εκει που ειπαν να ξεκολλησουν απο το δεκτη για τον οποιο το CEC ηταν αγνωστη λεξη, μας βγαζουν το λαδι με μεγαλη ευκολια απο το εμπορικο τους...

  14. #59
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έβαλα το λάπτοπ δίπλα στην τιβι, συνέδεσα με καλώδιο HDMI την τηλεόραση με το λάπτοπ, μέσω browser μπαίνω στην eontv, παίζει νορμάλ. Έχω και ασύρματο ποντίκι και είμαι εντάξει από το κρεβάτι.... Ξεκούραστα. Σύνδεση ίντερνετ ασύρματα.
    Θα ήθελα να έχω το νέο κουτί όμως ζητάνε χρήματα και δε θέλω να δώσω. Έχω τον αποκωδικοποιητή 11 χρόνια, τον αγόρασα τότε, δε μου δίνουν ούτε δωρεάν το κουτί το νέο. Πληρώνω πολλά χρόνια υπηρεσία αλλά αυτοί το παίζουν πριμαντόνες. Απαράδεκτοι.
    Ελεύθερος.

  15. #60
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    108286/10999
    ISP
    -
    SNR / Attn
    8,6(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είχα Nova3play Cinema+ με Internet VDSL 100Mbps + Απεριόριστα Σταθερά & Κινητά με 43,40€ το μήνα και το συμβόλαιό μου συμπλήρωνε τα δύο(2) χρόνια τον Φεβρουάριο του 2022.

    Ζήτησα αλλαγή σε ΕΟΝ και μου δώσανε το πλήρες πακέτο EON+ Fiber 100 πάλι με απεριόριστα κινητά με 29,90€ για 6 μήνες και 46,00€ για τους υπόλοιπους 18 μήνες. Ουσιαστικά θα δίνω 41,98€ το μήνα για δυο χρόνια και μετά πρώτα ο Θεός βλέπουμε...

    Δεν ήθελα τα αθλητικά και ζήτησα το απλό EON Fiber 100 στα 33€ αλλά μου το έδιναν στην ίδια τιμή με το πλήρες EON+ Fiber 100 γιατί τα 33€ "είναι για νέους συνδρομητές"... Τέλος πάντων το προχώρησα με το EON+ Fiber 100 και η αλλαγή έγινε χωρίς τέλη ενεργοποίησης και χωρίς το ΕΟΝ smart box.

    Βλέπω ταυτόχρονα σε μια Smart TV (EON σε μεγάλη οθόνη) και σε μια από τις τρεις κινητές συσκευές/Υπολογιστή (EON σε φορητή συσκευή).

    Θα ήθελα να με αφήνει να δηλώσω τρία(3) EON σε μεγάλη οθόνη όπως συμβαίνει με το EON σε φορητή συσκευή, αλλά τέλος πάντων είναι μια βελτίωση σχετικά το NovaGO σε αυτό το θέμα. Τώρα όσο αφορά το ΕΟΝ αυτό καθεαυτό σαν υπηρεσία, είμαι πολύ ικανοποιημένος και πιο πολύ με το Catch up 7 ημερών.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Silvester : 13-11-21 στις 17:24.

Σελ. 4 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας